Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Unreal Tournament je další z her, které jsou přímo rájem pro modaře. Počet módů je velmi rozsáhlý a tak jsme pro vás vybrali ty nejzajímavější.

Protože jsme objevili jeden článeček, který delší dobu zapadal v redakčním archivu, rozhodl jsem se ho přesunout do blogu, aby přinesl aspoň nějaký užitek. Vkládám ho tedy bez jakékoliv úpravy, tak jak byl, tak prosím omluvte možnou neaktuálnost v některých detailech:

 

Po článku o nejzajímavějších HL2 módech, jsme pro vás připravili další, tentokráte o modifikacích pro UT2004. Tato hra je stejně jako HL2 rájem všech modařů díky své otevřenosti a volně dostupnému editoru. Tvůrci Unrealu dokonce vlastní komunitu podporují soutěží Make Something Unreal, ve které oceňují nejlepší tvůrce velmi hodnotnými cenami. Není proto divu, že modifikací se pro UT2004 vyrojilo více než dost a opět je problém tak říkajíc oddělit zrno od plev. Vybrali jsme pro vás pět modifikací, které nás nějakým způsobem zaujali a zaslouží si pozornost. Netvrdíme, že se jedná o nejlepší z nejlepších, ale rozhodně se jedná o zajímavé kousky.
Pojďme na ně…

Dragon Ball Z Heroes Of Our Destiny


Jedna z totálních konverzí na motivy velmi oblíbeného japonského animovaného seriálu Dragon Ball (u nás tuším neběžel, ale nejsem si tím zcela jist). Modifikace je určena jak pro single hraní tak pro multi a obsahuje jednoduché prvky RPG systému. Sami autoři hru popisují jako Tomb Raidera s RPG prvky. Můžete hrát za hlavní hrdiny tohoto seriálu jako je Goku, Vegeta nebo Gohan, se kterými budete bojovat o osud světa.


Veškeré modely a mapy ve hře jsou vytvořené přímo pro tuto modifikaci a každý prvek je unikátní. Multiplayer je zaměřený na boje 1v1 nebo na ochranu strategických míst na mapách jako jsou deathmatch a další, prý zcela unikátní módy. Mód je stále v přípravě, nicméně plánuje se brzké vydání beta verze a již nyní jsou ke stažení ukázkové mapy. Pokud autoři splní, vše co je v plánu, bude se jistě jednat o jeden z nejpovedenějších modů pro UT2004.

Oficiální stránky


 

Jurassic Rage


V roce 1993 objevil tým britských vědců způsob, jak geneticky přivést na svět vyhynulé dinosaury (podobnost s Jurským Parkem? :o) ). Samozřejmě se hned objevila společnost, která chce na dinosaurech zbohatnout a tak je nechá vysadit na malém ostrově poblíž Nového Zélandu. V roce 1997, kdy byla stavba dokončena, se začalo se zkoumáním všech druhů dinosaurů a jejich postupném rozmisťování po ostrově. Jednoho dne ale dojde k úniku několika exemplářů a následují další a další úniky. Spekuluje se o sabotáži a fušerské práci stavebních firem, což nic nemění na tom, že dinosauři pomalu obsazují ostrov, který je najednou bez jakékoliv komunikace a neví se nic o vědcích a personálu. Na ostrov se dostáváte jako člen armádní jednotky a máte za úkol zachránit co se dá, především přeživší.


Toliko k příběhu epizodického módu Jurassic Rage. Ano čtete správně, dnes se i módy dělají na epizody. Autoři se zavázali vydávat nové epizody každých 30 dní a zatím se jim to vesměs daří. Hra je určena jak pro single tak pro multiplayer a odehrává se v různých lokacích, od rozlehlých komplexů až po velké pláně. Vždy jde o to vyčistit danou lokaci od dinosaurů a dostat se tak dále. Zabíjet dinosaury můžete jak sami, tak v kooperaci nebo při bojích proti sobě (deathmatch, ale ještě se do toho pletou dinosauři). Dinosaurů je vícero typů a jsou poměrně inteligentní a hlavně rychlí. Zbraně očekávejte vesměs realistické, protože hra se odehrává v současnosti. Zajímavou zbraní je například vystřelovač taktických věžiček, které po dopadnutí na zem střílí ve svém perimetru na vše co se hýbe. Do dalších epizod se počítá s dalším rozšiřováním obsahu a přidáním vozidel.

Oficiální stránka


 

Killing Floor


Ač je to s podivem, hra v kooperaci je stále spíše doménou konzolí. Naštěstí existuje modařská komunita, které také nám PC hráčům umožňuje sdílet dobrodružství společně s kamarádem. Hezkým příkladem je právě Killing Floor. Jedná se o survival hororovou akci, zcela zaměřenou na hraní v kooperaci. Hra se odehrává pod anglickým Londýnem, kde v tajných laboratořích probíhají tajné a nebezpečné pokusy s biologickými materiály a samozřejmě na lidech. Vyvíjejí se zde speciální látky, které mají přispět k větší síle a velikosti vojáků.


Něco se při testech zvrtlo a zmutovaní pokusní „králíci“ obsadí celé laboratoře a začínají vylézat i do města a je právě na vás tomu zabránit. Cílem je vždy přežít několik nájezdů nepřátel, za což jste následně oceněni a máte možnost si dokoupit vybavení, zbraně a munici a pokračovat dále – to vše na několika velmi profesionálně provedených mapách, které vás donutí skutečně efektivně kooperovat ve skupině. Hra se pyšní velmi propracovanou grafikou, poměrně vysokou obtížností a hlavně dech beroucí atmosférou.

Oficiální stránka


 

Red Orchestra


Původem mód pro UT2003 se s příchodem UT2004 dočkal své novější a propracovanější verze, která je držitelem několika prestižních cen (například mód roku v PCGameru). Red Orchestra zpracovává Rusko-Německý konflikt na Východní frontě, který je právem označován jako jeden z největších pozemních konfliktů všech dob. Předpokládá se (přesně počty neexistují), že ztráty na německé, ruské i civilní straně dávají dohromady zhruba 20 milionů mrtvých. Boje se můžete zúčastnit jako příslušník armády jedné nebo druhé strany na obrovských bojištích.


V boji můžete využít autenticky vytvořené zbraně všech kategorií, několik typů bojových vozidel (od džípů až po tanky), vše vyvedené k naprosté realističnosti na autentických bojištích. Profesionalita tohoto módu je na veliké úrovni a tak je celkem pochopitelné, že se stal módem placeným a v dnešní době se dá stáhnout a hrát jen přes Steam. Více informací o této velmi dobré modifikaci najdete v naší rozsáhlé recenzi kde jí náš redaktor udělil hezkých 75%.


 

Tactical Operations: Crossfire


Akční modifikace odehrávající se z pohledu první osoby, velmi podobná Counter Striku. Setkávají se dva teamy – teroristé a zvláštní jednotky. Ve hře je kladen důraz na taktiku a mise se hrají na kola a na body. Celý herní systém je velmi podobný zmíněnému Counter Striku. Mise se odehrávají v různých prostředí s různými cíli – od záchrany rukojmích v Saudsko-Arabské poušti až po bombardování naftové rafinerie v Kaspickém moři.


Celkem je k dispozici asi 15 různých map. K dispozici je více než třicítka zbraní od normálních až po takové unikátní kousky jako je odstřelovací puška Dragunov. Velkou devizou hry je realističnost a nádherné grafické zpracování, ať už se jedná o krásné asijské motivy, arabské pouště nebo infrastrukturu.

Oficiální stránka


Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

BlogyProfil blogu
Film, hry, život. Tu a tam napíšu něco, co mě zajímá, nebo se mě dotklo.
* Založen: 4.2.2006 23:16:18
* BlogRank: 1,25
* Přístupů: 47 919
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist