Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Závislost na PC? Poznáte se?

07.06.07, 16:34, autor: #Daymare, vyšlo v blogu: #Daymare
Většina lidí mluví o závislosti na PC, nebo na nějaké určité hře. Proto jsem se rozhodl, že se společně podíváme, co že to vlastně ta závislost přesněji je.

Podle wikipedia je závislost nekontrolované nutkání opakovat své chování bez ohledu na jeho důsledky. Volně přeloženo, aby jste mohly dělat to, na čem jste závislí, tak by jste si nechali i koleno vrtat. Závislí lidé se mohou dopustit různých trestných činů, nebo přestupků. Uvedeme si příklad závislosti na hře Call of Duty 2. ( už zase xD ). Takže pokud by jste byl opravdu závislí, tak dejme tomu, že by jste neměl originální hru, první věc co by jste udělal je nejspíš krádež. V tom se závislost liší od oblíbené věci, nebo činnosti. Když máte něco oblíbené, tak od toho můžete kdykoliv upustit, nebo vynechat svojí dávku ( řečeno obrazně ), kdežto při závislosti se člověk chová nekontrolovaně a pro svou dávku udělá cokoliv, ať už se jedná o dávku drog, cigaret, nebo hodin hraní na PC. Existují ovšem i mírnější druhy závislosti. Výše popsaná závislost se projevuje většinou jen u drog, protože když např. někdo kouří cigarety a nemá peníze, tak také hned nejde vykrást nejbližší trafiku, ale na peníze si počká ( nebo cígo vyžebrá =o).

Není závislost jako závislost

Rysy závislostí se dělí na typy:

* Chuť(tzv. craving) na psychoaktivní látku

* Snížené sebeovládání vůči psychoaktivní látce

* Zvyšování tolerance - tj. že „snese“ daleko větší množství psychoaktivní látky

* Abstinenční příznaky po jejím vysazení

* Užívání psychoaktivní látky i přes jasné důkazy její škodlivosti (např. tělesné poškození)

* Zanedbávání přátel, koníčků,…

( z wikipedia )

Závislost na PC je velice irelevantní pojem. Můžete o sobě říct, že jste závislí na počítači? Nebo na hře? Jde o to, že někdo může mít oblíbenou hru a hrát ji dejme tomu týden v kuse, ale pak ji dohraje a sbohem hro, jenže závislost na hře by se projevovala neustálým hraním hry dokola a při sebemenším vyrušení popř. zmlácení, seřvání dané osoby. Uveďme si příklad:

Patnáctiletý kluk X chodí do deváté třídy. Nemá žádné koníčky, né že by se jim nerad věnoval, ale většinu času tráví u počítače a tudíž na ně nemá čas. Občas se ho kamarádi zeptají jestli nechce jít ven, ale on se vymlouvá, že nemůže, nebo musí splnit nějaké domácí práce. Ve škole pokulhává a jen tak tak proleze z některých předmětů, které je potřeba se naučit, protože doma na učení prostě nemá čas. Většina jeho přátel je z Internetu ( ICQ, chat apod. ) Jídlo si bere do pokoje a při jakémkoli vyrušení je agresivní, odmítavý a řve na svou matku. Jeho matka chodí do práce, platí mu internet a počítač, na to, že při hraní na ní její vlastní syn řve už si zvykla, vždyť když u něj nesedí tak je to hodný kluk. Problém je v tom, že u něj sedí pořád.

Tak co? Poznáváte se?

Problém dnešní mládeže je nedostatek vzduchu

No tak lidi přiznejme si, kdo z vás chodí denně alespoň na 3-4 hodiny ven? Přiznejme si také, že ty 3-4 hodinky raději prosedíme u počítače.

Nemusí se hned jednat o závislost, ale již to k ní pomalým krokem směřuje. Jako těžkou závislost v PC hraní bych označil ,,týpky'', kteří dokážou hrát celou noc a den, čůrají do flašek od piva, které si před týdnem donesli na žízeň u hraní a jejich hlad nedosahuje dostatečných rozměrů, aby je donutil odlepit ruce od klávesnice.

Nedostatečná pohyblivost těchto lidí, může mít i své následku, od částečné degenerace mozku až po umírání vašich drahocenných spermií. (Dívky si mohou maximálně tak pomuchlat vaječníky).

Nesouhlas s tímto článkem vyjadřuje buď naprostou nevyrovnanost se sebou samým, nebo jen váš jiný názor. Proto prosím, když už budete chtít kritizovat, tak alespoň připište váš ( pro vás správný ) názor. Děkuji

Made by Daymare ( některé údaje jsou z www.wikipedia.cz - je to u nich napsáno )

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

BlogyProfil blogu
* Založen: 4.2.2006 22:59:29
* BlogRank: 1,21
* Přístupů: 103 266
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist