Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Už jste zkoušeli World of Tanks po nedávných aktualizacích? Ne? Tak to je chyba! Pojďte se podívat, co vše je nového. Dopředu prozradíme, že to stojí za to!

World of Tanks je online tanková hra, pro všechny zcela zdarma, kde bojujete spolu s kamarády nebo sami proti hráčům na nepřátelské straně. Ač je hra na trhu již nějakou dobu, stále se vyvíjí a jsou do ní přidávány nové tanky, funkce a další zajímavosti. V minulých týdnech proběhla jedna z větších aktualizací, která zasáhla do mechaniky hry a přidala britské tanky! Obecně o hře si můžete přečíst v našich předchozích článcích zde či zde, nyní se ale pojďme podívat, co vše se změnilo v updatech 8.0 a 8.1!


Fyzika:

Verze 8.0 se stala největší aktualizací v celé historii hry a hru kompletně změnila od základů. Byla přidána fyzika, kdy je možnost se dostat na místa kde jste se předtím pouze závistivě dívali nebo sjet s tankem z útesu či ze skály, jež vám doposud bránila v pohybu. Hráči na těžkých tancích velice ocenili možnost, že při bočním taranu středního tanku nebo stíhače tanku je teď pro tento tank nemožné se dostat z této situace, kdy těžký tank doslova tlačí tyto stroje na svém čumáku a neustále do něj střílí. Utopit nepřítele? Není to zase velký problém, stačí si ho odchytit na příhodném místě a vytlačit ho do hluboké vody pokud máte dostatečně těžší a výkonnější tank. Musíte si ale dávat pozor ať neskončíte vedle něho. Při jízdě lehkým a středním tankem se dostáváte do situací kdy větší nerovnost, vyboulenina nebo terénní vlna vás při vysoké rychlosti vymrští do vzduchu a stojí vás to poškozené pásy a motor takže musíte velice sledovat terén před sebou, ale na druhou stranu už není problém pro lehký a střední tank se doslova vyšplhat na nějakou horu kdy by vám i kamzík mohl závidět. A právě ty pozice velice často překvapí vašeho nepřítele, protože vás tam absolutně nečeká. Objevilo se i negativum a to takové, že maličká kupka zdiva, nebo zničený sloupek plotu je schopen uplně zastavit, přestože jste plně rozjeti s devadesáti tunovým tankem. Toto bohužel developeři hry úplně neodstranili, ale s postupem času a aktualizacemi se tyto drobnosti opravují a postupně mizí, aby nekazili dojem ze hry. Obrovským plus po přidání fyziky bylo, že úplně zmizela chyba kdy se hráč s tankem sekl v textuře mapy bez možnosti se z této chyby dostat. Bylo rovněž přidáno nové renderování a osvětlení map. Na většinu map byla rovněž přidána mlha, kdy už není možnost dohlédnout z kopce na kopec pokud si toto neupravíte nějakým povoleným módem. Celkově se hra stala podstatně pružnější a rychlejší, protože to umožnilo podstatně více možností a průjezdů na mapách kdy se z takzvaně kemperských map stala velice rychlá záležitost. Celkově přidáním fyziky dali developeři hráčům možnost hledat si vlastní cestu hrou, nebýt již tolik omezen úrovní svého tanku či původními možnostmi map a především to vrátilo velice mnoho zábavy do hry.

 

 

Premiová munice za kredity:

Ano, společnost Wargaming v aktualizaci 8.1 dala možnost nákupu prémiové munice buď za virtuální měnu hry goldů a tedy reálných peněz nebo možnost za kredity, které získáváte každou hrou. Poměr byl určen takový, že jeden gold se rovná čtyř stům kreditům. Tato možnost přináší do hry podstatně větší flexibilitu pro hráče kteří nikdy nechtěli utrácet reálné peníze za prémiovou munici a hráčům jejichž nízká zkušenost neumožnovala se prosadit. Ale protože tato munice není tak úplně levná, nutí to hráče podstatně více jezdit na prémiových tancích, pokud tuto munici chtějí používat ve větším meřítku. Tato novinka především umožňuje se prosadit hráčům, kteří nemají ještě plně vybavený tank a nechtějí proměňovat goldy za zkušenosti, aby toto plné vybavení získali, ale přesto se chtějí ve hře více prosazovat než se smířit pouze jako doprovodná jednotka někoho plně vybaveného.Upozornění redakce:
Veškeré hodnocení odolnosti pancíře a vlastností jednotlivých tanků je bráno dle zkušeností autora. Označení typu vozidla jež je pod anglickým názvem Tank Destroyer jako Stíhač tanků. Česká vojenská terminologie definuje tyto typy vozidel jako Ničitel tanků nebo Stíhač tanků a proto se autor přiklonil k druhému názvu. Autor na novinářském účtu, jež poskytla společnost Wargaming nepoužíval prémiové doplňky, pokusil se co nejvíce omezit použití prémiové munice pro nejlepší přiblížení jednotlivých tanků a jejich výkonů tak jak to můžete potkat ve veřejné hře. Hodnocení tanků nezahrnuje zkušenosti z klanových bitev. Screeny technologických stromů jsou svislé oproti vodorovným originálům. Autor používá pro větší přehled mód, který toto upravuje.

 

 

Nové tanky a stíhače tanků:

V aktualizaci 8.0 přišla na svět nová linie ruských stíhačů tanků, která začíná od šesté úrovně typem SU-100M1 a pokračuje typy SU-101, SU-122-54 a Object 264. Tyto typy stíhačů tanků se vyznačují obrovskou pohyblivostí, vysokou rychlostí přebíjení, ale za cenu průměrného poškození na náboj a velice slabým pancéřováním. Tyto typy stíhačů tanků vás nutí hrát z úkrytu a na větší vzdálenost pokud nechcete, aby se z vás stal kouřící vrak na bojišti. V této aktualizaci byl rovněž přidán prémiový stíhač tanků sedmé úrovně s typovým označením SU-122-44 jež je možné si pořídit za virtuální měnu hry. A dostáváme se k aktualizaci 8.1, která přinesla největší změnu, co se týče nové techniky a to přidáním Britských středních a těžkých tanků o kterých se trochu více rozepíšu.

 

 

Těžké tanky:

První Britský těžký tank můžete získat již na páté úrovni a je jím slavný Churchill I, kdy na další úrovni je jeho typové pokračování pod označením Churchill VII. Tyto tanky se na svou úroveň vyznačují perfektním pancéřováním, ale bohužel za obrovskou cenu své maximální rychlosti 20km/hod. a velice nevýkonnými děly co se týče průraznosti a poškození na náboj. Tyto tanky se hodí spíše jako pohyblivá pevnost na neustálý pohyb kupředu kdy umožňujete svým spoluhráčům vás podporovat a tím ničit nepřítele. Britská linie těžkých tanků pokračuje typem pod označením Black Prince jež má stejnou rychlost jako tanky Churchill, ale již na své úrovni mu chybí potřebné pancéřování oproti jeho protějškům jiných národů a jeho děla rovněž nedisponují nijak extra možnostmi. Dalo by se říct, že Black Prince je takový bez chuti a velice těžko hledá uplatnění na bojišti. Ale poté přichází na deváté úrovni tank Conqueror, jež je možné již vybavit dělem desáté úrovně o perfektním průstřelu a průměrném poškození na náboj. Tento tank disponuje velice dobrou rychlostí a obratností. Přestože Conqueror má tabulkově slabší pancíř na podvozku a věži oproti jeho protějškům, tak sklon pancíře jež hra respektuje z něj dělá obávaného protivníka, protože se od něj střely velice často odrážejí. Teď přichází na řadu tank desáté úrovně pod typovým označením FV215b. Tento tank má opět velice nízkou tabulkovou hodnotu pancíře, ale do hry jej dostává opětovně sklon tohoto pancíře jako u předchozího Conquerora. Bohužel má tento tank věž posazenou do zadní části podvozku a tím získává nevýhodu při bojích na městských mapách, protože první z poza rohu musí vyjet jeho dlouhý čumák podvozku, aby mohl střílet čímž ukazuje nepříteli velice dlouhou dobu své lehce prostřelitelná místa a pásy. Celkově bych shrnul Britskou linii těžkých tanků jako povedenou, protože dali hře typy tanků jež jsou vytvořeny na buď rychlé nebo pomalé prorážení nepřátelských linií dle úrovně kterou zrovna disponujete.

 

 

Střední tanky:

Střední tanky začínají na úrovni pět a to tankem o typovém označení Crusader a pokračují tanky na dalších úrovních pod označením Cromwell a Comet. O těchto tancích nemá poměrně cenu psát, protože trpí typickými nemocemi středních tanků na těchto úrovních a to slabým pancířem, průměrnou rychlostí a nízkou výkoností děl. Zaměřím se tedy až na úroveň osm, kde naleznete tank Centurion Mk.I. Tento tank disponuje rychlostí lehce přes padesát kilometrů za hodinu, ale především je vyzbrojen dvacetiliberním dělem a úžasném průměrném průstřelu 226mm což u jiných národu na této úrovni nenaleznete a dělá z něj velice nebezpečného protivníka pro jakoukoliv úroveň tanků. Na deváté úrovni nalezneme tank Centurion Mk.7/1 jež je sice kvalitně pancéřován, ale bohužel jeho rychlost je omezena na 40 km/hod což z něj dělá rychlostně těžký tank. Je možnost ho vybavit také dělem desáté úrovně s velice hezkou průrazností a průměrným poškozením na náboj. Na desáté úrovni nalezneme tank FV4202 jež sice disponuje velice hezkým sklonem pancíře, ale pancíře velice slabým. Rovněž stejná rychlost jako u předchozího typu jej velice degraduje z průzkumníka či rychle úderné jednotky na tank bránící své dělostřelectvo před nepřátelskými průzkumnými jednotkami. Abych shrnul Britské střední tanky tak musím být poměrně kritický, protože poslední typy těchto tanků se naprosto nehodí pro klanové války a rovněž na publicku nebudou splňovat svou funkci středních tanků a to průzkum nebo rychlé proražení nepřátelských linií, zničení dělostřelectva a tím otevření cesty pro své těžké kolegy.

 

 

Nové medaile a ocenění:
Do hry bylo přidáno velké množství nových ocenění a medailí jež hráč může získat a jedno bylo zcela odstraněno. Bölterova medaile jež se udílela za zničení sedmi a více nepřátel již nebude udělována a je nahrazena těžší verzí Radley Waltersovou medailí jež se udílí za zničení osmi a více nepřátel. Medailí bylo přidáno do hry tak velké množství a při poměrně jednoduchých kritériích, kdy každý hráč dosáhne minimálně na čtyři a více ocenění pokud se jenom lehce snaží. Přesný přehled co která medaile znamená a za co se udílí, naleznete zde.

 

 

Maskování a emblemy:
Po aktualizaci 8.1 je možnost mít na tancích funkční maskování. Je možnost si ho pořídit buď za virtuální měnu natrvalo nebo omezeně na týden nebo třicet dní za kredity. Tento maskovací nástřik vám přidává pět procent navíc k ukrytí tanku. Dále je zde možnost vyměnit trvalé znaky národnosti tanku například za nějaký historický emblém a případně pro patrioty za českou vlaječku na věži tanku nebo na boku stíhače tanků. Toto lze opětovně pořídit natrvalo za virtuální měnu nebo omezeně za kredity.

 

 

Mapy:

V těchto posledních aktualizacích nepřišla do hry žádná nová mapa, ale developeři se zaměřili na starší mapy, které ve velkém měřítku upravili nebo totálně předělali. Za zmínku zde stojí mapy jako Lakeville, Abbey, El Haluf nebo Himmelsdorf, které zasáhly jedny z největších změn. Tyto zmíněné mapy prošli kompletní rekonstrukcí, kdy byl totálně změněn terén, přidány nebo přestavěny domy, přidány možnosti kam se dostat s tankem, upraveny možnosti slepých úhlů proti nepřátelskému dělostřelectvu a mnoho jiného.

 

 

Co nového nás čeká?

Momentálně je v testování aktualizace 8.2 a je očekáváno její brzké vydání. V této aktualizaci byl původně celý technologický strom čínských tanků, ale protože tým World of Tanks po shromáždění všech dat z testů viděl, že tyto tanky potřebují více práce tak se rozhodl čínské tanky z této aktualizace odstranit. Ale přesto se můžeme těšit na americké střední tanky pod typovým označením T69 a T54E1 a jeden těžký tank pod označením T57. Mapy Prokhorovka, Redshire, Erlenberg a Ruinberg se ocitli pod drobnohledem developerů a budou na nich provedeny velké změny.

 

Závěrem:

Všechny změny prostě nelze popsat žádným článkem, a protože hra je zdarma, doporučuji všem, kteří ji nikdy nebo dlouho nehráli, aby sami otestovali, co všechno nového můžete nalézt. Stojí to za to, věřte mi! www.worldoftanks.com

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

O hřeZákladní informace o hře
World of Tanks -Hodnocení GameParku:
92%Hodnocení čtenářů:
Vydavatel:
Žánr:
Přejít na stránku hry

IKONKA

Ikonka GP
GamePark.cz
Toplist