Téma

Procesory v roce 2007

Komentáře(30)
  1. ^4R^9ae^4k

    Pěkný článek...Nyní má navrch Intel, ale myslím, že zanedlouho bude zase AMD jednička. Střídá se to jak na běžícím páse....ale ještě že ta konkurence je...jinak bychom teď asi pařili tak Maria nebo Bulánky :)

  2. firgi

    Clanek to je napsany asi s chuti a dobre,nicmene celkem zbytecny.Neco jako "jake bylo vcera pocasi".To neni zesmesnovani,jen kritika.

  3. Guest

    pěkný, informativní, bez zbytečných keců, které ani nemusí být pravdivé :)

  4. xaint

    v tomhle clanku jsem nasel i shrnuti pro toho, kdo neco podobneho nesleduje. Je tam dost dat, pro me byl clanek velkym prinosem. Srovnavaci testy, popis architektur, jejich slaba i silna mista...
    Pro me jednoznacne dobry clanek!

  5. I.D.D.Q.D-(CZ)

    akorát ty testy v 3Dmarku... já mám 5600+ a dělá mi 2200 bodů :-)

  6. Guest

    testy jsou trochu zavádějící, protože záleží na použitém MB.
    Já s Athlonem 4800+ dám taky asi o 90b víc :-)

  7. Guest

    rek bych ,ze intel je ted lepsi nez Athlon ale mozna zase bude tak za 3-4 roky lepsi Athlon:) tridase to :D

  8. Guest

    rek bych ,ze intel je ted lepsi nez Athlon ale mozna zase bude tak za 3-4 roky lepsi Athlon:) tridase to :D

  9. ^^77=[^^11xMEDA^^77]=

    Fakta jsou ta, ze Intel je nejvetsi vyrobce kremikovych cipu na Zemi.. jedina konkurence pro nej je Samsung protoze oba vyvijeji 32nm technologii pro vyrobu behem 1-2let + dost razantni skok k PCM pametem.. pak ti dva pohrbi vsechno kolem. Navic ani jednu z techto firem nezivi mikroprocesory pro PC jako je tomu u AMD... delaji cipy do mobilu, konzoli a samsung taky masove pameti. Vize je kolem roku 2009 vyrabet unicipy schopny vypinat i cache a rozjet treba Vistu v mobilu.. diky cemu? prave diky vypinani cache coz oproti dnesnimu idle rezimu cca 7W srazi prikon pod 1,5W a baterka s tim vydrzi kvanta hodin.

    Nejaky AMD co se tak tak doskrabalo na 45nm proces a jeste ho nezvlada poradne uz nema co nabidnout pokud ho nekdo nekoupi. Prechod na nizsi proces stoji 4-5x tolik co predchozi skok..
    bez spojeni s nekym hodne silnym na to nikdy nebudou mit finance a uz ted jsou dva roky pozadu. AMD nema ani takovej obrat jako ma Intel zisk.. to uz doklepne i slepymu ze rivalita ani nemuze byt. Leda prave v hodne uzkym segmentu PC procesoru... a to jeste docasne, kdy AMD tezilo z intelovskyho utlumu kdyz chystali CORE a 45nm, zatimco starsi P4 uspokojily jeste potreby zakazniku na snesitelne urovni... :)
    Investovani a vyzkum je klic k uspechu.


    Trochu nadejny na konkurencni boj v segmentu procesoru pro PC je spojeni IBM+AMD+Samsung+Infineon a CSM.. ale pochybuju ze Samsung bude chtit hrat jen druhy housle kdyz je z nich nejvetsi.. a AMD je proti zbytku zebrak.. spis se podeli navzajem o technologii a pak pojede kazdej svoji vyrobu.

  10. Guest

    to XMEDA: KECY KECY ŠAŠA CHRASTY

  11. malE>

    Mate tam chybu opravte si to...hned v tutorialu ..... Jak dopadl souboj nenávidějícíh se rivalů-ma tam byt nenávidějících

  12. Necros

    Heh za prvé, ještě neni, za druhé díky politice Intelu to bude s podporou novejch procesorů u nVidie hodně špatný, to spíš začnou vyrábět chipsety pro AMD.
    Páč Intel by rád nejlépe vlastní procíky i vlastní chipsety. Viz. kauza okolo "podpory" 45nm Intelů u chipsetu 680i a 780i (pro vysvětlení, tyto procesory na nich nefungujou, ani fungovat nebudou).
    Takže, pokud někdo chce Intel procík, X38 chipset (X48 až budou..). Kdo chce AMD, může vzít skoro cokoliv, i když 790FX je asi best. :)

  13. Guest

    no IBM by stacilo samo nato,aby porazilo intel....IBM je oproti intelu v procesorech napred ale IBM dela radeji procesory pro armadu nez "jenom"pro normalni lidi.....armada hold zaplati vic

  14. Guest

    Jestli se tady chce někdo psát o IBM tak to není na 2 řádky. Taky myslím, že by to teď vypadalo jinak. Co se týče souboje intelu s AMD tak já osobně mám AMD X2 4400 a jsem spokojen. Stejně nikde nevyužiji jeho plných možností, tedy zatím :D.

  15. Guest

    Strasne dekuju za tenhle clanek + grafy... zhltl jsem jej jak chleba s maslem :o)

    Prave jsem ve svem oblibenem shopu videl ctyrjadro od AMD a tak me zajimalo jak si stoji... vzhledem k tomu ze bylo levnejsi nez Intelacke :o) ale priznam se byl jsem lenivy hledat nejake testy a srovnani a kdesi cosi... tohle mi to ukazalo jasne navic i s vysvetlenim co maji broucci v sobe...

    Premyslel jsem o upgradu HW... a prave 4 jadra mely byt zakladnim kamenem...spolu s 8800GT a par GB RAM DDR2....

    Musim podekovat autorum HW clanků diky nich vim ze DDR3 jsou propadak.... ze 4 jadro nema herni vyuziti ale jen aplikacni a mnoho jinych info...

    Panove a damy dekuji :)

  16. ^^77=[^^11xMEDA^^77]=

    ReXell

    nestacilo, IBM ma mozna idee a zkusenosti z dob davno minulych, ale ve vyrobe kremikovych cipu na intel uz davno nema.. proto se taky spojuje s infineonem a samsungem... samsung ma kapacitu navrhu i vyroby, a taky infineon neni moc developer ale masovej vyrobce..

    Jednoduse si najdete obraty vsech tech jmenovanych spolecnosti a uvidite... jenom fakta, nic vic.

    Nejsem zrovna intel intel intel fanatik, ale rozhodne si nebudu kvuli nadseni z jine firmy vymyslet teorie jak je na tom intel zle a jak je vsichni znici.. zejmena prtavy amd jak porazi ve snech prepubertalnich decek severoamerickyho leadera ve vyzkumu podporovanyho i vladou US..

    nicmene doma nic jinyho nez intel cpu nebylo :D I8086, I286, P75, Celeron 266@400MHz, Celeron 1GHz, a ted cca rok Cedar-mill 65nm P4 631 - 3GHz@3.6GHz

  17. Guest

    Dobrý článek, opravdu pěkné a svižné čtení, autor zaslouží velkou pochvalu!

  18. Guest

    Hele AMD a Intel jsou konkurenti. Nebyt tomu, tak by se vyroba vyrazne zpomalila a ceny procesoru by zustavaly stejne. AMD byla pred dvouma rokama nejlepsi, v roce 07 a 08 asi bude kralovat intel. Nejsem intel ani AMD fancluber, mel jsem jiz procesor od obou firem. Proste sahnu po tom co bude lepsi pro normalniho uzivatele ... ted cekam na uvereneni novych intel CPU a jdu si ho hned koupit. Intel ma ted nejlepsi porovnani v cene/vykon.

  19. $tR!k3r

    konkurence byt musi aby se firmy mohly predhanet..proto mame eventuelne levne a vykonne procaky

  20. ^9Heckenschutze^7SCHNEIDER

    konkurence musí být, já osobně říkám ,,AMD4ever":)

  21. Dymitrov

    Je tadle sestava dobra za ty penize co mam ?

    ZAKLADOVKA.........: ASUS M2-CROSSHAIR, nForce590 SLi MPC, DDR2 800, 2xPCIe x16, SATA II RAID, FW, USB2.0, 2x GLAN, 8ch audio, scAM2


    PROCESOR..........:AMD Dual-Core Athlon A64 X2 6400+ Black Edition (125W), 3200MHz,socket AM2 (Windsor) (3,2GHZ)

    GRAFIKA...........: XFX Extreme Edition NVIDIA GeForce 8800GTX (600MHz), 768MB DDR3 (1900MHz) 384bit, PCIe x16 2.0, SLi, 2x DVI.... 768 MB DDR3, 384-bitová sběrnice

    ZDROJ........: 700W, ATX2.2, aktivní PFC, 2x PCIe, 4x SATA, 135mm ventilátor, (Gamer Edition)


    Dale 2G ram ale to je nepodstatny ....:) Bude mi todle k sobe ladit ? časem chci koupit druhou 8800GTX...tak mi prosim napiste jestli to bude takhle dohromady i stou druhou grafikou pracovat..... Predem dik vsem za odpoved!:D

  22. Dymitrov

    uz nic mam jasno nepiste!!!

  23. Starix

    Pekne napsáno,ale o ničem

  24. MrSawyer

    Ja teda osobne bych zrovna nerikal co je lepsi i kdyz mam Intel core 2 duoE8400/2008 takt 1333-3000MHz moznost pretaktovat na 4,0ghz5,0ghz,6,0ghz proconi frekvence na jednom jadre ja mam normal na 3,0 ghz a jsem velice spokojeni Intel nej!!!!

  25. ^4S^9nake^4S^9h!^4T

    AMD forever!!!!!!!!!!!

  26. Guest

    ze je AMD vzadu ovsem moje zkusenosti dokazuji opak ja proste zustanu u AMDcka a basta :D

  27. Guest

    Celkem ujde ,, a dobre se cte

  28. Hammond!

    novy procesory od intelu vypadaji slusne

Copyright © 2018 Allstar Group s.r.o