Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Máte odvahu vytasit ho na lavici a pozvat k tomu třeba i spolužačku z přední lavice? A nebojíte se zkřížit pera před paní učitelkou? Tak si ty čtverečkované papíry vyndejte! Třetí ročník mistrovství v piškvorkách je tady. Letos to bude opravdu velkolepé. Piškvorky budou v televizi, v novinách i na ulicích. Soutěžící si z turnajů odnesou dárky a ceny v hodnotě téměř milion korun.

Loni na podzim si díky pIšQworkám na lavici bezstrestně vytáhlo čtverečkovaný papír sedmnáct tisíc středoškoláků, o piškvorkách se psalo všude možně na webu, v novinách a reportáž z finále byla i na televizi Nova. "Loňský ročník byl velice úspěšný, podařilo se nám z piškvorek udělat uznávanou hru, které se všichni rádi zúčastnili. Nicméně vždy je co vylepšovat. Letos chceme, aby se o piškvorkách ještě více vědělo, aby se jich zúčastnilo ještě více studentů a aby z turnajů odcházeli s dobrým pocitem," uvedl vedoucí projektu Roman Cholasta.

 

Loňský kapitán vítězného týmu Vladimír Nipoti

 

Bránu do piškvorkového světa si každý může otevřít snadno. Stačí dát dohromady pětičlenný tým, zajít za svým učitelem a vyplnit do 26.října online přihlášku na www.pisqworky.cz

 

Finálové souboje z loňska

 

Každý, kdo se soutěže zúčastní, se nejen ulije na den ze školy a potrénuje svou bystrost, ale zároveň dostane od pořadatelů dva pěkné dárky. Jedním z nich je speciální liner s logem "pIšQworky". Kluci dostanou stejně jako loni modrý. Pro holky ale byla letos připravena speciální edice červených linerů. "Holek se tradičně účastní méně než kluků, chceme jim touto speciální edicí dát najevo, že si jich vážíme a že jich na turnajích rádi uvidíme co nejvíce," vysvětlil Cholasta.

 

Zkřižte pera. Kluci modá, holky červená.

 

Turnajů bude letos sto. Týmy by to proto neměly mít daleko z žádného koutu republiky. Po překonání oblastních kol v listopadu čekají na úspěšné piškvorkáře krajské turnaje a na ty nejlepší potom velké finále 10. prosince na Gymnáziu Matyáše Lercha v Brně. Cenou za první místo je adrenalinový den v zábavním parku Yellow Point v Krkonoších. Vyhrát se toho dá ale mnohem víc. Hodnota cen a dárků pro letošní ročník je 950 000 korun. "Letos se podařilo zajistit opravdu hodně cen. Každý si určitě přijde na své," dodává nadšeně Cholasta.

 

Lonští vítězové v adrenalinovém parku Yellow Point

 

Šanci na úspěch má každý. Na stránkách www.pisqworky.cz budou vycházet tipy a triky psané profesionálními hráči z České federace piškvorek a renju. Na herním serveru www.gamepark.cz budou zase pořádány speciální online turnaje o ceny, kde bude každý moct piškvorky pořádně natrénovat.

 

 

Piškvorky letos už nezůstanou uzavřeny ve školách a na turnajích. Bude o nich vědět celá republika. Oficiální spot k soutěži poběží v televizi. To ale nebude jediné video s křížky a kolečky. pIšQworky mají vlastní televizní kanál XO TV, který najdete na www.stream.cz/pisqworky

 

Video "piškvorkové nehty" z XO TV

 

Organizátoři mají přichystáno také jedno překvapení, které rozšíří piškvorky i na ulice a náměstí. "Je to zatím tajné, ale pokud se to povede, bude o piškvorkách vědět celá republika," příslíbil vedoucí soutěže Cholasta.

 

Soutěž, která se koná již třetím rokem, si také zaslouží svého maskota. I pIšQworky jej budou mít. Pišqworka Piškvorová má i svůj profil na facebooku a s každým se rád skamarádí.

 

Přidej si Pišqworku na facebooku

 

Na facebooku by si žádný správný piškvorkář neměl nechat ujít ani stránku pIšQworek www.facebook.com/pisqworky. Kdo se stane jejím fanouškem, bude dostávat nepřetržité a čerstvé zprávy o soutěži. Minulý rok se stránka líbila dvanácti stům lidí. Několika klukům a holkám dokonce přinesla velké životní štěstí. Na facebooku se hned po turnaji můžou hráči otagovat a minulý rok si tak k sobě našlo cestu několik párů. Přes facebook je jednoduché oslovit holku nebo kluka, co se vám líbil na turnaji.

 

Tagováním k chození


"Věříme, že letos se soutěže zúčastní minimálne dvacet tisíc studentů a už se moc těšíme, až se s nimi potkáme na turnajích," uzavřel Cholasta.

 

"pIšQworky 2010" pořádá občanské sdružení Student Cyber Games, které se skládá ze třiceti mladých lidí, převážně vysokoškolských studentů Masarykovy univerzity. Student Cyber Games stojí mimo jiné i za soutěží Prezentiáda

 

Partenři pIšQworek 2010

 

Vice informací o soutěži na www.pisqworky.cz a na www.facebook.com/pisqworky.

XO TV sledujte na stream.cz/pisqworky

Trénujte online na www.gamepark.cz

Přidejte si maskota soutěže na www.facebook.com - do vyhledávacího políčka napište "Pišqworka"

Další články z této sekce...

ANKETA

Zúčastníte se vy, nebo někdo jiný z vaší školy, letošního mistrovství pIšQworky 2010?

Ne

Celkem: 862 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

O hřeZákladní informace o hře
Piškvorky -Hodnocení GameParku:
92%Hodnocení čtenářů:
Vydavatel:
Flash hryŽánr:
Přejít na stránku hry

IKONKA

Ikonka GP
GamePark.cz
Toplist