Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Steam Trading Cards

26.05.13, 11:04, autor: David197, vyšlo v blogu: Novinky ze světa her

 

Na službu Steam přichází další novinka tentokráte v podobě sběratelských kartiček. O co vlastně jde? Zaprvé pokud se chcete zúčastnit je potřeba vlastnit vstupenku do testovací fáze Bety. Tu lze získat mnoha způsoby, nejprve je po vás vyžadováno přihlášení se do skupiny Steam Trading Cards Group a následně vyčkáte, zda se na vás neusměje štěstí a budete obdarováni rovnou třemi vstupenkami i pro své kamarády. Pokud by se tak nestalo, existuje další možnost a to komunitní trh, kde lze zakoupit za velmi malou cenu vstupenku nebo i různé věci. Jakmile budete vlastnit Betu všimnete si, že celý váš dosavadní profil se velkým obratem změnil v cosi lepšího a přehledného.

 

             


Na svém profilu můžete zaznamenat svůj level i počet chybějících XP k postupu na další úroveň. Vše je krásně přehledné na jednom místě. Vidíme, jakou hru jste odehráli včetně splněných achievementů tak i online přátele nebo také vaše odznaky. Celá tato akce jak už jsem zmiňoval je ve fázi Beta tudíž zatím jsou udělané pouze následující hry – Portal 2, CS:GO, Don´t Starve, Half-Life 2, Team Fortress 2, Dota 2 - kde lze sbírat sběratelské karty. Avšak pozor, mnoho hráčů si klade otázky proč když hraju například TF 2 nezískám své kartičky. Sběratelské předměty mohou získat pouze ti, co si hru zakoupili dříve, než přešla do free to play módu jako Team Fortress 2. To platí i pro dárkové kopie her. Postupem času se bude rozšiřovat spektrum her, u kterých sbírat karty.

 

    


Nyní k hlavnímu jádru článku. Uživatel si může zahrát kteroukoliv hru (ze seznamu) pokud ji vlastní a během hraní obdrží do inventáře sběratelskou kartu. Každá hra má určitý limit karet, které lze získat pouze hraním. Dejme si příklad – CS:GO nabízí hráči 3 karty z 5. Tudíž zbylé dva kousky si musíte obstarat sami ať už výměnou s kamarádem anebo navštívením Komunitního marketu, kde lze sledovat různé cenové nabídky a karty si dokoupit. Ceny na marketu se pohybují průměrně kolem 0,30€ až 0,80 €. V této situaci je dobré chvíly počkat, sledovat nabídky a jakmile nám někdo nahodí návnadu (kartu) s cenově přijatelnou nabídkou tak ihned udeřit.

 

              


Sesbíráním všech karet (celý průběh můžete samozřejmě sledovat ve svém profilu pod kolonkou – Odznaky) si lze vycraftovat odměny. Můžete obdržet slevový kupón vztahující se na hru nebo dlc, pozadí z dané hry na svůj profil, speciální barevné smajlíky. Se vším je možné obchodovat prostřednictvím marketu. Valve si tu bere malinký poplatek za zprostředkování služby (příklad – vaše nabídka činí 0,90€ a můžete získat 0,80€) což není zas tak hrozné.  Při postupu na vyšší level se vám trošinku vylepší možnost rozložení profilu. Po získání odznaku z hry, může hráč opět sesbírat druhou várku karet a vylepšit si jeho stávající odznak, kde za něj opět obdrží hodnotné odměny.

Celkově je to velmi dobrý nápad od Valve jak více oživit službu Steam. Myslím si, že většině hráčů se tato možnost si zkrášlit profil bude líbit.

 

 

Zdroje: steampowered.com

Další články z této sekce...

Kupte si Portal 2 v našem shopu:
Cena:
699 Kč
Verze:
PC
Další platformy:
Xbox 360, PS3
Koupit hru Portal 2

ANKETA

Zúčastníte se?

ano

Celkem: 58 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

Blog ve kterém vás budu informovat o novinkách ze světa počítačových her.
* Založen: 16.4.2012 17:07:27
* BlogRank: 1,17
* Přístupů: 24 010
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist