Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Můj pohled na věc.

Všichni víme co se stalo ve Francii. Je to něco, co velmi ovlivňuje dění ve světě a nějak bych na to celé chtěl reagovat. Co se vlastně stalo? Pár vymytých mozků se rozhodlo ve jménu Alláha zabít co největší počet lidí. Datum si vybrali přímo skvělé, prostě den, kterého se západní civilizace nesmyslně bojí a zároveň den, kdy se na několika místech shromáždí velké množství lidí, což je velice lehký cíl. Vše začalo v pátek 13.11.2015 kdy naši hrdinové postříleli několik lidí v pařížských restauracích, kavárnách a také na ulicích. Hlavní masakr měl přijít na fotbalovém utkání Francie - Německo, kde se nacházelo 80 000 lidí. Výbuch uprostřed tribun by určitě usmrtil desítky lidí a v nastálé panice by se nespíše další stovky ušlapaly. Naštěstí kontroly probíhaly důkladně a terorista byl odhalen a urychleně se odpálil před stadionem, díky tomu zemřelo "jen" 5 lidí a to i přesto, že se před stadionem odpálili hned 3 teroristé. Francouzský prezident byl ze stadionu evakuován a fanoušci v nevědomí dokoukali celý zápas. Je nutno dodat, že fanoušci byli v nevědomí uváděni cíleně, aby nenastala panika. Dále byla napadena další restaurace, kde bylo usmrceno 18 lidí. Bohužel největší ztráty byly na koncertu rockové skupiny Eagles of Death Metal. Zde byly odpáleny všechny 4 nálože umístěné na teroristech. Zemřelo 87 lidí. Členové skupiny Eagles of Death Metal nebyli zraněni. Židovským majitelům budovy už bylo v minulosti vyhrožováno a sama skupina Eagles of Death Metal již měla v Izreeli koncert. Zatím je nahlášeno 129 mrtvých lidí. 350 lidí bylo zraněno a 99 je v nemocnicích v kritickém stavu, takže počet obětí nejspíše ještě vzroste. Útočníci, kterých bylo 8 byli identifikováni jako Francouz a pak člověk se Syrským pasem, který se do Evropy dostal jako imigrant přes Řecko a člověk s Egyptským pasem. Známí politici útok odsoudili, což se dalo čekat a začalo se hlídat plno objektů jak u nás tak v zahraničí. Mě přijde posílená ostraha u nás jako zbytečné vyhazování peněz. Česká republika zatím není v hledáčku teroristů a navíc teroristé po takovém velkém útoku hned tak znova nezaútočí. 


Jelikož útoky probíhaly několik hodin, tak celou událost sledovala živě média. Ta se hlavně předbíhala v počtu mrtvých. V ČR například Novinky od Seznamu, nebo Idnes, v zahraničí mezi top sledované zase patří BBC za Evropu a CNN za USA. Celou hru nakonec vyhrálo CNN, když uvedli 153 mrtvol, jak na takové číslo přišli je všem záhadou, ale nakonec svoje počty ráno Evropského času upravili. ČT24 nabídlo speciální živý vstup, který byl až do ranních hodin. Reportáž ČT24 musím pochválit, informace byly zajímavé, přehledné a nabídli vstup plno reportérům z místa činu. Také měli dost informací z jiných médií. Jen mě zklamaly názory "odborníků" co se také do televize dostali. Média mají informovat a ne debatovat o tom "co a jak". Naopak články internetových médií mě zklamaly, redaktoři se ve svých textech ztráceli, články byly nepřehledné a informace se drasticky lišily. 


V dnešní době ale vládnou sociální média a to se ukázalo i při tomto útoku. Už v noci se objevovaly desítky druhů obrázků s nápisy Pray for Paris. Facebook navíc spustil službu, kde se uživatelé v místě útoků mohli nahlásit, že jsou v bezpečí. Sama se přihlásila jedna moje kamarádka žijící v Paříži. Dále začaly na sítích jako Facebook nebo Twitter kolovat hashtagy jako #PeaceForParis (mír pro Paříž), #PrayForParis (modlitba pro Paříž) a #JeSuisParis (jsem Paříž). JeSuisParis vznikla ze známého hashtagu #JeSuisCharlie, který vznikl při útocích na redakci Charlie Hebdo v lednu roku 2015. Stejně jako v lednu, kdy se objevoval satirický hashtag #JeSuisAhmed, tak i po listopadovém útoku se objevovalo plno satirických hashtagů jako #PrayForPalestina, #PrayForMexico a podobně. Největší BOOM ale začal, když Facebook vytvořil službu, kdy si můžete svoji profilovou fotku překrýt vlajkou Francie a to buď na jednu hodinu, jeden den, týden a nebo dokud si fotku nezměníte. Vlajku si během dne přidal snad každý třetí aktivní uživatel v Evropě a tak neskutečně překonal i nedávnou duhovou vlajku na podporu homosexuálních sňatků. Po celém světě pak bylo osvětleno plno budov a objektů do barev francouzské vlajky. V ČR například Petřínská rozhledna či ještědský vysílač. Zareagovali i další stránky. Google na svojí stránku hodil černou stužku a Youtube hodil do francouzských barev slovo TUBE. Navíc na stránce Youtube je propagován kanál FRANCE 24 English, kde jsou aktuální informace o útoku v anglickém jazyce. Jelikož se s francouzkými vlajkami strhla na Facebooku opravdová bouře, začala se taky velká část uživatelů proti tomuto bouřit. Nejvíce sympatizantů proti tomu byli hlavně anarchisté, antifašisté, komunisté, přátelé Ruska, nacisté a dokonce i posluchači metalu. Toto jsem si nevymyslel, našel jsem si nesčetně stránek a lidí s veřejnými profily. Tito lidé pak také začali přidávat fotky Usámy bin Ládina či džihádisty Johna v barvách francouzské trikolóry. Také přidávali fotky Paris Hilton či francouzského salátu s hashtagem #PrayForParis. Jiní si stěžovali proč nebyl takto vyzdvihován pád ruského letadla, nebo peklo v Rumunském klubu. Další pouze poukazovali na to, že je toho příliš, nebo že to nikomu nepomůže. Já sám jsem si profilovku změnil, připadá mi to jako symbolické gesto k podpoře lidem bojujícím o život a k pozůstalím. Navíc to sjednocuje obyvavetele na této planetě, kteří jasně říkají, že se teroristů nebojíme. Aby toho nebylo málo, tak jen pár hodin po konci těchto útoků vykolejil ve Francii vlak TGV při testovací jízdě, na místě zemřelo 10 lidí.


Co zatím víme o teroristech? Nebyli to ani hinduisté ani buddhisté ani křesťané a ani ateisté. Byli to muslimové. Fanatičtí muslimové. Teroristů praktikujících islám je více než dost. Navíc většina teroristických útoků od 20. století byla spáchána právě muslimy. To značí, že s touto vírou není něco v pořádku. Útok byl přišit teroristickému uskupení Islámský stát, zároveň teroristé pořvávali (kromě obvyklého Allahu Akbar) i slova, že se jedná o odvetu za činnost západu v Sýrii a Iráku. Co můžeme očekávat? Teroristické útoky budou zajista přibývat. V Evropě se jedná zejména o Francii, ale to neznamená, že jiné státy nebudou postihnuty tímto morem. Minimálně jeden terorista z osmi se do Francie dostal jako "uprchlík zbídačený válkou". Navíc teroristé měli plno kontaktů v Belgii. Ale v místech, kde je velká koncentrace muslimských přistěhovalců. Nejlepší řešení na tuto situaci je 100% zastavit migraci do Evropy a plošně zakázat islám, hlídání objektů není nic jiného než velké divadlo. Realita je taková, že se nestane vůbec nic. Obyvatelé Evropy jsou tu jako dobytek čekající na porážku a při dalších útocích budou hromadně vyvražďováni jako dobytek.

 

 

Další články z této sekce...

ANKETA

S článkem převážně

Celkem: 28 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

BlogyProfil blogu
* Založen: 27.3.2011 12:21:04
* BlogRank: 2,51
* Přístupů: 622 670
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist