Téma

Warhammer 40000 ve světě her

Komentáře(87)
  1. BrotherKane

    Ani nevím jak poděkovat autorovi toho článku, nejradši bych mu dal hubana, ehm, teda, "Nechť tvé kladivo očistí tento svět od nepřátel božského Císaře" :-)

  2. Lakrumáček

    a co Starcraft? Slyšel jsem, že Warhammer prý tuhle blizzardí klasiku všemožně kopíruje. Vem si třeba Tyranidy, to jsou přece Zergové jak vyšití! Blizzard by měl tvrdě zakročit, vykrádání nápadů zabíjí hry!!!1111 *trollface*

  3. Bizziiik

    Já ti tleskám. Já jsem se u toho bavil a i svět warhammeru mě velice baví a i na to jak je to dlouhé jsem to přečetl jedním dechem. Nádhera.

  4. PipMan

    No a eště třeba ty pawr armory! Kopírování je fakt nechutný, warhammer by se nad sebou měl zamyslet

    a zavřete někdo toho trolla do trollárny.

  5. BigBlackLama

    Myslím, že jsi opomněl Blood Bowl? Ten zasahuje i do nepixelový sféry her a určitě by stál za zmínku.

  6. BigBlackLama

    Blood Bowl je vlastně z fantasy Warhammeru. Pardón.

  7. Guest

    nikde sem to nehledal , ale neni náhodou warhammer starší než starcraft? a btw...warhammer má oproti SC hlavně podobnost s druhou světovou válkou....totalitní krutý režim ne-nepodobný 3. říši (komisaři jsou zase totožní jako komisaři v rudé armádě) , téměř absolutní nenávist vůči jiným rasám...no je toho i víc...jinak poklona autorovi článku....takhle rozsáhlá práce musela stát hodně času :)

  8. Clapped

    PipMan prostě musí plýtvat talent na popis univerza místo aby psal tak jako dřív a budil ovace :-/

  9. Lakrumáček

    Pip: Let´s sue ´em to death!

    Houškec: Nene. Warhammer vykrádá Starcraft. Čestný slovo redaktorský.

  10. BrotherKane

    Jediná věc co by od SC vykradli jsou ti tyranidi, ale tak samo se dá říct, že SC vykradla tento nápad z Vetřelců od Jamese Camerona, takže asi tak :-P ... jinak mě nenapadá nic jiného, co by přebrali WarHammer 40k od StarCraftu ... čestný fanouškovský :-P

  11. Artmix

    Nejsem znalec, ale myslel jsem, že je devět ras. Hrál jsem jen párkrát Soulstorm. A bylo tam i nějaké Sesterstvo. Jak to tedy je? a článek je supr.

  12. PipMan

    Asi myslíš Sisters of Silence, to jsou spešl jednotky proti psykerům.

    http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Sisters_of_silence

  13. [JB]=Samanta

    a mě zas pobavil ten videoklip písničky Friday. To jsem si málem ucvrknul :-D

  14. Guest

    To jsem si mohl myslet, ze ma oblibena hra nebude zminena: http://spokojeny.blogspot.com/2011/03/warhammer-44000-squad-command.html

  15. DickBurns

    to spis Starcraft vykradl Warhammer ne? Prvni W40K stolni hra byla publikovana 1987

  16. Lakrumáček

    Přečtěte si komentář č. 2. Pořádně. Hlavně mrkněte na úplně poslední slovo.

  17. Bizziiik

    Taky nechápu, že nechápou pokus o vtip :-D a hlavně to troll je dost jasné :-D

  18. koutlosh

    Zrovna u Warhammeru je podle mně docela těžké říct, kdo koho vykrádá... ono se to netýká jen 40k verze, ale i verze klasické a tam se zase docela nápadně blíží Warcraft.. ostatně i Terrani ve Starcraftu, jako by byli nějakou kopií space marines...

  19. PipMan

    no ono hlavě, a teď už bez mystifikací, Mr. Lakrumáček, i warhammer (kterej by měl bejt, a dle mně je, původnější než starcraft) si taky nebral servítek a bral inspiraci všude, pak z toho udělal modely a hodil na to trademark

    Každopádně, sci-fi i fantasy základy splývaj v jeden šedivej pel mel, kterej tu a tam protne nějakej záblesk originality. Warhammer mně co se ras týče nijak nebere, je to ten fluff, background kolem, kterej je naprosto skvěle paronodiní, fašounskej, netolerantní, xenofóbní a ostřejší než žiletka. A to se mi v dnešní multi kulti atmošce moc líbí

    jinak, jsem fanda klasickýho fantasy warhamemru a tam to je podobný, ono se už asi těžko do fantasy procpe něco dobrýho a extra originálního. Ale líbí se mi, jak třeba fantasy pojak Markus Heitz, ten si vybral trpaslíky, všechny další rasy jsou okrajový a on si prostě rozlpétá s splétá příběhy, kde je proti tý kamenný rodový společnosti krásná "hippie" odnož trpaslíků.

    Howgh.

  20. Conanek!

    For the Emperor ! Kazdopadne uz by to chtelo nejaky inovace, posledni hry jsou uz moc stereotypní a uz to neni ani tak zabavny, defakto jen vymejslej novy kampane a hra se nemeni.

  21. Blue.Shark

    Parádní článek, obzvlášť ta stručná historie. Věděl jsem, že W40K je už celkem stará a kultovní záležitost, ale že je takhle skvěle propracovaný, to jsem netušil. Díky za osvětlení :)

  22. Guest

    jak ouniversum je urcite strasi nez starcraft

  23. [D]T-Lama

    "Waaaaagh!, Waaaaagh! neva' changes..."

    ...jak dobře víme ;)


    Nejlepší jsou orkové, v posledních několika hrách (DoW a dál) skvěle dabovaní, animovaní a vůbec parádně vymyšlení...
    Pokud bych měl vzít k porovnání třeba orky z Warcraftu (který Warhammer vykrádá), kteří jsou sucharsky vážní, orkové z Warhammeru jsou to nejzábavnější, co se ve hrách nabízí ;)

    ;P

  24. MadMailMan

    Warhammer univers forever

  25. Guest

    Warhammer tu je od roku 1987 nebo i dřív takže žádné vykrádání Blizzardu tu není, spíše naopak

  26. Guest

    Tak abych to uvedl na pravou miru,spolecnost Blizzard chtela od GW koupit prava na spracovani WH(fantasy),ale jelikoz za "absurdni cenu" tak GW odmitl.Blizzard se tedy vydal vlastni cestou a vytvoril Warcraft ktery "vznikl" z WH..dale uz si pribeh Warcraftu jel po svem.A myslim ze co se tyce SC tak to bude dost podobne:).Kazdopadne ja mam rad obe serie jak WH,WC tak i WH40k a SC.(btw SC to stim jejich terranskym cisarem trochu prehnal,kdo zna pribeh vi o cem mluvim lol)

  27. Guest

    cool gameska fakt super nejsou ty nejstarší díly:D

  28. Buh_te_miluje!

    proste masakr...co vic dodat

  29. LorD.Horusa

    Velmi pěkně zpracované, a svět warhammeru jsi předložil velmi dobře, dokonce jsi mi osvětlil některé věci týkající se horusova Kacířství a zrodu císařství, kde jsem měl pořád trochu temno, jenom bych se tě rád zeptal jestli nevíš o nějaké knize o době Technologie a prosperity, nebo spíš o úpadku do Temna technologie

    P.S.: dark crusade byl velmi dobrý, jenom soulstorm uz byl tak nejak o nicem

    p.p.s. : FOR THE GREATER GOOD, WE WILL FIGHT, WIN OR DIE

  30. LorD.Horusa

    Lakrume, řeknu ti to na rovinu, warhammer 40k a warhammer, jsou starší než warcraft a starcraft dohromady, to že mají ty dva později zmíněné větší propagandu, neznamená že jsou starší, oba dva původně vznikly z warhammeru, takže když říkáš že w40k si bere od sc, tak je tu problém, ono to je naopak, to samé u wc

  31. PipMan

    jediná knížka, která měla zmínku o STC a podobně byla povídka, tuším z Maelstromu. Jinak fakt nevím...zkus se podívat do black library, já mám více méně hlubší zájem jen o Horus Heresy

  32. Guest

    Pro někoho jako já kdo nečet nic z knih je to dobře shrnutý.

    A dotaz do plénu, kdo je tech 26 lidí co maj rádi TAU empire, jen se přiznej sem jeden z vás!! xD

  33. PipMan

    jsem trochu přdopovanej čajem. Otevři si, tušim, Do Maelstromu a najdi si povídku, kde ztroskotá mariňák na planetě s vyšší gravitací, pobíhaj tam tušim nějaký "kentauři", on hledá power armor, aby mohl v klidu žít a najednou mu přes pysk přelítne tajemnej dokument. To je asi tak všecko, co mně trklo.

  34. Guest

    O zadne knizce bohuzel nevim ale mrknu se ti na netu... Zatim se zabav tu :)
    http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Timeline (musis to zkopirovat)

  35. Guest

    Tak bohuzel jsme nic nenasel, ale mozna kdyz budes hledat tak nejdes. nejlepe udelas kdyz si projdes stranky "Cerne Knihovny"
    http://www.blacklibrary.com/

  36. MadMailMan

    ráno sem neměl čas na delší koment protože mi páteř práce ohybá....sem velkej fanda WH universa a vždycky mě těší že vidim někoho jak se takhle činí....dávám za bůro a ovace ve stoje před monťákem :) článek snad jen označit jako maturitní práci :D:D jen tak dál

  37. Guest

    Malem bych zapomel pochvalit autora za skvelou propagandu, byl by jsi jiste dobrym imperialnim komisarem, Komisariat by te jiste rad naverboval do svych rad, mozna by jsi to dotahl stejne daleko jako Gaunta a jeho Duchove...

    Btw pridam se k propagande, tedy pokud muzu. Nevim jestli o to jiz vis, ale jeden manik chysta 15-20ti minutovy Full CGI pocin jmenem "The Lord Inquisitor", zatim odvadi skvelou praci a rekl bych, ze i kdyz to dela temer sam a zadarmo, tak to minimalne 10x prekona tu trapnou vlastovku se smoulama Ultramarines od Codex Pictures, ktery delal tym spousty lidi s pomerne velkym rozpoctem a temer nulovym vysledkem.

    No presvedcit se muzes sam. http://www.thelordinquisitor.com/news/

  38. Chronixxx

    Fakt pěkně napsaný ;) cenim.

  39. PipMan

    díky kluci, rád potkám fandy. O fanfilmech vím, ale v tom mumraji při dokončování článku jsem je opomenul, ono navíc stejně určitě neznám všecky rozpracovaný věci takže díky

    Jinak snad by se měl dělat druhej film, opět s Abnetem coby scénáristou.

  40. Guest

    Hlavne at tam zase nejsou smoulove... :D
    Jinak hrajes i Tabletop? Ja pomalu dodelavam svoje Tyranidy (Indigo Fleet)...

  41. Guest

    fakt husti fakt mazec sam bich tolíp nedokázal

  42. Guest

    Tleskám, nepamatuji, že bych viděl podobně kvalitní článek na českém herním webu.

    Ale přesto si najdu pár výhrad. Týkají se hlavně her.
    Psal si o Space Crusade, ale nezmínil si se o datadisku "Space Crusade: The Voyage Beyond" (1993), dále si se vyhnul hře Warhammer 40K: Squad Command (2007), který vyšla na PSP a DS a také hře Warhammeru 40K: Glory in Death (2006) na N-Gage.

    A jeden znatelný překlep - máš v článku Tzench, má tam být Tzeentch.

    "For The Greater Good."

    "For Russ and the Allfather!"

  43. PipMan

    jo, toho jsem nikdy neměl rád, tak to sorry, pán změn byl zprzněn. K těm hrám, ten datadisk fakt nevim, vycházel jsem ze seznamů her, todle jsem nenašel, k těm ostatním, mám tam na začátku že se zabývám pc hrama, já tydlety konzole vůbec neovládám a netroufal bych si je nějak hodnotit, takže to berte jako pc zaměřenej článek

  44. Fuky.

    Ty figurky na obrazku jsou pěkný , perfektně propracované . :)

  45. Artmix

    je podobný příběh a historie i k ostatním rasám? Nebo je rozepsána pouze "lidská"?

  46. Guest

    http://www.ordo-clan.com/Publications_01/Publ_Warhammer_Space_Crusade_Voyage.png - tady je obálka. On je ten datadisk hodně neznámý, sám jsem o něm donedávna nevěděl, ale objevil se na ebayi, tak jsem ho okamžitě vzal.

    A celé info na wiki - "Gremlin Graphics Software Ltd. released a computer version of the game in early 1992. It was available on Atari ST, IBM PC (MS-DOS), Amiga, ZX Spectrum, Commodore 64 and Amstrad and later received an expansion, The Voyage Beyond. It is a faithful conversion of the boardgame, with a board that could be viewed in 2D or isometric projection views (Barker, 1992)."

    Popravdě u Squad Command, který je opravdu výtečný, přicházíš o hodně. Glory in Death jsem bohužel také neměl možnost hrát, ale už kvůli Space Wolves v hlavní roli si to musím zahrát.

  47. Guest

    Je to i u ostatních ras, ale Impérium je jednoznačně nejvíce popsáno...

  48. xaint

    nechci rict, ze jste nuly, ale jinak to rict nemuzu. Jedine pokud poznate Vyssi Dobro, prestanete byt tak podradne bytosti a zacnete byt alespon k necemu.
    Mnau!!! teda chci rici Tau!!!

  49. Guest

    SPESS MAHRENS :D . Pěknej článek. WH40k
    se mi moc líbí ale bohužel ho znám jen z PC her a knížek :(.

  50. Strelock

    Strejně nej byla ta začátek... -Warhammer 40000 dawn of war 1

  51. Strelock

    CHYBÍ TU JEDNA VĚC A TO DOCELA DOST DŮLEŽITÁ... MENUJE SE..._.- WARHAMMER MARK OF CHAOS-._.... JDE O STRATEGII NA PODOBNÉM FUNGOVÁNÍ JAKO NAPŘ. ZNÁMY TOTAL WARY ATD. A PRITOM JDE O TAŽENÍ O 2 FABRIKÁCH-DOBRO A ZLO,(A SAMOZŘEJMNĚ POTOM DODATEK ZA ORKY)
    A JE TO CELKEM POVEDENÁ HRA, VELMI SNADNÉ RZHRANÍ, ZÁBAVNÉ, DOKONCE I SVOJÍ ARMÁDU MŮŽETE ,,VYBARVIT,, (BRNENÍ VOJSK, CÁSTECNÝ VZHLED ATD.) GRAFIKA JE VELMI DOBRÁ... OMLUVTE PRAVOPISNÉ CHYBY... X )

  52. ententeak

    Strelock: tak Mark of Chaos jsou fantasy a tohle je článek o sci-fi...
    Autor: článek skvěle napsanej, místy jsem teda nechápal souvislost s odkazy na popkulturu ( Friday jsem tam fakt nečekal )
    Orkové těžko můžou mít orgasmus, když jsou bezpohlavní... (viz bod č.6 na http://zajimavosti.net-mag.cz/?action=art&num=1118 )

    Jinak já osobně jsem začínal na DoW, pak kamarád při hledání novýho datadisku Winter Assault našel, že je to i stolní hra a objednal si set barev s pěti mariňáky... já se dal do sbírání knížek...
    cca před rokem a půl jsem na eBayi objevil, takřka za pakatel, pár eldarskejch kovovejch modelů (Striking Scorpioni a Warlock), tak jsem si od toho kamaráda půjčil barvičky a nabarvil.. Pak jsem si doobjednal jejich kodex (zjistil jsem, že moje barvičky neodpovídají žádnýmu Craftworldu), pár modelů (Eldar Battleforce, Farseery, nějaký platformy, jetbike atp.) a začal barvit.. když to viděl ten kámoš, tak si taky dokoupil nějaký mariňáčky a spolu jsme ukecali ještě další dva kamarády, aby se přidali (Tau a Tyranidi) a začli jsme se tak nějak víceméně pravidelně scházet ve sklepě a hrajeme...
    Teď mám na cestě z černýho rytíře další armádičku, tentokráte Chaos SM, tak uvidíme, jak se bude dařiti...

  53. DoMaX*

    Tady k tomu máte víc. http://xsvet.cz/?id=34

  54. Guest

    Takový článek mi na herních webech dost chybí, navíc o Warhammer 40.000, no paráda, takže díky a "Death to the false emperor!" :)

    Nicméně jsem opravdu jediný fanoušek WH, kterému se z Dark Millenium Online odporem kroutí prsty u nohou? Respektive když jsem zaslechl, že hra bude používat systém z Warhammer Online, tedy rozdělení na dvě znepřátelené strany, tak jsem věděl, že si tu hru nezahraju, protože to je jedna z věcí, která Warhammer Online pohřbila. To a použití profláklých ras a nevyužítí těch zajímavých. Ostatně podle dostupných informací Dark Millenium zopakuje chyby obě, kdy byly představeny pouze humanoidní rasy, ale ty opravdu zajímavé, jako Tyranidi, představení nebyly a -najelme si čistého vína- ani nebudou. Tedy se zopakuje situace jako s Warhammer Online (ten sice nedávno přidal Skaveny, ale jejich implementace je otřesná a nesystémová) který je v současné době prakticky po smrti.

  55. MadMailMan

    jenom koukám jak tu na sebe kacíři a cizáci pořvávaj :D tešim se až vyjde Dark Milenium a že vás potká muška mého bolteru na bojišti :)

    !He who stands with me shall be my brother!

    For the Emperor!!!!

  56. Guest

    No co ja jsem teda cetl info tak to ma byt jinak. Hra ma fungovat na jakemsi guild systemu ve kterem se budou uzavirat jednotliva spojenectvi jako napr:
    "+Human Empire, Tau a Eldar+ "
    "*Chaos, Orcs, Dark Eldar*"
    "-Orcs, Eldar a Tau-"
    ">Tyranids NOM NOM NOM WE WILL CONSUME YOU ALL, SO NO FRIENDS<" :D
    "_Necrons, OUR MASTERS LIKE TO EAT SOULS SO NO FRIENDS_" :D

    Podle to nebude spatny system, teda pokud to tak opravdu je...

  57. MadMailMan

    sem nečetl zatim moc fora ale podle mě to bude jako v Age of Reckoning....prostě Řád vs Chaos takže přesně jak píšeš Impérium, eldaři na jedné a chaos a třeba orkové na druhé.....


    fíííííííí už aby to bylo :)

  58. MadMailMan

    já bych ještě tak moc závěry nedělal ohledně ras v Dark milenium....byť jen s humanoidy jichž je ve WH universu většina :) to nemusí dopadnout zas TAK špatně...ovšem celá hra spíš padne kvuly nemožnosti craftění

  59. Guest

    Tak oni ani jine "pairing" mezi rasama nejdou. Nez ty co jsem sepsal... :D

  60. koutlosh

    Nick týpka, co se na tohle ptal je neopsatelný, takže takhle... já se hlásím!
    O Eldar se říká, že jediné co předčí jejich palebnou sílu, je jejich ego. No, navím jak to mají Tau s egem, ale řekl bycj, že jejich palebná síla o něco překračuje tu Eldarskou. Zblízka jsou sice relativně křehcí (pokud nejsou někde na dohled Krůty), ale střílet umí.. :DD

  61. Guest

    nice hrahttps://www.gamepark.cz/img/smile/lol.gif

  62. ^0Rag^7nar

    proti dvěma věcem (přečetl jsem si jen popis pojmů, protože historii WH40k mám celkem zmapovanou) a to:
    Chaos NENÍ energií, která tvoří warp. Warp existoval od vždycky... využívali ho už Prastaří a rasa Slann a ti neměli s Chaosem žádnou potíž... i tak byli asi dost zaneprázdnění bitkařením se s C'tan.
    Chaos byl stvořen až lidmi... ikdyž nepřímo.

    A druhá věc... Pán proměn je Tzeentch... to jen tak pro přesnost. ;)

  63. PipMan

    chaos nebyl stvořen lidmi, co já vím, je to prostě Zlo, které se živí slabostmi smrtelníků (ergo eldarů a pod.). Warp byl před "znesvěcením čistej", ale jak rostla moc chaosu, jeho energie se procpala do warpu a pohltila jej, proto věta "warp je tvořen energií chaosu dává smysl".

  64. Guest

    Budu te muset nasrat, ale ten clovek ma pravdu. Prvni tri bohove chaosu, Khorne, Tzeentch a Nurgle vznikli diky lidem. A posledni a tez nejmladsiz nich Slaneesh se narodil(a,o) diky Eldar, a jejich dekadentnimu zivotu, ktery si mile radi dopravali. Svym narozenim zpusobil pad Eldaru a jejich bohu, rad je vsechny popravil az na dva, Ishu si ponechal pro uspokojeni svych choutku, kterou mu stejne sebral Nurgle na sve nehezke pokusy a nejmocnejsiho ze vsech jejich bohu Khaina jeho jen roztristil na xxx kousku ze kterych se pozdeji stali Avatari. Psychicky sok, ktery byl vytvoren narozenim Slaneesh vyhladil asi tak 90-95% eldarske populace, vznik Temnych Eldaru a dalsic skupin. Dale taky zapricinil vznik Oka Teroru obrovske trhliny ve Warpu chrlici nerealno do realneho vesmiru...

  65. PipMan

    Chaos is the psychic energy that composes Warp space. More generally, "Chaos" refers to anything related to Chaos, including its influence, the Gods of Chaos, their followers, and the Warp. Chaos is almost synonymous with the Warp - the two concepts are inseparable: Chaos is the limitless ocean of spiritual and emotional energy that defines the Warp. It is a great and raw force of change and power, and is both physically and spiritually corrupting. The most gifted mortals, psykers, can utilize this energy, thus making them capable of abilities which transcend the laws of the material universe. However, the malevolent power of Chaos can gradually corrupt a psyker, tainting his mind and body.

    ....

    At the dawn of time, the Old Ones took some of the primitive races, guiding their development to suit a specific purpose. The Warp at this time was not the hostile place it was in later ages. Once the Necrons arose, the Old Ones created races to battle the threat they posed, creating races with stronger ties to the Warp, giving them psychic power to turn the tide against the Necrons. One of these races was the Eldar.

    Just before the birth of the Emperor, three of the Chaos Gods, Khorne, Tzeentch, and Nurgle had already begun to take form in the Warp, although it would take until the end of Earth's Middle Ages for them to fully awaken. Slaanesh had not awoken until around M29, marking the end of the Eldar Empire and the end of the Age of Strife, as well as the beginning of the Great Crusade and the rise of the Imperium.

    The rise of Chaos and the first three Chaos Gods, as described, seems to correspond to the development to humanity, implying that Mankind, of all the sentient species, were primarily responsible for the disharmonizing of the Warp and the birth of the first three Chaos Gods. Although, without question, all sentient species played a role in the birth of the Chaos Gods, it seems that mankind has an especially close relationship with Chaos, or that mankind's nature is particularly aggressive and unstable.

    Zdroj lexicanum. Lidé největší měrou, ale nejsou za to 100% primálně zodpovědný, dyť by to nedávalo smysl. Ale nehádám se, vyložte si to každej jak chcete, přečetl jsem si ten odstavec znova a pro laika mi to přijde vysvětlení akorát.

  66. Guest

    No ja to beru tak, ze to stejne posrali "Old Ones" tim, ze si vytvorili lidskou rasu, aby jim pomahala a tecka hehe... :D Vzdyt jsem i nekde cetl, ze kdyz lidstvo vyhyne, tak zaniknou i mocnosti chaosu. Myslim, ze takhle nekdo prekecal primarchy Alpa Legie, i kdyz byli oajalni az za hrob Cisari a Imperiu, aby se pridali na stranu Hora, ze kdyz se pripoji na jeho stranu a pomohou mu k vitezstvi, ve kterem by si v momentu porazky Imperia a vrazdy zbytku jeho bratru a otce uvedomil co to vlastne provedl, zavrhl by Chaos osvobodil se od nej, vyhnal demony a bohy Chaosu ze sve zkazene duse (srdce) a stal se opravdovym vudcem Lidstva, tak jako jeho otec, bojoval by s Chaosem az trpkeho konce, avsak jeho boj by nedosahl dalsiho rozkvetu lidstva, jak to chtel jeho otec Cisar, ale jeho spolecneho zaniku s Chaosem. Vesmir by byl osvobozen od Chaosu, avsak za cenu zivota cele lidske rasy. Toto byli primarchove Alfa Legie obetovat. Jenze se to proroctvi nejak nevydarilo ze? :D

  67. Guest

    Parádní článek, sám jsem velikej fanda tohohle světa. Jenom mne mrzí jak málo knih u nás vyšlo.
    Osobně by mne zajímalo jak to tu bude vypadat za 38k let :D :D :D. Jestli nějak takhle tak to se mají nastávající generace na co těšit.

  68. TheMincer__

    No ja mam vsechny knizky co vysli zatim a zbiram hodne tedy panacky na stolni hru mam docela doboru armadu chaosakuzeenche a slaneshe ale sou dost smichany :D

  69. ^0Rag^7nar

    Zřejmě jsem to špatně podal - triumvirát Chaosu asi vznikl ještě PŘED lidmi, ale jeho jednotlivé složky byly tvarovány až "naší" rasou.
    Připodobněno k porodu, počati byli dávno, ale zrozeni v plné síle až díky člověku.

    Stejně ale formulace "Warp je tvořen energií chaosu" je podle mě mylná. :)
    Nemá ale smysl se o tom přít, jak jsi řekl, každý to může chápat poněkud jinak.

    Z jiného soudku:
    do základních pojmů by se možná hodil stručný popis Inkvizice, protože to je prakticky hybná síla celýho lidstva s téměř neomezenou mocí.
    A pokud bys mě mohl odkázat na stránku, kde jsi čerpal o Astronomicanu... protože podle toho, co jsem já vyčetl (ikdyž to byla spíš okrajová zmiňka v článku o Osvícených a Sensei) tak Astronomican není Císařův výtvor, ale je to SÁM Císař... resp manifestace Jeho vůle promítnutá do Warpu.

  70. PipMan

    HH collected visions. Ano, je to Císař, na druhou stranu, ten příměr s majákem je poměrně přesnej, je to prostě císařova energie (sám jí zvětšuje/zmenšuje). Je to zajímavá věc ( i na lexicanu to je popsáno jako device), ale na druhou stranu, když Císař fightil hora, nepřevzal na sebe úlohu astronomicanu dočasně i Malcador? Krom toho, že držel Trůn a dělal clonu proti démonům.

  71. Guest

    a svět warhammeru mám rád, 40k i ne40k :)

  72. ententeak

    Ale taky mě docela překvapilo, když jsem se na chaotitu dočetl, že Fantasy Warhammery se odehrávaj na planetě, kterou Prastaří izolovali od okolního vesmíru a uschovali na ni všechny svý nejlepší výtvory, ale díky člověku pronikl Chaos i tam...

  73. Guest

    Jo je tu par teorii, napr: ze Sigmar byl (je) jeden z dvou ztracenych primarchu, ale rekl bych, ze spise pouze fanouskovskych, pac to mam pocit primo GamesWorkshop zavrhl a ze to jsou dve odlisna universa...

  74. Guest

    Nejsou to dvě odlišná Univerza, přečti si Liber Chaoticu. Je to kniha ke klasickému WH, ale jsou v ní popsáni Chaos mariňáci, Horus Heresy... Teorií kolem toho, co vlastně WHFB s WH40K mají společného je hodně, ale Liber Chaotica nejvíce poukazuje na to, že spolu musejí mít něco společného. Ostatně dvě hlavní teorie jsou, že je to Terra, což by značilo určité chybné informace - vznik Slaaneshe, planeta navíc, měsíc navíc - ale sedělo by to nejvíce a nebo, že je to osamocená planeta mezi 30-40 milénii, což by bylo zvláštní. Osobně preferuji, že je to hodně dávná historie Terry, kde byly Trpaslíci (Demiurgové), Elfové (Eldaři), Orcové (Orkové)... jediné, co je problém je vznik Chaosu, hlavně Slaaneshe. Pokud jsi neměl možnost si přečíst Liber Chaoticu, tak doporučuji, protože je to moc zajímavé čtení - když mluví například od Magnusovi The Red, tak si vzpomene na "bratra ve zbrani" Magnuse The Pious a přijde mi to celé naprosto nepochopitelné, že by Magnus The Pious mohl být právě Magnusem Rudým... GW nejspíše nikdy nepotvrdí, jak to je, takže každý bude mít svou teorii... :)

  75. Guest

    http://www.thelordinquisitor.com/blog/first-contact/

    Jezis to je vul, tak to asi GW zathrne, u Cisare, jeste se jich sam zepta lol...!!!!

  76. EnjoyDead

    Zajímavý článek :)

  77. Guest

    vipadá to velice pěkně ;-) už Dawn of War mi bavil =) moc bych si tuhle hru chtěl zahrát

  78. getso

    Ty seš furt GP ještě nevzdal ? :D

  79. Poteon155

    je skoda ze jsem zatim nenase zadni obchudek ktery by v ČR prodaval WH,W40k miniatury (pokun nekdo vi tak at se podeli)
    je to skode bo z miniatur to vniklo a vpravde moc se mi nechce platit za 15 figurek v prepoctu okolo 2100Kc + postovny z VB, to mi pripada ja radeni Chaosu v penezence.
    Jinak mam radsi W40k. presneji Adeptus Sororita (soulstorm = sister of battle)
    angicky: http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Adepta_Sororitas
    nebo česky: http://wargaming.cz/info/inq/adepta-soritas

    Sanity is for the weak!
    Příčetnost je pro slabé!
    (- rčeni Chaosu)

  80. Guest

    the best game

  81. Kuklisable

    Jsem mladší generace (94), sice pamatuju ještě starou amigu, kdy jsem hrál Superfroga a čertíka Huga na disketách, ale přístup k hrám jako takovým jsem zas tak velký neměl, první Warhammry jsem dostal k Vánocům, hned jsem si sedl k počítači, nainstaloval a hrál a hrál. Opravdu mě tato hra nadchla.

  82. Guest

    www.cernyrytir.cz nebo www.fantasy.cz

  83. Sahe

    Grafika nic moc dal bych tam lepsi grafiku

  84. Poteon155

    Blade + PipMan:
    dekuju kucii :-D

  85. Guest

    Já mám Dawn of war a hodně mě to baví.

  86. Guest

    mohlo bi bít lepší

  87. Sashmen13

    Only in death, duty ends.

Copyright © 2018 Allstar Group s.r.o