Téma

GeForce 9 – další plnohodnotná řada?

Komentáře(68)
  1. HEFO

    Mne by stačila aj 88GT, ale niesú peniažky...

  2. Guest

    Ja mel do nedavna PC shit alias PC prapradedecek a ted mam solidni delo s 8800 GT :)

  3. KOLO_KOLO_MLYNSKY

    na nejmenovanych forech padaji spekulace o uvedeni GT200, tjn 10. rady, jiz na mesic Q3/Q4 2008 a podle nekterych dokonce jiz v cervnu, protoze ma jit bud jen o dieshrink G92 a nebo ma jit jen o vylepsenou (vice shaderu, lepsi takty) G92. takze asi tak:)

    ps k clanku: 9800/9900gtx je hodne velkym zklamanim:)

  4. Guest

    prejmenujte si HD3870 na HD3870X2... je to az hanba takhle hanobit tuhle skvelou kartu :)

  5. Guest

    dobrý kec. za 9. řadu ybch považoval akorad 9600 a pak spekulovanou 9900, jinak nic. Jinač problémy s blank screenem u 8800 jsou moc fajn. Takže od teď budu propagovat jen Ati.

  6. Storr

    snad ati vyladí ovladače pro 3870X2, potom by ty výsledky testu mohli být zase jiný :))

  7. MeeSha.

    Mno ja mam starsi PC P4 3,2Gb; 2X1gb DDR1; AH2600PRO 512MB, Seagate 320GB,7.1 SB Live!...a normalne mi slapou vsechny hry na high, nebo medium detail jak vino, tak ani neplanuju nic novyho kupovat :-) Ale nerikam ze bych si nedal libit takovou Grafiku :-P A jak jsou ted nadheren designove zpracovany, to uz je skoro hrich nechavat Case s plnym nepruhlednym bokem bez neonu :-))))

  8. xaint

    Hele, lidi neblbnete! Kaslete na tyhlenovy veci a pockejte si. cena 8800GT padne dolu a verte mi, vykon pro vetsinu z vas je vic jak dostatecnej... ano, crysis na plne detaily na 1280x1024 se mi malicko cukalo, ale i tak je 8800GT karta s neskutecnym pomerem cena ku vykon!

  9. coolkiler

    Ja mam 7600GT a stale mi to staci :)

  10. Rayden.

    Kupuji si 8800 GTS 512 ... na tohle se muzu leda tak vyprdnout ! Za 1500 navrch dostanu 2% vykonu , skvely ...

  11. Papagaj

    ... to autor vycet kde?

  12. Gro-G

    GeForce RULEZ

  13. Guest

    Autor to dela z vlastnich zdroju.

    Pjeknej clanek.

  14. ^1O^2M^3A^4R

    "Se dvěma 9800GX2 prakticky získáte najednou čtyři téměř samostatné grafické karty 9800GTS"

    nic proti, ale neni 9800X2 slepena 2x8800GTS?

  15. Guest

    Ja mam taky 7600GT a zatim sem spokojenej ani moc ty nejnovejsi pecky nehraju ale planuju ze si sezenu naky dobry parby ale to bude chtit upgrade ale zas neni moc penez tak asi planuju GeForce8800GTS

  16. Guest

    No to si taky myslim ale podle me to byl jen preklep a myslim si ze ty zameny 9 za 8 nebo naopak tech tam bude mozna vic.

  17. Slamb

    je skutečně 2x 9800GTS bráno podle frekvencí GPU a SP (viz tabulka), kdyby se to mělo brát podle pamětí, tak je to spíš 8800GTS. 9800GTS zatim neni, možná po uvedení bude mít označení GT...

  18. Guest

    ne ze bych bil proti nVidia ... protoze sam mam 8600GT ale 9800 je sklamání .... a vubec by mi nebilo divne kdyby o par let byli na urovni ATI a ATI na urovni nVidia ... ale velká slabost ATI ... ovladace :-(

  19. Guest

    Ja mam MicroStar N9600GT-T2D512-OC a je suprova. Crysis hraju na plne a 70% hry me jede krasne plynule. zbylych 30% uz to tak slavny neni, ale porad to neklesne pod 15FPS.

  20. Guest

    tak to už nejspíše vylepším, žéé .. ale asi padne volba na 8800 GTX nebo tak nejak se to jmenuje .. 9. rada pro me nema zadny smysl ... ale pekny clanek to jo no ... :-)

  21. Nol!m!t

    to v té hře je tak velký rozlišení???No ale dal by sem si říct

  22. (c)Pudlik

    tyhle hry prakticky podporujou jakekoliv rozliseni jen ho musi podporovat monitor a graficka karta :) ale na takovem 17ti, 19ti palcovem monitoru bohate staci 1280*1024 vetsi ani vetsinou nepoznas pak uz je lepsi radsi zapinat AA...

  23. MafesX

    Ta moje 8800GT odešla :( pěkně na pič ... nebyl na ní ani OC a začalo mi to dělat po 3 týdnech artefakty ... trošku sem to nepobral, ale už sem takhle odkouřil starší typ GK taky od NVIDIA... Na tohle je zase zlatá ATI, u té mi paměti neodešly ... :(

    Včera sem to hodil na záruku, tak čekám na novou ...

  24. Orbb

    Podle mě je 9 řada moc uspěchaná. Mě třeba úplně stačí má 8800GT, která nabídne vyšší výkon než 9600 GT a má více transiforátů nebo jak se to píše ( tohle slovo mi dělá potíže ). Jinak Já bych udělal v 8 řadě ještě 8900 a poté nástupcestaré 7950 GX2 čili 8950 GX2. Tím pádem bych 9 řadu odsunul až ke konci roku nebo na začátek příštího. Navíc podle mě musí být hrozná spotřeba 3 grafických karet v počítači. Vím že jsou nové technologie a že už není SLI novinka ( ATI/AMD uvažuje i o CrossfireX - 4 grafiky v jednom ). No je to jen můj názor a myslím že neměli spěchat ( to samé AMD se svou 2xxx řadou ).

  25. Orbb

    Také si nemyslím, že 4 jádra budou pracovat na 400%. I ve SLI je výkon grafik třeba 175% místo 200, takže výkon bude nižší a bude větší spotřeba. U staré 7950 GX2 pracovalo jedno jádro na 100% a ostatní 3 na 30 ( myslím když jste je měli ve SLi ). A myslím že se toto nezměnilo a když už tak né o tolik

  26. SaoLung

    Článek je dobrej, našel jsem tak několik chyb, ale to nejspíš závisí na zdrojů informací, nevím, jak jsi informovanej ty Slambi. Podle mě je celá devítková řada zatím pouze přepsaná osmičková řada s trochu jinou architekturou, frekvencemi, cenou a hlavně téměř stejným či horším výkonem. Nejvíc mě ale dostalo, že už vyšlo Crysis 4 dle tohohle článku :D a že 9800GX2 tam má při všem na max v rozlišení 2560x1600 vynikající fps, tedy 32,1. :P Jasný je to chybka, ale docela mě to rozesmálo. :D
    https://www.gamepark.cz/Screenshot.asp?ido=41353
    Jinak jen tak dál, tyhle články o HW jsou jediný, co na Gp pořádně čtu. :)

  27. Necros

    ..docela dobrej článek, akorát je opravdu dost dlouhej a dalo by se to shrnout v méně větách.

    Celkově je dobrý koupit 8800GT, nebo když chci maximum od nVidie 9800GTX (duální neuvažuju a Ultra je pořád moc drahá). Jinak 9600GT je něco mezi mainstreamem a low-endem, osobně bych to nebral.
    A když ATi tak 3870, nebo levnější 3850. X2 bych s nákupem ještě počkal, až ty ovladače budou opravdu vyladěný.

  28. Necros

    Gratulace k blbýmu výběru. 3870 by byla lepší. :)

  29. ->

    Taky drazsi :D

  30. Guest

    on si to nevybira, detem to vetsinou vyberou rodice co o tom setsakramentsky neco vi :), kazdopadne muj nazro na 9 radu je ten, ze povedena je akorat 9800GX2, i kdyz nikterak slavne, nicmene pro velka rozliseni se celkem od ostanich nizsich karte docela odklani, osobne si myslim, ze lidi co koupili 8800GT nebo GTS na G92, tak udelali nejlepsi koupi, co se da tedka udelat, za rok udelaji 10 radu odhaduju a na 9 se bohate zapomene...

  31. Necros

    Jo, taky si myslim.. pokud se jim aspoň trochu povede GT200. A ATi RV770.. Ale tak je to vždycky..

  32. Dymitrov

    2x 8800 GT zakladni desku nejakou od nvidie pro podporu SLI. Silnejsi zdroj (600-700W)bohate staci pro dve 88GT. a k tomu dvoujadrovej! procesor minymale 2,6GHz jak od AMD tak od Intelu zalezy na vas....No a kdo chce byt pripravenej do budoucna tak radeji čtyřjadro(Q6600 atd..) zbytek je pak na vas a muzu zarucit ze za tydle prachi +-18000 vam to bude slapat este hodne dlouho hry tipu crysis s klasickym monitorem s uhloprickou 17 nebo 19 cm. rozbehnete bez lagu na plny detajli vcetne AA s peknym FPS :-)

  33. Guest

    nacu se psat i/y idiote pak postuj

  34. Guest

    mam GT8600-256 a staci ale na dalsi Vanoce penizky zacinkaji na lepsi grafarnu procesor 3.2ghz ramky 2krat2ghz a LCD 19monitor takze lepsi grafarnu mi rodice kupi hehe

  35. Guest

    Taky jsem měl donedávna 5 let starý stroj...
    teď mám měsíc nový.:)
    asus P5E3 DELUX
    E8400 duo 2 core 3GHZ 1333Mhz
    asus 8800 GTS TOP 512
    corrsaire 2GHZ DDR3 1333Mhz
    enermax 500w
    500Ghz seagate 32MB bufer
    cooler master skříň
    A mám teď zase na 4 roky klid :)

  36. Guest

    reseni jsou starsi ovladace, bohuzel u ATI nemas ani vyber

  37. koutlosh

    9600GT má díky optimalizacím perfektní výkon ve SLI a i samotná se občas výkonem dotahuje na 88GT, jak v čem... ale za ty prachy to rozhodně není špatná koupě, je určitě levnější než 88.
    9800GTX je sice trochu předělaná GTS 512 (ale karta je delší než GTSka, není to totéž s jiným potiskem a zvýšenými takty ;) , ale frekvence jdou o dost výš než u GTSky, konkrétně třeba kousek od Gigabyte jádro 810MHz, paměti 2500MHz, samozřejmě stabilně, což k nárůstu výkonu určitě vede a vzhledem k tomu, že cena je větší ani ne o 4 kila, oproti GTS, tak si myslím, že to není špatné.
    9800 X2 navazuje na tradici, jedná se o nejvýkonnější jednoslotové řešení, rozhodně je to možnost jak se výkonem přiblížit k SLI variantám bez toho, že by bylo nutné mít desku s nForce chipsetem, které jsou dost drahé a přitom existují levnější a taky vychytanější řešení (jen bez SLI :), současně s tímto, což je taky součástí tradice, jde o nejhorší technické řešení :D
    Vlastně taková 3870 X2 je mnohem vyspělejší řešení, jenom tomu holt neodpovídají výsledky.

  38. koutlosh

    3870 lepší než 9600GT? Cha! To by mě zajímalo v čem, výkon to nebude, cena asi taky ne, když k tomu přidáme dlouhodobý problém dnešních Atin - ovladače, nějak mě nenapadají žádné výhody.

  39. Dymitrov

    Ty piiiičusi ser se do svich DEMENTNICH rodiču ktery te nenaučili se slusně chovat když takhle umiš (naučili tě to rodiče asi:-) )reagovat vys?????(a sorry za rodiče chci te nasrat:-D) A sorry všem sem Ŕek tak mi to zatim moc nejde ta čeština:-) JO a ta tvoje přezdivka co je to za skratku? KOKOT A NYNFOMAN (ktery je stejne panic protoze takovymu kokutkoj nikdy zadna neda zeo?:D

  40. Exitusmen

    9 řada je fraška!

  41. Wast

    zmatak nad zmatek

  42. Guest

    No ja mam od ledna 2007 GeForce-ku8800GTX a muzu rict ze te investice nelituji ,ponevac od te doby nic prevratne vykonejsihoho neprislo a vse jede na jednicku.Ta karta ma hlavni vyhody v siroke sbernici a velke pameti,pretaktovat jde taky pekne,ja jsem ji hned smelc na 2000MHz.
    Tyhle parametry se hlavne odrazi pri zapnute optimalizaci obrazu,kde prave vecina karet pak ztraci.

  43. Guest

    ja mam radeon X 1650 series a sem rad:D mel bych lepsi ale mam starou zakladovku

  44. Guest

    je to rulezzz karta,vsem vrele doporucuju,nizká cena(10k)a pritom nejvykonejsi co muzete koupit(zatim),akorat ta spotreba a topeni.....

  45. Guest

    no řada 9 nic moc

  46. Guest

    co mi to děláš... GeForce :(

  47. Guest

    jakou si mam ale koupit chtel sem jinou ale tahle vipada taky fesne

  48. Guest

    Používám Gainward 9800GT se slušným procesorem a deskou a nemám jediny problém rozjedu všechny současné hry na uplný max za slušný peníz (celá sestava i s monitorem LG w2252TQ) cca 22tis

  49. Guest

    vsem doporucuju ati nvida je k nicemu mel sem ji a je to o nicem konkretne 8800gts tedka mam ati 4850 a nemuzu si stezovat je to malej zazrak

  50. Guest

    je to dobra GR ma dobre jadro zbernice ram proste vse ta karta ma budoucnost a G-Force dalsiho zakaznika (me :D)

  51. Guest

    Řada GeForce 9 byla dlouho očekávanou peckou ale nějak se nepovedla výkonější je přeci jenom ATI Radeon 4000.Další značnou nevýhodou je spotřeba energie,doporučený zdroj by měl mít minimálně 500W a to je dost.
    Vše ma výhody ale i zápory ja preferuji GeForce.

  52. Guest

    super bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggsuper bloggv

  53. Guest

    namakana karta

  54. *$[Molopix]$*

    bylo by to dobré

  55. ^6marsal^2.^1Zukov

    Tahle řada ujde mám ASUS GeForce 9600 GT a jsem sní spokojený. Ale pujdu zase na lepší.

  56. Guest

    mam ATI 3870 x2 a nestazujem sa...Luxus

  57. duS1k

    hm.. Divný no,, Ještě se podívám jinde

  58. B3nj!

    meleš hovínka. nVidia je na nic? Kolik si toho prolez, že máš takhle odvážná tvrzení. To, že máš doma atinu a jsi si ní spokojenej
    neznamená, že jsou nvidie na nic.

    Dotaz:
    Kámošovi přišel komp celeron 2,66 ghz 1 gb ddr2 ram a x 1650 series mam dotaz ohledne toho proč kdyz zapne cs 1.6 nebo kteroukoliv jinou hru má nízké fps. Hra plave a kouše se. Stahoval jsem i directx 9c změna žádná :(. Máte někdo podobný problém či jste se s ním setkali. Pište prosím i na icq 337453250 uvítám každé nové dosud nevyzkoušené řešení díky

  59. Guest

    a kde na to mam vzit :D

  60. Hei_

    moc peknee

  61. [FSB]Shadow

    Ati niesu dobré n hry,ale Geforce sú fajn:)ja mám 9600gt a nesťažujem sa:)zatiaľ ked ide cod4,tak spoko:-D

  62. Guest

    kradu snad ?

  63. Guest

    celer(on) je zelenina a ne procak(mrkni se kolik ma cache kb !!)do kanclu este de ale na hry potrebujes prave vetsi cashku

  64. Guest

    Myslm si že tyto značky jsou velmi známe já upřednostuji GeForce mam už celkem tři 5500 na starym pc 6600GT na klasickym stolním a 8600 na notasku a šlape celkem dobře s ati nemam skušenosti ale osobně bych si jí nekoupil

  65. works5

    taka grafika bi s ami zisla lebo uz na novich hrach je to dost vidiet ked mate malu grafiku ze nestiha.

  66. Guest

    docela hezky ae tak ati nejsou o moc lepší jsou to takovy naprd

  67. Ivanovicz

    Tu mám a jsem s ní nejvíc spokojen

Copyright © 2018 Allstar Group s.r.o