Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

The Crew - Preview

11.06.14, 00:06, autor: haXik|LP, vyšlo v blogu: H-r-y

Že by v téhle době byla nouze o arkádové závody se říci nedá, ale pokud přijde řeč na ty opravdu skvělé, výběr se  neúprosně zužuje. Ikonou tohoto žánru je bez pochyby Need for Speed, ale určitě Vám tahle hra dává to, co byste od ní očekávali? Grafice nelze nic vytknout, hratelnost je chytlavá, ale v podstatě se jen dokola recykluje něco, co kdysi fungovalo - funguje i teď, ale je jen otázkou času, kdy to každého hráče omrzí. Vylepšení v novějších dílech jsou jen minimální, čemuž se v podstatě ani nedá divit, když se nového Need for Speed dočkáme téměř každý rok. Ve škatulce masivně multiplayerových závodních arkád se mi vybaví snad jen Need for Speed: World, což je masivně zabugovaná hra, která mě osobně svojí hrateností příliš neoslovila, o grafice nemluvě. Z předešlých řádek se může zdát, že jen kritizuji sérii NFS, ale tak to není. Několik titulů jsem si skvěle užil, ale už prostě čekám něco nového a revolučního.
Přesně tenhle nápad mělo veleslavné studio Ubisoft, které právě vyvíjí hru s názvem The Crew. Pokusí se spojit hratenost, grafiku i hru více hráčů v jeden celek, který by měl dle očekávání sesadit NFS z trůnu a ochromit svět závodních her. Vrhneme se tedy na samotný popis The Crew, co můžeme očekávat a co nás nemine.

 

 


Důležitý faktor takovéto hry je mapa, tudíž kdekoho jistě potěší, že přejet z jednoho jejího konce na druhý, potrvá neuvěřitelných 90 minut. A to prosím pěkně nejrychlejším vozem, nejrychlejší cestou. Během toho projedete slavná města jako Miami, Los Angeles, Chicago, Detroit, New York a tak dále. O pestrost herního světa se spolehlivě postarají hluboké lesy, vyprahlé pouště, zasněžené hory nebo obří města - ostatně se můžete přesvědčit sami v přiložených videích. Volnost pohybu by měla být praktický neomezená, zajedete si tam, kam Vám to fyzikální zákony povolí, k čemuž bohatě poslouží rozsáhlý vozový park, jehož konkrétní numero zatím bohužel neznáme, ale pravděpodobně bude obří. Co se týče tuningu, prý bude ohromný - Need for Speed: Underground proti tomu bude vypadat jako štěně (tvrdí sám Ubisoft). "Hmm, silná slova", říkáte si, ale přiložené video Vás bleskurychle vyvede z omylu, protože zde je krásně vidět, jak si kromě nárazníků a všech možných spoilerů vyměníte i konkrétní součást přímo v motoru a tím se změní samotný chod/výkon celého vozu. Krom toho si každé vozidlo přizpůsobíte kterémukoli terénu, tedy i z nizoučkého Lamborghini si uděláte zemibuřícího džípa, se kterým hravě překonáte všechny nástrahy pouští nebo lesů.

 

 


Hlavní myšlenkou hry, je "Nikdy nehraj sám", přesto zde najdete více jak 20 hodin singleplayerové kampaně. Přednostním zaměřením, jak jsem již psal, je hra pro více hráčů - COOP i Multiplayer. Na gigantické mapě budete potkávat stovky ostatních závodníků, kteří brouzdají napříč USA a prokousávají se vyhranými závody k lepším vozům a jejich vylepšením. Závody nabídnou hned několik režimů, na jejichž podrobnější vysvětlení si ještě budeme muset počkat: Go To, Collect, Get Away, Follow, Takedown, Outrun a Race. Neustále dýchající svět Vám kromě úkolů nabídne třeba závodění s konkurenční partou, dostižení soupeře v určitém městě nebo honička s policejní patrolou - zábava na další desítky hodin. Co se týče osobního profilu, nalenete zde i jisté skilly, které si průběžně vylepšujete, ale k tomuto tématu bohužel nemáme další informace.

 

 


Vysoké očekávání jistě směřuje ke grafickému zpracování. Jelikož byla většina videí natáčena na XO, jejich rozlišení je v 720p a kvalitu grafiky tak nelze přesněji posoudit. Nyní se objevil gameplay s rozlišením 1080p, je sice velmi zrychlený - tím pádem rozmazaný, ale grafika vypadá fantasticky. Těšit se můžeme na průběh dne/noci i střídání počasí. Mnoho automobilových fanoušků potěší možnost řídit vůz z pohledu řidiče, což navodí opravdu vynikající závodní atmosféru.

 


V nedávné době Ubisoft otevřel registrace, ve kterých se můžete zapojit do otevřené bety, začínající 23. července pro PC. Vše je samozřejmě zdarma, stačí mít účet na Uplay. Majitelé starších konzolí, možná i počítačů budou pravděpodobně zklamaní. Na PS3 ani Xbox 360 hra nevyjda a nároky pro PC nejspíše nebudou zrovna malé, ikdyž na dnešní poměry víceméně odpovídající. Jelikož se jedná o next-gen hru, vydání na PS4 a XO je samozřejmé. Cena se pohybuje kolem 1500Kč/konzole a 1100Kč/PC. Plné verze hry a následného pordeje se dočkáme 11.11. 2014.

Follow me:
YouTube
Facebook
Web
Twitch

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

BlogyProfil blogu
* Založen: 30.6.2011 16:52:51
* BlogRank: 1,16
* Přístupů: 10 685
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist