Recenze

Warhammer 40 000: Dawn of War 2 – Retribution

Komentáře(51)
 1. Guest

  vypadá lépe než dřívější verze

 2. Guest

  pecka asi si ji koupim

 3. Guest

  a musim říct že opravdu perfektní hra.
  svět warhameru(40k i fantasy) prostě miluju a tahle hra mě chytla a už nepustila..;-)

 4. PipMan

  s to prokec.

  Pokud bych měl sám za sebe zhodnotit tendle datadisk: jedním slovem, průměr. Nemyslím to nijak zle, ale co se sp týče, nehorázně mně zklamala délka, finiš, absence Chaos corruption. U mně by více zabodovali míň hratelnejma rasama (přiznejme si, kampaň za nidy tam byla... zvláštní) a víc promakanou kampaní. Plus za omezení předmětů a hlavně fantastickýho Bludfanga, nebo jak se ten ork jmenoval.

  MP jsem hrál pár hodin. Narozdíl od Chaos Rising mně to nechytlo, což bych snad ani nevyčítal přímo hře, neboť reakce na mp jsou ve warhammer komunitě celkem kladný. A že náročnější komunitu těžko pohledat.

  No prostě, dokaď neudělaj pořádný rpg, tak bych se radši věnoval figurkám

 5. DeadlyStrike

  mTAdy zaujalo to ze si muzu vybrat za keho chcu hrat Kampan..takze za Imperium mam nakou 9 misu, a za mariny taky skoor :))) fakt hodne luxus.. mrtneto navazuje na 2

 6. MeeSha.

  Určitě pouvažuju :-)

 7. Conanek!

  Ac me predchozi dily celkem bavili, tak bych radsi zas neco pro COH, zvlast kdyz ted ukoncili COHO (ani zminka na GP)

 8. |D.S|Geglik

  uz to hraji cca tyden a je to fakt best games

 9. Bizziiik

  Už jenom čekám, kdy sem přijde Hergoth a začne komentovat tu jeho trapnou ohranou písničku, proč to dali pod Steam a pod. :-D

  A co se týče hry já si myslím, že je to dobré a prostě funkci datadisku to plní dobře narozdil od těch DLC balíčku, který stojej bůh ví kolik a nic nepřinesou, jak bylo zmíněno v článku. :-)

 10. Xupler

  Dobrá hra.

 11. Guest

  warhammer mi vždy bavil těšim se =)

 12. Guest

  vypadá to dobře

 13. fatak33

  neco jako wowko ne?:)

 14. Guest

  Luxusni ga¨rafika

 15. Guest

  Nikdy jsem to nehral, ale je to krvak zafaram rozhodně :-)

 16. KiKiNkA_*

  je to dobra hra

 17. Bizziiik

  za tohle by jsi si zasloužil dělo, i když to asi myslíš ze srandy.

 18. *hOOdluM*

  Článek jsem četl jen k videu a koukl jsem se na to video.....očividně článek super a hra též ;)

 19. Guest

  Retribution by bylo v tomto příladě nejlepší přeložit jako "Poslední soud", což je dosti patrné z úvodního intra.

  Jinak hra výtečná, ostatně jako vše z WH40K.

 20. ^1S^2Y^1K^2I

  to dobře asi zahraju jinak článek taky good

 21. Guest

  Pekny chci ji ;)

 22. Bitis

  vypadá to bombasticky, škoda, že mi na to už nebude stačít noťas https://www.gamepark.cz/img/smile/cry.gif

 23. HyndaDan

  tohle taky neutahnu ....

 24. iMajkl

  Já jsem hrál a podle mě je to skvělé, ale kampaň by mohla být delší :)

 25. Ul

  MOC PĚKNÁ Imperiální Garda :-)

 26. Guest

  uz abych to mel :-)

 27. koutlosh

  Mi zcela zabilo předchozí verzi. Prostě tato služba není v mém regiopnu dostupná a šmitec, po síti se nehraje. Ještě v životě jsem tak ty kurvy z MS neproklínal jako v tomto případě. Kompletní přejití pod Steam tak velmi vítám a doufám, že se přešlap s GfW již nebude nikdy opakovat, problém však je, že 30€ za další Warhammerovinku není zas tak málo, kor když teď dost zvažuju TW: Shogun 2 :/

 28. ZOWIIE

  tahle hra. Od začátku sem jí měl rád a když sem viděl ten film tak sem začal to hrát víc a víc ..

 29. Guest

  jako je pěkný že tam přidali možnost hrát za tolik ras ale...je to divný...pro člověka kterej už to hraje , popřípadě i čte dlouho je podivný že hvězdný pěšáci jsou asi stejně dobrý jako imperiální garda...čekal sem že za IG budu mít obrovskou armádu....a ono nic :(

 30. ^^00Jasi

  takový hry moc nemusim

 31. Guest

  super ale skoda ze to neni na ps3 no budu muset oprasit pc

 32. Guest

  vypada to velice dobre grafika pohyby vymakanost hrdinu fakt pekny a bude to urcite hra ktera stoji za to zkusit

 33. MarecQek

  No, hra mě docela zaujala. Ale nevím jak to bude vypadat když se to hraje no nevím. A jinak článek se poved

 34. AldirinCZ

  Konečně mám duvod si zahrát Warhammer :)
  Super článek a super hra

 35. KacenKA7878

  určitě dobrá gamesa:-D

 36. [:kůl:]

  vypada huste ale nvm jestli bych se v tom vyznal :D

 37. Guest

  Imperiální Garda nemusí nutně znamenat velkou armádu, operují v ní i mnohem menší uskupení.

 38. Reprezident

  a docela to ujde..

 39. Guest

  Fakt super hra lepší jsem nehrál.

 40. vasido

  Konečně pořádná kalba https://www.gamepark.cz/img/smile/dance.gif

 41. Guest

  Hrajete nekdo tuto hru chci zeptat jestli to stojí za to?

 42. Fight3r23

  uz jsem hral starsi warhamer a rekl bych ze tento dil bude supr

 43. ANDRE1SKING

  nemusim ale toto me dostalo

 44. Guest

  Na to, že tu je hra již nějaký ten týden jste s recenzí dosti počkali.

  Hra je pro fanoušky DoW jasnou volbou. Jelikož je ve hře všech pět + jedná nová kampan, kvalita jednotlivých kampaní jak každému došlo z vlastní zkušenosti či článků, dosti osekaná, a jedná spíše o hru se zabudovaným God-modem. Když vám umře voják, dotanete plnou náhradu, tedy 100 procent toho, co jste na vojáka vynaložily.

  Chaos, pokud Eliphas používá Mark of Khorne vyvolá pomocí 4 armád hereticů Pár Bloodxx démonů... Když démon umře ( jedna se o časově omezenou jednotku ) dostanete za ní náhradu.

  Nechte tedy minutu hereticy vyvolávat, a máte nekonečno sutovin.

  Všechny obtížnosti až na Very hard, se dají vysolovat s jedním hrdinou.

  U Eldaru stačí mít s Kayleth Dmg resist přes 60 procent, a nic se jí nedotkne.

  Na druhou stranu hra přínáší co-op, velmi prodlužuje hracídobu kampaně, a ani za měsíc, jsme se spoluhráčem kampan plne nedohráli ( zbývá jedna kampan na very hard ) - ostatní kampaně dohrány na všechny obtížnosti.

  Multiplayer je zajímavá věc, ale pokud se během zápasu člověk odpojí, ztratíte všechny body co by jste dostali. Tomuto se říká "Drophacking". Uvidíte to často, hráč napíše "Bye,bye" - odpojí se a je po hře.

  Hráči též často spamují určité typy jednotek. Pokud tedy eldár hraje proti IG, či SM / popřípadě Chaos, Stačí aby hráč spamoval třeba tanky, Dreadnoughty a Eldaři nemají šanci.... Samozřejmš i eldáři mají Protitankové zbraně, ale jsou v nevýhodě, a hráči toho využívají.

  Asi nejlepší volbou je tedy last stand. Co-op mod ve kterém čelíte 20 vlnám nepřátel.

  Problémem je, že za každý lvl hrdiny nedostanete skill point, a navýšení statů. K dispozici je pouze jeden hrdina z každé "skupiny" a to ještě né většinou ten, které bo jste chtěli.

  Například Eldar mají jako hl. hrdinu v Last Stand ( LS ) Farseera, tedy Elenwe. Jako fanoušek Eldaru, mi k srdci přirostl samozřejmě Autarch. Hrdinka s křídli.

  U Chaosu je Sorcerer, IG mají Lorda Generála, Orkové Mekboye, Space Marines Mají Force Commandera a Tyranidy Hive Lorda.

  Výběr hrdinů není tedy zrovna nejlépe proveden. V Last Standu tedy totálně chybí "trait tree", tedy jinak řečeno skill tree, kde rozdělujete body.

  Dále chybí většina hrdinů a chybí též originální wargear.

  V Last Standu dropovat wargear z hrdinů nejde ( tak jako nejde v multiplayeru ), a tudíž všechny dovednosti jsou bohužel napevno dané spolu s wargearem. Za každý level dostanenete nový wargear, tedy jakoby nový skill. Zatímco u Acessories by se to dalo chápat, ba i kampan na tomto staví, u brnění a zbraní ( popřípadě Commander Itemů ) míti takovýto limit, který je dán tím, že dovednosti jsou připevněni k wargearu je spíše na škodu. Nečekejte proto nějakou extra taktiku. Většinou hráči mají stejné buildy, tedy ty, co nejlépe fungují. O nějakém rozhodování, jestli vzít to či ono, a který skill použít není ani řeč. Každý hrdina je sám za sebe a ta týmová spolupráce tam chybí. Na tu totiž přijde pouze v případě, že je někdo mrtev. Potom samozřejmě se jde oživovat, ale jinak nic obdobného nečekejte.

  Návrhů na vylepšení například Last Standu, na kterém by hra z důvodu kooperace oblíbené stále více a více měla stavět, bylo již hodně.

  Mezi některými návrhy bylo, použít nastavení kampaně. Tedy jak skill tree, tak navyšování statl s každým levelem, tak dropování wargearu. Zajímavou možností, by potom bylo zvýšit lvl z 20 na 30 a do Last Standu, kromě nových map, přidat i "nekonečný mod", po 30 vlnách by se vlny opakovali se silnějšími nepřáteli.

  Jistě by potom bylo o co stát, a hráči by též podstupovali "prestige mod" nebo-li Elite levely. Těch je ve hře několik, konkrétně 3. Celý last stand tedy má 80 lvlů.

  Problémem je, že za elite levely dostanete jen token, který dává směšný bonus do bodů získaných za nepřítele, a nevyrovná se některým itemům, jako Storm u Eldarů, či Doppel ( duplikace ) u Chaosu.

  Pokud by se totiž Last Stand dočkal náplně z kampaně, mohli by se ( a nejspíše i vyskytly ) vynikajicí itemy, které by vyžadovali Elite lvl 1 až 3.

  Samozřejmě, že se nikdo Z Relic natož pak z THQ neozval, je tedy pouze otázkou, co uvidíme v Dawn of War 3. To by prý podle šéfa THQ mělo přinést více "mmo-like" prvků, jaké všask a kdy přesně není vůbec známo. Po této informaci se již o DoW III kromě spekulací oficiálně nic neobjevilo.

  Zda-li se tedy DoW III změní, a jak moc se prý podle šéfa THQ dozvíme nejdříve za 18 měsíců od vydání Retribution. Tedy příští rok a prázdninách, bychom mohli mít na stolech revoluční RTS strategii vycházející ze svých předchůdců, nebo naprosto nové jedinčené Dílo ze studia THQ a Relic. Třeba nám to zpříjemní rok 2012, a přežijeme povídačka a Apokalypse, hehe...

  Vše co jsem zde napsal je vlastní zkušenost. Retribution si jako fanoušek užívám, ale cítím mrhání potenciálem této hry.

  Byl jsem jeden z prvních, co předobjednali hru Dawn of War II - Retribution z Velké Británie - jednalo se o Sběratelskou edici.

  Aspon ten můj hlad po lepším obsahu zpravil film Ultramarines se slevou, dále Artworky, a velký plakát na zed.

  Majitelé Collectors Edition též dostanou nový DLC zadarmo. Já osobně bych 7.50 dolarů za pár skinů nedal, zadarmo je to však jiná. Měl mi přijít e-mail a nepřišel, je tedy otázka kdy dostanu od Relic informace z postupem jak DLC získat zadarmo.

  Zdravím fanoušky DoW,

  Shadowness

  ( http://steamcommunity.com/id/Shadowness)

 45. Guest

  vipadá to na dobrou hru

 46. Guest

  Takže již se mi Ozval někdo z Relicu a dal mi klíč ke stažení Dark Angels DLC zadarmo. Pro majitele Sběratelské edice, máte psolední možnost, pokud jste o klíč nezažádali, učinit tak zde :

  http://community.dawnofwar2.com/forums/topic/50279

  Stačí naspsat, odkud jste hru objednali ( například amazon.co.uk ), a jméno které máte na steamu. Jsou to tři údaje, jde o jméno které používá steam, které máte nasatvené vy a jméno, či kod, který je na konci odkazu, tedy steamcommunity.com/user/id/xxxx...

  Máte čas do "6pm PST on Wednesday 13th April" ... po tomto datumu již majitelé Sběratelské edice Dark Angels DLC nedostanou zadarmo.

  Přeji příjemný den, Shadowness

  (http://steamcommunity.com/id/Shadowness)

 47. Lapipis

  ale i metin ma lepsi grafiku :D

 48. Guest

  ...hry nemusím, ale za článek dávám 5* a myslím že nejsem sám :-)

 49. Guest

  cekal sem vice ae jinak dobry

 50. KiKca23_?!

  Nevím nevím, ujde to no

 51. Guest

  Není to ono

Copyright © 2018 Allstar Group s.r.o