Čekejte prosím
Čekejte, prosím...

Měla to být obyčejná prezentace chystané karetní hry Artifact, ale Gabe Newell, spoluzakladatel a ředitel Valve, vyvolal bouřlivé diskuse jen pár nevinnými větami. Především pak prohlášením, dle kterého se Valve opět vrací k vývoji her. Poněkud banální věta, ale když ji pronese ředitel studia, o kterém se často říká, že nikdy nevydalo špatnou hru, už to něco znamená. 

 

Samozřejmě to ještě neznamená nic konkrétního, ale každý fanoušek již jistě doufá v pokračování některých legendárních sérií jako Half-Life, Left 4 Dead či Portal. Nic takového ovšem Newell přímo neslíbil, takže pokud někde narazíte na divoké zprávy, že se blíží Half-Life 3, jedná se opravdu jen o čiré spekulace.

 

Přesto je to dobrá zpráva - Valve skutečně patří k největším mistrům řemesla a Artifact není jedinou hrou, na které v současnosti jeho vývojáři pracují. Ve vývoji jsou podle dřívějších informací hned tři nové hry, všechny pro virtuální realitu. Newell rovněž naznačil, že se chce inspirovat společností Nintendo, která ruku v ruce vyvíjí vlastní hardware i software. Chystá se snad Valve prorazit na poli her pro virtuální realitu a udělat z okrajového fenoménu masový trend? To se teprve uvidí. Jako první každopádně přijde již zmíněná Dotou inspirovaná karetní hra Artifact, která vyjde na PC ještě tento rok. 

 

 

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

IKONKA

Ikonka GP
GamePark.cz
Toplist