Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Želvy Ninja

15.02.09, 16:44, autor: hausiik, vyšlo v blogu: Vsechno
Teenage Mutant Ninja Turtles

Želvy Ninja (Teenage Mutant Ninja Turtles / TMNT) spatřily světlo světa v roce 1984 jako comix. Jeho autory jsou Peter Laird a Kevin Eastman. Jejich záměrem bylo původně udělat si legraci ze světa superhrdinů.

 

 

Na začátku devadesátých let u nás byl tento seriál hitem - naprostá většina dětí ho sledovala hlavně díky lidskému vysílacímu času, ale také proto, že to byl naprosto skvělý seriál. A i když to nikdo tehdy nevěděl, bylo to pro většinu lidí asi první setkání s Anime (tedy jeho americkou verzí).

 

Kdo je kdo

 

Seriál je jak napovídá název o želvách ninja - čtveřici želvy které zmutovaly do lidské podoby. "Partu" tvoří Leonardo - mistr meče a jejich šéf, Donatelo bojující holí a vědeckotechnický génius a vynálezce. Sekundují jim Michelangelo (nunčaky) a Rafaelo (dýky). V ninjutsu je vyučil Mistr Tříska (v originále Splinter), který se z lidské podoby do jakéhosi krysočlověka proměnil stejné jako želvy. Z lidí tu je April O'Neilová - televizní reportérka která pořád shání novinky pro zprávy.

Aby život nebyl tak jednoduchý, tak mají nepřítele Trhače (Shredder), který byl žákem Mistra Třísky, ale zradil ho. Pomáhá mu Mimozemšťan Krang, bývalý vládce Dimenze X. Oba dohromady mají v plánu ovládnou vesmír. V Tom jím pomáhá několik mutantů (Rocksteady a Beebop), Armáda Ninjů foot klanu.

Tohle všechno je odehrává ve velkoměstě (NY nebo LA?), takže se tam přimíchávají další postavy.

Pokud jste už zmatení, tak nezoufejte - stačí vidět jediný díl a budete se s přehledem orientovat.

 

Historie

 

Kevin Eastman a Peter Laird, želvy vymysleli v roce 1983 jako parodii komixů od Marvelu. O rok později vydali vlastním nákladem první komix. Komix se ujal a vznikla RPG hra. V roce 1989 vznikl televizní seriál ze kterého jsme začátek viděli i u nás. V roce 1997 byl seriál pro téměř 200 dílech zrušen, další hraná série se už neujala. Vznikly tři filmy a v roce 2002 vznikl remake, který se momentálně vysílá v USA.

 

AUTOŘI

Kevin Eastman

 

Narodil se v Portlandu roku 1962. Dětství prožil v malém horském mětečku Groville, se svými třemi sestrami. Kevin začal kreslit hned, jakmile byl schopen udržet tužku. Jeho vzory byly: Jack Kirby, Russ Heat a John Severin. Na vysoké škole to byly: Richard Corben a Vaugh Bode. Kevinovy první práce vyšly v Comics wavu Claye Geerdese a Goodies Brada Fostera v roce 1980 a 1981. V roce 1982 osud zavedl Kevina do Northamptonu v Massachusetts kde se potkal s Peterem Lairdem a jejich přátelství vedlo k založení Mirage Studios v roce 1983 a krátce potom k vytvoření Ninja-želv. Nyní je Kevin ženatý s herečkou Julií Strainovou. Pracuje na několika nových projektech a je vlastníkem a zároveň vydavatelem comicsového magazínu Heavy Metal.
___________________________________________________________________________________________________
Peter Laird
Narodil se v North Adams Massatchusets v roce 1954. Když vystudoval Massatchusetskou univerzitu, stal se ilustrátorem a comicsovým malířem na volné noze. Po pěti nepříliš ůspěšných letech jeho života se stali dvě v jeho životě nejdůležitější věci. Potkal se s Kevinem Eastmanem a seznámil se se svojí budoucí ženou se kterou se odstěhovali do Doveru 20 mílí od místa kde v té době Kevin pracoval. Po tom co založili Mirage Studios se oba pustili do tvorby Ninja-želv. Peter nyní pracuje na seriálu s Jimem Lawsonem který se jmenuje Planet racers.

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

BlogyProfil blogu
* Založen: 31.1.2009 13:32:20
* BlogRank: 0,88
* Přístupů: 10 639
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist