CoD... musím přispět

Už je tu hodně článků na téma CoD vs. CoD 2 a taky dost ohlasů, že už by to stačilo……

Při procházení těchto článků mi tam stále něco chybělo a nebyl jsem až tak spokojený a nejhorší bylo, když jsem si zobrazil komentáře, kdy spousta lidí napíše tři slova s urážkami a sami nejsou schopní napsat vlastní názor, který by se o něco opíral a nebyl jenom o tom že moje je nejlepší a vy jste prasata….

V moje příspěvku bych chtěl pojednat o hře Call of Duty a Call of Duty 2…. Obě dvě hry sem hrál single player i multi player, takže si myslím, že o tom můžu objektivně napsat, ale i tak to bude můj osobní názor, který nemusí být podle představ někoho jiného…

Začnu CoD. To je hra, která mě neuvěřitelně nadchla ať už singlem ale asi nejvíc multi playerem… První sem dokončil komplet singl kampaň (což je pro mě základ úspěchu na mp) a po té se vrhnul do víru online hraní… začal jsem na SaD, ale od toho jsem ustoupil, protože mi moc nesedl… Ale je to kvalitní mod, ve kterém je důležitá taktika a pomalý postup… Pravým opakem je Deathmatch, se kterým moc nesouhlasím… Pro mě je CoD o „simulaci“ 2. Světové Války a vidět 32 lidí jak se neustále respawnují a bez náznaku krytí se vrhnou mezi nepřítele, stoupnou si na respawn a tam je kosí…. To opravdu není nic pro mě a myslím, že když někdo chce hrát Deathmatch, je lepší UT,…. Proto jsem nakonec skončil u módu Headquaters (HQ). Je to mód, ve kterém máte za úkol zajmout rádio a následně ho bránit a v případě, že ho zabral nepřítel, tak ho zničit. Jenže se najde hodně lidí, kteří na toto kašlou a hrají si sami na sebe a fragují, ale tady nejde o fragy ale o tým a jeho vítězství a k čemu je někomu skóre 30:10 když stejně jeho tým prohraje… Proto bych chtěl poděkovat těm, co skutečně hrají na rádia za kvalitní hru (: Ale jako u většiny her tohoto typu se mi nelíbí cross. Tvůrci by je měli uplně zrušit, aby hráči používali míření a bez něj stříleli jen v omezené míře při kontaktu na blízko. Co mi tu chybí je sprint, ale stačí pistolka a hned se běží líp (:

CoD 2 se ubrala podle mě arkádovým směrem a na „simulaci“ to moc není založeno… Singl je co se misí týče udělaný hodně dobře, ale i na nejtěžší obtížnost se dá udělat relativně během „chvíle“, což mě celkem zklamalo a nepoznal jsem relativně žádný rozdíl oproti lehčí obtížnosti ba naopak, bylo to lehčí, protože jste věděli, kde kdo na vás číhá. Hlavní problém vidím v „nekonečném“ zdraví, kdy ani nemusíte zemřít. Stačí se na chvilinku někam schovat a za moment jste fit. Je to škoda, protože mise jsou opravdu udělané dobře. No a teď k multiplayeru. To je plus i mínus dohromady. Co se hratelnosti týče, je „nesmrtelnost“ hodně nešťastný tah, kde se ztratil ten pocit, kdy máte poslední kousky zdraví a snažíte se postupovat opatrně aby vás nikdo netrefil. Tady se schováte a během chvilky opět v plné síle do vřavy. Dále se zde podpořili skokani, sice hlavní cross zmizí, ale po zásahu se objeví „zásahový cross“ který i při neustálém poskakování je zobrazen (osobně mně myšlenka, jak ve válce dva vojáci poskakují a snaží se zabít, přišla hodně komická ((: ) samozřejmě „skokani“ jsou i v jedničce, ikdyž to není zase tak hrozné (: Další, co se mi moc nelíbí je ukazatel, kam dopadl granát nepřítele… tuhle „vychytávku“ jsem opravdu nepobral ((:

No ale abych nezdržoval vrhnu se na přímé srovnání a plusy a mínusy…. Velkým plusem CoD 2 je grafika, o tom není žádných pochyb. Grafika se mi velice líbí a celkově hra vypadá moc hezky. CoD je v grafice mnohem slabší, ale za to si ji můžou zahrát lidi se slabšími PC. Co se hratelnosti týče, tak se mi líbí u CoD 2 samostatná klávesa pro granát, kdy pořád můžete mít zbraň a hodit granát… tato možnost mi u CoD chybí. Ovšem mínusem je možnost pouze dvou zbraní, kdy aby jste mohli mít dva samopaly, musíte zahodit pistolku, toto vidím jako nedostatek… Dýmovnice jsou taky plusem a dodávají zcela jiný způsob hry, v CoD nejsou a tak musíte postupovat obezřetně od počátku do konce, ale kdo tak chodí, že?? (: Hodně se mi líbí, když na vašeho spoluhráče někdo vystřelí a on ho uvidí, tak se na kompase objeví červeně a vy víte, kde je. V jedničce musíte neustále sledovat kompas a hlídat si, kde mizí vaši spoluhráči. Kdyby to bylo takhle, tak je CoD 2 velice kvalitní hrou a nebylo by pochyb o absolutním vítězství, ale ejhle… ono tu sou mínusy a ty sou absolutně srážející jinak vynikající hru. Prvně jako v singlu je to již zmiňované „nekonečné“ zdraví, které si myslím, že do her jako je Call of Duty nepatří… udělalo to z ní arkádovku a to by CoD nemělo být, dalším mínusem je ukazatel, kde dopadl granát, který nepřítel hodil. To má byt jako co?? Jak říkám arcade… dalším je „zásahový cross“ který zvyšuje moji nespokojenost s crossy v „simulacích“ vůbec. Sice je vynikající arzenál zbraní, který se oproti jedničce rozšířil, jenže co z toho, když mezi nimi není většího rozdílu, až na brokovnici… Vůbec ale největším problémem CoD 2 je cheating… ano, je tu již verze 1.3 která anticheat obsahuje, ale podivejme se na to realisticky… momentálně teď hraje CoD 2 přesně 958 lidí a z toho jeden jedinný je na serveru s verzí 1.3, což vypovídá, proč je CoD 2 tak hranou hrou… Taky mě zaráží, že GamePark tyto servery bez verze 1.3 ještě drží. Ale chápu to, že je to o množství lidí a ne o hraní. Tímto bych chtěl GP nabádat, aby tak učinili, ale nemůžu jim do toho mluvit, jenom navrhnout. CoD 2 je prostě o podvodech a těch sem při hraní zažil tunu… Já osobně cheaty nepoužívám, protože bych z hraní neměl takový požitek a neměl bych z toho takovou radost. Nechápu proč podvádějí… jaký z toho mají pocit, něco si dokázat??? Ano mám vysoké skóre, ale jakým způsobem… podvodem??? Kam to hraní spěje?? Kde je fair play… proč se kazí hra hráčům, co sou poctivý, hrají pro radost a chtějí se pobavit??? Tu u CoD 2 nenajdete. Proto hraji CoD kde je relativně čisto.. je to i náročnější než CoD 2 a potvrdil to i jeden hráč, který napsal, že hraje CoD 2 a musí uznat, že jednička je těžší… Toto je myslím na závěr asi to nejhezčí (:

Závěrem říct, že CoD 2 by byla bezesporu vynikající hrou, má skvělou grafiku, ale kdyby se aspoň hrálo na serverech s anticheatem, ostatní mínusy by se daly tak nějak překousnout. I tak je ale pro mě první díl stále nepřekonaný. Styl hry není arkádový, člověk se musí snažit hrát pořádně. Celé sem to pojal z mého pohledu a každý ať si z toho vezme to svoje. Každý má rád něco jiného a každý upřednostňuje jiný styl, ale všichni by měli hrát fér, což se u CoD 2 hrubě neděje. To je jeden z mnoha důvodů, proč jsem stále věrný prvnímu dílu Call of Duty.

Za případné gramatické chyby se omlouvám (:

www.kzkclan.wz.cz

Komentáře(34)