Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Hráči ještě nevychladli z předchozího dílu a Uncharted se na nás chystá s novým samostatným datadiskem. Na co všechno se můžeme těšit a bude nové dobrodružství vůbec stát za to?

Uncharted 4: A Thief's End bylo důstojným zakončením dobrodružství Nathana Drakea. Hráči přesto toužili po dalším příběhu, a tak se vývojáři v Naughty Dog smilovali a po několika měsících oznámili Uncharted: The Lost Legacy. Samostatně spustitelný datadisk, který nás má nejen překvapit, ale rovnou šokovat. Ať už hrdinkou, zasazením, dějem nebo různorodými možnostmi. To, zda se jedná o příliš velké ambice, nebo naopak reálné sliby, se brzy dozvíte. 

 

 

 

Hlavní roli si střihne Chloe Frazer, oblíbená postava druhého dílu. Ta se tentokrát podívá do exotické Indie, dva měsíce po skončení příběhu Nathana, kde ovšem zjistí, že místní podmínky nejsou takové, jak si vždy představovala. Přesto jí nezbývá nic jiného než obdivovat krásy přírody, vyvarovat se konfliktům s místními a nalézt to, po čem touží. Tím je kel bohyně Ganéši, jenž symbolizuje nejen obrovskou náboženskou moc a posvátnost, ale zároveň i nezměrné bohatství. S tímto nelehkým úkolem jí bude pomáhat nájemná žoldačka Nadine Ross, která ve čtvrtém díle moc dobráckou povahou neoplývala. Tak jako tak, její poštuchování s Chloe má připomenout bratrský vztah Nathana a Sama. Jelikož si na kel brousí zuby i brutální válečník Asav, nic jiného než přátelství jim konec konců nezbývá. 

 


To, proč se daly Chloe a Nadine dohromady je relativně zřejmé. Soukromá armáda Shoreline pod vedením Nadine se rozpadla a z určitého úhlu je možné i tvrdit, že se snaží bývalá záporačka vykoupit ze svých tehdejších zločinů. Sice jsou s Chloe naprosto odlišné osobnosti, ale právě této neshody se vývojáři snažili dosáhnout. Ovšem jen díky tomuto zvláštnímu vztahu budou moci Asavovi konkurovat. Nadine má tendenci jednat přímo, podle svých vlastních pravidel a uplatnit tvrdou sílu tam, kde je nejvíce potřeba. Na rozdíl od iniciativní, impulzivní Chloe, která si potrpí na spontánní přístup. 

 

 


Podle nejnovějších informací se příběh v Indii protáhne nad deset hodin, což už je úctyhodné číslo.. Studio Naughty Dog se očividně inspirovalo jejich předchozím počinem Left Behind, který dopadl více než dobře a nabídl krátký prequel k původnímu Last of Us. Samozřejmě nepůjde po celou dobu pouze o nekonečnou akci, naopak bude dost prostoru i pro prozkoumávání, interakci s okolím a prošmejdění každého rohu a koutu. Ať už to budou těžké hádanky, panoramatické prostředí, nebo skryté poklady, nudit se zkrátka nebudeme a neustále bude co dělat. Stejně tak rozmanité budou i samotné úrovně. Po prvotní prohlídce válkou zpustošeného města se nám totiž otevře celý nový svět, včetně džungle, hor a tajuplných, neprozkoumaných chrámů. Pestrost má hrát první housle a ostatně je to něco, na čem bude titul stavět.

 


Prohlídka památek ovšem nebude tak jednoduchá. Cestu vám budou ztěžovat nepřátelé, se kterými si budete moci poradit rovnou několika způsoby. Pro milovníky stealthu postačí skupinku násilnických vojáků obejít, popřípadě si vypůjčit novou pistoli s tlumičem. Fanoušci akce si zase potrpí na klasickou střelbu z krytu a rozpoutání naprostého chaosu spolu se starou známou C4kou si vychutnají fajnšmekři vyžívající se v pacifikování nepřátel pomocí výbušnin. Jak je vidět, v arzenálu nebude naštěstí nic chybět.

 

 

 

Podstatnou část hry má ovlivnit i fakt, že celé město je ve válce. Nepostačí tedy jen tak procházet ulicemi, ale každý hráč bude muset zvolit unikátní a individiduální taktiku, díky které se dostane dál. A věřte, že námezdní vojáci se s vámi rozhodně mazlit nebudou. Tím lépe, že vlastní postup dostane dost prostoru a kombinace několika herních stylů také není od věci. Záleží jen na tom, jak se s tímto konceptem tvůrci vypořádají. Uncharted 4 se přece jen zaměřovalo především na hlavní příběh a byť se dostala řada i na průzkum, tak prim hrála akce. Podle slov vývojářů má být co se rozlehlosti týče The Lost Legacy největším dílem.

 

 

Je vidět, že se tvůrci ještě nehodlají Uncharted vzdát a podle nás je o to lepší, že se rozhodli dát přednost právě samostatně spustitelnému datadisku. Příběhový potenciál ještě zdaleka není vyčerpaný a kdoví, třeba se jednoho dne dočkáme i dalších příběhů. Prostoru a možností je víc než dost a Naughty Dog zkrátka ví, co dělají. Zmíněný dodatek Left Behind dosáhl svou kvalitou původní hry, v lecčem ji možná i částečně předčil a nabídl sice lineární, ale o to emotivnější kampaň s délkou okolo pěti hodin.

 

 

Na co se tedy můžeme ve finale těšit? Mezi přednosti se řadí především konečně možnost prozkoumat okolí podle libosti, pochopitelně za řádnou odměnu. Dále také inovace zbraňového arzenálu, nádherné prostředí a možnost kombinovat několik herních stylů. Pro fanoušky, co mají tendency obrátit sebemenší kamínek jen aby zjistili, zda pod ním něco není, se jedná o skvělé zprávy. Ale hlavní roli bude I přes tohle všechno hrát příběh. Podle všeho to zatím vypadá, že se bude od dosavadního dobrodružství Nathana nadmíru lišit, tedy až na bratské pojetí, a nabídne patřičnou změnu.

 

Nezbývá než čekat na 23. srpna, kdy na naše obrazovky Uncharted: The Lost legacy zavítá. Na závěr máme ještě jedno mile překvapení - celý titul bude plně přeložený do češtiny. Co se týče lokalizace, tak PlayStation 4 hry docela zaostávají. Je jen dobře, že se Naughty Dog zaměřilo i na tento aspekt. Těšíte se na exotickou dovolenou do země, kde i sebemenší nepozornost může znamenat smrt? 

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

IKONKA

Ikonka GP
GamePark.cz
Toplist