Recenze: AEG G36K od JG

Jste milovníkem airsoftu? Začínáte nebo chcete levnější zbraň? Tak čtěte a snad Vám tento model bude bližší.

,,Elektrika" G36K od JG


  Zdravím všechny airsoftové nadšence a i ostatní čtenáře. Dnes bych si dovolil Vám všem představit překrásný a celkem povedený kousek. Jedná se o jednu krásku z Vám všem již známých gé šest a třicítek. Mluvím zde o útočné pušce G36K, jak jste si již mohli přečíst v nadpise. Tento jeden určitý kousek, který Vám zde v naší recenzi popisuji, byl vyroben poměrně dobrým čínským výrobcem JG, celým názvem Jing-Gong.


  Zda-li někdo z Vás ještě stále nebyl seznámen se zkratkou AEG, dovolte mi ji Vám vysvětlit. Jde o pojem Airsoft Electric Gun, což v češtině znamená doslova airsoftová elektrická zbraň. Je to pojem používaný po celém světě a to pro samopaly, útočné pušky, odstřelovačky a kulomety. Zbraně označené zkratkou AEG jsou poháněny motůrkem, který se dá do pohybu díky některým vnitřním součástkám, které se nacházejí uvnitř mechaboxu. Rozhodně je velmi důležitou součástí zbraně i akumulátor. Akumulátor bychom měli vybírat podle několika znaků, ale o tom si možná povíme v další práci naší redakce. Nyní se držme opět tématu.


Obrázky AEG G36K od JG v původním stavu:


   

   


  Tato AEG je celkem dobře provedena. Tělo působí celkem realisticky, ale vyjímku tvoří přepínač režimu střelby zbraně na obou stranách, ale to je jeden ze znaků AEG od Jing-Gong. Hmatový povrch zbraně není také rozhodně k zahození. Zbraň se dosti dobře drží a je tu další důvod proč tuto práci JG chválit. Ze zkušeností přátel i svých vím, že u ,,Géček" bývá problém s kynkláním se zásobníku ve zbrani. S tímto problémem se u G36 od Jing-Gong jentak nesetkáme. Zásobník ve zbrani skvěle drží a má kapacitu cca 500 kuliček, což je rozhodně dalším velikým plusem, i když tyto zásobníky se svou kapacitou jeden druhému velice podobají, nejsou-li úplně stejné.

 

  Tělo zbraně je vyrobeno z pevného plastu. Říkám z pevného, protože já osobně tuto zbraň vlastním a už mi párkrát ošklivě upadla a stále nejsou k nalezení žádná poškození, snad jen pár škrábanečků na kovových R.I.S. lištách, hledí, přepínači režimu střelby a tlumiči plamene. Tak jak už jsem prozradil, zbraň má opravdu kovové detajly a kovové R.I.S.lišty, které by mohly sloužit k upevnění laserového ukazovátka, svítilny, kolimátoru a spodní lišta k uchycení třeba rukojeti či dvojnožk, také by bylo možno upevnit granátomet M203, který skvěle sedí na většině lišt, nebo rovnou granátomet pro gé šest a třicítky.

 

Obrázky mé AEG G36K od JG, foceno v březnu roku 2010:


       

     


  Zbraň má možnost pálit kuličky jednotlivě a nebo dávkou. Samozřejmě je zde také možnost zajištění zbraně. Zbraň má sklopnou pažbu, jejíž konec je pogumovaný, aby při zapření nesklouzávala. Zbraň vlastní kovovou vnější hlaveň uvnitř vlastnící bronzovou hlaveň, která je zakončena dobře vypadajícím tlumičem plamene, který je vyroben z ocely. Uvnitř zbraně můžeme spatřit kovový mechabox verze III, který je tím nejvhodnějším pro upgreade. V mechaboxu je pár věcí, které je také dobré zmínit. Jedná se o ocelová zesílená ozubená kola, která umožňují použití silnější pružiny. Ostatní díly už tolik za řeč nestojí. Úsťová rychlost zbraně činí přibližně 340-370 fps, což můžeme považovat za 80-90 m/s. Jedná se o v základu asi nejběžnější výkon AEG. Dále bych Vás chtěl ale upozornit na naprosto nespolehlivý Hop-Up, který je už od začátku ve většině těchto výrobků tohoto modelu zcela nepoužitelný. Proto doporučuji gumku Hop-Up ihned vyměnit za gumku novou a bez upgreadu užívat kuličky jen o hmotnosti 0,2 g.

 

Obrázky mé AEG G36K od JG aktuální:


                   

         


  Je-li ve zbrani zrovna onen špatný Hop-Up, dosahuje zbraň maximálního dostřelu pouhých 40 m, ale není-li tomu tak a Hop-Up je zcela v pořádku jako zbytek zbraně, dá se z této mašinky vymáčknout dostřel až 60 m. Tato AEG je ale poměrně přesná, samozřejmé je, že u maximálního dostřelu, svých 50 metrů, zbraň už trochu rozhazuje.. Zbraň váží zhruba 3 kilogramy. Spolu se zbraní je také dodáván zásobník, akumulátor a nabíječka akumulátoru. Baterie u zbraně stojí ale za pendrek. Jedná se o baterii 8,4V s 1100 mA, což je slabý výkon, ovšem vzhledem k výkonu zbraně v základu to stačí. Cena této krasavice je celkem příznivá a to 2700-3300,-, to záleží už jen na prodejci.

 

  Já už před půl rokem svou hloupostí odpálil kontakty, ale velitel týmu mi dal do zbraně novou kabeláž a také nový bezproblémový Hop-Up. Postupem času mé zlatíčko G36K projde celé upgreadem. Už jsem připraven do budoucna a vlastním akumulátor Firefox 9,6V s 4000 mA spolu s ,,profi-nabíječkou".

 

  Zbraň mohu doporučit, ale musí se počítat s tím, že nějaká ta finanční částka bude muset být pro dobro zbraně utracena.

 

Komentáře(22)