Téma

Fenomén Free 2 Play

Komentáře(25)
  1. Bubbleboy

    naprosto souhlasím s propagačním využitím free2play her, které se snaží upoutat hráče aby si platili premium, já osobně hraju star wars the old republic a pro free hráče je tam otevřeno hrozně málo, ale co se týče hratelnosti jsou to vlastně jen drobnosti, které ovlivňují samotnou hru minimálně například omezení "quick barů" nebo chatu..chat je omezen jen na danou planetu na které se nacházíte, atd...jediná věc která je bez omezení je příběh a dostupnost všech lokací. Free2play je podle mně hezká příležitost jak si hru vyzkoušet a poznat její výhody a nevýhody, ale jedna drobnost tu je aby hra byla výdělečná bohužel premium účty jsou mnohdy přehnaně drahé

  2. FiX_

    ...jestli je to Free2Play nebo Pay2Win.

  3. Marcool97

    Aion F2P je, co se týče hráčů věc skvělá... háček této hry je hlavně "Gold Pack" bez kterého ve hře nemůžete obchodovat z ostatními hráči a máte hromady dalších omezení.... tento pack se dá zakoupit za herní měnu, ale částka je poměrně neúnosná

  4. Kooooobraaa

    A co takto World of Tanks? je to tiez f2p hra a vyvojari sa snazia to dost dobre vybalancovat aby mali to iste oba tabory hracov. V pohode sa da hrat aj bez penazi.

  5. .de[xxx]

    Ten kdo hrál WoW jako já, nějaká čas, tak si na tenhle systém her asi nezvykne. Pokud teda neplatí. Hrál jsem chvíli Star Wars (Played time nějakých 10-14 hodin) a zkrátka jsem si na to nezvykl. Hlavně na to, že to po mě chtělo poplatky za otevření tak primitivních funkcí, které jsou na Wowku samozřejmostí (víc slotů v bagu, další bary apod). Další podstatná věc je, že bez poplatků se na nejvyšším levelu stejně asi neobejdete, protože na ten hodně dobrý equip se nemáte šanci dostat, a když jo, tak hodně pomalu a velmi omezeně. Jako neplatící hráč máte snížený raty a oproti platícím hráčům jste ve velký nevýhodě a to celkově snižuje dojem ze hry a samozřejmě taky celkovou zábavu.
    Jako takový trial nebo demo je to dobrý, ale když už to hrát tak aspoň na plno a platit. Nebo radši sáhnout po hrách jako Diablo 3, Starcraft 2 nebo třeba Guild Wars 2, kde stačí koupit akorát základní hru a pak hrajete bez poplatků a jste ve stejných výhodách i nevýhodách jako ostatní hráči.

  6. (((-Roxer-)))

    Docela se divím že tam o tédle hře není zmínka když je to nejhranější F2P hra na světě.

  7. zdenda123TS

    Souhlas, taky jsem hrál nebo respektive hraju wow a na většině f2p her mi vadí to, že jsou tam 2 typy lidí- jedni, co si neplatí za celý obsah hry a jsou jakkoliv v nevýhodě oproti těm, co si koupí/zaplatí za plný obsah hry a druzí, co si to jednoduše koupí.
    Hodně by mi vadilo, když bych například měl jen základní obsah daný hry a byl bych v nevýhodě oproti nějakýmu zbohatlíkovi, který má plný obsah hry+třeba i nějaká vylepšení (gear atp.) a byl bych pro něj jen ´´one-shot kill´´ nebo tak nějak, žádná opravdová výzva. Asi v každé f2p hře jsou nějaké ty mikrotransakce, nicméně si myslím, že by rozhodně neměli lidi rozdělovat do pomyslných dvou táborů a měli by si být všichni rovni. V neposlední řadě to taky může snižovat ten dojem a zábavu ze hry-jaký má pro někoho smysl potom tu hru dál hrát, když si koupil/zaplatil za výhody a vlastně se nemusel ani snažit něčeho dosáhnout? V krajních případech ještě toleruji mikrotransakce třeba za věci na okrasu/okrasný gear a podobný ptákovinky.
    Já osobně jsem rád, že zatím wow f2p není a doufám, že i ještě nějakou dobu nebude, už jen z výše vypsaných důvodů a mnoho dalšího, jednak i kvůli tomu, že by se tam potom natáhli lidi z free serverů a podobnýho odpadu a úplně by tu hru znehodnotily-> větší nápor na vývojáře ohledně mikrotransakcí a nakonec to dopadne tak, že si budeme potom moct kupovat vše, co nás napadne- gear, lvly, raty, one-shot killy....
    Co se týče f2p her obecně, je to dobrá a dnes již celkem hodně častá varianta, ovšem dobrá je pouze jen tehdy, kdy je to vše nějak vybalancované a v rovnováze, jinak si myslím, že je lepší volbou (alespoň teda pro mě) pay 2 play hra...


  8. morph00x

    model je naprostá zhovadilost, šíří se to jako mor, už i na WoWu zkoušej prodávat estetický předměty za peníze, až to přejde na model free2play=pay2play, tak myslim že i celá platící komunita hráčů bude hořce plakat. Ničí to hru, podle mě by to mělo fungovat, že si koupím hru a tím všechny poplatky končí a itemy se mají získávat tvrdou prací a né že si zbohatlíci nakoupí za přemrštěnou cenu full epic gear. Docela nehezky se taky rozmáhaj dlc packy, kdyby radší vytvořily pořádnej plnohodnotnej datadisk, ale místo doto je milion dlc packů, který většinou za moc nestojej... je to škoda, že herní vývoj se ubírá tímhle směrem. Naštěstí pořád vznikají plnohodnotný pecky bez tohohle debilního modelu :) ...

  9. .de[xxx]

    Taky na hru Dota 2 se nějak zapomělo. Teď je mezi hráči na Steamu hodně oblíbená. I když je pravda, že na systém Free2Play přešla asi teprve před týdnem.

    Dodatek:
    Hodně oceňuji a taky mi to příjde lepší než nějaká Free2Play hra, že Blizzard pouští na svoje pecky (Starcraft, Wow, Diablo) možnost stáhnout tvz. Starter Edition. Pro ty co to neznají, ve zkratce vysvětlím:
    Stáhnete hru, například WoW, normálně vás to pustí bez poplatků do hry, kde si vytvoříte jakoukoliv postavu a hrajete. Omezení je akorát, že nemůžete používat poštu a aukce (asi kvůli případným podvodníkům) a taky nemůžete vstoupit do žádné guildy, což je taky pochopitelné. Žádná jiná omezení jsem nezaregistroval. Normálně si hrajete až do lvlu 20 pohodlně a bez omezení, bez nějakých nevýhod, oproti platícím hráčům. Těch 20 levelů je několik hodin hraní, kde si vyzkoušíte skoro všechny herní mechanismy, od klasického expení, přes battlegroundy až po ty první dungeony. A na lvlu 20 se akorát rozhodnete jestli hru smažete a nebo budete pokračovat a tím pádem zaplatíte nějaký ten měsíční poplatek.

  10. Sw0p!k

    moc pekny clanek akorat me mrzi ze tam neni Wow ja osbone Wow hraju a mrzi me ze tu neni je to dobra free play hra

  11. .:Cesnecka:.

    Star Trek Online, podlemě zatím nejlepší F2P, obsahově nejlepší i pro "šetřílky" :) a hra se neustále vyvíjí a doplňuje a oproti Star Wars má lepší souboje lodí ve vesmíru, pro nováčky možná až příliš mnoho obsahu a mohou se ztrácet :)

  12. .:Cesnecka:.

    WoT a WoWP- KATASTROFA!!!!!!!!! WoT slušný start, ale teď..radši bez komentáře. Konkurence jedině War Thunder- No.1

  13. Lockdaar

    Wow tu neni z toho duvodu, ze je to pay2play hra a ne free2play. Pravdepodobne mas na mysli nejaky free server, na kterym asi hrajes, ale free servery a podobny odpad se v tomto pripade nedavaji dohromady/nespojuji s ofikem.
    Co se tyce f2p obecne, docela se divim, co se to v dnesni dobe rozbehlo za modu. Temer kazda druha mmo hra je f2p. Jiste to v nekterych pripadech vynese vyvojarum treba i vetsi zisky nez p2p (mikrotransakce atp.), je zde ale zasadni otazka mezi kvalitou a kvantitou dany hry. Bohuzel, jak se psalo vyse v komentarich, jsou ve vetsine f2p her lidi rozdeleny na pomyslny dva tabory/skupiny neplaticich hracu a platicich hracu za ruzne vyhody a vylepseni. Tohle mi na tech f2p her nejvic vadi. Vetsinou deli hrace podle toho, kolik maji penez a ne podle skillu/zkusenosti, coz je podle me spatne a ztraci to na kvalite a nekdy i smyslu hry. Jaky pak ma smysl se o neco snazit, neceho dosahnout, kdyz to lze jednoduse koupit?
    Vetsina dnesnich f2p her je ale bohuzel takto nevybalancovana, jsou jen male vyjimky tech lepsich f2p, kazdopadne ja davam prednost p2p hram- viz. wow. A taky pevne doufam, ze wow zustane i nadale p2p hrou.

  14. pipinavole

    je jasné že tu není Lol nebo WOrld od tanks atd....Osobně toto nehraji , ale je jasný že je to reklama..Na určitou vývojovou dílnu..... Ach jo zamyslete se !!a nebuďte ovce. A nemějte stupidní komentáře a dotazy.

  15. _Solid_Snake_

    Dota 2 přisla do F2P tepve pred tydnem jo ? :O No nevim, pred tydnem presla z Dota 2 Beta do Dota 2, ale F2P je od zacatku ;)

  16. .de[xxx]

    Byla u toho položka "Free2Play", ale když jsi dal stáhnout, tak ti to dalo pořadové číslo (já měl číslo něco přes 10.000) a musel jsi čekat až se na tebe dostane a nebo si opatřit gift. Ale volně ke stažení a hlavně hratelný pro všechny uživatele je to teprve od minulé soboty. Myslím, že to dokonce nebylo ani předtím v kategorii Free2Play, proto jsem to ani za F2P hru až donedávna nepovažoval. Nic proti. :-)

  17. _Night

    jediný správný F2P

  18. crsmn!!!

    jojo je to pěkně trapný když se dá koupit za RM(Real money) itemy atp.. když tu zmiňujete wowko tak to jsem taky hrál přes blizzy po funny a instanty.. asi 40 serveru sem zkusil. a zamrzelo mě když jsem si dělal měsíc postavu a sehnal alespoň rare equip .. a někdo jiný založil char .. zaplatil treba 300,- bavíme li se o free serveru a měl taky max lvl a full epic gear za jeden den..co se offiku týče tak tam se dá nakoupit taky kotel věcí.. takže nic extra. Jediné co se mi zamlouvá je ten styl co je u GuildWars že se zaplatí jen jednou.. (origo) a hrajete na offi bez dalších transakcí.. v neposlední řadě co se týče her na FB a jinejch portálech a klikaček jako je S&F.. tak nato se daj stáhnout zase boty nebo haxy pres které si tam taky věci nacvakáte.. samozřejmě taky za prachy. takže když už F2P hra tak stím že si v uvozovkách premium hráči koupí akorát lepší skiny nebo AutoPorty do měst či lokací a podobné v podstatě useless věci..

    třeba jako je Heroes of Newerth.
    http://www.heroesofnewerth.com/
    taky F2P hra na styl LoLka / Doty.. jediné co si za RM koupíte jsou skiny na hrdiny takže i když do toho vrazíte miliony lepší nebudete než někdo kdo dotoho nedal nic..a když srovnám cenu za skiny od starých přes nové až po Limited Edice, tak zato lidi museli dát dost peněz nehledě nato že i obyč hráč si naty skiny muže vydělat počtem her,výher,skupinovejch her atp.. sice je to na dýl ale ne nemozne..

    novej skin 3000 silveru nebo za (RM) 400 gold coinu...ty coiny na new hrdiny vyjdou neco okolo 500,- za skin a když přidávají nové a nové hrdiny a skiny tak se to prostě točí..proste clovek vidi Limited edition skin a ma tejden nato aby ho koupil jelikož nema sanci za tyden nafarmit 3000 silveru tak posle prachy a koupí ho..a otom to je ;)
    max sem videl neco okolo 200k lidi online takže si představte kolik lidi to hraje celkem a tak 65% si troufnu tvrdit že pravidelně kupujou skiny.. tím jen chci říct že je to <<F2P hra,vsichni hraci jsou si rovni ať platěj či nikoli.. a vynáší jím to kotel peněz.. takže Více takových F2P her ..GL a bye bye

    Sorry za dlouhé nudné plné pravopisných chyb čtení..

  19. ^^22New^^77l3ie

    Team Fortress ;))

  20. ^^00^1B!O

    Dobre to je

  21. Cheddar

    a s nimi jsem spokojen, ale i u nich mi vadi, ze 10 letej kluk,kterej dostava kapesny 20 USD tydne me pri lvl1 uplne vysleha,kdyz ja mam lvl 12,protoze se mi to nechce calovat. Na to by meli mit na serverech nejaky trideni. uplne nejhorsi F2P vsech dob je Battlefield Online

  22. zdenda123TS

    Pravda, na ofiku se dá koupit taky dost věcí, ale rozhodně ne gear nebo nějaký vylepšení na postavu, v tom je ten rozdíl. Dají se tam koupit pouze kosmetický věci (třeba peti, mounti), který jsou pouze a jedině na okrasu, rozhodně tam neseženeš věci, který by ti daly nějaký výhody v PVP nebo PVE...

  23. joska51

    Je určitě dobrá strategie změnit platformu her na free2play, přičemž dukáty dostává vydavatel z určitých bonusů pro uživatele. Čím více free2play her, tím lépe :).

  24. Kelt36

    Podle mě je nejlepší lotro

  25. DouBall

    free2play miluji, ale nejake jsou uplne na ****

Copyright © 2018 Allstar Group s.r.o