Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Unreal Tournament: Expanded Multiplayer je totální konverzí hry Unreal Tournament 2004 a přináší multiplayer s podporu povolání alias kitů tak, jak je známe například z Battlefieldů. Hlavní náplní hry je ovládat a získávat energii v bázích, za pomocí které udržujete vaše vozidla a veškerou obrannou techniku funkční.

UT:XMP je postaven na Unreal II: Expanded Multiplayer, který byl vydán v roce 2003 skupinou Legend Entertainment. Ta časem zanikla a byla částečně nahrazena novou skupinou Free Monkey Interactive, která svou modifikaci UT:XMP vydává pod UT2004.


Public Beta 3 obsahuje od minulé verze (která vyšla téměř před rokem) spoustu oprav a vyladění směrem k vybalancování a bezproblémovému chodu hry. Kompletní seznam úprav naleznete v balíku s modem, případně zde.


Pokud vás zaujali screenshoty, můžete si stáhnout tento 24 MB trailer. Ti z vás, kteří byste si chtěli vyzkoušet modifikaci poprvé, stahujte tento 330 MB balík. Pokud již modifikaci znáte a máte předchozí verzi PR2, stačí vám rozdílová 35 MB instalace odtud.

Výhodou je, že jde o multiplatformní instalaci, tedy ji lze použít jako pod Windows tak i pod Linux. Bohužel to znamená, že hra neobsahuje instalátor pro Windows, nýbrž pouze .zip archív, který musíte ručně rozbalit do UT2004. Modifikaci poté spustíte buď spuštěním UT2004 a přes menu "User Mods", nebo si ručně vytvoříte zástupce na UT2004.exe a ve vlastnostech do cesty přidáte mezeru a parametr "-mod=UTXMP" (příklad "c:\ut\ut2004.exe" "-mod=UTXMP").

Zde si můžete stáhnout verzi pouze pro Windows s instalátorem, který vám na ploše vytvoří odkaz pro spuštění modifikace. Navíc zabírá jen 283 MB.


Na závěr ještě soubory pro majitelé UT2004 serverů, kteří by chtěli zkusit rozjet modifikaci UTXMP na svých strojích.:
Server PR1.
+readme.txt
+Server PR2 patch.
+Server PR3 patch.

Přesto, že má hra multiplayer přímo v názvu, nabízí tato totální konverze také offline play spolu/proti botům. Tato funkce je zatím spíše experimentální a bude vylepšována až mezi posledními.

Zdroj: WorthPlaying.com, Free-Monkey.com

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

O hřeZákladní informace o hře
Unreal Tournament 2004 -Hodnocení GameParku:
88%Hodnocení čtenářů:
Digital ExtremesVydavatel:
Akční, First personŽánr:
Přejít na stránku hry

IKONKA

Ikonka GP
GamePark.cz
Toplist