Téma

10 nejočekávanějších strategií roku 2007

Komentáře(47)
  1. .tuik

    konecne sem prvni hec....myslis ze to jsou good hry

  2. Guest

    kuaaaa ja se tak tesim :)

  3. Guest

    ano deti a mame vyherce dementa roku 2007 to si zaslouzi potlesk...

    Bravo jen tak dal.. Doufam ze i priste vyhrajes...

  4. Guest

    To já se těším na Spore, Command&Conquera a World in Conflict, zejména první jmenovaný by mohl být dost zábavný, a třetí jmenovaný zase opravdu zajímavý ... Command&Conquer toho asi moc nového nenabídne, ale těším s na něj hlavně proto že je to Command&Conquer :-)

  5. Guest

    No podle nabídky to nebude nic moc :( Počkáme na doufám datadisk ke CoH.

  6. Guest

    asdaospdjoasjdo SUUUPER

  7. <Your>Father<CZ>

    Škoda toho, že je tato hra ve 3D. S opuštětním 2D ztrácí strategie hratelnost.. ve 'wish-listu' měli autoři skoro v každém postu to, aby ta hra byla ve 2D, ale bohužel (vývoj grafiky se asi už nebude zastavovat - holt hratelností už nebudou hry jako RA2, AoE2 nidky překonány :-(( )..

  8. Guest

    Proč by proboha mělo hratelnost hry ovlivňovat jestli je hra ve 3D nebo 2D grafice? Když se hra povede ve 2D, může stejně povézt i ve 3D grafice.
    To za A), a za B), grafika je z velký části to co prodává hry(z pohledu distributorů). Dneska ti už nikdo nebude dělat hry s grafikou Red Alerta(alespoň ne oficiální distributoři).
    Pravda ale je, že s tou 2D grafikou se člověk tak nějak víc dokáže "sžít".

  9. Prien

    Hlavne at uz je tady GTA !!!!!!!!!!!!!!

  10. Bizziiik

    tady se mi ani jedna strategie nelibi mozna trochu ten Command Conquer ale jinak zadna
    Zlaty W40k a AoE:TC

  11. Marx^

    co se tyce strategii je to pristi rok nanic :/

  12. Guest

    me pripada ze vyber her neni moc sikovny a zadna neni zmych oblibenych.......

  13. Guest

    jo? brej foor...

  14. Tomek

    To ja spis budu potrebovat novej kompl :D aby me neco slo :(

  15. Guest

    Hraji velice rád strategie (s adventurami a rpg-čky jsou u mne na prvním místě :)) a příští rok by se mohlo - neříkám, že musí - pár kousků podařit. Ze sérií C&C si ještě pamatuji jak rychle mi mizel život při hraní těchto skvělích her, takže si určitě nenechám ujít ani Tiberium Wars (to by byl hřích :)). Jen mi připadá - podle obrázků, že jednotky (jak pěší, tak vehicle) až moc splívají s okolím. Grafika mi nepříjemně připomína plastiku ze hry Doom 3 (nekamenujte mne :)), tak doufám, že hra ještě do vydání pochytí nějaké prvky přehlednosti.
    Jinak bych si také rád ozkoušel hry jako Spore, Supreme Commander (také hřích nezkusit :)) - ovšem jak už poznamenal autor článku, kdo to "rozjede" (?), já si chci pořídit nový počítač začátkem příštího roku (březen), tak doufám, že s novým hw mi tyto hry alespoň nějak "pošlapou".
    Vynechání Sins of a Solar Empire si snad také nedovolím (zase ten nárok na HW :().
    Rád bych se podíval i na jíž zmiňovaný titul World in Conflict (ten atomový hřib mne tam prostě nejvíc láká - takový rozměr 8-)) - a ještě jednou ty HW nároky..
    Jinak doufám, že se Maelstorm(u) podaří prosadit..
    Hra UFO: Afterlight mne podle doprovodných screen(ů) kazí náladu asi nejvíce. UFO je skvělá série, ale s tímto provedením už to vypadá, no dosti podivně (slušně řečeno) .).
    U Europy Universalis doufám, že když se autoři pokusili o vytvoření tolika možných národů, tak že budou mít velké odlišnosti (což je prakticky nemožné) jak v ekonomice, tak v boji. Jinak si spíš myslím, že to bude deset (počet je jen jako příklad) národů pět-a-dvacetkrát kopírovaných s minimálními změnami. No doufám, že je to jen můj skeptický přístup k této hře a ve skutečnosti to vypadá (bude vypadat) jinak.
    Sudden Strike si možná zaopatřím jako dárek pro tátu, protože toho chytla tato série nejvíce (také má rád strategie :)). Já si ho určitě ozkouším, ale mám raději strategie se stavbou base, něco co se podobá ekonomice je u mne velkým plusem (tj. těžba, ...) u každé strategie ;)
    Skoro jsem zapomněl na Battlestations Midway. Z této hry mám dosti rozporuplné pocity, takže se nebudu více vyjadřovat a počkám si až na vydání a následné (snad) ozkoušení na vlastní kůži.
    Ops, po znovu shlédnutí mého přížpěvku jsem ho musel trochu zkártit, protože je trošku delší, tak ztm cs...
    p.s: Neberete recenzenty - alespoň bych se měl, kde rozepisovat? :)

  16. Guest

    GTA je ubohost, snad už žádný další nevyjde, byl by konečně klid...stejnak to hrajou jen děti do 16 let...

  17. Bizziiik

    GTA je shit hral jsem SA ale je to des a hruza GTA uz nikdy nechci hrat a nikdy nebudu sice je to muj nazor ale myslim ze nebudu sam kdo s timhle souhlasi to si radsi zahraju tetris nebo pinball :D:D ale GTA never

  18. Guest

    Hoši jde to s vámi z kopce, vy určitě hrajete nfs Carbon a strikate si kalhot co? Jej mocna dnesni mladez...

  19. easyyy

    dyt maj pravdu .. jediny gta co se dalo hrat bylo gta1 a gta vice city.. ostatni me po par minutach (hodinach) prestali bavit..

    a co se tyce tehle strategii tak se mi to fakt nelibi .. to nejlepsi co bylo byl red alert a aoe1,2+datace.. ted je to preplacany a neprehledny..
    k cemu mi bude to, ze to bude hezky vypadat, kdyz se v tom nevyznam..
    kdyby udelali aoe4 zase ve 2D a bylo by vyvazeni videli by ste kolik lidi by to hralo radsi nez tyhle "next-gen" vymozenosti

  20. snaga

    jak muzes zapomenout na medieval 2 ?

  21. Guest

    nic od blizzardu takze zadna poradna strategie pristi rok nevyjde :)

  22. Guest

    ten spore to je mazecek

  23. Guest

    Že jsem do shrnutí zařadil špatné hry? Jak se to vezme. Samozřejmě že jsem tam mohl naházet všechna pokračování slavných her, mohl jsem tam také hodit více tahovek (chystá se jich opravdu dost) a určitě také něco budovatelského. Ale popravdě, když jsem koukal do výčtu možností, přišlo mi zajímavější psát o hrách, které budou v něčem originální, než stále dokola opakovat: "Jo, tohle bude mít hustou grafiku, jinak to bude kopie tohohle, tohohle a tohohle a určitě to bude skvělá hra."

    A proč sem vynechal Medieval 2? Pokud si ho zmeškal, tak utíkej do obchodu, snad jim tam ještě pár kousků zbylo. Ve výčtu z minulého roku jsem jej vynechl proto, že na gameparku bohužel nebyl recenzován a nebylo by moc dobré házet u něho odkaz ke konkurenci :-)

  24. xjohn

    Nic proti, ale SPORE skutecne nepatri mezi RTS.

  25. Guest

    Docela by mě zajímalo,jestli bude SimCity 5. Nevíte někdo něco?

  26. ^^77SVK^9|^2V^7etec^9#^2E^7vo

    no parada po včerajšom suprovom članku tu mame dalši velka pochvala za dobry napad tie članky top 10 najočakavanejsie no vcerajsie fps som ako tak mal prehlad aj keby nebol ten članok ale zo sveta strategii som vedel iba o CaC3:TW a teraz uz viem aj o dalšich zaujimavo vyzerajucich Strategii este tak ten new comp ako som včera pisal a hura do boja :-)

  27. Bizziiik

    mas velice pravdu ve vsem stebou souhlasim zlaty AoE2 a jeste mam rad ten W40k to je taky bozi strategie ale jinak strategie moc nemusim tyhle novejsi strategie jsou bez prehledu a ani na grafice mi moc nezalezi ja s esoutredim na hratelnost a to ted u veciny strategii postradam

  28. Guest

    A co teda to spore je? Adventura? To že na to nekoukáš stále jen shora a že používáš k ovládání i něco jiného neš myš neznamená, že to není strategie (zářným příkladem budiž sacrifice - hra propraná do průhlednosti). Pravda, hratelnost zde utváří několik žánrů, ale hrát se bude po naprostou většinu času strategie a i myšlenka hry je ryze strategická.

    Rád bych ještě reagoval na téma "2D grafika a její nesmrtelnost". Něco na tom opravdu je. S 2D se člověk rychleji sžije, je přehlednější a leckdy je díky ní i ovládání intuitivnější a z určitého úhlu pohledu je i hezčí (nezáleželo na tom kolik je na obrazovce polygonů ...). Jenže 2D se už prostě nenosí a myslím že se dá očekávat, že se do něho pořádně obují freewarovky a naší milovanou grafiku vytáhnou z hrobu a pořádně opráší.

  29. Guest

    Si asi děláte srandu ne?
    Ještě bych dokázal pochopit že někdo hodí na nejočekávanější hru Spore, protože je to dozajista nejneotřelejší hra roku 2007. Nechápu ale jak může geniální SupCom předstihnout Europa Universalis 3. Po tom vážně prahnou stovky neli tisíce lidí. To už by tam spíš mohl bejt komerční shit C&C, kterej krom grafickýho zpracování stále ne a ne přelézt přes Red Alert.

  30. Guest

    Já bych to být tebou nebral jako pořadí nej strategií v příštím roce. Vem si to takhle -> O hře nemůžeš říci, že je špatná nebo dobrá, když ještě ani nevyšla :). Spíš se podívej na Index Očekávání, než na pořadové číslo :)
    Re 2D:
    Jen pár slov. Pěkné to bylo. Přehledné to bylo. Ale doba se mění. Grafika je jedním z největších lákadel u her a tak i strategie musejí (ať chcete nebo ne) dopředu. Počkejte si nějaký čas na nové engine, možná poté budou i strategie vypadat svěžeji.
    Re hratelnost: To je věc co chybí v devadesáti-devíti procentech všech her (99%) co jsou vydávány (neříkám, že ve všech !) :)

  31. Guest

    lol, to je demence to sem snad jeste nevidel.
    TOP10 obvykle byva zebricek, ale co uz.
    Podle čeho teda byla jaká hra na prvním místě ?

  32. Guest

    hmm chlapce ty ses asi hodne mimo, kdyz tu pises, ze w3 patri do staryho zeleza, rozhodne nic z techle her ho nema sanci prekonat ci nahradit a ZADNA z techle her se neprosadi v e-sportech. Tyhle hry vidrzi na trhu maximalne rok, dva a pak uz po nich ani pes nestekne

    2D strategie sou uz davno minulosti, kdo neveri ze se neda vzit do deje nebo prostredi u 3D at si laskave zakoupi w3 a pak at neco rika

  33. Guest

    Nikde nepadlo ani slovo konkrétně o Warcraft 3. Kdyby sis pořádně přečetl co sem napsal a zkusil se nad tím alespoň minimálně zamyslet, musí ti být jasné, že můj poslední komentář naráží na lidi, kteří se zastávají těch úplně nejstarších strategií (už jen tak duna 2 mohla být dostatečná indicie), protože, a v tom mají bez výhrad pravdu, strategie se od doby těchto her prakticky nezměnily. Na závěr se zamysli kdo je tu mimo.

    S výtkou k progamingu se dá souhlasit, ael rozhodně nikdo nemůže tvrdit, že mezi strategie se už žádná hra nikdy nedostane. U strategií to není ani zdaleka tak jednoznačné jako u stříleček (i když W3 je král, o tom žádná).

  34. Guest

    Promiň, to je pravda. Když už je to žebříček, mohl jsem ho udělat sestupně. Zkus se prosím orientovat podle indexu očekávanosti. :-(

  35. Guest

    Heh to s tou demencí bylo na mne? Vzpamatuj se trochu a potom tady piš něco alespoň trochu inteligentního na co se dá odpovídat i jinak než-li vulgárním slovníkem (!). Dál se k tomu nebudu vyjadřovat, protože tady asi všem "docvaklo" jak mají pořadí těchto her brát, až na Tebe :)

  36. Orbb

    Mas pravdu s tim GTA!

  37. Guest

    Lidi předem se omlouvám ale to nešlo vydržet ale rozžhavil mě tu jeden koumák co tu tvrdí že Command and Conquer je shit.Teda kluku estli aspoň trochu premejšlíš a seš aspoň starší ročník tak by si určitě věděl že matkou všech RealTime strategii je původní C and C (Nod vs. Gdi) od Westwood studios jak můžes říct že Red Alert je lepší když vznikl až na základě starýho dobrýho Command and Conquer.Jasně Red Alert je taky užasnej ale nebyl prvni a jestě když pak přišel Tiberium Sun byl to ve světě strategii rozruch.Podle mě měl někdo nade mnou pravdu v tom že W3 je jedna z nej strategii ale podle mě vůbec nej strategii která není překonaná a v dohledný době nebude už jen kvůli své vyváženosti oblibě do dnes po světě je Starcraft.Pořád se drží world cyber games.Omlouvám se že to nepatří k tématu nových strategii pro rok 2007 ale nešlo to vydržet. :)Doufám jen že už tu žádný Jenda nic podobnýho nenapíše:)

  38. Bizziiik

    To je good game hral jsem ji asi 4 roky potom jsem presel na AoE ale ted jsem skoncil skoro ze vsema strategama jsem ted na CoD UO a kdyz vidim jak ty korejci hrajou toho stara tak me to az desi :)

  39. Guest

    V roce 2007 budeme hrát především strategie se spoustou jinde neviděných prvků a díky Spore a Supreme Commanderu dokonce máme adepty na nejlepší strategie všech dob.

    Tohle sou tva slova tak mi tady nerikej, ze z toho nevypliva, ze novy rocnik strategii (dle tvyho mineni) nahradi stavajici progamingovy strategie, nebo prinejmensim tu pises o moznosti, ktera stejne neni.

  40. Guest

    Předtim sem byl mimo, protože se ti tam nelíbila pasáž, kterou si nepochopil. Teď sis vybral úplně jinou pasáž a to co tvrdíš pravda taky neni. Tu větu kterou si mi vypích sem si přečet už asi po stý a stále mi tam chybí jakákoli zmíňka o progamingu. Ano, řek sem že máme adepty na nejlepší strategie všech dob, ale to není synonymum k nejlepším progamingovým strategiím všech dob. Jak jistě sám dobře víš, v progamingu to chodí úplně jinak a proto by bylo bláznovství to byť jen tipovat (tím neříkám, že se v článku o progamingu nezmiňuji) a proto raději jen cituji autory.

  41. Guest

    heled ja sem reglej na jejich strankach a dostal sem beta key ... coz znamena ze jsem si stahnul demo ... ktery se teda neda porovnavat s plnou verzi ... ale jako graficky bomba ... mam teda P-4 - 3200 HT , 2x512 DDR, GF 68OO GS, a ta beta jela na plny detaili s uplne bez problemu ale jak rikam je to demo ... ktery ma mimochodem dve a pul GB ale herni je to teda fakt narez sme to parili s kamosem asi 9 hodin a proste ne a ne se rozdrtit ale, twe brrrr ja uz chci plnou a ty gigantciky mrchy a hazet tam ty jaderny hlavice a lodni bitvy a nalety a vsechno overchargedgun dpc tera mapy artile ktere dostreli kam az oko dohledne stity zneviditelneni technologie upgrade jednotek suroviny nasteti(kov a energie) [coz je podle mne velke plus nemam rad kdyz se tezi nejaka zelenomodro cervena sracka za ktery dostavas prachy , nic proti tiberu ale proste mne to prijde moc ulitly] dále ponorky velky jak cela zakladny do kterych se narve ctyricet letadel tanky kteryj maj pasy jak budovy dela velky jak jednotky ... sakrys ja normalne slintam prominte ale jdu si to zahrat mnejte se

  42. Guest

    No porad si nevysvetlil dle ceho hodnotis nejlepsi strategii vsech dob. Podle ceho jinyho nez progamingovyho uspechu - a tim neustalyho celosvetovyho hrani lze uspesnost hry hodnotit?

    Porad musim trvat na tom, ze si mimo. Skus to necim vyvratit.

  43. Guest

    tvrdit že: ZADNA z techle her se neprosadi v e-sportech... mi přide trochu ulítlí třeba u supcomu bych to přepokládal že se stane modlou progamingových hráčů :) to že říkáš že se to hodnotí dle progamingovýho uspěchu si myslim že máš více-méně pravdu ale kde máš napsaný že se nějaká z těhlech her neujme..... jak už tu někde bylo třeba supcom na ten se těší spousta hráčů a dle všeho to bude bomba.... teď taky neříkám že w3 a spol patří do šrotu ale přeci jen už to chce taky něco jinýho..... sic neni to přímo ideální výběr ale dle slov autora slouží to k takovýmu upozornění kam tendle žánr spěje.....

  44. Guest

    Tohle vážně nemá smysl. Tenhle článek s progamingem nemá co dělat. Je v něm jedna zmíňka o tom, že autoři Command and Conquer 3 myslí na progamery. Mimo jiné si neskutečným způsobem pleteš pojmy. Odpovím ti tedy doslovně na všechno na co se odpovědět dá.

    1) Nejlepší strategii všech dob zde opravdu nehodnotím. Tvrdím jen, že některá z těch her je hodně dobrá a má na to stát se jednou z nejlepších.
    2) Nejlepší nemusí automaticky znamenat nejúspěšnější. Pokud by to tak totiž bylo, mohl by klidně jednou z nejlepších her (záměrně neříkám strategií) být jakýkoli Harry Potter a ve své době i patlanice jako Celebrity Deathmatch. Naopak, opravdu skvělé hry často totálně propadnou, protože hráčstvo je líné a než by se chvíli učilo nové principy, raději si zahraje sto padesátou sedmou variaci na Dooma.
    3) Těžko odpovědět, ale podle mě úspěch hry znamená vysoká prodejnost a silná komunita. To ale také neznamená, že to musí být PRO hra - o těch je jen více slyšet. Ačkoli zase scházím z cesty strategií, například velikost W3 komunity se nemůže ani v těch nejrůžovějších snech srovnávat s velikostí Sims, WoW nebo NFS komunity. Je hlavně o marketingu, technologii, dobrém nápadu, možná originalitě, faktu že jste první nebo prostě jenom o štěstí.

    Je mi líto, ale mimo seš ty. Podle mě se už jenom snažís prohranou partii zahrát do patu. Rýpeš do mě za věci, které jsem nenapsal, když to nevyjde, odvoláš se na něco trošku podobného u čeho by to možná mohlo vyjít a když to nevyjde ani tam, něco si vymyslíš a pokračuješ dál a ještě se mi snažíš namluvit, že jsem ten co vůbec nic neví. Netvrdím, že jsem herním vševědem, ale mé strategické putování začalo Duny 2 (jako mé první RTS) a Civilization (jako mé první tahovky), kdežto u tebe podle všeho začalo právě u W3 a pravděpodobně tam i skončilo.

  45. Guest

    Eu2, Hearts of iron a crusaders king nejlepsi strategie na svete.Takze sem zvedav jak na tom bude EU3.Kdokoliv ma hrat tyto hry at se mi ozve na ICQ 229621768 .hrajem tyto hry(HoI,EU2,CK) multiplayerově.

  46. Guest

    Command and Conquer 3: Tiberium Wars FTW!

    http://cactw.vokr.com/
    www.gamereplays.org

  47. Guest

    Za 1. Supreme Commander mněl být 100% na prvním místě to je bez debat a znám milióny lídi, kteří mě potpoří. Je to ta nejlepší hra na světě. !!! !!! !!! A musí získat tytul nejlepší strategií všech dob. !!! !!! !!!

    A za 2. GTA je boží vy másla malo v ktere hře jako například GTA 4 který teprve výjde můžete dělat skoro vše. A vy másla, kteří jste nenašli kouzlo v těchto hrách se děte zahrabat, blbci. !!! !!! !!!