Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Návod, jak získat kteroukoliv dívku. Právě to nabízí herní počin Super Seducer, který nás vrhne do řady různorodých situací, kde jedině správné rozhodnutí povede k telefonnímu číslu či třeba jen nezávaznému sexu.

Téma svádění žen zajímá široké publikum již poměrně dlouhou dobu. Podíváme-li se do nedávné minulosti, určitým milníkem bylo vydání knihy Hra (The Game), na kterou brzy navázaly dvě řady americké reality show The Pick Up Artists. Tam guru známý jako Mystery učil ty nejneschopnější muže, jak získat kteroukoliv dívku na světě. Pro úplnost nutno dodat, že již před vydáním zmíněné knihy Hra existovala řada různých guru s odlišnými „návody“, jak něžnější pohlaví okouzlit.

 

Bylo tak jen otázkou času, než některý „guru“ své umění převede do počítačové hry. Hned z kraje nutno dodat, že se nejedná ani tak o klasickou hru, jako spíše o interaktivní film. Zpravidla se začne přehrávat scénka, jež navodí určitou situaci, ve které samozřejmě okamžitě potkáváme překrásnou slečnu. A právě tu chceme získat za každou cenu. Pak už se střídá to, co naše pevně daná postava říká sama od sebe s pauzami, kdy se čas zastaví, abychom si zvolili ze 2-4 možností. Většinou jde o to, co přesně chceme říct, ale někdy můžeme zvolit i pohyb, včetně jemného tlačení hlavy slečny k poklopci. Scénky lze v případě potřeby po prvních 2 vteřinách přeskočit.

 

 

 

Ano, řada možností je vyloženě neslušných, sexistických a neuctivých. Na to opačné pohlaví obvykle reaguje dost nevybíravě a pošle nás pryč či rovnou začne volat policii. Nenechte se ale zmást, „správně“ není ani opačný extrém, tedy být za každou cenu hodným, milým človíčkem, který je tu pro holku za každých okolností. To nás totiž zavede do tzv. kamarádské zóny, kdy si s námi holka chce povídat a svěřovat se nám, ale rozhodně s námi nechce nic víc mít. Po každé odpovědi nejdříve vidíme přímou reakci slečny, případně i její kamarádky či jiného doprovodu. Hned poté se obrazovka přepne na našeho guru jménem Richard La Ruina (kolem kterého leží dívky ve spodním prádle), jež nám vysvětlí, proč naše odpověď byla správná, neutrální nebo špatná. Ačkoliv narazíme na výjimky, kdy guru řekne jen „that was wrong – to bylo špatně“, drtivá většina našich rozhodnutí spustí kompletní vysvětlení.

 

Ve hře narazíme na několik slečen, při čemž některé z nich se opakují v jiných situacích. Tvůrci si však dali záležet, aby prostředí bylo zcela odlišné a i dívka měla jiné šaty, takže to ve výsledku vyloženě stereotypní není. Pochválit je třeba projevy dívek, které jsou velmi výrazné. Nepotkáme tak žádné nevýrazné ustrašené dívky, které budou jen monotónně přitakávat, zatímco samy téměř nic neřeknou. Hádám, že vybrané ženy jsou zkušené herečky, které prostě ví, jak co zahrát. Podívejte se na obrázky níže, jak různorodé projevy náš „cíl“ má. Občas jen tak z legrace neuškodí záměrně zvolit něco vulgárního, abychom pro pobavení viděli i výrazné odmítnutí. Jindy si zase myslíme, že jsme uspěli, když třeba dostaneme číslo, avšak guru nám hned prozradí, že toto číslo je falešné a náš postup byl špatný.

 

 

 

Ve hře je bohužel jeden obrovský háček. Je totiž celá v angličtině. Můžeme si sice zvolit titulky hned v několika jiných jazycích, ale pokud neumíte některý rozšířený cizí jazyk opravdu dobře, budete mít problémy se orientovat. Některé volby navíc ukrývají velmi neznámé pojmy jako je třeba „best friend test“ nebo rutina „strawberry field“. Jde o specifické postupy, které používají lidé věnující se technikám svádění, avšak běžnému hráči zřejmě moc neřeknou, takže se jen těžko může plnohodnotně rozhodovat.

 

Titul nabídne prvotřídní záběry, které jsou laděny spíše uměleckým směrem, než jak okolí vidíme reálně. Kamera se totiž většinou zaměří na několik prvků, které jsou ostré, zatímco pozadí je výrazně rozmazané. Perfektní je výběr lokalit, které pokaždé vypadají zajímavě a to i díky výbornému nasvícení. Kvalita jde ruku v ruce velikosti her, která je necelých 12 GB, při čemž herní doba je zhruba jen 2 až 3 hodiny.

 

Titul je rozdělen do 10-ti celků. Některé z nich jsou nazvány dle daného prostředí, ať už jde o ulici, bar, kavárnu, klub nebo třeba kancelář. Jiné se zaměřují na specifickou situaci a tak se kapitola jmenuje třeba „od kamarádky k partnerce“, kdy se učíme jak sbalit kamarádku. Na konci každého celku na nás vyskočí graf, který zopakuje naše jednotlivá rozhodnutí a to včetně zopakování, proč je tato možnost ne/správně. Kteroukoliv kapitolu si samozřejmě můžeme kdykoliv zopakovat. Hned z úvodu mě zarazila proměnlivá hlasitost, kdy nejdřív „řvala“ hudba v menu, pak se spustilo tiché úvodní video a zase následovalo hlasité menu. V dalším postupu hrou však už vše bylo v naprostém pořádku.

 

 

 

Důležitá otázka na závěr – skutečně nás hra naučí balit dívky? Osobně bych řekl, že hra nám skutečně v některých věcech může pomoci, takže si uvědomíme, jaké základní chyby děláme či co naopak neděláme, ačkoliv bychom měli. Nicméně v praxi tyto postupy nefungují pokaždé a to z mnoha důvodů. Každá dívka je totiž jiná a tak zatímco určitý „postup“ jednu zaujme, jiná nás hned odmítne. Tato rozdílnost však platí jen do určité míry a tak je možné se přiučit určitým společným věcem (například „Ahoj, chceš orální sex?“ na 99,99% slečen fakticky nezabere). Respektovat je třeba také kulturní odlišnosti, protože řada věcí je v USA normální, zatímco v ČR nikoliv. Autor postupů nicméně opakovaně zmiňuje, že své rady viděl fungovat po celém světě.

 

Super Seducer rozhodně je originálním a vcelku kvalitně zpracovaným interaktivním filmem. Přestože hra vyjde 6. března a bude dostupná i na Steamu, cena je dosud neznámá. Titul je obtížné procentuálně ohodnotit, protože hodně záleží na hráči, který ji bude hrát. Pokud o svádění nevíte naprosto nic a umíte dobře anglicky, hra vaše schopnosti zlepší. Jestli vám to však s holkama "jde" nebo anglicky příliš neumíte, pak tenhle počin můžete vyzkoušet spíše pro nevšední legraci, než-li získání neomylných postupů na každou dívku. Za nás dáváme 75 %.

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

IKONKA

Ikonka GP
GamePark.cz
Toplist