Téma

IT zajímavosti minulého měsíce

Komentáře(33)
  1. !..TeplejOkurek..!

    Dobré...

    A k Angry Birds: Je to mega dobrá hra a na dotykáčích je 100krát lepší než na Pc !!! Doporučuju, co vím tak je to zadarmo, já už to hraju skoro 9měsíců :P

  2. <HergotH>

    Kdypak bude?


    Bohužel to k tomu směřuje, že si lidi zvyknou na tyhle cloudový služby i pro věci který naprosto nepotřebujou - jen díky půl minutě lennosti.

    No, kdo chce kam...

  3. sfinx121

    Alespoň je vidět, jak je tenhle systém postavený na několika křemíkových destičkách nestabilní. Stačí pár šikovných prstů a hned jsou všichni pos*** až za ušima.
    Kdo umí, umí.
    A kdo neustále vychvaluje elektronické bankovnictví a podobné hovadiny, budiž mu přáno...jen se nechci za toho blbečka dostat ve frontě - zrovna nedávno kupoval jeden vůl 10 rohlíků a musel platit kartou - asi po 5 minutách a několika nadávkách ostatních čekajících měl zaplaceno..

    Tolik k novinkám a vymoženostem..

  4. ANei

    Skoda ze to je len na iOS a Android.. a ja blbec som si kupil nabuchany telefon s low synbianom

  5. Sudok

    doufam ze to rozhrani bude takle vypadat jen pro tablety, pripadne jiny dotykovy obrazovky, na kalsickej pc/ntb bych neco takovyho nechtel, raci bych kdyby se to alespon trochu blyzilo klasický ploše s ikonama, ikdyz nejaka ta novinka by tam byt mohla, ale neprehanet

  6. Guest

    tvoje clanky vetsinou davaji smysl, ale ted jsem teda hrube nespokojenej... Kauzu apple x samsung si popletl (nebo minimalne neuvedl presnou informaci), proc chteji u soudu ukazat funkce ipad3 a iphone5. Zaprve je videt, ze nerozumis patentum a zadruhe pokud si to opravdu samsung mysli, ze tomu tak je, tak na to maji absolutni pravo se branit, je normalni, ze pri jednom sporu vyvolaji jiny, proti zalobci. Nikdo se vetsinou nechce soudit - az do doby, nez na soud opravdu dojde. Jenom na pravnicich fungovani procesu oba vysolí cca 5 mil dolaru, castky po ortelu soudu budou jeste vyssi. Pokud ma samsung na neco z toho, co ma apple ve vyvoji, tak ma zaruceno, ze zadna treti osoba nemuze s jeho pravy nakladat tak, ze nejenom, ze prodava na trh vyrobky, ktery tohle pravo porusuji, ale na prodej se i pripravuje a ma na to vyrobu pripravenou. Nevidim na tom nic divneho, bud si zjisti neco o patentech (kdyz to je v posledni dobe tak oblibene tema v oboru IT a mobilech), nebo uvadej cely informace a objektivne a nebo se na to radci vyser (hadam mas od applu 3 zarizeni minimalne)

  7. Hopik120

    článek super, velmi hezky se to četlo...jen k těm Win 8 osobně se mi tedy vůbec nelíbí vzhledově jsou divné, možná jen muj názor ale pokud budou vypadat takdo, rozhodně zustanu na Win 7..aby to nebyl propadák jako byly Visty

  8. intradeadman

    Absolutně nechápu proč se teď do Ammoniaca navážíš... teď meleš totiž samé sračky...už raději nikdy nic nepiš :)

  9. Guest

    A ty maš doma 3 televize od samsungu a jeden mobil :-) neni jedno kdo ma kolik zařizeni od jake značky ? Navic napsal si opravdu same blbosti přečti si to o te kauze znova a pozorně ;)

  10. Guest

    Ja za to ale kluci nemuzu, ze me nechapete, protoze danymu tematu asi taky nerozumite ;). narazka na to, ze ma asi tri zarizeni od applu je na to, jak neznaly lidi (jako treba i vy), hodnotite soudni spory ohledne intellectual property, aniz by ste o tom neco vedeli. A pak, kdyz se do toho pusti ammoniac a poda to tak, ze pridava strane (applu-ze od nej vsichni vyrobci kopirujou), ale neni duvod. Ted se to budu snazit vysvetlit, abyste to i vy dementi, co kritizujete muj nazor, jenom proto, ze jde proti proudu (a proti amoniakovy) pochopili. Nikdo at mi netvrdi, ze apple neporusuje patenty zadneho jineho vyrobce mob. telefonu (v poslednich dnech bylo napr. rozhodnuto, ze apple po x letech sporu vic porusuje patenty nokie, nez nokie jeho a vysoli velky prachy za licence a jako kompenzaci sporu).Na internetu se ale zobrazi uplne jina informace, ktera stavi apple do pozice "chudacka", tim, ze se vedle sebe da obrazek iphonu a samsungu - to je vubec jedina informace, jak naprosty lajk dokaze rict, ze nekdo nekomu porusuje patent - tim, ze se podobaji designem, PRITOM design NENI kryt normalnimi patenty, ale prumyslovymi vzory (nebo design patenty chcete-li jak tomu rikaji v USA). Realita je ale takova, ze technickych principu samotneho fungovani telefonu napr. porusuje apple patenty ostatnich! Potom je vyvolan jeden velky spor mezi dvema vyrobcema a nikdo nezmini, ze apple porusuje 10 let stary patent samsungu/nokie/ceho chcete, ale poda se informace, kdy se ukazou dva obrazky vedle sebe a jeste se plivne na druhyho vyrobce, protoze podle obrazku je to preci jasny kdo koho kopiruje!!! :D no LoL. samsung ma akorat tak moje babicka televizi, ale to je vsechno. Jestli ste takovy decka, ze nedokazete prijmout cizi spravnej nazor - i kdyz je trochu ofenzivni (za coz se omlouvam, ale po dnu stravenym v praci nemam naladu poslouchat desinformace, ktery nejsou psany objektivne).Tak a ted vam to prelozim jeste jednoduseji, abyste to OPRAVDU pochopili - jestlize by ammoniac tematu rozumel nebo se snazil alespon psat objektivne, tak nepise sracky typu "vsichni na svete kopirujou patenty applu a ted jeste chteji, aby jim ukazal predem novy informace v soudnim sporu, aby mohli uz s naskokem kopirovat...". Opravdu smesny tohle napsat, kdyz apple udela sice velmi kvalitni produkt, kterej uznavam byl obrovska revoluce (iphone), ale dosahne ho tim, ze kopiruje nekolik let zapatentovany principy ostatnich vyrobcu a pak jeste vyvola spor... ARE YOU MAAAD ??

  11. THE_WILLY

    Tvle přeju Sony, aby dopadlo ty č***ky a chtělo po nich náhradu škody a pokud by to nebyli schopni zaplatit (což asi ne), aby strávili minimálně 20 let ve vězení a už si nešmátli ani na blbou kalkulačku!

  12. -=>ZabijuTeNezne<=-

    A Angry Birds perfektní hra

  13. mrtwak

    Autor článku nenapsal nic takového, co se mu snažíš podsunout. Smiř se s tím, že ne všichni přijmou tvůj zaručeně správný názor, zvláště pokud ten tvůj zmatenej mix slov a jazyků nedává smysl. A možná to chce také pomaleji číst. Jestli jsi cizinec, tak přechozí dvě věty neber v potaz a neúčastni se prosím diskuzí v češtině/slovenštině, protože akorát vznikají nedorozumění.

  14. Guest

    Tak uz jsi treti, tak to vzdavam. Chce to pochopit celou podstatu veci, abyste to videli "tim spravnym nazorem". Za svym puvodnim nazorem si stojim. Pisu cesky a treba si to precti vickrat, abys to pochopil. Takze to cely jeste jednou zjednodusim (nebudu pouzivat zadny slovicka, ktery lidi poznaj az po zakladce atd...) - Prosim, nez zverejnite novinku z oblasti, ktery nerozumite, tak si o tom neco zjistete. Dava to smysl?? Pokud nevite proc je novinka dezinformujici, tak vas odkazuju na moje predchozi prispevky, jednodusejc to opravdu nejde ;)

  15. Guest

    ty mas dementni nazory furt, takze tebe neberu a jsem stale u cisla 3

  16. intradeadman

    krásné kecy, krásné...až na to, že Ammoniac akorát upozornil na ten spor a na to, jak reagoval samsung, takže to tvé povídání na jednu A4 je úplně o ničem, protože meleš sračky co jsou úplně mimo mísu toho o čem psal Ammoniac

  17. mrtwak

    V tomhle by ses mohl poznat, jestli ne, není ti pomoci :-)
    http://maly.blog.sme.sk/c/72147/Trvale-udrzitelna-krava.html

  18. Guest

    ne budes u ctvrteho

  19. s1rius

    Sice sem si ten článek nepřečetl celej, ale zrovna tuhle část jo. Samozřejmě jak to autor myslel a jaké má sympatie ke kterému výrobci nemůže nikdo komentovat kromě jeho samotného, ale když vidím jak se tu pár lidí hádá, tak na to vrhnu i svůj pohled:



    "Zlé jazyky říkají, že který výrobce nikdy nic nezkopíroval od apple, jakoby ani nebyl. To je samozřejmě myšleno s velkou nadsázkou..."

    Tuhle větu sem pochopil tak, že ji autor nemá z vlastní hlavy a pochází ze zpráv jiných zdrojů (něco jako že na třeba 10 velkých serverech píší, jak všichni kopírují od apple). Pokud je to tak, není na tom nic špatného ;-). Pokud to ale pochází z hlavy autora, musím uznat, že potom by měl pravdu Kundu - bez důkladných znalostí kdo jak od koho kopíruje nemůžu něco takovýho napsat na portálu, kde je mnoho lidí typu "psali to na GP bude to pravda".



    "Samsung ovšem reagoval promptně a se vtipem. Na žalobu od apple, ohledně kopírování jejich designu, kontroval žádostí k soudu, aby jejich právníkům apple ukázal podobu na trh ještě neuvedených přístrojů iphone 5 a ipad 3. Přece proto, aby se výrobky Samsungu očekávaným přístrojům ani náhodou nemohly podobat."

    Tohle sem pochopil spíš opravdu jako vtip, ne jako nějakou narážku na drzost Samsungu. Přecejen:
    1) když dvě firmy vyvíjejí něco současně, nezajistí se různorodost a když je to podobné tak co..přece to kvůli tomu nezměním, když by to mělo takové náklady
    2) v dnešní době je tolik krabiček, že vymýšlet pořád nové a nové aby nebyly podobné nějaké předchozí ... to máme vyrábět nové mobily kulate? trojuhelníkové?...
    Vůbec mi to nepřijde jako zlá věta, naopak mě pobavila a řekl sem si, že je to, na základě výše popsaných důvodů, velmi trefné.


    Kopírují všichni od všech, mnohdy kopírují nevědomky. Už jen to, že si v ČR vymyslíte název, chcete expandovat do USA třeba a tam zjistíte, že taková firma už tam existuje..stává se - při tvůrčí činnosti se soustředíte na svůj výtvor a ne na to, jestli náhodou někde na jihu tramtárie nemají něco podobného a je to i logické, takhle přesně to má být, bohužel jednotná databáze neexistuje.

    Takže mi přijde, jako by komentující nepochopil (ale jak sem v úvodu řekl, nemůžu soudit a je to jen dle mého chápání napsaného textu) autora a možná ho jen daná zpráva rozčílila natolik, že to nebyl schopný takto vnímat. Samotného mě rozčiluje 99% článků o applu od doby, co iphone vlastní většina puberťáků, kteří se podle toho taky chovají. Dokud byl apple luxusním (v našich končinách normálně nedostupným) zbožím, bylo to lepší. A proto, že mě takové články vytáčí (protože buď jsou psané zaujatě, nebo je pod článkem velmi zaujatá konverzace), dovedu si představit ono případné zaslepení při vnímání textu.


    Přijde mi to tedy jako docela neutrální zpráva o sporu mezi Samsungem a applem, obzvlášť po shlédnutí pár jiných obdobných zpráv :o).

  20. Guest

    diky s1rius za analyzu a mrtwak za clanek, precetl sem si ho az na par vyjimek z 25 vadnych argumentaci cely... mozna opravdu do nakyho chlivku z nich spadam, protoze:

    Posledni vetu sem pochopil spatne, pochopil sem to jako ironii, kdyz uz se cela zprava nesla v tom duchu (a potvrdil sem si to tim, ze sem si uz driv spatne v hlave prelozil angl. clanek o tom, ze chteji videt iphone5 a ipad3 - pochopil sem to tak, ze chteji videt co maji ve vyrobe, aby je mohli zazalovat) - coz je spatny pochopeni a muj prvni prizpevek je opravdu smesice hoven (sice spravnych faktu, ale ne k tomuhle pripadu).

    Takze vy, co ste rikali, ze melu sracky, protoze sem si to spatne precetl, mate z POLOVINY pravdu a omlouvam se vam, ne jmenovite, protoze vas byl kotel.

    ALE co me k tomu vedlo bylo prvnich par vet, ktery urcite nejsou amonniacem napsany spravne (neni to mym uhlem pohledu, ze prelozeno "apple kopirujou vsichni a apple nekopiruje nikdoho"?) - tady ale uz spadam asi do jedne z 25 kategorii. Kazdopadne za tuhle vetu nemelo tu cenu flamovat, nebo urazet ammoniaca, spolecne se spatne pochopenou posledni vetou mi to uz nedalo.

    Co z toho plyne:
    ano, mate pravdu, sem debil, co sice kvuli asi trem okolnostem, ale spatne sem pochopil, ze to NENI ironie ta posledni veta.

    Mate pravdu, ze bych radci mel mlcet a slibuju, ze uz po praci do diskuzi prizpivat nebudu, protoze uz mam asi v hlave vzdy vyjebano.

    Jeste jednou, jsem debil, za tu posledni vetu.

    Ammoniacovi se castecne omlouvam (za tu prvni vetu si dej ale facku, protoze stejne furt plati cast toho, co sem napsal v druhym prizpevku.. a to znamena to, ze apple taky vykopiroval ostatni).

    Tak az na ten flame si ale muzete odnyst ty fakta co sem tu napsal, protoze opravdu, tak jak to napsal ammoniac z toho pro prumernyho ctenare plyne, ze vsichni kopirujou apple a apple nikoho (mozna to zase spada do jednoho z 25 chlivku, mozna si to ale tak prumernej ctenar vysvetli), jak uz sem psal, apple ted dostal na prdel od nokie a dalsi fakta co sem psal, muzou slouzit jako pouceni pro priste, aby prizpevky ohledne patentovych sporu meli uroven (protoze dokad vas to redaktory a ctenare neomrzi, tak to bude ted cim dal tim vetsi tema v oblasti IT a mobilu).

    Proste z my strany tam naky chyby vdim, ale na flame to urcite nebylo,spis na doupresneni v diskuzi...

  21. Guest

    http://mobil.idnes.cz/microsoft-vzkazuje-applu-dekujeme-ze-kopirujete-fbq-/mob_tech.aspx?c=A110611_182741_mob_tech_vok
    http://flowingdata.com/2010/10/11/mobile-patent-lawsuits/

  22. ^6M^3a^5t^6t^3h^5e^6w^3-^5T^6N

    súhlas s hack

  23. nEhyg!eniX

    Hacker jsou a budou. a Rapid nikdo pouzivat uz nebude

  24. Guest

    až na to že tomu absolutně nerozumím tak je to fajn

  25. oJJeCtx

    Na tuhle hru jsem očekaval ,jelikož já nemam smartphone

  26. [T]error

    Tak todle je parádička :-)

  27. Guest

    Angry Birds je skvělá hra

  28. Guest

    Velmi povedený článek.

  29. RaZerMark

    clanek a zpracovani 5/5

Copyright © 2018 Allstar Group s.r.o