Téma

Progaming – sport 21.století?

Komentáře(198)
  1. Guest

    to nikoho nezajima

  2. tronkestaR

    upadlo ti lizo synku tak ho seber a vyhod do kose...

  3. Guest

    drž hubu synku :)

  4. febrik

    ... by mohl být pro řadu lidí odpovědí na jejich nesmiřitelný postoj k hrám a progamingu (v zásadě jako synonymu sportu) a hlavně by mohl pomoct pochopit, že pokrok, i když jim není jakkoliv po chuti to přijmout, je nezadržitelná záležitost a týká se naprosto všeho v našem životě a tudíž i zábavy, i přes jejich ironické a ponižující narážky.

  5. Mr._X

    jak může být sezení u počítače sport? u sportu ze sebe musíš vydat energii, zapotit se a u PC se tak maximálně potí ti tlusťoši, kteří u toho sedí furt:D
    prostě fotbal je best a futsal taky

  6. ^9R^7az^1X

    a jinak super článek:P

  7. Guest

    Četls vůbec ten článek? Mě připadá, že ne, protože jak bys pak mohl říct, že u sportu se člověk musí potit.....co třeba již zmiňované šachy? Netvrdím, že se u nich hráč nemůže spotit....ale asi ne víc než když sedí u PC nemyslíš?

  8. ^9R^7az^1X

    a kde je napsané, že u sportu musíš vydat energii? V eSportu zase musíš vydat energie psychické, co takový skok do dálky tam se soustředíš pořádně sotva 30 sekund, ale např. v zápase v CSku se profi-hráč soustředí (teda ne každý) několik desítek minut; takže jak stálo v článku - měli by se vyhranit hranice nejen kdo je profik ale také pořádně zamyslet nad tím co je vlastně sport...

  9. HenryMarvin

    E-sports na Olimpiádě.... stejná blbost jako, že Člověče nezlob se by mohl být olimppijský sport.

  10. HenryMarvin

    Pro mě slovo sport znamená to, že si přitom zlepšíš kondici a zdraví (i když poslední dobou hodně sportovců o to zdraví přichází) a při progamingu tam si tak akorát zkurvíš záda čučením do monitoru.

  11. Mr._X

    ale stejně to je blbost aby hraní PC her bylo považováno za sport, to pak bude vést, že když rodiče budou nutit děcka, aby si vybrali nějaký sport, že furt sedí doma, oni si vyberou hraní PC her:D a celý svět bude jen pařit na kompu, jaj

  12. Guest

    Odpověď na otázku, proč některým progamerům záleží na tom, aby se mohli nazývat sportovci (jakoby to nebylo jedno), poskytuje samotný článek větou: "Otevřely by se tím nejen tolik potřebné další penězovody...".

    Pochopitelně. Pokud si budu chtít založit příjem na čerpání dotací z nejrůznějších fondů (hlavně evropských), dostávají slova a označení zásadní význam. Budu-li např. chtít, aby mi stát, EU nebo jiný podobný zloděj financoval třeba hospodu, musím zvolit správný název, třeba Multikulturní centrum nebo Etnická alternativní komunita.

    Jde tedy jen o úřednický marketing. Stačí se prohlásit za etnickou menšinu, sociálně-právní organizaci nebo třeba centrum sportu pro mládež a cestičky k dotacím se pak vyšlapávají lépe. V prostředí, kde sušenka nahrazuje denní dávku mléka a kde řasy rostou o 300%, je pak zbytečné dumat nad tím, jestli je hraní her sport.

  13. Guest

    Ano, souhlasím, že je to důležité hlaně kvůli penězům... Je tady ale pak otázka jiná "co dneska na penězích nezáleží (?)", aneb jaký sport dneska může bez peněz existovat na nějaké vyšší úrovni?

  14. Guest

    Já jsem liberál, a tak mi v současné době moderní "podnikání se státem vlastním jménem a na účet daňových poplatníků" dost vadí.

  15. Guest

    "Pro mě slovo sport znamená to, že si přitom zlepšíš kondici a zdraví (i když poslední dobou hodně sportovců o to zdraví přichází) a při progamingu tam si tak akorát zkurvíš záda čučením do monitoru."
    Svým způsobem máš pravdu a myslím, že by se našlo více lidí, co s tebou budou souhlasit.Na druhou stranu existují činnosti, které se oficiálně SPORT nazývají, ale moc se s tou tvojí "definicí" neshodují...no, tak např. automobilové závody, u těch bych zrovna netvrdil, že jsou kdovíjak přínosné pro zdraví a kondičku.To trénování, co tomu předchází, aby to sportovci pak při závodu "vydrželi" ano, ale samotný závod? O tom by se dalo polemizovat...pak tady jsou další "sporty" např. bowling, golf, kulečník, kuželky atd...je jich spousta, a že by se u nich nějak člověk moc potil, a zlepšil si kondičku? To už si víc zacvičí, když se půjde jen projít...

  16. Guest

    Ale já netvrdim, že se mi to dnešní "podnikání" líbí ! Jde o to, že těch co jim to vadí je menšina...a dnes je co, no přece demokracie, rozhoduje většina, a tak k tomu taky přistupuju.

  17. PlayerX

    Nerikam ze se tohohle zastavam .. ale uvedom si ze pokud se za sport povazujou i sachy jakozto mentalni druh sportu.. ktere kdyz hrajes tak se v nich zlepsujes... Neni to na kompu stejny ? Ze kdyz hrajes tak se v ty hre zlepsujes ?? teda ja nevim jak ty ... mozna si na tom jako kdyby si mel mys poprve v ruce a v tom pripade Te lituju. Kazdopadne by mi prislo divny kdyby hned po prenosu z olympiady hod diskem davaly COD4 :). Ale za urcity druh sportu se to urcite povazovat da.

  18. Guest

    S tou demokracií máš pravdu. Když si tři bezdomovci odhlasují, že bys jim měl dát peněženku, je to taky svým způsobem demokracie. A ten celostátní pohled není zas tak rozdílný, jde prakticky o totéž. V době, kdy se prosazovalo všeobecné volební právo, nebyla zřejmě ještě známa Gaussova křivka. No co, stejně už je pozdě.

    Ad ten sport: Dva měsíce jsem se učil na advokátní zkoušku. Bylo to psychicky i mentálně opravdu vyčerpávající. Jsem tedy § - sportovec? ;o)

  19. Guest

    kdyz tu pisete o vydane energii, kolik asi tak vydas energie u sachu, sipek nebo i u sportovni strelby?

  20. Guest

    Ano progaming velký buznys co dodat... Chceš dotaci z statni pokladny, tak si založíme sportovní klub progamingu dětí a mládeže.. A proč, protože progaming je sport :) Jak úsměvné :) Aspon vim kam ty penize z dané potecou :)

    Taky bych chtel dodat ze nikdo nemysli na nebezpeci progamingu. Jako je třeba závislost na počítačových hrách, která dělá z některých jedinců asociální „monstra“… A kdo zaplatí jejich léčení když se stane z progamingu sport? Stát?





  21. Guest

    Mas docela inteligentni nazor, ale stacilo by se vyjadrit jednodussimi slovy, aby mensi vetsina pochopila :)

  22. Guest

    osobna vec akemu sportu sa venuje....hraval som futbal bol som dobry ale teraz uz nemam s kym hravat takze casto sedim pri pc...ale to je blbost ze len tlustosi u toho sedi to su sproste nazory....

  23. Guest

    ... ale pouze z toho hlediska že v dnešní době se už i "hry" typu šachy apod... považují za sport.
    Jinak to ke sportu má hodně daleko. Kromě těžce obézních lidí(bez urážky) kteří celý život jen sedí u PC a težce ze z toho zapotí.

  24. febrik

    Sandstorm moc nevěří tomu, že se progaming, jakožto herní a sportovní odvětví uživí bez státních dotací? :)
    Tak daleko to není a ještě asi hodně dlouho nebude, v progamingu se otevřel celý nový trh a to znamená příliv peněz, sponzory, turnaje o peněžní ceny a nejedná se zrovna o nejmenší částky, atd. Takže na co žádat stát o něco, co není potřeba? Nehledě na to, že progaming a hraní vůbec je pro sponzory čím dál tím atraktivnější, takže v tomhle ohledu věřím tomu, že nás čeká ještě boom, až se nebudeme stačit divit.
    Sdružování pod hlavičku esportu má za účel zatím jedinou věc - aby byla vytvořená jednotná pravidla a aby byla ta komunita lidí něčím zaštítěná, peníze sem zatím tečou samy .)

  25. TekileR23

    sice pekne price ale na ne si sahne jen malo kdo

    za to do klubu obeznich blbcu se dostanes ihned

  26. TekileR23

    omg XD XD XD

  27. UCANTBANME

    Blog je peknej a trochu sem se toho i dozvěděl:)zpracování a obsah perfekt:-)mas tam za 10

  28. leitooo

    Článek hezký, názory dvou stran zajímavé. Škoda jen toho, že není vysvětlen důvod toho, proč Karel nechce vidět progaming na Olympijských hrách.:)

  29. VokyYy_

    na fortune lze sazet :D na progaming

  30. er7eple

    taky bych byl proti progamingu jako sportu, vemte si ze, kdyz chces hrat treba hokej na profesionalni urovni musis se mu venovat od svych 5-7 let prinejhorsim, pozdeji uz to ztraci smysl, ale co programing ? sednes si k tomu na rok a uz muzes hrat na 70% profesionalni urovne, kdezto u hokeje stravis 3/4 svojeho zivota ..

  31. er7eple

    ti co by zaradili programing jako sport, asi nikdy nehrali normalni sport, protoze porovnaat progaming se sportem je jak porovnat smrt se zabavou :x

  32. Guest

    A co je podle tebe ten "normální sport" ?

  33. Guest

    brat hrani her jako sport, tak to uz je prilis i na me, a ze toho kua prekousnu.
    A i kdyby se to dostalo na seznam kandidatu, tak predstavitele, kteri rozhoduji, jestli ten ci onen sport bude sarazen na OH, ci kamkoliv jinam, REKNOU NA 100% NE!


    Hrani her neni v zadnem pripade sport a nikdy nebude.

  34. Guest

    Muzu se zeptat. Ty beres progaming jako sport?

  35. Guest

    Soude dle tvyho komentu si myslis, ze hrani HER je sport.
    A zduvodnis si to tim, ze se hraci HER soustredi nekolik desitek minut, zamysli se nad tim, kdo se jak soustredi, a i kdyby na tvym prispevku byla spetka pravdy, tak se smir s tim, ze hrani HER nikdy nezaradej jako sport, je to proti moralce.

  36. tronkestaR

    je videt ze tady je sposta ubozaku co to kritizujouu a pritom nikdy nebyli na zadnym eventu a nemaji poneti co je progaming

  37. tronkestaR

    progaming je sport jako každej jinej můj názor.... svůj si udělejte samy

  38. Guest

    V pohodě, já jen citoval větu z článku, která se mi zdála výmluvná víc než dost. Koneckonců, na vytvoření jednotných pravidel a podobné organizační změny není třeba vymýšlet nové názvy. Dělají to včelaři, zahrádkáři a spousta dalších sdružení lidí se stejnými zájmy; proč by vám k tomu nestačilo zůstat u názvu "progaming", mi je záhadou.

  39. Gro-G

    Sport je specifickej tim, ze je clovek fyziky namahanej, hrani her je jen pro ubozaky co nedokazou nic jinyho nez sedet u pocitace - timy nemyslim ty, co si ke hre sednou na hodku a pak jdou delat neco jinyho, prevazne uzitecnejsiho. Pak z nich taky vznikaj uplne vymasteny dementi, jak muj znamej. Taky uz se nedokaze bavit o nicem jinym a vsechno vidi ruzove, protoze to tak vypadalo i ve hrach a tam takovou situaci presel jakoby nic (a je mu uz 24), proste magor.

  40. tronkestaR

    myslis ? Ja hraju taky uz nakej patej a nevidim nic ruzove a jestli jsem z toho zdementnel tak budiz ale progameri jsou casto chytry lidi a ani tolik nehloupnou a ze je sport specifickej fyzickou namahou ?? :D:D blbost...

  41. Janulka.

    takze vsichni ostatni co u toho sedi porad jsou magori jen ty co u toho sedis hodku dve jsi v pohode?....no dyt jo...taky nazor;)
    BTW:proc je sport i sachy?:Onevim, nehrala sem je nikdy zavodne, ale kazdopadne se u toho fyzicky nenadres;)zkus o tom popremyslet;)

    jinak si myslim ze ze je to urcite hodne podobne sportu...nektere sporty uz jsou taky hodne o tymove hre bo jinych dovednostech, tak proc ne toto....pekny clanek a urcite prinosna myslenka :o)

  42. Guest

    i kdyz nikoho nezajima-->Progaming je sport jako kazdej jinej kdo nezazil zadnou vetsi akci tak nepochopi.Nektere lidi to bavi a stema tlustochama sice mate pravdu kyne se u pc ale dejme tomu ze treba jen 20-30% tech tlustych u pc ma problemy se stitnou zlazou takze stim toho mco neudelas.Dale v progamingu protece dost penez i bez dotaci(u nas v cr ne)ale kouknete se do ameriky ,wcg atd.Nejde o to ze je to nemoralni to sice mozna je ale jak se tu rikalo sachy sou taky sport to je moralni?Sedis a sedis a sedis a musis premyslet to je tak jediny.Ale to u takoveho CSka taky musis predvidat odkud tio pujdou vymyslet nove a nove taktiky.Je videt ze vy to hrajete jen pro zabavu(nekteri) a neuvazujete o tom ze byste chteli byt lepsi nez ostatni-->to je i v kterem koli jinem sportu chtit byt lepsi nez ostatni.Ale nic nebudu se tu hdat muj nazor-->jednou se progaming urcite na oh dostane a pak bacha na to abyste nepraskli vzteky :P

  43. Guest

    Hraju fotbal a hraju da se rict i na lepsi urovni i csko teda ted uz ne :) ale hraval sem-->Sem dement?mam za sebou ekonomku bracha je to sami co ja a je na vs takze je to prakticky dement.

  44. Guest

    ač jako hráč CSS, tak na to mám svůj názor. Podle mě se přece nemůže srovnávst fotbal s hraním? A fyzická námaha? Jaká prosím vás? Bolest zad, očí, hlavy? Toto není fyzická námaha. Progaming je prostě progaming, jsem rád že je, ale zařazovat ho mezi sporty mi přijde značně nefér. Staří Řekové se ted asi otáčejí v hrobě :-)
    A pokud se někdo progamingem živí, není to důvod hned nazývat ho sportem. Živit se dnes můžete nespočtem jiných aktivit.

  45. Guest

    kdo říká že seš dement? Nikdo tu progaming neshazoval, je se tu řešíme jestli je to sport či není.

  46. Guest

    Sport je chápán jako porovnání výkonnů v nějaké disciplíně. Ve sportu jde odjakživa o to VYHRÁT. To je celá podstata sportu, na tom všechno stojí. V každém sportu se zúčastní vždy alespoň dva soupeři a vždy vyhraje pouze jeden. Fotbal, hokej, curling, lukostřelba, šachy, progaming... všechny tyto SPORTY splňují to, že jeden vyhraje a druhý prohraje. Proto učení na zkoušku, nelze pokládat za sport, protože z toho nevzejde jeden vítěz a jeden poražený, prostě uděláš nebo ne. A o tom sport je, proto myslím, že lze bez obav říct, že progaming sport je.

  47. Guest

    Ano. Ale celou dobu u toho sedí na (__.__) .. Takže podle mě to má ke sportu hodně daleko.. (K té fyzické únavě.. N/C) Pro mě bude slovo sport vždy spojené s několikanásobně vyšší fyzickou námahou než mačkat tlačítka na klavesnici,hýbat myší a křičet na sebe přes TS.

  48. febrik

    Sandstorm: Je to jednoduché, progaming se snaži prosazovat v širším spektru a součástí toho je právě zařazení mez sporty, ale má pořád svoji konkrétní kategorii a tou je e-sport.

    Co se týká komentáře, že když chceš dělat progaming na opravdu profesionální úrovni, tak ti stačí rok mačkání, to je úplná blbost. U nás to nikdo, mimo pár vyvolených, nezná, nezažil a ani si to nevyzkoušel, nechápu, jak někdo může tvrdit podobnou blbost. V tomhle případě to je přesně stejně, jako s klasickým sportem, musíš se tomu věnovat, trénovat skil i souhru celého týmu, musíš mít zdravé reflexy a umět se rychle rozhodovat, atd., atd., našlo by se toho ještě dost.

    Stejně jako se vyvíjejí lidé, vyvíjí se i způsob hraní jednotlivých her i samy hry a ten, kdo bere hraní trošku vážněji tomu musí obětovat hodně volného času.

    Někdo tu měl názor, že je zařazení progamingu mezi sporty neetické. Vážně? Etika, stejně jako morálka se pořád rozvíjí, rozšiřuje a "modernizuje", co bylo dřív nepřípustné, je dnes naprosto běžné, takže jestli tenhle názor není pasé už teď, je jen otázkou času, až bude.

    A abych předešel přitroublým narážkám, že určitě patřím mezi skupinu "obézních blbců", hrál jsem devět let aktivně (rozuměj, závodně) basketbal a teď chodím pravidelně na squash.

    Ať se to někomu líbí, nebo ne, klasický sport a hra na počítači mají jednoho společného jmenovatele a tím je právě slovo "hra". Od toho se to odvíjí a tím je to dané a je naprosto srovnatelné hraní fotbalu a třeba CS na podobné úrovni, tzn., buď na zájmové, nebo i profesionální. A aby tech společných jmenovatelů nebylo málo, je tu ještě jeden a tím jsou - překvapení - peníze a to je dost silná motivace jak pro pořadatele, tak pro samotné hráče.

  49. Guest

    Nikdo tu nechce nikomu upírat, že progaming je sport. Samozřejmě, že to je sport, šachy jsou také sport, takže argument, že se u toho člověk moc nezapotí, obstát nemůže.
    Největší problém progamingu jako takového je podle mě prostě a jednoduše neatraktivnost u normální populace obyvatelstva.
    A že se progaming rozvíjí? No nevím, před lety to byl v ČR turnaj za turnajem, v mnoha hrách. Teď? Škoda mluvit. Podle mě naopak progaming upadá a logicky vzato tomu nemůže být jinak.
    Takže progaming jako sport budoucnosti? Nikoliv :-)

  50. chaterkooo

    Taky me to driv bavilo, od sportu hodne daleko, radsi si jdete ven zabehat nebo do posilky jako ja! Se podivejte jak ti chudaci vysmazeni vypadaj, ocicka cerveny, rucicky uzounky jak 10leta holcicka.....hruza, tohle se za sport povazovat ROZHODNE neda!

  51. Guest

    Dal sis dneska svoji davku Kreatinu? Vypada to ze nikoliv, kdyz tady meles takove picoviny.
    Sport to samozrejme je, akorad to ta tvoje duta palice asi nemuze pochopit. No nic, jdi si radsi zahalekat do posilovny, dej si koktejl... a mezi normalni lidi nelez.

  52. febrik

    Proto jsem psal, že to nikdo nezná u nás. Všechno je to o zázemí, o zahrnutí různých her pod jednu hlavičku a to musí zajistit někdo se zkušenostmi, stejně tak záleží i na přístupu hráčů.

    U nás momentálně nikdo takový není (progamers mezi seriozní firmy opravdu nepočítám) a přístup hráčů? Stačí se podívat na některé komenty.

    Stačí se podívat na sousední Německo. Je tam progaming na vymření? Už jen letmý pohled na ESL tomu odporuje.

  53. driverx

    procital jsem komentare a prijde mi, ze vice jak 2/3 lidi si ten clanek vubec neprecetlo...

    panove, v clanku je jasne receno, ze je treba oddelit "amaterske hrani" (to, co provozuje drtiva vetsina z vas) od "progamingu" (tedy cinnosti, ktere se dnes v Cechach venuje zhruba 20 lidi, kteri maji plnou podporu od tymu, maji vybaveni, jezdi i na zahranicni turnaje atp.) ... bavime se samozrejme o tom, ze prave progaming v tom pravem slova smyslu by mel byt uznan jako sport ... je to stejne jako kdyz nekdo hraje fotbal za spartu (profesional) a kdyz si nekdo jde v nedeli s kamaradama zakopat na hriste (amater)

  54. Guest

    Nechci ti kazit iluze.. Ale jen tak ze zvědavosti sem si našel na netu tohle: Klasická definice sportu říká, že je to činnost prováděná pro zlepšení kondice a zdraví. -- Zkoušel jsem hledat všude,ale všechny zdroje tvrdí to samé. U sportu se člověk jednoduše musí hýbat a dělat něco pro zlepšení fyzičky. Pochybuju že zablokované zápěstí,nadváha,nebo křivá záda k tomu patří. Nechci tu někomu brát jeho názor. Ale myslíte,že člověk co sedí denně 8 hodin u PC je stejný sportovec jako ten,co po stejnou dobu třeba hraje fotbal?

  55. Janulka.

    vis...oni ty teorie o sportu jsou asi trochu...zastarale z 20. stoleti ktere jak sis asi vsiml je za nama...je sice hezky ze nam nehcas svuj nazor...ale porad hrace kteri to hraji na profi urovni vydis jako obezni lidi z problemama jako jsou oci zada atd...ale ono to tak neni...casto i "bezni" lide maj tyto problemy a nemusi ani hrat...

  56. Guest

    Nejprve, chci podotknou, že je to dobře napsaný článek.

    Jinak ohledně teorie "sportem ke zdraví" ta bych řekl už tak uplně na všechno neplati a programing by se mohl v budoucnosti podle mě stát regulerním sportem - nevím jestli až tak, jakože olympijský sport, to je věc názoru.

    Ale podívejme se třeba na snooker, či poker (hlavně texas holdem) ty můžete vidět na sportovních stanicích prezentovány jako regulérní sporty a to prakticky každodenně a jak si u nich člověk zlepší kondici a fyzičku.. to opravdu netuším. A podobných typů sportů je o hodně více.

    Jinak jak to čtu ty komentáře, zajímalo by mě, ti lidi co reagují silně negativně.. co tu vlastně dělaj si spletli stránky nebo to jsou nějací nastrčení kdovíco... :)

  57. Guest

    jen sedi u monitoru a cumi a mackaji to je jak bych si sedl k televizi a rikal si ja sportuju jo namaham oci pozvu kamose na film jo tymove se cumime a co jako ze anebo proste chceme dosahnout spolecneho cile docucet na film....

  58. Guest

    Halejďse, tisíce definic může říkat stejnou věc, a to je že sport fyzická aktivita, pak ale zjistíš, že mezi sporty OFICIALNE patri šach a vsechny tvoje defincie se rozptyli v prach. Protoze šach je deskova hra a podle tvych definic by tedy sport byt nemohl.

    Ano, samozrejme ze v Nemecku je situace trosku odlisna nez-li u nas, nicmene porad je progaming aktivita na okraji spolecnosti. Povazovat za uspech budu situaci, az 40ti lety clovek misto fotballoveho utkani Nemecko - Anglie se pujde podivat na utkani Nemecko - Anglie v Counterstriku.

    Obezni lide jsou i ve sportu... staci se treba podivat na sumo zapasy v Japonsku... ci hod kouli.

    A posledni vec pro zastance klasickeho sportu: PROBUDTE SE! Opravdu si myslite, ze je lepsi se koukat na cyklisty, atlety, gymnasty, etc... kteri do sebe hazi steoridy jako detatko bonbony? Probudte se!

  59. Guest

    zkoušeli ste si někdy někdo udělat nějakou pořádnou manuální činnost? Minulý prázdniny jsem kupříkladu hloubil díru na bazén a po měsíci neustálé práce jsem si kondičku jistojistě upevnil, ale že bych si připadal jako sportovec to tedy rozhodně ne ;)

  60. Guest

    Je sice pěkný, že si to takhle krásně oddělil a specifikoval, ale mám se pokládat za progamera, když se hraní věnuji a chci něco dokázat a nebo se ze mě stává progamer až když něčeho dosáhnu? Ona hranice mezi tím profesionálem a amatérem je v progamingu hodně ošemetná. Kdo může posoudit, že právě já sem progamer? A podle čeho? Podle toho jak se cítím, jak se k tomu stavím, jak často trénuji a nebo podle toho, co jsem už dokázal, co si o mě myslí ostatní? Dokud někdo nestanoví jasná pravidla, aby se dalo říct: "Ano, toto je progamer". Tak se otázka mezi tím profesionálním a amatérským hraním nikdy nevyřeší.

    K názoru pána z inteRactionu se ani nebudu vyjadřovat. Je jasně vidět, že nezná toleranci a nechce dopustit, aby vedle sebe stáli veslař, který trénuje několik hodin denně a hráč PC her, který stejně tak trénuje několik hodin denně, ovšem ne takovým způsobem, jak by se to veřejnosti libilo.

  61. leitooo

    Souhlasím, většina tady ani nemá ponětí o tom, co ti lidé, kteří to hrají na úrovni (eSuba, nEophyte, inteRaction), dostávají za podporu. Všichni tady plácáte, jaký je hraní nesmysl a podobně, ale kdybyste byli někdy na vrcholu (pouze se vžívám do role, jelikož ty lidi docela znám - hráč nejsem), tak byste také hraní her prosazovali, nikoliv odsuzovali.

    Ti kluci, kteří to jako "progameři" hrají (dostávají takové a takové podpory) jsou většinou úplně normální lidé. Měl jsem možnost (děkuji opět eSubě) se vypravit na CDC #4 a když si popovídáte nebo vidíte chování hráče, ať už z eSuby nebo z jakéhokoliv top evropského multiklanu, tak zjistíte a budete mile překvapeni, že to nejsou žádný tlustý prasata, který se válej u PC a nic nedělají, ale že to jsou úplně "normální" kluci co kalej a žijí "plnohodnotný" život se vším všudy..

  62. V.i.z.i

    Mas muj souhlas, progaming se stava v poslednich letech fenomenem dnesni generace. Doba de dal a vse se meni, kdo rika ze ten kdo hraje musi byt obezni, spatne videt atd to je blbost, ktera panuje jen u tech, kteri nikdy nepoznaji co progaming skutecne nabizi a obnasi. Samozrejme zalezi, jak kdo si to prebere, jestli hrani jako takove bude prokladat jinou zalibou ci ne, kazdej ma svuj zivot a nikdo nema pravo mu do toho kecat.

    Osobne progamingu fandim a drzim mu palce, at proboure tu hranici, ktera panuje mezi nekteryma lidma. Napad ho priradit na olympijskych hrach je grandiozni a urcite ma sanci na uspech.

  63. TekileR23

    jestli je progaming sport

    tak cumeni na bednu a odpovidani na otazky v azkvizu pred soutezicim je sport tim tuplem

  64. TekileR23

    ty a dalsi takovi asi nepochopily o co tu bezi!!nikdo neupira progamingu jeho kvality narocnost atd ale je to jen progaming a ne sport proboha,vsak na oh taky nebudou sachy a sipky takze nevim od kdy sou sachy uznavanym sportem tak se zamyslete

    to ze se snazi zastanci nake zabavy (kulec,sipky,sachy)at to hraji jen tak nebo na profi urovni obhajit svoji cinost tim ze tomu rikaji sport jeste neznamena ze to sport je

    co na zaver????jen sedte u pc kynte a rikejte si sportovci vsak to poznate az budete muset prenest nake bremeno XD

  65. V.i.z.i

    De videt ze absolutne nemas predstavu o cem je tu rec a jen tak neco placas. Jak pises "cumeni na bednu a odpovidani na otazky v azkvizu" promin ale pletes si pojem a tvuj nazor je sice zajimavy, ale vubec se neda srovnat s tim o cem je tu hlavni tema. Prosimte radeji pomlc nebo si poradne promysli co napises.

  66. TekileR23

    tlusty nebo hubeny

    fyzicka v hajzlu
    pokud to nedoplnis nakou cinosti

  67. Guest

    jestli je programing sport, tak je sport i hraní an automatcech, v žádnym případě...

  68. Zypp

    další, co nemá páru, o čem je tu řeč...

  69. Guest

    Ale prdlajs, ty nevis.
    Je to jeho nazor, a nechapu lidi, co povazujou HRANI HER!!!! za sport, kde to sme kua.
    Je to vas nazor, ale nikdy to nebude celosvetove uznavanej sport jako KLASICKY SPORTY (tim nemyslim sachy, ale napr. tenis atd)

  70. driverx

    podle meho je skutecnym progamerem clovek, ktery hraje v respektovanem tymu (u nas za ne povazuju eSubu, nEph a pomalu i inteRaction) a nema z hrani jen dobry pocit, ale i hardware a dalsi vyhody jako proplacene cesty na zahranicni LAN turnaje ... vsichni ostatni jsou progameri amatersti ... nicmene tady uz zabihame do strasnych podrobnosti ... vis co, kdyz se vratim ke svemu prikladu - kazdy tyden si pujdu na dve hodky zakopat s klukama na hriste a kdyz reknu, ze sportuju, nikdo se nebude divit ... to same ale rekne kluk, co chodi kazdy den trenovat na spartu ... kazdy v tom samozrejme chape ten urcity rozdil a stejne tak je tomu podle meho i u progamingu

  71. Guest

    Srovnávat sledování televize a hraní na počítači je naprostý nesmysl pramenící z toho, že sledování TV je PASIVNÍ činnost, kdežto hraní na PC je činnost AKTIVNÍ (tohle nemá to co dělat s fyzikální námahou!).

    K té fyzičce: když pominu to, že to z 90% není pravda, dalo by se říci následující:

    Každá činnost má své pro a proti. Např. tenis: když ho budu hrát profesionálně a do zemdlení do 30-ti let, na mých kloubech to bude rozhodně znát. Pokud se s tím nechci smířit, musím svým kloubům poskytnout nějakou speciální péči.
    Stejně tak progaming: pokud budu hrát denně 12 hodin, budu obézní (dejme tomu). Pokud nechci být obézní, půjdu si zaběhat/zahrát fotbal/...

    Navíc veškeré protiargumenty typu "sport znamená fyzickou námahu" jsou naprosto mylné, jaktože pak tedy byly za sport uznány šachy?

    Ad. automaty: S automaty je ovšem problém ten, že do je do toho zatažen ještě jiný element, a to jsou peníze. To je ten faktor, který dělá z automatů oproti počítačům VELICE nebezpečnou zábavu. Proto je také zcestné srovnávat počítač a automat.

    P.S.: Někteří z vás by se měli 3x rozmyslet, než sem něco pošlou, protože jen pravopis je jedním slovem hrůzostrašný.

  72. Janulka.

    slysel ste nekdo o tomto sportu?...je na OH...?...je...a kolikrat ja videla tento sport hrat mirne pupkate tatiky kterym stacilo se ohnout k tomu kosteti...a vite o co tam de?...hmm...torcha talentu na odhad, presnost, klid a?...tymova hra...hmm...proc mam pocit ze me to neco pripomina i na svete progamingu?...zkuste se zamyslet i nad timto;o)

  73. driverx

    cim dal tim vic mam pocit, ze hodne lidi, co tu diskutuje si ten clanek ani neprectla ... najdete tam mj. odpoved na to, proc muzeme za sport povazovat i cinnost u ktere neni treba prilisna fyzicka namaha a take argumenty proc povazovat progaming za sport ... takze bych velmi prosil, abyste clanku venovali tech pet minut, co trva jeho precteni ;)

  74. Guest

    Tak to snad vsichni vite : Ja znam dva typy : a ) v podstate uz tlusty typci s zacinajicim hrbem, ktery se nedokazou bavit o nicem jinym nez sou hry

    b ) vychtrlici, kteri maj stehynka jak ja ruku, a to je co rict :)
    je jich samozrjeme vic, sou i vyjimky, ale co sem videl ja, nebo kluky co znam zapadaj do techdle dvou kategorii.

  75. Guest

    To myslis vazne.
    Opravdu si myslite, ze HRANI her bude nekdy uznano jako sport na mezinarodni urovni???????

  76. Janulka.

    ono uz ta prvni veta "Dá se progaming považovat za sport a nebo ne?" stacila mnohym k zamince to tu...jak vidis sam...torchu prebirat na to jestli ma byt fyz. aktivni bo ne atd atd...bla bla bla....ja sama sem hracka ktera se tomu venuje fun a spis kouka na to deni jakoze co se deje na CB jak se dari cechum a tak....mozna divny konicek ale dost tech lidi i znam a prosla jejich kalny. Ale porad se nemuzu smirit, kdyz tu naky "expert" tvrdi ze jsou to dva druhy lidi, tlusti a hubeni...hmm...to je podle me holy nesmysl...protoze tak to je i v real zivote....

  77. Guest

    Problem je v tom, ze v hrani na automatech ci u tv odpovidani na otazky v azkvizu, jak tu bylo receno niceho nedosahnete, mozna tak tech rozmaru, co prinaseji bokem.

    Progaming je siroky pojem (electronic sports) sou tu moznosti vyher, at peneznich ci vecnych, dale samozrejme ukazani verejnosti, co ve vas je a vybudovani respektu, publika v te spravne komunite lidi. Ono samotne hrani vyzaduje hodne energie a soustredeni, sebeovladani a to moc lidi nechape a jednoduse to odsoudi.

    To jestli to sou progameri amatersti ti profi, zas tolik rozdilu podle me nedela obe skupiny se snazi o svuj cil a dosahnout na max stupinek at jsou je to tym napr (eSuba, nEph, DEFEATERS, illusion pictures, KRYGL atd... ) je to sorta ruznorod kvalitnich teamu hrajicich na ruznych urovnich a kazdej ma sve cile.

  78. Guest

    Sleduj si co chces, ale hrani her sport neni.

  79. febrik

    No ano, progaming bude uznaný jako sport na mezinárodní úrovni a jestli jsi skálopevně přesvědčený, že ne, tak ti lecos uchází a pravděpodobně jsi ani nečetl článek a ani komenty k němu a jen si meleš dokola "svojí" pravdu .)

  80. V.i.z.i

    Ja se urcite priklanim k nazoru, ze je mozne aby HRANI her bylo uznano, jako sport na mezinarodni urovni, proc ne. Uz naznak "elektronicke sporty na olympijskych hrach?" je kladem pro tuhle aktivitu do budoucnosti a ze verejnost ho prijme.


  81. Guest

    Kde je v clanku napsano, ze hrani her bude uznano na mezinarodni urovni?

  82. Guest

    Prijmou ho hraci, ale ne verejnost, a komory co rozhodujou, jaky sport bude zarazen do programu OH nikdo nedopusti, aby se tam dostal i nesmysl jako hrani her na "profesionalni urovni"

  83. febrik

    Čti mezi řádky, trošku popusť uzdu fantazii a zapřemýšlej o tom, třeba sám sebe překvapíš.

  84. Deatr

    Všechny ''významné'' sporty jsou o reklamě. Pokud se dostane do PG dostatek reklamy, bude se na to nahlížet jinak...

  85. Guest

    nejakym zpusobem nezapusobi na rozhodovani, zda rict hram ano ci ne.
    Tocej se okolo toho urcite hrozny penize.

  86. Janulka.

    vis...ona verejnost nejses jen ty a tech par lidi...dost lidi hraje hry...stari mladi tlusti hubeni vysoci mali....a co na tom?....tady jde prave o to...aby se na lidi kteri hraji ostatni nekoukali skrz prsty jako na zivotni neschopne trosky...coz urcite nejsou...bavimeli se porad o tech profesionalnich progamerech...jinak co se tyce GP...tak tady me pride ze nekteri hraci jsou...jaksi...naruseni...ale to uz je do jine kapitoly;) :)

  87. Dodge

    Velice pěkný obohacující článek.

  88. Guest

    Vsude je pouze psano, ze mozna, mohlo by, a hlavne je to pouze nazor autora.

  89. Guest

    Az bude hrani her uznano jako sport, tak se ti omluvim, ale zatim tomu neni a podle me nikdy nebude.

  90. Guest

    je povazovat za hru, argumenty, ze hraje cim dal tim vic lidi, je pouze dukaz, ze je to dobra zabava, ale ne....
    A vubec je to furt dokola, v podstate se stale opakuju.

  91. Guest

    samozrejme.

  92. Vortex

    ...budou progamingové soutěže ve velmi blízké budoucnosti, jedny z největších a nejvelkolepějších událostí planety. Vlastně se nebudou lišit od těch dnešních, jen v nich bude víc peněz, víc hráčů a bude to sledovat celý svět. Pokud se jako disciplína nepřipojí k olympiádě, je dost možné, že s ní třeba takové WCG bude soupeřit, kdo vydělá víc na reklamách, kdo bude mít víc diváků...atd.

  93. Guest

    V tom případě to můžeme rozškatulkovat ještě jinak :) Na příležitostné hráče PC her (něco jako jít si s kámošema zakopat za barák na plácek), na amatérské progamery (někdo kdo třeba hraje fotbal za divizní tým) a na progamery (někdo kdo kope za Spartu). Pokud by se to rozdělilo nějak takhle, zdálo by se to i jakž takž objektivní vzhledem k hráčim i k nezainteresované veřejnosti.

  94. Guest

    To je docela zajimavy, a urcite svym zpusobem i zpravedlivy, ale ja si to proste nedokazu predstavit.

  95. febrik

    Není to jen názor autora, jak sis všiml, dost lidí se s jeho názorem ztotožňuje.

    A já zajdu klidně ještě dál, když napíšu, že jsem stoprocentně přesvědčený o tom, že se progaming bude zviditelňovat čím dál tím víc s tím bude stoupat i jeho popularita a začne se objevovat i na sportovních akcích formátu OH nejen jako doprovodný program, ale jako jejich část, je to jen o čase.

    Záleží to sice na více aspektech, ale za pár let.. .)

  96. Guest

    JJ, tak jasny, vzdycky mi muzes rict, ze zalezi na case.
    Necham se prekvapit, ale muj nazor znas. Je zase pravda, ze hracu, kteri by si to prali je spoustu, zalezi jenom na tom, jak se to ujme at uz na verejnosti, nebo v komorach, ktere rozhoduji co bude na OH.

    Todle je program OH v Pekingu :
    Atletika
    Badminton
    Baseball
    Basketbal
    Box
    Cyklistika
    Fotbal - muži
    Fotbal - ženy
    Házená
    Jachting
    Judo
    Lukostřelba
    Moderní gymnastika
    Moderní pětiboj
    Plavaní
    Pozemní hokej
    Plážový volejbal
    Skoky do vody
    Rychlostní kanoistika
    Softbal
    Sportovní gymnastika
    Stolní tenis
    Střelba
    Šerm
    Synchronizované plavání
    Taekwondo
    Tenis
    Triatlon
    Veslování
    Vodní pólo
    Vodní slalom
    Volejbal
    Zápas

    Neumim si predstavit, ze tam bude progaming, je to malo pravdepodobny. Vsimnete si nejsou tam sachy ani curling, jasne muzete mi odpovedet, ze je tam ale strelba u ktery se ale taky nehejbes, to je vas nazor.

  97. Mr._X

    Curling tam nemůže být protože to je zimní sport! A na zimní olympiádě curling je. Ale progaming nikdy nemůže být sportem. Věřím v to.

  98. Guest

    Aj to mi uniklo, mas pravdu, zapomnel sem.

  99. driverx

    "Ja znam dva typy : a ) v podstate uz tlusty typci s zacinajicim hrbem, ktery se nedokazou bavit o nicem jinym nez sou hry b ) vychtrlici, kteri maj stehynka jak ja ruku, a to je co rict :)"

    podivej se na fotky u clanku ... myslim, ze se pletes ;)

  100. Guest

    Jak tak čtu všici se tu hádáte o tom zda progaming je sport nebo neni sport. Je i neni, podle toho jak se na to koukneme.

    Příklad někdo řekne Progaming neni sport! Ovšem co šachy,kulečník atd. to taky neni podle vás sport?

    Podle mého názoru já bych lidem kteří se oprvdu hraním živí klidně bych jim sporotvci říkal... A je snad jedno v jakem sportu kdo Českou republiku reprezentuje ne? hlavně že alespoň vůbec někdo... Toť můj názor.

  101. Guest

    Nemůžete sportem nazývat to, co není sport... Řiká někdo o šachách, pokeru a dalším společenským aktivitám sport? Dělaj se v tom různý turnaje, ve srabblu, šipkách, mariáš, piškvorky... A nikdo nemá potřebu tomu řikat sport :-)
    Je pravda, že to vyžaduje zkušenosti a soustředění třeba jako střelba. Sportem bych to rozhodně nenazýval.
    Až se bude na olympiádě hrát pokr, bude tam i ProGaming :-)

  102. Guest

    hrani her opravdu ne.

  103. Guest

    pevne verim ze jednou progaming bude sport. Vsem co tu pisou ty sracky a blejou hovna typu ze ti co jsou progameri jsou jen tlusti atd jsou pekni asocialove co uznavaj jenom fotbal hokej a tydle podobny traparny.....

  104. Guest

    co se tyce online her, tak asi nejradsi mam DOD source a stve me, ze u nas se moc nehraje.
    Za pet let se nekoho zeptam co dela za sport a jestli mi rekne, ze HRAJE HRY, tak se asi ...

  105. Guest

    S tema dvema typama hracu, sem vypustil do sveta peknou sracku, omlouvam se.

  106. driverx

    jo, sachy, strelba, curling ... taky sporty u kterych moc fyzickou aktivitu neprovozujes a jsou to sporty ... proc by tam nemohl byt progaming ...

  107. Guest

    Hry si sportem budou nazyvat pouze ti, co zadnou jinou aktivitu nedelaji, anebo minimum.

  108. Guest

    Proc by nemoh?



    http://www.doupe.cz/h/Special/F.asp?ARI=114572&CAI=2190&HID=49

    Diskuze na tema Progaming=sport
    Nazor proti nazoru.

  109. Guest

    "Hry si sportem budou nazyvat pouze ti, co zadnou jinou aktivitu nedelaji, anebo minimum." Tak to mi z tohohle tvýho názoru vyplývá, že i ti, co bereu za sport šachy apod. jsou lidé, co nedělají žádnou aktivitu a nebo minimálně....??

  110. Guest

    Fakt je to ironie od lidí co říkaj že u sportů se musí vidat energie a podobně.Snooker je taky populární sport a u Call of Duty 2 vydám rozhodně víc energie to platí např i pro profesionální šipka,bowling apod.(bowling to je už výkonější odvětví:).Vždyt na olympiádu se rok co rok nominují nové sporty nebo se o to pokouší.Progaming je tedy sport,sice odlišný než ty co známe ale je.Takže nevidím důvod proč by se třeba za 15 let nemohl i vtomto sportu konat nějaké olympijské klání.

  111. Guest

    Já dělám hned několik sportů a určitě budu pro Progaming.Hraju fotbal,basketbal a nevidím v tom nějakou težkou věc vyzdvihnout v mém žebříčku na stejnou uroven i Progaming.

  112. Guest

    Prostě i kdyby proto bylo dost lidí, tak to naštěstí olympijský výbor neodsouhlasí.Podívejte vždyť tam není třeba takový basseball nebo rugby (teda jestli jo tak to se omlouvám ale zdá se mi že ne). Cokoliv VIRTUÁLNÍHO bych za sport nepovažoval

  113. Guest

    tak basseball jo ale rugby ne

  114. Guest

    To ti teda vyplyva spatne.
    Hry proste nejsou sport a nikdy nebudou, konec.

  115. Zypp

    hry nejsou sport, ale co takle profesionalni hrani pc her ? o tom se v tomhle clanku mluvi..

  116. Guest

    to si myslím že bez problému, jenom nedejbože aby to byl sport

  117. DA*DeLzy

    Profesional je ten, kdo je za danou cinnost placen a ma platnou smlouvu (nikoliv dostava nejake "sponsorske dary").

    Amater je ten, kdo neni vazan zadnou smlouvuo ci jinou formou pravniho zavazku, nedostava pravidleny plat (nezavisi na dosazenych vysledcich - muze to byt mistr sveta, ale v tom pripade by mistrovstvi sveta vyhral amatersky hrac.)

  118. Guest

    Ale proč by nemohly ? Furt sem ještě nikde nenašel rozumnej argument proč ne...

  119. Guest

    ne hry, ale hraní...

  120. V.i.z.i

    Ty si hodne sebejistej clovicek co? :D Bacha na to sem tam to skodi ...

  121. Janulka.

    no ja mam takovy pocit..ze uz se tu resi blbosti...tak jako se my zeny nekoukame zpravidla na fotbal tak nekteri by se proste nekoukli na nake mistrostvi ve hrach na PC...toto je kazdeho vec...ale myslim..ze neobvinuju bo neosocuju fotbalisty ze jsou takovi ci makovi...tim chci rict ze nikdo by tu nemel mluvit o hracich..resp. o lidech ktere ani nezna jako o obeznich atd atd....

  122. driverx

    nemyslim si, ze by profesional musel byt nutne ten, kdo za tu cinnost dostava zaplaceno na ruku ... sponzorske dary, ruzne bonusy a dalsi veci vcetne vyher z turanje jsou pro hrace svym zpusobem "plat"...

  123. V.i.z.i

    Presne tak ...

  124. Guest

    Máš pravdu a právě todle je na progamingu to nejlepší. Nezáleží jestli máš 150 nebo 50 kilo, jestli máš hřívu nebo jsi holohlavý, jestli si černej nebo bílej, Rus nebo Američan. Všechny tydle rozdíly se před monitorem smazávají a ani na pohlaví nezáleží. Záleží jen na tom, co umíš a ne jak vypadáš.

  125. Big_pig

    Kdyz nez neco placne tak si o to driv neco precte tohle je oficialni vyznam slova sport (sport studui a uz nekolikrat jsem se se svym ucitelm chytl nazorove o hrach a sportu)

    SPORT
    = druh tělocvičné aktivity, jejímž obsahem je spontánně uspokojená potřeba pohybu, prožitek a seberealizace jedince, charakteristická snahou o dosažení relativně či absolutně nejvyššího výkonu v přesně vymezených podmínkách soutěže

  126. HonZuna

    Podle mě progaming vubec nepotřebuje aby se považoval za sport ... progaming potrebuje aby byl uznávaný takový jaký je ... stím bude spojená větší medializace .. stim zase více peněz do něho vložených ...

  127. DA*DeLzy

    ano mas pravdu, ale terminem "profesionalni sportovec" se mysli ten, kdo je placen (vyhry a dary jsou jen bonusy navic).. potom tedy, pokud se prirovnavaji progameri kesportovcum, plati stejne pravidlo, ne? .)

  128. tronkestaR

    Progaming = Professional Gaming = Profese = peníze místo progamingu bych radeji pouzival esport :) a s umístěním na olympiadu souhlasim urcite jestli nechcete byt moderni tak nebudte a tahnete do ruska nic proti vam ale kdyby doba nesla dopredu a my sni tak si dneska nedate do huby ani parek... Takze s vyvojem souhlasit musim a jeste doplnek k tomu jak jste rikali ze progameri se u pc rozpadnou tak to neni kazdy spravny progamer si pred nakym velkym eventem jde minimalne zabehat ...

  129. Guest

    Ostatně, jeden z málá čitatelnejch na GP...

  130. Guest

    Sezeni u pocitace neni absolutne zadnej sport. Kdo si to mysli by se mel jit probehnout, clanek neni zalozen na faktech a plne souhlasim s Neffem.

  131. Guest

    Co to je kua za vyvoj, ze sezeni u compu a hrani virtualnich veci, ktere v REALNYM ZIVOTE clovek neni schopen udelat, ze todle cosi bude povazovano za sport?
    To mi jako vyvoj neprijde.
    Compy opravdu vladnou svetem, je hrozny kolik lidi uz oblbly natolik, aby byly schopny rict, ze hrani her by melo bejt na OH.
    Je tady vazny nebezpeci, ze generace po nas, budou k PC privareny jeste vic nez my a budou si vypravet o tom, jak sme byly zaostaly, ze sme progaming zaradili na OH az v roce 2050.
    AHHH, doufam, ze se to nestane :) :) :)

  132. Guest

    Karel Neffe. "Pokud by se někdy hraní na PC dostalo na olympijský program, bylo by to pro mě celoživotní zklamání a byla by to z mého pohledu degradace sportu," dodává český veslař

    Pro mě je celoživotní zklamání to že OH, symbol míru je v Pekingu a každej sportovec co tam jede je egoistickej píčus, kterej si nezaslouží úctu.

    Jinak jestli je Progaming sport či ne, je úplně jedno a tak jako ve všem sou loby tak i v progamingu budou taky loby. Dokážu si představit že za 10 let, možná dřív si AMD,INTEL a jiní nadnárodní společnosti prosadí nějaký oficiální označení, které budou hojně propagovat a určitě se dočkáme že na ČT2 budem koukat hned po lize mistrů na zápas v progamingu a o tom jestli to je sport nebo ne si každej rozhodne stejně sám, pro mě taky není sport lukostřelba,carling,šachy,plavání a kuličky.

    Ani mě nezajímá že to někdo nebere jako sport, já to beru po svym a názor druhých mě leží u prd... Na svůj skill sem hrdej, kamaradi taky hrajou a cizí lidi mě nezajímají, CO MI NENÍ ROVNO, POTOM JE MI HOVNO. S ouctou Houbař83

    ps:Pro Casius_35 ty máš jako sport odpovídání v různejch diskuzí a forech :D, žiješ vůbec "plnohodnotnej" život? a propo co to je plnohodnotnej život? :p

  133. Guest

    Good napad, to si prosadim na OH, komentare k clanku, zalezi na tom, jak to prijme verejnost :)
    Jo, je to tak ted sem to tady trosku ukomentoval.

  134. Guest

    Prijde mi, ze si o kazdym myslis, ze to sou "kokoti, pitomci" a ty si ten nejlepsi, az dokazes to co ten veslar, tak mej keci, zatim si nic nedokazal, a nechapu proc je pro tebe zklamani, ze OH sou v Pekingu, aspon je to moznost pro Cinu se konecne pootevrit svetu, ja to naopak beru jako velky plus.

  135. Guest

    pro gaming je sport us jen z toho duvodu ze je na to potrebny trening aspon 3 hodiny denne ,,, narozdil od jinych sportu kdy je trening tak tri krat do tydne

  136. Guest

    Tak progaming je asi sport ale fakt jen na spickovy urovni. Na GP asi zadnyho progamera nepotkate i kdyz hodne lidi rika ze jsou ...... ale trotlove ne progameri :D
    PS.: To slovo progaming je dost hrozny napsat.

  137. Pernic3k

    mě je to víceméně šumák..ale tak nějak si nedokážu představit, že by hraní na pc byl sport, celkem se mi to příčí

  138. Guest

    musim pochvalit autora pekne napsano to mi na ostatnich portalech chybelo gj.)

  139. HenryMarvin

    U toho golfu treba zalezi na presnosti odpalu na vyberu hulky atd., sporty co jsi vyjmenoval potrebuji nejaky um a znalosti. Klidne at se hrajou PC turnaje, to me nevadi, ale zivit se tim? To mi pride divny. Dat to na olimpiadu? Taky divny. A vlastne sport nesport je to jedno.

  140. Guest

    Já nikde netvrdim, že by se "hraní her" mělo "vnutit" na olympiádu, či co. Jen konstatuji, že hraní her je vpodstatě to samý jako jiný činnosti, který už jsou v dnešní době za sport považovány...toť vše (opakuji se napŕ. šachy)

  141. Guest

    hrani na kompu a na olympiadu ? picovina ... jako naky turnaje o prachy klidne ael zivit se tim ? toe trosku prehnany...tati a kde pracujes?? Hraju CS:S ... :D trosku blbost ....

  142. Guest

    To teda koukám.. Z komentářů se ukázalo,že kdo si hraje jen tak pro zábavu,není nic.. A když za to dostane pár chechtáků,tak už je sportovec?.. Hraní her by mělo zůstat jen zábavou,zpestřenou o různé zápasy atd.. Ale sport?.. Už mi to přijde jako rouhání.. Někdo tu zmiňoval i pokr,šachy a podobně.. To já osobně nepovažuju za sport... Bohužel se to natolik prosadilo,že už si i pivař s pupkem co objel pár zápasů v šipkách,může říkat sportovec... Za pár let se to začne brát jako sport a pak to teprve bude sranda.. Děcka nebudou chodit ven... Bude to jen: Nikam nejdu,trénuju na zápas (sedim u PC) ... Ať žije degenerace!! :-D (Nechci nikoho urážet,jen vyjadřuji svůj názor)

  143. Guest

    zdar
    abch uvedl tohle na pravou miru,je tu banda lidi co si misli ze je to sport a banda co ne.Reknu to tak je to jako za Galileo Galilei vsichni se nato muzete divat pres prsty neverit tomu nebo nas klidne upalte ale pak to pride s vama nebo bez vas tohle je evoluce a jedinec stim nic nezmuze
    Dal kdybyjste hledali a ne na ceskym webu

    Sport is an activity that is governed by a set of rules or customs and often engaged in competitively. Sports commonly refer to activities where the physical capabilities of the competitor are the sole or primary determiner of the outcome (winning or losing), BUT THE TERM IS ALSO USED TO INCLUDE ACTIVITIES SUCH AS MIND SPORTS AND MOTOR sports where mental acuity or equipment quality are major factors.

    zdroj:http://en.wikipedia.org/wiki/Sport

    kdo neumi eng jeho problem hlavni myslenku sem se predelal do velkeho hulkoveho

    tudiz klidne at to pride kdysi byla prace taky jen makacka a asi by se taky divali divne kdybys ti tatka rekl ze makas tim jak klikas v autocadu,ale doba pokrocila.Vy cesi ste fakt banda do sebe zahledenych a novym vecem nepristupnch netolerantnich prasat,ktera odsuzuje vse co se vybocuje nakymu strednimu proudu (chlastani koureni zensky cluby atd),kdo jste abyste urcovaly co je normalni a neni, coz se vztahuje i na ANIME.Nas stat je opravdu zaostaly jak v rozvoji platech tak mysleni,japonsko a korea je uplne nekde jinde a je mi fakt lito ze sem se narodil v CR.

  144. Guest

    SE odstehuj do Korei, o jednoho chytrolina min.

  145. driverx

    nemuzu nez souhlasit ...

  146. Guest

    Do určité míry s tebou souhlasím, ta průměrnost a intolerance mi v české společnosti taky vadí. Ale dávat jako příklad Japonsko, no nevím. Tak hierarchická konzervativní společnost je i na středoevropský prostor příliš silnou kávou. Mně osobně se líbilo ve Švýcarsku, ale taky jsem ho nepoznal celé, jen Lausanne. Ta společnost se sice zdá na první pohled ultrakonzervativní až fašistická, ale to proto, že tam jsou lidé ohleduplní a respektují práva ostatních, což my v ČR moc neznáme, a tak na to nahlížíme jako na buzeraci. Na druhou stranu se tam na určitých místech smí prodávat tráva, například.

  147. Guest

    člověk se tomu musí taky dlouhou dobu věnovat - tvrdě trénovat :O)
    a kdo tvrdí, že to není spojeno s fyzickou námahou, tak ať zkusí vypít 15 kousků

    hraní je asi takovej sport, jako chytání lelků

  148. Guest

    Pokud se konkrétní skupina nezačne za něco prohlašovat, aby získala dotace z veřejných rozpočtů nebo nějaké jiné nespravedlivé výhody (viz výše mé příspěvky), nechť se nazve, čím chce. Cítí se progameři jako sportovci? Tak fajn, jsou to sportovci. Vždyť je to jedno. Popravdě řečeno, kdyby se ještě hrál starý dobrý Unreal Tournament, tak bych si přímý přenos klidně v TV pustil, a to na žádné sportovní přenosy nekoukám ;o)

    P.S.: Jsi ten pivko z D-F?

  149. Guest

    já sem proti, aby se hráči počítačových her vydávali za sportovce
    z daní je platit nebudem - firem, který do tohohle odvětví investují a budou investovat se totiž najde hodně
    - jinak nevím co myslíš zkratkou D-F, takže se nejspíše neznáme

  150. Guest

    demence kdeste sebrali že u pc seděj skoro samí špekouni :D.

    bylo by dobrý kdyby se progaming víc rošiřoval i mezi ne tak naskillený lidi. a jestli by byl i na olympiádě tak bych jí možná začal i sledovat (jinak nevim co do toho maj co kecat posraný sportovci ty at si jedou svůj sport)

  151. Guest

    ježiš řešíte uplný sračky, sám si o výkendech když mám čas nebo když nechlastám zapařim večer tak 3-5 hodin někdy až i do rána s kámošem COD4 nebo css, a nikdo z nich degerovanej ubožak neni (ten kdo psal ten komentář že kdo paří je ubožák, tomu bych uříznul vobě nohy a pohodil ho do pole protože ví hovno) a žijou plnohodnotnej život, já sám mám víc zájmů než posraný paření např. takovej Airsoft kterej se taky dá brát jako sport a zkuste někdo říct že se u toho nezapotíte kkti (u toho se potim hlavně kvuli těm cenám výbavy :D). někdo z vás tady kritizuje že pc hry sou ztráta času, ale chatovat a nebo psát skoro každejch 10 min do debilní diskuze která je až na pár kvalitních názorů plná sraček je skvělý využití času co (viz .shiit_20 a další). většina z vás kritizuje progaiming, tak mi ale řekněte co děláte na posranym Gameparku ???? kdyby vás hry nezajmali tak sem asi nelezete ne. a toho veslařskýho kripla taky nechápu jemu to může bejt u prdele a vám taky když by byl progaiming na OH i když by to byl odocela divný. nikdo vám tady nekecá do fotbalu, do hokeje ani do jinejch sportů tak nechte ostatní at si berou progaming jako sport taky ne když je to baví.

    sám bych klidně hlasoval at je to sport. hlavně už sem nikdo nepište nic o tý fyzický námaze protože to tady je už asi 20x. vemte si šachy a fotbal je spíš na fyzičku a může ho hrát každej kripl s IQ50 když je na trénovanej (takovej Řepka) a u šachů potřebujete trochu víc inteligence než umět běhat a kopat do míče. (timhle nijak fotbal nechci urážet). a to samí je u pc her nestačí jenom běhat a střílet chce to taky trošku taktiky (jako u Airsoftu jenom rozdíl že sedíte na prdeli a něběháte s posranou zátěží na zádech :)) .

    takže já bych klidně hlasoval pro Progaming mezi sporty. a dokonce i počítám s tím že se tam jednou dostane (když si vezmete jakym tempem stoupá popularita PC her tak za takovejch 10-30 let bude mezi sportama na 100% procent)

  152. Guest

    OMG já napsal víkend s Y sem fakt kkt. už přestávám pařit

  153. Guest

    souhlasim s tebou skoro ve všem. akorát jsem rád že jsem se narodil v ČR. a všichni češi nejsou stejný, a ten chlast kouření a baby je dost dobrej střední proud :D

  154. driverx

    myslim, ze nikdo nechce udelat z hracu pocitacovych her sportovce ... to, o co tu bezi (a co mnozi patrne nepochopili) je udelat z PROGAMERU sportovce ...

  155. Guest

    progameri maji muj 100% obdiv, uznani a respekt

  156. Bizziiik

    Tak jsem konečně dočetl celý tento článek a i všechny komentáře. po těch komentářích mě trochu zmátlo o čem tady vlastně diskutujete.
    Myslím, že každý má svůj názor a každej si bude stát za svým, ale rozhodovat o tom jestli bude nebo nebude, rozhodujou ti, kteří o tom mají rozhodovat a vy se tady zbytečně urážíte a všelijak schazujete.
    A můj názor na to jestli progaming se má stát oficiálním sportem nebo ne je takový, že je mi to jedno klidně bych ho za sport třeba i možná prohlásil, ale myslím, že v téhle době to zatím nepřichází v úvahu, ale později proč ne.
    Jinak někdy si opravdu zahraju hru, ale hlavně se věnuji atletice, která mě opravdu baví a dělám tento sport velice rád, a proto považuju tento sport za krále sportu, ale velmi by mě zklamalo kdyby tento krásný sport překryl Progaming.
    Ale jinak dá se říct v každým komentáři tady bylo trochu té pravdy. A nejvíc se, ale přikláním ke cassimu, ale jak jsem psal je to můj názor.

  157. tronkestaR

    naprosty souhlas se vším...

  158. tronkestaR

    to neni pravda to by v USA asi vymreli....

  159. sadoman.mail@seznam.cz

    ...ale reknete mi kolik tech kluku co denska hrajou fotbal nebo florbal se nekdem nakonec dostanou a ze s tim v 18 nesvihnou :)

  160. sadoman.mail@seznam.cz

    Uplne puvodni vyznam slova sport byla "zabava" a ne drina, poceni a kazdodenni treningy :)....
    Mezi progamingem a sachem/strelbou nevidim zadyn rozdil... podleme hlavni problem je ze veslar na treningu dre i kdyz odmenu dostane az ve finalnim zavodu, zato hrac se trenuje zabavou... :)

  161. Guest

    Nevím jak pro tebe, ale pro mě by několikahodinový sledování replayů z Warcraftu 3 nebylo moc zábavný xD Ani to rvaní si taktik u FPS her do hlavy není taková zábava.

    Mimochodem driverx to vystihl přesně a já sem to tak prapůvodně taky myslel. Všichni se tu bavíte o hraní počítačových her, ale ten článek je o PROGAMINGU. Aspoň trochu inteligentní člověk v tom najde jasný rozdíl a kdo ho najít nechce, tak ho nenajde.

    Ještě sem se chtěl vyjádřit k tomu vašemu, že progameři musí být nutně obézní či vypadat jako zrůdy. Zkuste se podívat na fotky z vrcholových turnajů. Uvidíte tam celou škálu různý lidí, malých velkých, tlustých, štíhlých, h/c metalistů i "diskofilů". Nevím kde se vzal ten nízor, že sezení u počítače musí nutně způsobovat obezitu.

  162. Guest

    co mate proti obezite? obezitou trpi v CR 60% lidi, vetsina z vas bude za nekolik let obezni, tak nevim proc o tom mluvite...jinak rozhodne lepsi mit kila navic, nez byt vychtly jak "modelky"

  163. Guest

    nektere kladne i zaporne jsou zajimave, a je dobre ze na to maji lidi ruzne nazory. Jen bych vetsinu lidi tady upozornil na to aby se vyjadrovali slusne a pak to bude vazne dobra dizkuze.
    Jedine co me urazi je clovek co zde napise neco o tom ze jsem blb a egositickej picus ze jedu reprezentovat CR na OH do Pekingu. Nikdo ze sportovcu nemuze za to kde se OH porada a zkuste se vzit do role tech lidi co se jim to nelibi ale 4 roky trenujou na to aby se tam dostali... BTW az bude WCG v Cine sem zvedavej kdo z vas hracu by tam odmitl jet kvuli porusovani lidskych prav.

  164. cubas

    Výborně napsáno , díky že jsi vyjádřil přesně můj názor.

  165. Guest

    tady je jeden článek, který se perfektně hodí k tomuhle tématu, i když je zaměřen výhradně na Starcraft, takže pro ty, kterým není angličtina cizí a obětují svůj čas : http://www.scforall.com/forums/forum04.asp?mNum=f02&PageNo=1&where=&query=&sterm=&articleNum=1

  166. Guest

    Dlouho sem tu nebyl,takže reaguju až tedka.

    1.Nemyslim si o každym že je "kokot a pitomec" a navíc nejsem chytrolín.

    2.Až dokážu co ten veslař,tak se pudu poblejt, protože jestli to nevíš milí Casiusi každý člověk který si váží druhých má v sobě morální kodex, a ten by mě nepusitl na OH do Číny.

    3. Se vzdělej v oboru lidská práva a potom sud Čínu jako kultivovanej stát který se ukáže v pravém světle. A hlavně svůj post pošli všem Budhistům,budem se za tebe asi modlit aby si z moudřel

    4.Mi u tebe ale nejenom u tebe zůstává rozum stát nadtím jak tady meleš pořád dokola jako magneták SPORT JE ŽE SE SPOTIM JAKO PRASE, takže až půjdu kopat příkop za O2 a nebo T-Mobile sem sportovec? Né sem v práci voe. Tohle nejsou argumenty, bud argumentuj tím čím opravdu sport je a nebo se bav na subjektivní urovni a nesud něco globálně co ani globálně soudit nejde. Ty si totiž myslíš chlapečku že když někoho svym arogantním příspěvkem pošleš kam si, že si king. PG je sport i není, stejně tak jako Hod diskem je sport i není, pro tebe je fotbal sport, pro 5% obyvatel debilita a takhle bych mohl pokračovat do alelůjá.To že si myslim že PG je sport ještě neznamená že chci aby to bylo na OH, to že si to dokážu představit ještě neznamená že chci aby se na to všichni ostatní koukali, to že chci být brán jako každý jiný sportovec neznamená že potřebuju aby mi všichni oslavovali. Já taky nebudu podepisovat petici proto aby se kanoje vyškrtli z OH tak proč nějakej neadrtálec s mozkovou kapacitou rozpláclí vši (jaký má asi IQ člověk co celej den je v posilově a pije 5litrů jontáků,moc asi ne nebot mu na nic jinýho nezbývá čas). Takže at to jednou bude sport či ne, tak pokud se tak stane tak proč proti tomu bojovat? Proč? To jako budou rohlíku o 3kč dražší? Nebo čím se to dotkne těchle neadrtálců? Kdo z těch negramotů jde podepisovat petice na pomoc africe či kdo z nich šel demonstrovat před čínskou vládu když vezdůvodně střílí budhisty,kdo z těchle dmntů? Tak proč jim vadí to že na OH bude vedle nich stát PG. Víš Casiusi tohle nedokážu pochopit,nesoudnost a netoleranci.

  167. Guest

    Z pozice cloveka co si tu olympijskou kvalifikaci nedokazal vybojovat se lehko soudi ze by si do Pekingu odmitl jet. At se zeptas kohokoliv rekne ti na to ze jedes na OH "to je skvele" a ne "nejezdi tam, protestuj proti tomu". Kdyby si neco podobneho dokazal mluvil by si jinak. Navic Proc se snazit protestovat kdyz ten olympijsky vlak pojede dal i bez tebe at uz protestujes ci nikoliv :) Dalsi vec je to ze sportovec by nemel vyjadrovat sve politicke smysleni jak tomu bylo na poslednim sampionatu v plavani. Olympiske hry jsou Olympijske hry at uz se konaji kdekoliv a tak to vidim i ja a dalsi tisice sportovcu. Ty si sed u pc, chvastej se jak jses vzdelanej ale nemluv do sportu kdyz si v tom nic nedokazal.
    P.S.: ukaz mi nekoho kdo by se poblil sam se zebe po dvou titulech mistra sveta a titulu mistra evropy jak rikas ty (to jsem dokazal) - po precteni tehle vety bude vsem jasne co tu pises za nesmysly. Budte vsichni prumerni, ne-li podprumerny bude vam z vas samotnych dobre a budete se citi mnohem lepe....

  168. Guest

    ty jsi mozna nadprumerny v te tve cinnosti, ale v pc hrach si sracka, tak nekecej do pc her kdyz jim nerozumis a venuj se te tve ubohe cinnosti

  169. Bizziiik

    Frost má pravdu nevím, proč by jsi měl blejt z toho, ze pojedeš na OH do Pekingu. Myslím, že tomuhle by se dalo říct stupidita. Jako odmítnout jet na OH a je to jedno kam by byla největší debilita, kterou by ten člověk mohl udělat.
    A tomu nademnou pochybuju, že je ubohost neumět hrát, ale spíš ubohost v tom, že někomu můžeš říct, že hraje jako sračka.

  170. Guest

    no kdyz hraje jako sracka tak je sracka a nema pravo se o tom vyjadrovat kdyz o tom vi hovno, stejne jako me je u prdele to jeho posrany veslovani :)

  171. Bizziiik

    Koukám ty by jsi taky tady neměl psát, jelikož nemáš žádný cit ke sportu. jak tak podle tvých příspěvků usuzuji.

  172. Guest

    Jed si kam chceš, a jak víš že kdybych něco dokázal zachoval bych se jinak? Kolik sportovců co něco dokázali se zachovali tak jak já píšu.Nejprv si ty zjsiti historii sportu a pak mě sud. Já se tady nechvástal jak sem dobrý jen sem vyjadřoval svůj subjektivní názor.Že já bych nejel !!! A to že sem mi nelíbí OH v pekingu je taky můj názor, který sem ani nehctěl vytahovat ale když někdo začne říkat jak by něco zakázal jenom proto že se u toho nespotíš,tak mu v metu do xichtu to že Čína není zrovna dobrá země na OH.

    Nikdo neříkal že má být někdo průměrný či pdoprůměrný aby mu bylo z něho samotnýho dobře, z týhle tvojí větu usuzuju že si to bud nečetl a nebo blbě pochopil.Bud si ty a tisíce či miliardy lidí klidně nadprůměrný. Já jen reagoval na to že když někdo jede na OH do Číny a vsad klidně hlavu a nebo se koukej 19:15 na zprávy a sleduj různý dokumenty že OH v Číně bylyl politické loby a nebo možná ne, třeba se mejlim a se mnou i jiní ale to je jedno.

    Můžem se tady dohadovat do alelůjá, ty si mistr světa v něčem já nejsem sporotovec( tedy né vrcholový) takže dle tvých slov nemohu soudit vrcholové sporotvce,tak fajn, mě sou stejně putna ale at se nikdo z nich nesere do PG.Já nejsem PG nebo tka něco,netrávym u PC moc času nebot mi dostatečně zaměstnává moje práce + futsal ale nesnášim když někdo schazuje něco vo čem ví lautr hovno.

  173. Guest

    Ted hraju jen obcas dotu jako zabavu, zadne "pro" hrani, ale drive jsem podle meho vubec spatne nehral :) Nevim jak muzes neco takoveho rict kdyz ja hral napr v dobach CoD1 tak si zrejme nemel jeste ani pripojeni k internetu... Ale je zbytecne se tu snazit pred tebou nejak branit. Je ztrata casu presvedcovat blbce ze nema pravdu. Navic se to tu rozvinuo do roviny toho ze se nebavime o tom "progamingu" nybrz se snazite pouze urazet me samotneho. Ja vas urazet nebudu, zda se mi to z vasi strany spis jako zavist nad tim ze lidi okolo vas neco dokazali (ted nemyslim jen sebe ale i napr ty hrace co vazne neco dobre hraji)kdezto vy jste vazne nuly a jedine co mate jsou tyhle hadky na internetovych forech. Sbohem.

  174. Guest

    ted sem teprve docetl tvuj komentar tak odpovim jeste na nej. Jsem v tom malickem ceskem progamingu 6 let. Drive pres 3 roky jako hrac a ted uz jen protoze je mi lito tech lidi co to u nas (v iR) hrajou a snazim se jim zajistit za to hrani aspon neco tim ze vedu inteRaction jako jeden z nejlepsich teamu v CR. Jako hrac sem byl celkem slusnej, jako manager bych rekl ze sem celkem slusnej. Muzes ty vedet vic o progamingu z pozice vikendoveho hrace za neznamy team? Zrejme si tu novinku taky necetl poradne...nejsem "jen" sportovec a o tom progamingu toho vim vazne dost. Nesud me kdyz poradne nevis kdo jsem...

  175. Guest

    Tak se mi zdá, že si milí přestavitelé Českomoravského svazu progamingu a další, kteří se usilovně snaží prosadit tuto změnu, nepletou jen "pojmy s dojmy" ale dokonce "pojmy s velbloudy"!

    Vyjádření připomíná argumentaci:
    "Ano, můžeme o bramboře říkat, že je to rohlík. Má podobné vlastnosti - je k jídlu, lze ji krájet, loupat, lámat, opékat, lze do ní dloubat a dokonce má v některých případech i stejnou barvu."

    1) Definujme si co je to slovo "SPORT"
    1a) Jedná se o pohybovou aktivitu, což vylučuje činnosti, kde se soutěží pouze pomocí duševních schopností nebo štěstí - například deskové hry (go), počítačové hry nebo hazardní hry
    1b) Aktivita má jasná pravidla, podle kterých se soutěží - to vylučuje z oblasti sportu například válku
    1c) Aktivita má soutěžní charakter, dochází k poměřování jejích výsledků - to vylučuje například bojová umění provozovaná nesoutěžním filosoficky zaměřeným způsobem nebo jógu
    (děkuji tetičce Wiki)

    Jak jste si někteří všimli, sama definice sportu jako takového přímo vylučuje možnost zařazení her, kde není použita fyzická námaha. (podybuju, že se počítá zběsilé klikání myši :-))

    Definice, které byly uvedeny v článku jsou sice v některých oblastech dost podobné SPORTU, ale převážně jsou to definice HER.

    A jsme u toho! Pojmy SPORT x HRA
    Toto jsou pojmy, které si lehce popletli. HRANÍ počítačových HER nemůže být sportem, neboť jde o hru. Hraní jako takové sice může být zařazeno na Olympiádu, ale to je tak vše. V žádném případě ne do sportovního odvětví.

    Ano, na Olypiádě se objevují HRY jako, šachy, atp., ale to proto, že jde o OLYMPIJSKÉ HRY - ne Olympijské sporty.

    Na závěr bych si vypůjčil jednu otřepanou a dosti používanou frázi jednoho nejmenovaného politika: " Říkejme věcem pravými jmény! "

    Uch, jsem se rozepsal, ale tak to vidím já ... :-)

  176. MARTiJACK

    "Jako účastník olympijskýh her v Athénách a jako již kvalifikovaný účastník na OH v Pekingu, jsem zásadně proti a pokud bych někdě viděl nejakou anketu či petici za zařazení progamingu na OH, ihned bych podepsal variantu NE," vehementě s myšlenkou zařadit progaming jako oficiální součást her nesouhlasí olympionik Karel Neffe. "Pokud by se někdy hraní na PC dostalo na olympijský program, bylo by to pro mě celoživotní zklamání a byla by to z mého pohledu degradace sportu," dodává český veslař.
    TZN. Důvod proč je vyřadit z OH už nenapsal.Asi kůli tomu že on dřel jako mezek na fyzičce a PG jen sedí u židle a mačkají a mačkají.Však sport je hlavně o zábavě ne?Přeci si neřeknu v x letech
    ok tak budu veslařem pořádně na sobě zapracuju a budu sportovně veslovat,sice mě to nebaví ale snad to někam dotáhnu a budu si moci říkat SPORTOVEC. Jsem pro zařazení Progamingu jako sport.

  177. DarthTrien

    S jednou věcí souhlasím - sport typu fotbal, hokej a ostatní s fyzickou námahou jsou něco jiného než progaming, ale........
    To že se při progamingu přímo fyzicky tak moc nenamáháte, ještě neznamená že to není sport, sice jiného druhu, ale sportů je přeci spousta. Za úspěchem hráčů her stojí spousty hodin hraní - tzn. obrovské psychycké námahy, ono po osmi hodinách denně strávených u počítače se zrovna necítíte nejlépe, námaha je to pro tělo obrovská, cvičíte a zdokonalujete si tím smysli a je přece vědecky dokázáno, že progameři mají větší postřech, ale to jsem trochu odbočil.
    Za progamingem stojí obrovská námaha a hráči si musí taky nějak udržovat fyzičku, když jsou pořád u počítače.
    A nejen kvůli této duševní námaze by progaming měl být součástí olympijských her. Olympijské hry by mohli být rozděleny na dvě pomyslné části - Sport jako fyzický a Sport jako duševní, tím by se dali vyřešit spory.
    Progamin je duševní sport a na Olympijády patří, progameři si to za svou námahu rozhodně zaslouží.
    Já jsem rozhodně pro.

  178. Guest

    i<3adrenaline

  179. Guest

    http://game.arnexis.eu/pwn.php?ID=122

  180. Guest

    Já tě soudil? Ukaž mi v posledním příspěvku kde sem tě hodnotil !! At kladně či záporně a jestli myslíš větu:,,Bud si klidně nadprůměrny." tak to je snad jasný a nebo mi ještě napadá že by si myslel tu o mistru světa ale to si psal ty, že si získal dva tituli. Takže si příště prosím pořádně čti mé příspěvky protože opravdu by se tady zbytečně flamovali. Nemyslim si o tobě nic. Máš na to nějaký názor, já jiný a to je celý. Já psal jen že nemam rád netoleranci, což někteří tu projevili ale to sou stejně děti protože pochybuju že hráč který bude hrát dlouho bude arogantní.

    ps: A jako manager budeš určitě nadprůměrný,protože "profi" týmů tu je jako šafranu,takže to chce určitě hodně času a usilí.

  181. Guest

    Olympijské sporty je blbost, tedy sry ale to by znamenalo sporty které patří výhradně do Olympiady. Celá akce nese odjakživa název OH, nemusim psát co ta zkratka znamená :)

    Já osobně nepovažuju PG za sport ale jako za elektrický sport, prostě nový druh sportu. Já začal spíše debatovat kvůly tomu že nevidim jeden jediný rozumný argument proč by na OH nemohl být PG jako disciplína,protože OLYMPIJSKÉ HRY sou hry a tam PG prostě patří. Vzpomente si kde vznikly OH a kolik bylo disciplín. Byly tři :-) znam akurát běh,ty ostatní dvě už ne. Kdyby se strikně dodržovali zaběhnuté věci, nidky by tam nebyl fotbal,hokej,šachy atd.

    Ta definice sportu jak si jí napsal,v jakym roce byla napsána? Ještě by mě zajímalo jestli se to někdy upravovalo či tak.

    ps:Raději to napíšu po zkušenostech s Frostem, neber to jako nějaký atak na tebe či něco podobného, jen výměna názorů :-)

  182. Guest

    Hlavním problémem nás, co se snažíme hrát hry kompetetivně není to, zda je Progaming sportem nebo ne ? Ono být sportovcem nebo fanouškem sportu v dnešní době není zrovna čest (zdravím Tomáše "hovaďáka" Řepku a fanoušky Baníku či Sparty). Naším hlavním problémem je, že my nevíme, jak tomu tedy říkat, pokud to není sport. Zábava ? Nenechte se vysmát, spíš bych to přirovnal ke drillu jakéhokoliv sportovního týmu. Jako příklad dám jeden týden asi před třičtvrtě rokem. Další mezihernový turnaj, týden předem začíná fest trénink (3-5 hodin denně po škole, práci ... věkové rozložení týmu 17-20 let), který se skládá z několika hodin secvičování taktik bez soupeře (o zábavě opravdu není možné mluvit) a následně několik cvičných her se soupeři. To vše na jedné mapě, až do zblbnutí. Takto se to opakovalo 6 dní (co den, to mapa). Předvečer před turnajem, příprava vybavení (sebrat ovladače na myš, klávesnici, nahrát config a sbalit komplet equip). Ráno v den turnaje, vyrazit na nádraží pro spoluhráče (dva utratili jen za cestu cca 300 korun) a následně do herny, kde každý platí zápisné (250 korun). Připravit vybavení a nakonfigurovat počítače. Neustálá komunikace s administrátory turnaje. Odehrání zápasů za přítomnosti managera multiklanu a za přihlížení lidí (větčinou přátel, stejně jako na jakémkoliv krajském přeboru atd. ) na HLTV (stres ... zahráli sme kvalitně, nevyhodí nás? Nepřijdeme o server, jméno, slevy na nákup HW a další? ). Vyřazení z turnaje. Sbalit se a domů. Hráči z jiných měst vypláznou další money za autobusy nebo vlaky. Souhrnně:

    6 dní přípravy + 1 den samotného turnaje
    útrata nejméně 350 kč na hlavu (startovné + občerstvení)
    enormní psychická námaha + nemalá fyzická náročnost (co se týče energetické náročnosti)
    samotný výsledek: propadák

    Takhle vypadal jeden týden, jednoho z mnoha amatérských týmů, věnujího se hře Counter strike 1.6. Pokud vám to připadá jako zábava, tak si přeberte, co to slovo znamená. Po několika letech hraní jedné hry už samotné hraní není takovou zábavou, ale ono poměřování sil, sehrávání se a komunita je to, co u toho většinu hráčů drží. Sem si jistý, že každý "PG" hráč vám řekne, že kdyby měl běhat každej den 8 hodin na pubu, tak skončí po 2 měsících a že to, co ho u toho drží je ona možnost soutěžení, zlepšování a pilování týmové souhry (kopat kopačákem o zeď je taky zábava na den, dva a pak se to omrzí, ale hra v týmu a zlepšování je to, co motivuje ke hře) . Toto je problém. Pokud to není sport, tak co potom? Zábava? Ve stejném aspektu jako sport. Až nám někdo najde přiléhavé slovo místo "e-sport" , tak nebude zádrhel. Smůlou ovšem je, že ač se to leckomu nelíbí. Tak kromě oné překotné fyzické aktivity se "e-sport" a "sport" zcela shodují.

    btw. : http://united-games.cz/files/active/2/6529_large.jpg ... UGT 2007 ... sraz pg komunity v zari 2007 ... napiste mi prosim, kolik procent lidi na teto fotce je zminovanymi upocenymi, obeznimi detmi :) ... na coz porad nekdo poukazuje ... ale z vlastni zkusennosti vim, ze tento nazor maji hlavne lide, kteri ani poradne nevi co ze to ten "esport" nebo "progaming" vubec je ... diky

  183. Guest

    Nejaky premudrelec tu napisal, ze: "hránim počítače si akurát tak skurvíte záda". Co je toto za BLBOST???

    Skus si lahnut na postel otoc sa na bok, pristav si nocny stolek, daj nanho monotor a ja ti garantujem, ze budes mat záda (chrbat) zdravy ako kojenec. Za skrivenie zad (chrbtice) mozu vyrobcovia stoliciek, im nadavaj. PC za to nemoze...

    A btw, k tomu sportu... Povedal by som, ze progaming sport JE, ale na OH sa moc nehodi. Kto sa viacej orientuje v historii a zameru OH urcite vie, ze pan Coubertain (Kubertén, neviem to po francuzky napisat :P) by sa v hrobe obracal, keby vedel, ako dopadlo jeho posolstvo. Na OH nie, ale vsade inde ANO. Chce to obrovsku medialnu kampan plus LIVE TV vstupy z akcii s komentatormi.

  184. Guest

    ...ted se bezte jako progameri co se tam chcete dostat sami ze sebe poblejt jak to rekl jeden tady z odpurcu olympijskych her o par komentaru vejs :)

  185. Guest

    zadnej "dusevni" sport na OH neni :) Jak vsichni zminujete sachy tak ty se na OH nehraji to jen tak pro info

  186. Guest

    pls mrknete se a rekne co se vam nelibi a libi a co by jste tam jeste dala www.forbyse.estranky.cz dekuju

  187. Guest

    tento článek byl za jedničku :) v gp měřítku za desítku :P

  188. Guest

    http://www.sk-gaming.com/content/16657-Moon__Sky_carrying_Olympic_torch_in_Beijing

  189. Guest

    je fakt že šachy pool a strelba je vlastne taky podobne a s fyzickou to nema nic společneho je to fakt hodne sporna otazka no

  190. Guest

    Bohužel :( tvoje IQ je stejné jako tvoje potence, tedy 0 na n. Víš já psal že kdo tam jede !!! Takže ty co si myslíš že si sportovec ( hora svalů ale na úkor šedé kůry mozkové a naprosto dementních protonů) si laskavě mě už neber do huby.

    1. Jsem psal že bych do Číny nejel !!! A né že když se tam něco koná že jdu blejt
    2. Začiná mě srát jak mi fracek kterej svojí impotentní náctiletý věk ztrávil u počítače bude pořád urážet a v souvat do huby slova který sem v životě neřekl.
    3. Nauč se nejdřív základy logiky a potom si přečti všechny moje komenty, nebot ty asi umíš jen 30 písmenek protože vždy vytahuješ jen některá slova z mých vět a tudíž je vytrhneš s kontexu.
    4. Do týhle doby sem si myslel že máš IQ aspon jako ta tvoje kánoj, tedka si myslim že máš hlavu jen od toho aby si na to mohl balit tupý slečny který budou čumět na tvoje tělo a ty si budeš přidat jako Segal, bohužel si i tak tupej jako on.
    5. Nehodlam se už k tvým dementním a retardovaným příspěvkům vyjadřovat, nebot ty si nezasluhuješ ani urážku natož kultivovanou odpověd.

    ps: Dej si Yontovej nápoj kniple at ti nesteplá a trochu anabolig,pí**

  191. Guest

    ups. Tak tedka sorry a sypu si popel na hlavu. Sem dmnt,čů**k atd. Tohle sem posral a omlouvám se ti. Špatně sem přečetl tvůj koment, takže co sem napsal tak za to se omlouvám, smazat to nejde kdyby to šlo už to mažu ale nejde to :( sorry. Jdu se učit číst.
    Asi mojí omluvu nepřímeš ale aspon sem to zkusil, sem kkt, sry.

  192. VokyYy_

    je bohuzel sport az tak 22.stoleti :((( ikdyz uz ted se da treba ve fortune sazet na progaming myslim, ze i to je krok v pred

  193. Gacch

    Nechápu co vám na progamingu tak vadí. Když si to srovnáte třeba s pokerem kterej máte každej tejden v telce (pokud máte satelit nebo něco podobnýho), kde jediná fyzická námaha je pohyb zápěstí tam a zpět a zapotíte se přitom snad jen při pohledu na svý předem prohraný prachy. A neviděl sem nikde že by někdo protestoval proti tomu aby byl poker uznán jako sport. Spíš de o to že při šachách, pokeru, curlingu nebo i při marathonu usnete nudou, jeden zápas v progamingu trvá ňákých 10 minut a po celou dobu se něco děje....

  194. MAXX´´´

    Já osobně to jako sport beru, i když trochu specifický sport. =)

  195. Guest

    co si tedkom nedokazou vymislet pocitacovi hry na olimpiadu, olimpiada je o sportu a tohle mi jako sport nepripada

  196. ^2Takei

    Jen bych podotknul jak je v clanku zmineno, ze lukostrelba neni fyzicky narocnej sport. To opravdu neni pravda. Je potreba dost dobra fyzicka na urcite svaly a amater ma po par vystrelenych sipech problem, aby se mu neroklepala ruka ...

Copyright © 2018 Allstar Group s.r.o