Téma

Test: Vyplatí se nainstalovat Windows 8 na starší počítač?

Komentáře(44)
  1. GuardianOfForever

    Neverte pozlatku rychleho startu pc jedna se pouze o tryk a klam uzivatele prolajky v realu se totis pocitac misto vypnuti jen uspi stejne jako kdys uspite vase PC tim se start urychli az 50x jenze ouha kdys mate na W8 spustit neco noveho tak je to pomale padato nebo to nema kompatibylitu v system metro uzivatele neustale spomaluje a po case donuti prakticky k jeho vypnuti W7 je momentalne co se tyce kompatibylity a vstricnosti k uzivatelu nejlepsi system w8 je opravdu max jen na nejaky dotykovy paneli kde se stejne nespousti zadne narocnejsi aplikace a proto je tam ramdiskovy start velice znat pro normani a narocne vyuziti PC je to srot co nic neumi je nestabylni nevychytany a ma neustale problemy z podporou vseho ergo logicky se neprodava
    radim NEKUPOVAT!!!

  2. MililiVantili

    Jeden názor byl v článku, ten tvůj komentář je taky pouze jeden z názorů. Beru v úvahu oba stejnou měrou, velká písmena a chyby v pravopisu ti nepomůžou. Apropo, ty máš kompatibylitu ve vyjmenovaných slovech? :-D

  3. myloush

    kompatibylita, paneli a nestabylni, tak na tvůj názor skutečně dám, ty šašku

  4. mrtwak

    Váhám jestli je to pokus o trolling nebo to myslíš vážně.

  5. m1999

    No... Kdyby to bylo ve škole tak hodně slabá 3-, protože to, co mě zajímalo nejvíc, tam samozřejmě není, a to obrázek klasické plochy s STARTW8. A dle mě tam chybí tabulka s porovnáním XP, 7, 8. Já jsem velmi konzervativní a myslím si, ře Microsoft zde sází na muže, který v reklamě vidí hezkou holku a tak si to koupí, ale šlápli dost vedle, taká doufám, že se historie bude opakovat, jako u W Vista (i B.Gates uznal chybu), po čemž přišly povedené 7 jako oprava. Tak uvidíme...
    Hráč m1999

  6. bmxrichard

    Věru, první koment je správný-PC se normálně nevypne a už má hodně souborů načtených, u netbooků, tabletů, mobilů geniální, u klasických PC naprosto k ho*nu a spíše ke škodě. Když PC vypnete z elektriky, prostě vám "spadne" systém, což určitě všichni vědí, že to není zrovna dobré...

  7. mrtwak

    V čem je ten problém? Po dlouhodobějším testování mohu říct, že systém je velmi stabilní. Je mi srdečně jedno, jak Win 8 své rychlosti dosahuje, dokud to bez potíží funguje, což funguje.

  8. MafesX

    Pěkný systém, ale jak psal autor ... hlavně na dotykové obrazovky, jinak je to nepoužitelné ... Zkoušel jsem několik týdnů a náročnější uživatel, který pouze neserfuje na netu, tak mu W8 nebudou vyhovovat... A jestli takto bude MS pokračovat dál a třeba skončí podpora W7 v budoucnu tak přejdu na Linux již kompletně...

  9. Johny303

    se nevyplatí instalovat ani na novější počítač :-P ;))

  10. Slamb

    první komentář moh napsat jedině nesvéprávnej jedinec, což dosvědčuje mj. i ten styl a pravopis, takže s k němu nebudu ani víc vyjadřovat

    počítač uspává jenom ten, kdo ho uspávat chce, já ho normálně vypínám a systém se zapne za 6 sekund... do tý doby samozřejmě nezapočítávám spouštění samotnýho počítače (detekce všeho hw, detekce řadičů na desce atd., to nemá se systémem nic společnýho), jinak za těch 8 měsíců, co windows 8 používám, mi nechcípnul ani jednou

    co se týká linuxu, tak věřim tomu, že je určitě fajn - do serverů, do mobilů, do set-top boxů, do televizí, do praček apod... sám si na android nemůžu stěžovat

    windows 8 má spoustu drobnejch vychytávek, ať už je to vylepšenej správce úloh, all-in-1 okno při více souběžnejch přesunech souborů nebo třeba lepší ochrana oddílu C proti zásahům uživatele, takže celkově je windows 8 fajn záležitost

  11. X-Face

    Docela by mě zajímalo co dělá takový "náročnější uživatel" :).
    Každopádně jako jediný z kanceláře používám "něco" z metra a to Poštu. Ostatní do Metra ani nepáchnou a nechápu jak by takové Metro mohlo někoho odrazovat od koupi. Když ho nevyužíváte, ani nevíte o jeho existenci.
    -
    Jako jedinou nevýhodu jsem zaznamenal celkem zbytečnou animaci při alt+tab a posunutí aplikace na druhý monitor abych viděl zároveň plochu.
    -
    Rozruch kolem Metra mi trochu připomíná fámy kolující o WP z 90% od uživatelů, kteří jej nikdy v ruce nedrželi. Každopádně Windows 8 byl začátkem roku za cca 700 Kč s daní a to je opravdu dost dobrá cena (při přechodu z xp,vista,7).

  12. ^^00Int^^11E^^00ns^^11E

    Celkem hezký článek, dík :).

  13. andrewb

    No ja si koupil upgrade z win xp na win 8 a rozhodne nelituju, pocitac startuje asi tak stopadesatkrat rychleji a urcite to neni proto ze by byl jen "uspany". Veskere aplikace i hry funguji naprosto bezchybne. Teda krom starsich veci jako treba cod 2 na tom nerozjedu bez zapnuti kompatibility s win xp ale to tomu asi nejde mit za zle.

  14. ^^22SZienG

    Vyplatí se instalovat W8 na starou šunku??Nějak jsem se nedočetl resume...

  15. hitzoR-

    Win8 používám už od první RC na noťasu a pohoda. Ze začátku bylo pár problémů s ovladačema hlavně grafárny, ale nVidia vydala win8 kompatibilní a jelo to v cajku. ;)

    Btw. už asi milionkrát jsem četl, že Metro se hodí jen pro tablety a na stolní PC či note je k ničemu, ale ani jednou jsem neviděl jediný (pádný) argument. To, že je to široké a zabírají tam místo ikony aplikací metra je blbost, protože se dají bez problému smazat.

  16. X-Face

    Přesně tak a lamentováním nad malým rozlišením....autor to netestuje na starém počítači, ale na fejsbukové parodii na notebook pro středoškoláka. Tam se počítá s dvěma lety XP a pak tradá do koše.
    -
    RAM: Sám jsem zkoušel w7 na Aceru s 1.6 celeron a 512 RAM. Paměť jsem měl po startu zaplněnou na 190 MB, po cca 5ti hodinové práci a instalací všeho důležitého jsem se dostal na 450MB. Pracovat se v tom jako nouzovku dalo...Bohužel při spuštění visual studia jsem musel vypnout prohlížeč :D

  17. @TSB@

    Já upgradoval tenkrát v akci za 1590 plnou krabicovou verzi žádnou OEM, kde jsou jak 32 tak 64 bitová Windows 8 Home Premium. Naprostá spokojenost, ale..........

    Je velmi důležité si cely systém doladit a to hlavně vypnutím metra udělal jsem to super programem, který je z cela z darma a jmenuje se Classic Start Menu, je absolutně nejlepší co se týká vypnutí Metra apd. no a pak vypnout Defender,Media Player, IE 9 aj. Používám Operu nebo firefox, na hudbu AIMp3 a na video GOM player. Takhle jsem si to nastavil a řeknu Vám, že max. spokojenost. Jedu na 8GB DDR3/1600, CPU Core 2 Duo I7 4 jádro otevřené na 8 jáder virtuálně, PCI-e Ati Radeon 6970/2GB a 3D TV Samsung 1920x1080. Jedou mi jak starší tak nejnovější herní pecky na full detaily. Win 8 jenom mohu doporučit a to nedělám reklamu Microsoftu !!!

  18. vsichnitu

    Ahoj. Zhruba před pul rokem jsem si koupil notebook Asus E-573 (i3 2.3ghz, 4gb RAM, NVidia GF 620GTX) s operacnim systemem linux lunpus. V te době zrovna brobihal BOOM s W8, a už v te dobe kazdy znaly tim, jak jsou "na hovno" osobne ale na cizi rady moc nedam, hlavne kdyz se jedna o elektroniku (kazdy ma na vse svuj nazor....) rozmyslel jsem co si poridit za W. Spoluzak si par dnu predemnou poridil notebook Lenoovo, a kdyz jsem pozoroval, jak u nej metro vypada, hned mi bylo jasne, co do nej. 1) o hodne rychlejsi chod systemu i aplikaci
    2) každopadne vzhled metro je krasny, a konecne si prosel W s inovaci "startu-u"

    Za dobu uzivani jsem nasel jen jednu chybu.
    Papá více ram (v x64) než W7 ( z 1,2gb na zhruba 2.2gb). Nevadí mi to. I když nemám nejvykonejsi notebook, tak stejne rozjedu i prez narocnost systemu takove novinky, jako je Crysis 3, Lara Croft ( 2013 ), farcry 3 na uctyhodne plne rozliseni, a stredni detaily. Omlouvam se za pravopis, pisu z mobilniho telefonu. Snad si vetsina z vas uvedomi diky teto recenzi a memu nazoru, ze kdyz se clovek s W8 nauci, tak uz nechce nic jineho. S pozdravem: vsichnitu

    PS: stejnejsou Linux Ubuntu 4ever nejlepsi system na vsechno :)

  19. Tyldaa

    Staré dobré XPéčka x) :D

  20. wmnk

    Me překvapil na 100% oproti windows 7 se mi 10x rychleji načítá systém, metro jsem vyřešil programem start8, který je naprosto vynikající. Už bych do starších předchůdců rozhodně nešel ;)

  21. Desaster

    Windows 8 nemá cenu instalovat ani na nové PC... Taky spousta výrobců to odmítlo instalovat na nové PC a Mrkvosoft kvůli tomu řádí. W8 jsou určeny pro dotykové obrazovky a na Desktopu jsou naprosto nepoužitelné.
    Pokud jse si všimly tak použitelný systém je vždy ob jedno vydání. XP-(použitelný) Visty-(brak) W7-(použitelný) W8-(hnůj).... takže jsem zvědavý co přijde příště a jestli tuto tradici dodrží.

  22. Standav^1_

    Stalo by za zminku ze pulka starsich her ktere jste meli na svem starem notasu vam na win8 proste nepujde nebo bude nejak podel****.Podobne jako ve win7 lze nastavit potrebne ovladace pro ucitou hru (coz se netyka predchozi vety tam to stejne nepomaha), a kdyz si nastavite ovladace pro cod2 tak vas uzasny gamepark klient ani nepusti do hry,ja tak prichazim cca o 700 fps protoze musim hrat na integrovane grafice :)

    S pozdravem stastny uzivatel win8.

  23. Dizzy.

    Ja mám w8 a musím povedať, že som s ním veľmi spokojný. Nemal som problém so žiadnymi ovládačmi. To čo ma najviac prekvapilo a potešilo bolo, že svoju HP tlačiareň som nemusel inštalovať cez CD, iba som zasunul usb a w8 to spracoval. Metro ma často obťažuje, ale v podstate do neho nemusíte nikdy chodiť. To, že niekomu chýba štart chápem, ale stačí namieriť na deskope do pravého horného rohu a nájdem všetko potrebné.

  24. LegioIX

    Načítání systému: W7 14s. W8 8s. Aplikace se mi na obou systemech načítají stejně rychle. SSD Intel 520. Starší hry mají s W8 problém. Žádné pozitivum ve W8 nevidím a je naprosto zbytečné přecházet z W7 na W8. Systém je to naprosto nepovedenej. Pouze můj názor.

  25. RonyCrySkill

    Legi,já taky mám načítaní systému w7 je 10 s,ale nebudu potřebovat s w8 ,oni asi chtějí nejrychlejší pří načítaní o systému .Je to taky můj názor

  26. ^1Vol^3tix

    Myslím si že je to zbytečný,Windows 7 šlapou dobře,netřeba mít osmičky :D

  27. MafesX

    Pozdrav pánbůůůh :)

  28. <HergotH>

    Dobří lidé, že je tu ale žvanilů co nikdy win8 nevyzkoušelo.

    - technicky - jsou 8ičky lepší než 7ičky ---VE VŠEM--- (zdánlivě žerou víc ram, ale jen tu co leží ladem, pokud něco spustíte, paměť uvolní).

    - uživatelsky - je to u každého jinak a nezapomínejte, že metro může bejt jak novej způsob práce s pc (skrz aplikace, a nikoho koho znám to tak nepoužívá) - a nebo prostě jen jako "chytřejší nabídka start", jako to mam třeba já.
    Metro takřka nepoužívám a když ano, tak jako odkladiště zástupců na programy, co se stejně spustěj na ploše. A přímo z "metro aplikací" používám jen počasí a mapy - ani nemam založenej účet u microsoftu.

    Celkově ona míra "odlišnosti" záleží na tom jak moc používáte metro aplikace a metro obecně. Z nás to stejně používá málokdo a podle mě by se ta celková jinakost dala rozdělit tak že 20% z toho nového je "lepší" než dřív, 25% "horší" než dřív, a 55% je prostě "jiný - ani lepší, ani horší".


    V zásadě je to super, extrém rychlej a moderní systém co si dobře poradí se starym i novym HW. Pokud vám rychle běhaj windows 7, neni důvod moc měnit. Nicméně jsem to ze sedmiček zkusil, a jsem za osmy i přes drobný výhrady tak rád, že zpátky bych už nešel.

  29. LP.DeXteR

    asus eee pc ma přítelkyně který sem se chystal reinstalovat windows xf určitě teď půjdu do 8 :))) pecka komentář 5..... :)

  30. zabho?

    Autor článku si asi spletl reklamu s testem nebo to moc nechápu. Kde je jako nějaké srovnání, tabulky výkonů na starších PC apod.? Nějaký logický závěr? Hodnota článku 0

  31. DUP26

    tak to mas opravdu zajimavej procesor pises ze mas Core2Duo tedy dvoujadro a pak ze mas I7 dovol abych se pobavene zasmal
    Jinak k tematu ja jsem s W8 - 64b spokojenej upravil jsem si to k obrazu svemu zmenilnabidku start pote vypnul hyber file a jeste par malickosti.musim rict ze naprosta spokojenos.podle mne jsou W8 dostatecne rychla. Jediny problem co jsem mnel byl s ovladacem od desky MSI Z77A-GD80 ale vse vyreseno a funguji bez problemu

  32. DarkNightcze

    Rychlejší používání? BLBOST!
    Rychlé vyhledání a spouštění programů pomocí win key už existovalo ve Vistách! A naopak trvalo daleko lépe protože vyhledávalo okamžitě i v ovládacích panelech.
    Oproti tomu W8 vyhledávají pouze v Programech a pro vyhledávání v ovl panelech se to musí složitě přepínat. - pomalejší

    Rychlejší start? 1s!
    https://www.youtube.com/watch?v=yl1s5xqvrJI
    Prodeje Windows 8 - Zkreslené
    KDYŽ SI KOUPÍTE WINDOWS 8 PROFESSIONAL , tak máte možnost doživotního downgradu na Windows 7 Pro! Ve firemním prostředí se downgraduje z W8Pro na W7Pro.. Protože W8 se nedají používat a nejsou a nejsou kompatibilní s podnikovýma systémama.

    POZOR Legalni downgrade neplati u domácí verze Windows 8.

  33. mrtwak

    Podnikové prostředí sem prosím vůbec netahej. Tvůrci specializovaného softwaru totiž často absolutně při programování házejí bobek na nějakou kompatibilitu v budoucnu, či dodržování pravidel. Pak stačí nová verze operačního systému, kde software pro širokou veřejnost frčí nadále skvěle, ale jejich splácaniny se hroutí. Jsou pak uvázáni na jeden systém, který budou používat dokud nezačne být problém s nekompatibilním novým hardwarem. Nemůžu přeci vytvořit kšunt a pak se divit, že to na novém OS náhle nejede. Za to nemůže OS.

  34. mickey31

    Tak podle komentu zustany u W.7...

  35. LegioIX

    "Nemůžu přeci vytvořit kšunt a pak se divit, že to na novém OS náhle nejede. Za to nemůže OS." No právě. To bude spíš tím, že ten kšunt bude ten systém což W8 bezpochyby je.

  36. |Hobca|

    myslíte že má cenu instalovat windows 8 na počítač který je starý asi 8 let? Je tam pentium 4 socket 478 3 ghz, 1 gb ram. co myslíte? :)

  37. Starynepalskymnich

    Zkoušel jsem tento nový systém na mém PC, ale už bych ho v životě na něm nechtěl. To raději budu pořád na Windows Seven.

  38. RaBer

    Já jsem měl co do činění s osmičkama jen jednou a rozhodně mě teda neoslovili. Asi je pravdou, že nepotřebují nabušený HW, ale není nad klasickou nabídku Start. Za mě osmičky zbytečné, mě nevyhovující. Ale jak s oblibou říkám, určitě si své uživatele najde.

  39. Showmy

    Jediné čo v tom vidím je kopa zmatlanín...

  40. TROLOLOLOxD

    Zbytečnost měnit Win7 za 8 a ještě za ně platit dost peněz...

  41. Sizi

    osmičky bych si nikdy nenahrál, chvíli jsem s nimi pracoval a měl jsem toho plný kecky, postavil bych to na úroveň vist :D a nějak si nedokážu zvyknout na ten metro styl... :)

  42. LegioIX

    http://forum.gamepark.cz/index.php?showtopic=46062&pid=902417&st=105&#entry902417

  43. Force-Man

    No tak nevim, jestli se mi to vyplatí na ntb s procesorem ivy bridge 2,4 GHz :) mě docela vyhovuje W7 a zapne se mi do 20 sekund...s plnym hadrem :D

  44. fhavlik

    Ahoj ve spolek, Měl jsem Windows 8 nainstalované 4 měsíce a jsem rád, že jsem se vrátil k Windows 7.

    Autor zapomněl hned v úvodu sdělit, že pokud se pro Windows 8 rozhodnete, tak si upgradujte PC a kupte si SSD disk, protože s obyčejným HDD nemáte nárok!!! Když budete kopírovat větší množství dat, a budete chtít přitom prohlížet stránky na internetu, tak Vás to bude stát nervy, posouvání stránky kurzorem asi s 30 sekundovém zpožděním, spuštění aplikace internet explorer asi 2 minuty a tak je to bohužel s ostatníma aplikacemi, když budete přitom např. kopírovat soubory. Dobré co mě pobavilo, bylo když začali psát, že Winrar brzdí Windows 8 kvůli nějaké chybě. Prosím Vás není to vůbec pravda, Windows 8 jsou sami o sobě brzdy. Jediné co na Windows 8 hodnotím kladně je rychlý start a rychlé vypnutí počítače nic víc. Grafické rozhraní je jen o zvyku.

    Když porovnám Windows Vistu, tak jsou o dost svižnější jen Windows 8!!! Prosím nehodnotím jen startování systému myslím jako celek!!!

    Akorát lituji toho, že jsem za Windows 8 zaplatil 800Kč, mohl jsem si za to koupit něco užitečnějšího!!!

    Pak ať se ale Microsoft nediví, že lidi si to raději ukradnou z internetu a nechtějí za to platit. Microsoft svou práci tentokrát v historii pěkně odfláknul!!!

    Jen pro zajímavost můj PC má procesor Intel core 2 duo 2.53GHz a 8 GB RAM DDR 2 800MHz.

    Windows Vista - dobrý
    Windows 7 - super
    Windows 8 - sračka!!!





Copyright © 2018 Allstar Group s.r.o