Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Vladimír Remek

02.03.13, 11:00, autor: Jermaine_Easter, vyšlo v blogu: Jermaine_Easter
Jeho život a cesta do Vesmíru.....

 

Dnes je to přesně 35 let kdy Českosloveský kosmonaut Vladimír Remek absolvoval cestu do Vesmíru tehdy mu bylo 29 let. Cestu absolvoval v kosmické lodi Sojuz 28 o hmotnosti 6570 kg na které byl velitelem sovětský kosmonaut, plukovník Alexej Gubarev. Start lodi byl v Bajkonuru v Kazachstánu a přistaní proběhlo  asi 310 km západně od Celinogradu  v Kazachstánu. Let trval 8 dní a od 2. do 10. března 1978 (tedy přesněji celková délka letu byla 190 hodin a 18 minut). Účel plavby byl jasný a bylo to z vědeckých důvodů. Povedlo se natočit několik televitních reportáží a také několik experimentů. Vladimír Remek se nás proslavil, protože se stal teprve třetím občanem států, který absolvoval cestu do Vesmíru. Před ním se to povedlo Američanům a SSSR (dnešním Rusům) a tím pádem absolvoval tuto cestu jako první Evropan. Když se to Vladimíru povedlo byl v pořadí 87. V pořadí což už ale teď samozřejmě neplatí. Dneska vyšla zpráva v jednom rozhovoru a Vladimír řekl: Mít ty miliony tak jdu do toho hned znovu.

             

  

Také si něco povíme o životě Vladimíra Remka samotném. Narodil se v Českých Budějovicích 26. září 1948 (Váhy) je mu tedy momentálně 64. Momentálně žije střídavě mezi Prahou a Bruselem. Jeho životní moto zní: “Per aspera ad astra” – “Přes překážky ke hvězdám”. Vystudoval Vyšší letecké učiliště v Košicích (1963). Také se pustil ještě do studia na Vojenské letecké akademii J. A. Gagarina v Moskvě (1972). Vladimír je podruhé ženatý a z každého manželství má jednu dceru. Dříve než se stal kousmonautem živil se jako vojenský letec a poté byl obchodním zástupcem. Momentálně se živí jako europoslanec a zaměřuje se na problematiku energetiky. Hlásí se ke straně Komunistická strana Čech a Moravy. Také když se tento rok volil náš prezident vyrojily se také spekulace, že i Vladimír by měl kandidovat ale ten odmítl. Dokonale ovládá dva jazyky angličtinu a ruštinu. Roku 2011 dostal oceněni a tzv. Zásluhy při dobývaní kosmu od ruského prezidenta D. Medveděva. Roku 1978 obdržel sovětský titul hrdina Sovětského svazu s Leninovým řádem, československý čestný titul letec-kosmonaut ČSSR a titul hrdina Československé socialistické republiky s Řádem Klementa Gottwalda. Byl vyznamenán medailí „Za službu vlasti“.

                  

 

Další články z této sekce...

ANKETA

Libí?

Celkem: 42 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

BlogyProfil blogu
* Založen: 8.4.2010 9:12:10
* BlogRank: 4,52
* Přístupů: 1 730 235
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist