Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Vasas Budapešť

26.10.15, 08:56, autor: Stahler, vyšlo v blogu: Fotbalové stadiony očima fanouška

Vasas Budapešť: Tento celek z maďarského hlavního města je v nedávno zahájené nové fotbalové sezoně nováčkem soutěže. Na jejich stadionu je nejzajímavější skutečnost, že se o něj dělí s městským rivalem MTK Budapešť. Nevím, kvůli čemu MTK musí hrát své domácí zápasy na Vasasu, ani zda je to jen dočasně nebo trvale, ale je jasně znát, že Vasas je zde opravdu doma. Vedle stadionu mají totiž velkou budovu včetně fanshopu se znakem klubu a fasáda je i v klubových barvách. Stejně jako sedačky na stadionu. Na stadionu ani v okolí není vůbec poznat, že tam své domácí zápasy hraje i jiný klub. No a shodou okolností jsem ten stadion navštívil s přáteli právě na utkání Vasas Budapešť-MTK Budapešť a bylo to díky výše uvedeným skutečnostem poměrně pikantní utkání.

 Stadion má kapacitu 17000 diváků, z toho asi tak 4000 míst je na sezení, zbytek na stání. Sedačky jsou v červené a modré barvě, což jsou barvy klubu. Na hlavní, a jediné kryté tribuně, je ze sedaček udělaný i nápis "Hajrá Vasas", což v překladu znamená něco jako "Bůh s Vasasem". Ještě bych podotknul, že krytá střecha je docela krátká, pokryje akorát novinářská místa, místa pro VIP hosty a nějakou tu stovku běžných diváků. Takže v případě deště nic moc pohodlí pro ostatní diváky. I na tomhle příkladu je znát, že se jedná o starší a nepříliš moderní stadion. Jakž takž moderní mi přišel akorát ukazatel skóre a sloupy umělého osvětlení. Domácí aktivní fanoušci mají kotle dva. Jeden je na kraji tribuny a druhý přesně naproti na protější straně. Hostující fanoušci jsou také na protější straně. Jejich sektor je rozlehlý, mohou být i v rohu. Moc sedaček v sektoru nemají, ale kotelníci většinou stojí, takže to není problém.

 Dopravu na stadion bych doporučil určitě metrem. Od metra stačí jít jednou delší ulicí pořád rovně a asi za deset minut jste přímo u pokladen. Z druhé strany jsou nějaké autobusové zastávky, ale metro mi přišlo jako nejlepší možnost. Co se týče parkovacích míst, tak mi přišlo, že jich je dostatek. Jak parkoviště před stadionem, tak i parkoviště v areálu stadionu mi přišlo dostatečně veliké. U toho v areálu je navíc administrativní budova klubu, kde je i fanshop.

 Občerstvení na stadionu mi přišlo takové průměrné. Velká škoda absence tradiční klobásy, s tímhle jsem se setkal jen málokde. K pití měli dva druhy piva, sice alkoholického, ale jen v plechovce za 400 forintů. Decka sodovky stála 100 forintů, různé druhy nealkoholických limonád od 200 do 300 forintů za decku. Chválím, že ve vedru, které bylo, byly nápoje chlazené v lednicích, což potěšilo. K jídlu jsem si dal za 400 forintů vepřový řízek v bulce, kde byl ještě plátek papriky. Nebylo to špatné, velikost řízku ušla, jen to bylo bez kečupu nebo hořčice takové suché. Pak měli k jídlu ještě nějaké preclíky a něco, co vypadalo jako buchta. Ještě bych dodal, že měli v nabídce různé tyčinky, oříšky nebo sušenky od 100 do 300 forintů. Za stejné ceny tam měli různá slunečnicová a jiná semínka a takový sortiment prodávali i dva pánové před stadionem, v těchto končinách je to populární sortiment.

 Vstupenka na zápas stála 1200 forintů, měli jsme je na nekrytou část hlavní trinuny. Tištěný program k zápasu bohužel Vasas nevyrábí. Pro lepší orientaci v cenách dodám, že 100 forintů bylo v době naší návštěvy rovných 9 korun.

 

Další články z této sekce...

ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 28 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

* Založen: 6.2.2010 20:51:03
* BlogRank: 1,37
* Přístupů: 115 659
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist