Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

TOP 10 her roku 2016

31.12.16, 10:00, autor: .Steve., rubrika: Herní sekce - Téma
Vybrali jsme pro vás nejlepších 10 her roku 2016. Rozhodování bylo těžké a komplikované, ale dospěli jsme k finálnímu výsledku. Zde jsou výherci, kteří by vám rozhodně neměli uniknout! Jako bonus přinášíme možnost získat klíče do hry.

Ještě než přejdeme k vyhlašování vítězů, je třeba zdůraznit, že tento žebříček je samozřejmě vytvořen dle názorů naší redakce. Vy byste ho dost možná poskládali úplně jinak a váš kamarád ještě odlišněji. To však neznamená, že má někdo pravdu a jiný se mýlí. Každá hra zkrátka oplývá celou řadou prvků, při čemž jeden titul má například lepší příběh, druhý grafiku, třetí je v podstatě bez příběhu, ale o to lepší boj nabízí. Pro každého je přitom důležitější něco jiného.Žebříčky na herní scéně je obecně obtížné vytvářet. Máme tu totiž celou řadu žánrů, které ve svém odvětví dosáhnou špičky. Rozhodnout však, zda je lepší výtečná střílečka či 2D adventura se silným příběhem, je téměř nemožné.

Následujících TOP 10 tedy berte spíše jako inspiraci či doporučení, nikoliv jako pevně dané pořadí, které by platilo pro všechny hráče světa.

 

 


1.       Stardew Valley

Vítězem se stává oddechovka Stardew Valley, která není zase tak známá jako jiné áčkové hity, jež disponují masivními reklamními kampaněmi. Přesto jsme si tuto hru doslova zamilovali. A nejsme sami. Podíváme-li se na Steam, má tato hra extrémně vysoké hodnocení. Pozitivních recenzí je 44600 a negativních jen 950, což znamená hodnocení zhruba 98 %. Titul oplývá nádherně jednoduchým konceptem, grafikou a přitom ohromnými možnostmi, při čemž vývojáři hru stále široce aktualizují. Staneme se farmářem, který se stará o svou farmu, seznamuje se s novými přáteli z vesnice a poznává tajemství okolí. Je to titul, jehož kouzlo pochopíte jen a pouze v případě, že si hru sami zahrajete. Nezapomeňte si proto přečíst recenzi zde.

 


2.       Inside

I zde narážíme na zvláště jednoduchý a čistý herní koncept. V rozměru 2,5D se dostaneme do kůže malého chlapce, jež utíká prapodivným světem, zatímco v patách má celou armádu. Díky audiovizuálnímu zpracování dokázal tento titul vytvořit napínavou atmosféru, která je skutečně jedinečná. Největší vadou na kráse je, že hra není delší. Druhé místo si však zaslouží, protože hrami jsme dnes již doslova zavalení a proto tak upřednostňujeme kvalitu nad kvantitou. I zde hráči Steamu hodnotí hru extrémně vysoko, zhruba na 95 % (z téměř 8000 recenzí). Naši recenzi najdete zde.

 


3.       Dark Souls III

Třetí příčku obsadila klasická AAA hra, která herní scénu obohacuje již potřetí. Dark Souls III u nás získal z této TOP desítky nejvyšší hodnocení – 95 %. Přesto zbytek redakce, stejně jako hráči v hodnoceních na internetu, nakonec upřednostnila výše zmíněné. Pokud však máte chuť na drsnou RPG akci z pohledu třetí osoby, je tahle hra vlastně tím nejlepším z tohoto žánru. Více zde.

 

 

 


4.       Overwatch

Pokud v podstatě neřešíte příběh a máte především zájem o čistou přímou akci a nikdy nekončící multiplayerovou střílečku, pak svou pozornost rozhodně zaměřte na Overwatch. Zatímco většina obdobných stříleček vsází na realistické postavy, zejména vojáky, v tomto titulu si vyzkoušíme originální postavy se speciálními (i magickými) schopnostmi. Vyberte si svého hrdinu a ovládněte bitvu po svém. Článek o hře zde.

 


5.       Battlefield 1

Sázíte-li raději na starou dobrou střílečku a nechcete zrovna hrát za podivnou příšeru, vyberte rozhodně Battlefield 1. Využívá to nejlepší z léty ověřené série a stává se špičkovou střílečkou z dob 1. světové války. Úžasná atmosféra, napětí a kopa zábavy na stovky hodin. Tak v článku zde hodnotíme Battlefield 1. A díky vhodně zvolené době si užijeme zbraní a výbavy, jakou téměř nikde jinde nanajdeme. Rozhodně doporučujeme.

 


6.       Furi

Jednou z nejoriginálnějších her roku 2016 je rozhodně Furi. Nečekali jsme to. Vždyť tahle bojovka nezávislého studia The Game Bakers je jejich vůbec první hrou, o které se nakonec ani příliš nemluví. O to více si zaslouží krásnou šestou příčku, protože jde o skutečný skvost. Hra je to obtížná a nabízí skutečnou výzvu v rámci bojů proti nejrůznějším protivníkům. Příběh z neobvyklého světa je přitom neskutečně silný a rovná se těm nejlepším, jaké můžeme na herní scéně naleznout. Rozhodně se podívejte na recenzi zde. Doporučujeme si pustit i trailer.

 


7.       Uncharted 4: A Thief's End

Sérii Uncharted vám zajisté představovat nemusíme. Sami jsme byli zvědaví, jakým způsobem zvládne poslední díl série vše uzavřit. Krásný zážitek po všech stránkách je zajištěn. Bohužel však pouze na konzoli PlayStation 4. Tak jsme hodnotili úchvatný závěrečný díl série v naší recenzi zde.  Dost možná jde o vizuálně nejhezčí titul celého roku. Nejlepší díl série si zajisté nemůže nechat ujiž žádný pořádný fanoušek.

 


8.       Firewatch

Po smutných událostech bereme práci správce chráněné oblasti, abychom unikli ze stereotypního života ve městě. Právě zde na nás čeká doslova perfektní příběh, který nás nenechá vydechnout. A hlavní postavy nám přirostou k srdci více, než si budeme ochotni připustit. Na tenhle zážitek a atmosféru, jen tak nezapomenete. Více o hře zde.

 


9.       DOOM

Kašlete na příběh, milióny možností, přemýšlení a chcete si prostě jen pořádně zapařit? Pak je pro vás střílečka DOOM to pravé ořechové. Nekončící přímá akce bez chvíle oddychu umožní rozdat si to jak s tisíci protivníků, tak ohavnými démony. 31 920 pozitivních a jen 2700 negativních recenzí na Steamu mluví za vše. Krev, kusy těla a strašidelné mapy.  Tahle hra od Bethesda Softworks tak rozhodně není pro každého a tak je samozřejmostí, že je až od 18-ti let. Více o hře zde.

 


10.   Dishonored 2

Magie, příběh i boj z pohledu první osoby. To vše ve špičkové kvalitě nabízí Dishonored 2, jež vyšel ke konci roku. Pokud jste zastánci stealth. vyžíváte se v nádherných kombech a zároveň rádi prozkoumáte nejrůznější prostředí, pak jste na správné adrese. Nechybí ani jedny z nejzajímavějších skillů. Více zde.

 

 

 


 

Ačkoliv není příliš obvyklé mluvit o hrách mimo žebříček, rádi bychom zmínili také povedené tituly XCOM 2 (recenze zde), The Division (recenze) a Hitman, které nás v tomto roce také pozitivně zaujaly. Prosíme, abyste neodsuzovali některé ne tolik známé hry, které jsme do TOP 10 zařadili. Často hry na první pohled nemusí vypadat tak výtečně a jejich kvalitu poznáte až po nějaké době hraní.

 


Napište nám do komentáře pod článek, jaké hry se vám v roce 2016 nejvíce líbily. První ČTYŘI získají klíč ke hře Minion Masters (recenze zde). Je nutné být registrován, abychom vám mohli klíč zaslat skrze SZ. 

 


 

Toto je poslední článek roku. Děkujeme za projevenou přízeň v roce 2016 a přejeme, ať se vám v příštím roce splní vše, co si budete přát!

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

IKONKA

Ikonka GP
GamePark.cz
Toplist