Téma

IT zajímavosti minulého měsíce

Komentáře(31)
  1. Guest

    je celkem dost stará jinak fajn informativní článek

  2. .RastA

    fajn info, ale perlička na závěr už je hodně oldschool:D

  3. Alah_Kouzelný

    Článek vychází jednou měsíčně, to znamená že zprávy jsou z toho co se odehrálo za celý měsíc. Jinak jsem rád že nemam iPhone a jsem zvědavej co do týhle srandy Apple ještě schoval. :)

  4. niemand

    Je pěkné, že O2 zrychluje, jenže u nás nedokážou zprovoznit ani těch 8mbit, za který platíme, takže na 25mbit můžu zapomenout. Ještě že budem přecházet na t-mobile, sice rychlost zůstane stejná, ale cena bude nižší.

  5. TaffitekK

    to u nás by taky nemohli zprovoznit ,,ale ,článek je dobrej

  6. TrojisCZ

    No u nás jede max. 8Mbit. Chtěl jsem od UPC 25Mbit, ale ten tu nejde a nebo teda zrychlit ten od o2, ale to samozřejmě taky ne. Takže mám smůlu jako Brno.

  7. <HergotH>

    s pilkou na dřevo, ale krást kov, jak se nakonec přiznala. Kabel byl zakopán.


    Jinak apple si docela fešácky zničil veškerý možnosti koupi, který jsem vůči němu uvažoval. Červavý ohnilý jabko napadnutý strupovitostí a padlím jabloňovým....

  8. <HergotH>

    podporujte lokální poskytovatele wifi internetu, v menších a větších městech či městycích je obvzlášť je šance že nějaký občanský sdružení něco takovýho dělá. Je to dobrá a docela i nekomerční alternativa ke který se maj členové obvykle možnost i sami vyjádřit.

    Konkrétně bych řek že tyhle kecy ADSL poskytovatelů o "koupi 25 megabit" až hraničej se zákonem - nabízej něco, co má do skutečnýho throughputu často dost daleko.

  9. Dom1251

    ono to mozna ani tak neni, sice rikala ze jde na drevo, ale lide co to resili se domnivali ze sla po kabelazi a myslela si ze to je normalni medenej kabel a dostane za to prasule... ale to je jen dohad...
    no u nas se to stat nemuze, paterni site zde vedou vice smery a pri odstaveni otickeho spoje co vede smer Praha-Brno by se v podstate nic nestalo....


    nejlepsi spojeni je nejspis mezi Amerikou a Evropou... podmorskych kabelu zde vede spousta... kdyby se nekomu podarilo znicit 10 nejvytizovanejsich, 10 dalsich nejrychlejsich a 10 nejmladsich (dost z nich patri do dvou nebo do vsech skupin), bud nepujde nic poznat, nebo dojde maximalne ke zhorseni kvality spojeni... ovsem tam je to jistene, navic nektere kabely jsou polozeny tak ze jsou tam jen kusy a mezi nimi funguje bezdratove vysokorychlostni spojeni...

  10. Dom1251

    znam tri lidi co uz ten 25/2 Mbps maji a tomu co to jede nejpomaleji to jede "jen" 22/1,5
    jinak DSL je pro me mrtve, jsem rad za wifi a za to ze v moji obci se ma zacit budovat optika

  11. SIMPO

    Článek jsem si přečetl až do konce a ani chvíli jsem se nenudil.Moc se mi líbily ty 3D mapy od Nokie a ta důchodkyňe :D no prostě ode mne máš za pět*.Článek byl prostě super :)

  12. Guest

    už funguje ...

  13. Guest

    tie 3d nokiácke mapy musím skúsiť...

  14. Guest

    tak já bych zase neřekl že pod vodou budou vysokorychlostní BEZDRÁTOVÉ sítě, jedine co tam je tak jsou směrovače a tuna kabelů...

  15. Dav!d

    Podle toho, co jsem četl já, tak z šetření vyplynulo, že zmiňovaná důchodkyně ve skutečnosti kabel přeřízla záměrně, protože jej následně chtěla prodat do výkupu barevných kovů. To, že šla na dříví byla jen její prvotní výmluva...

  16. kolik27

    Zdravim,

    tak jsem zase chytřejší.

    Díky internetu nejen, že díky tomuto článku je zřejmé, že sledování lidí už je osobní záležitostí, jelikož mobilní telefon má dnes téměř každá osoba rozvojové země. Ale je také vidět, že kdysi jsem někde četl článek o el. dokladech (pas, občanka). V dnešní době zbytečná investice, když si stejně většina uživatelů propojí mobil s PC v podobě FB či jiné sociální sítě a potom je tohoto uživatele vysledovat, takřka otázka "pár minut".

    Do toho jsem kdysi četl články, které šly po sobě ...

    Google spojen s CIA -> Google vydává nový Google Chrome (který má při nejmenším neobvyklou instalaci) -> Google vydává OS Android (který je na většině nových mobilních produktech) -> Google stáhl data z nezabezpečených wi-fi sítí (samozřejmě náhoda) -> a dalo by se pokračovat či rozšiřovat do nekonečna ...



    Když se nad tím zamyslím, na co špionáž. V dnešním světě jsou lidé tak "důvěřivý"*, že z nich nic netřeba dostávat, na sociálních sítích a mob. telefonech o sobě řeknou i to co neví :)




    Dle mě se internet a vše okolo řítí do pytle plného sraček a nikdo neví, jak hlubokého :)

    Ale i špatný krok je krok kupředu, tak uvidíme :)

    Co je ale jisté, že internet udělal za dobu působení neuvěřitelný skok dopředu a díky němu i lidstvo, otázkou zbývá, zda je tento pokrok plusem či mínusem běžným uživatelům ...




    (TENTO PŘÍSPĚVĚK JE POUHÁ SPEKULACE, NE FAKT !!!)

  17. kolik27

    * "blbci" (lidově řečeno

  18. Chachan

    Já měl ADSLko od O2, 4 Mb - samozrejmě za nekřesťanský prachy, tak jsme se s nima dohodli, že za ty prachy chceme zrychlení nebo přestoupíme k jiný společnosti. A jak to najednou šlo. Teď máme rychlost takovejch 8 - 9 Mb a platíme dokonce míň než za ty 4 Mb. Jenom při první platbě nám tam ty pa**ka zpoplatnili nějakou emailovou schránku, kterou má každej uživatel automaticky po registraci. Ono je krásný, že to chtěj zaplatit, ale když tam jsou emaily starý minimálně 5 let a k tomu hova***diny typu - stahoval jste data o velikosti tolik a tolik. Jinak jsem s tím celkem spokojenej... jede to jak má.
    Člověk, když si u nich zadupe, tak to zrychlej, ale záleží taky na signálu. My mohli mít až těch 16 Mb, jenže to by zase nešlo kvůli signálu.

    A proč to píšu? Sám nevím.... :cD tak Ahojineška :cD :cD

  19. _Player_

    TO si snad dělají srandu ne? Tohle je dle mě záležitostí hlavně softwaru nahraneho v OS (nebo přímo OS) - já tohle mohl dělat s dodatečným program už přes X lety na WM2003 a dnes to běžně já i otec používáme na WM 6.1 a 6.5 , typické pro Apple... TO co jinde funguje už X let , na to si musí uživatelé IN přístrojů ještě ěnjakou dobu počkat a potom to díky marketingu dokáže Apple vychválit do nebes... :D Tohle už je vážěn do nebes volající , lidičky , vzpamatujte se... :D

  20. RegS*<3

    pekne udelane

  21. nEhyg!eniX

    Ten rapid share moc lidi pouzivat nebude

  22. .:FANATIC:.

    Velice pěkně napsané a dobře se to čte 5/5 :)

  23. PilsnerUrquel

    Realna data.. bydlel jsem primo naproti ustredne pres ulici. Mel jsem ADSL 16MB. realna rychlost pripojeni neprekrocilo pres 5MB stahovani kolem 600kb/s a upload nesel pres 50kb/s. Samozrejme reklamace trvala dele jak pul roku, pak jsem se odstehoval a nic se nevyresilo ...

  24. Dom1251

    ale VDSL uz neni ADSL, navic ted ti reknou jake maximalni rychlosti vazne muzes dosahnout, uz to neni tak jako driv... ale ja bych do toho stejne nesel

  25. Katka_?!

    Sorry ale nezaujalo mě to :)

  26. -=>ZabijuTeNezne<=-

    .. no co víc dodat

  27. HadesGodOfUnderworld

    vypada to strasne zajimave

  28. Guest

    hmmm reknu jediný :D wtf

Copyright © 2018 Allstar Group s.r.o