Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Star Wars: Battlefront

27.12.15, 14:00, autor: Celebrimbor, rubrika: Herní sekce - Recenze
Popadněte blaster a skočte rovnýma nohama do věrohodně propracovaného světa Star Wars. Veďte odvážnou vzpouru ve jménu svobody nebo se přidejte k mocnému impériu a zničte drzé rebely, jenž se opovážili postavit temné straně síly. Vyrovnaný souboj dobra a zla můžete rozhodnout právě vy!

Na hře jako je Battlefront je krásně vidět progresivní vývoj herního průmyslu. Když v roce 2005 vyšel Battlefront II, všichni žašli nad úžasně zpracovanou hrou a hodnocení se pohybovala kolem krásných 85 %. O deset let později tu konečně máme nový Battlefront, jenž se může svému předchůdci oprávněně vysmívat, a to především po grafické stránce, kde je rozdíl více než patrný. Ne, že by nejnovější Battlefront dosahoval grafiky současné špičky, avšak i tak je více než vydařená.

 

 

Zejména zpracování prostředí výtečné a obdivuhodné. Co jiná mapa, to jiná planeta, což ostatně znamená i kompletně jiné prostředí se vším všudy. Jednou se tak proháníme hustým lesem Endoru, kde se můžeme schovat za každý strom, jindy je hra výrazně přímočařejší a stealth vyměníme za nepřetržité přestřelky. Nepřijdeme o boj na ledové planetě Hoth, pouští planetě Tatooine (kde vyrostl Luke i Anakin) nebo se vám pořádně zamotá hlava při soubojích stíhaček. A co takhle trochu lávy na planetě Sollust? To je jen malý výčet, zatímco map je ve hře celých a „šťastných“ 13.

 

 

Co se od Battlefrontu II příliš nezměnilo, je základní koncept. Hra rozdělí hráče do dvou týmů – na rebely a impérium, aby si to rozdali na mapě a plnili nejrůznější úkoly dle  aktuálně hraného módu. A aby bylo hráčů vždy dostatek na obou stranách, hra nám příslušnost k týmu přiřkne automaticky. Zatímco v předchozích Battlefrontech výhra či prohra pro hráče neznamenala v podstatě nic, nyní jsme odměňování za všelijaké úkony a zabití kredity, za které si pak koupíme nové a lepší vybavení. To vše je řešeno pomocí karet, takže naše věci máme v balíčku, zatímco před bitvou si musíme vybrat pouze tři, které budeme využívat. Ještě než si karty ale pořídíme, je třeba si je nejprve odemknout, takže má hráč pořádnou motivaci se snažit a postupovat, protože zkrátka touží po pořádné výbavě, která mu umožní smáznout nepřátele jedna dvě. Takové cestování s jetpackem je o poznání rychlejší a nepřátele mají problém vás trefit, zatímco hození tří granátů za sebou zase položí každého campera. Najdou se i kontroverzní zbraně jako raketomet, který téměř ihned zamkne nepřítele a řízena raketa jej zabije na jednu ránu, takže se téměř nemůže bránit. Různého vybavení je ve hře pořádná spousta a je radost získávat nové věcičky, což celkovou hratelnost povyšuje na nový level.

 

 

Hru perfektně zpestřují i známí hrdinové světa Star Wars. Na obrazovkách se nám tak objeví tři hrdinové na každé straně, kteří se zároveň stávají obávanými bojovníky. Mají totiž více životů, větší damage a především tři speciální schopnosti. Princezna Leia například umisťuje štít chránící před střelbou, Emperor Palpatine šlehá blesky a Dath Vader pomocí síly okamžitě uškrtí nepřítele. Takový Luke Skywalker zase odráží nepřátelskou palbu svým zeleným světelným mečem a zabije tak nepřítele pomocí jejich zbraně. Nechybí ani Boba Fett, Darth Vader či Han Solo. Hrdinové tedy plně odpovídají době, ve které se vše odehrává, ale popravdě jich mohlo být o něco více. Zvláště světelné meče dřímají pouze dva hrdinové, takže jsou ve hře dosti potlačeny, přestože je to jedna z nejoblíbenějších zbraní ve Star Wars.

 

 

Dalším tahákem je slušná řádka herních módů, ve kterých se herní taktiky rapidně liší. V takovém módu Drop Zone hraje 8 na 8 a úkolem je získat, jak již název napovídá, dropnuté věci dříve než soupeř. Mód Supremacy (nadvláda) naproti tomu otevírá obří bitvy, kde dva týmy o dvaceti hráčích bojují o obsazení objektů na obří mapě. Zde se v plné míře uplatní i nejrůznější vozidla. O svou roli nepřijdou ani letadla, která je ale díky jejich rychlosti obtížné nasměrovat přímo na nepřítele, avšak kvalitní piloti umí týmu výrazně pomoci. Při troše štěstí hráči narazí na ležící bonus, který vezme a uplatní až dle uvážení. Vyrobí tak s okamžitou platností štít, turret, dělo které může ovládat nebo se může stát hrdinou, takže po novém spawnu běhá třeba jako mocný Darth Vader.

 

 

V dalším módu jménem Walker Assault republika oplývá dvěma ATAT, tedy obřími chodícími tanky, jenž jsou extrémně pomalé, avšak velmi odolné. Zatímco pokračují směrem k pozicím rebelů, odboj je musí sundat co nejdříve. Prvním úkolem je obsadit dva objekty najednou, čímž jsou povolány rebelské stíhačky, jenž ATAT oslabí natolik, že rebelové konečně mohou spustit svou palbu, aby tyhle smrtící megastroje zničili. Třešničkou na dortu jsou letecké souboje, které ale slouží spíše proti stereotypnosti a dlouhodobě samy o sobě zase tak zábavné nejsou. Svou postavu si lze solidně upravit dle vlastních preferencí a na výběr máme nejenom z široké škály hlav, účesů, helem, vousů či barvy kůže, ale dokonce se lze stát i jinou rasou, při čemž však spousta těchto možností je potřeba odemknout postupem ve hře.

 

 

Opomenout nesmíme ani mise typu „zabij nepřátelské hrdiny“, kdy každá strana má od začátku tři hrdiny, které musí zároveň chránit a stejně tak zničit soupeřovy velikány. Někdy je bohužel výhodnější se s hrdinou schovávat někde na kraji mapy, nežli být uprostřed bojové vřavy, kde nás dav soupeřů brzy rozstřílí. To ale samozřejmě poněkud ničí smysl a zábavnost módu. Milým překvapením jsou mise, kde musíme přežít vlny nepřátel, do kterých se pustíme sami nebo v coopu (bohužel max s jedním spoluhráčem). Každá vlna je něčím specifická a objevují se nepřátelé s různým vybavením, od jetpacku a neviditelnost až přijdou na řadu létající droidi či AT-ST. Nechybí ani klasické módy jako capture the flag.

 

 

Často je spawn po úmrtí téměř okamžitý, takže zabití soupeře je paradoxně téměř bezúčelné, jelikož se vzápětí objeví ihned znovu, pouze na jiném místě. Díky tomu si všichni hráči si hru užívají neustále a nahrává to riskantním (a zajímavým) výpadům, avšak zabijeme-li povedeně tři nepřátele, mohlo by to mít větší efekt než získání nějakého toho krátkého času navíc. Hlavní roli zde tedy hraje plnění stanovených úkolů.

Nový Battlefront je výtečnou střílečkou z pohledu první či třetí osoby, nabízející tolik možností, že se stává každá bitva neopakovatelným zážitkem v mimořádném prostředí. I přes různé mouchy jako je příliš omezený počet míst pro spawn nahrávající camperům či nízký počet hrdinů (zvláště Jediů), je titul vydařeným kouskem nabízející pestré a zábavné přestřelky i pořádné RPG prvky. Hru tedy můžeme vřele doporučit a hodnotíme 85 %.

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

IKONKA

Ikonka GP
GamePark.cz
Toplist