Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Wolfenstein The New Order

31.10.17, 15:15, autor: SimcaJB, vyšlo v blogu: Simca's Blog
Zrecenzovat hru, která je starší, je trochu snazší než u novinek, ale má to svá úskalí. V době vydání hry byla velká konkurence a rok 2015 byl plný velkých a úspěšných her.

Jednou hrou, která patří mezi klenoty roku 2015, je Wolfenstein: The New Order. Znovuobjevení starých a velice kultovních her. Wolfesteina ze starých 80. let každý zná, Husákovy děti jej pravděpodobně hrály a zničily tím mnoho klávesnic.

Pokračování Return to Castle Wolfenstein, Wolfenstein: Enemy Territory a další hře moc slávy neudělala. Až před dvěma lety se pořádně podařilo obnovit slávu střílečky.

Slavný B.J. Blazkowicz se znovu vrací do alternativní reality 60. let. II. světovou válku vyhrálo Německo a ve spolupráci s techniky, šarlatány i tajemnými vědami vytvořilo nový ničivý svět. Obsadilo New York, celou Ameriku a dokonce i Měsíc, který slouží jako základna vojska.

Technicky je hra téměř dokonalá. Tím, že jsem ji instaloval po pár letech, tak se její veškeré bugy odstranily a hra běží plynule i na starších PC. Je dost dobře optimalizovaná, a tak se v žádných chvílích nemusíte stresovat padáním frame rate.

Hlavní hrdina dobře prochází hrou, najdou se chvilky klidné i stresující a čas od času na něj čeká těžký Boss. Během své cesty zažije zajetí, skoro smrt, ale díky svým pomocníkům dokáže najít nové zbraně. Od klasické pistole s tlumičem až po zbraň střílející elektrické impulsy. Elektrická zbraň mu slouží také k řezání ocelových plátů, které mu umožní  zkrátit si cestu, případně i objevit jednu cestu k cíli.

Levely jsou velmi dobře postavené, nejedná se o otevřený svět, který můžete zkoumat. K cíli vede pouze jedna cesta, kterou ale můžete projít různými způsoby. Buďto Doom stylem, všechno vystřílet, nebo stealt stylem, kdy si najdete důstojníky, kteří můžou zavolat posily, tiše je zabijete a postupně zabijte i ostatní.

Cestou sbíráte lékárničky (k doplnění zdraví), zbytky po mrtvých nepřátelích (k doplnění zbroje) a samozřejmě i celé zbroje. Své kapacity zdraví i zbroje můžete chvilkově i překročit a naplánovat si dostatečné rezervy zdraví, aby Boss nebyl až tak těžký.

Sbíráte také archivementy, které se postupně splňují za úkoly a zabití různými technikami. Tak hráče hra nutí, aby používal různé techniky boje. Od malých pistolek, skrz brokovnici až po moderní elektrické zbraně.

Hra mě velmi bavila, je sice kratší, ale její pozitivum je, že cesta k cíli není komplikovaná, žádný otevřený svět, který hru prodlužoval.  Jdete pouze ke svému cíli, ale občas si můžete lehce prostředí i prohlédnout, abyste třeba našli lepší zbraň nebo lepší výzbroj.

V originále je hra v Angličtině, ale díky fanouškovské komunitě si můžete zahrát hru i s českými, kvalitními, titulky, které hru dost vylepší, a člověk se s češtinou dozví o mnoho více, než pouze v Angličtine při svém vlastním překladu.

Nový Wolfestein je velmi dobrá hra a s připravovaným druhým dílem doporučuji si ji zopakovat, abyste se dověděli, čím musel hlavní hrdina B.J. Blazkowicz projít, než se dostal na kolečkové křeslo (to bude ve Wolfestein II).

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

BlogyProfil blogu
* Založen: 31.10.2017 15:12:05
* BlogRank: 0,86
* Přístupů: 1 195
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist