Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Stal Mielec

13.03.17, 10:38, autor: Stahler, vyšlo v blogu: Fotbalové stadiony očima fanouška

Stal Mielec: Stadion nováčka polské druhé nejvyšší soutěže patří k těm lepším v rámci této ligy, ačkoliv má atletickou dráhu, které vůbec nemám rád, jelikož vzdaluje hlediště od hřiště. Zajímavé je, že tartan je modré barvy, což nebývá zrovna obvyklé. Stadion možná dokonce splňuje i podmínky na případnou účast v nejvyšší soutěži, ale aktuálně klub čeká tuhý boj o záchranu v nižší lize, což je jasná priorita. Kdysi byl klub velmi úspěšný, dokonce v minulosti dvakrát vyhrál v nejvyšší soutěži a slavil mistrovské tituly. Stadion disponuje umělým osvětlením, sloupy jsou netradičního vzhledu, kapacita stadionu je 6864 sedících diváků. Stadion má dvě kryté podélné tribuny, nahoře jsou umístěné prosklené skyboxy. Za brankami by se daly umístit menší montované tribuny, kdyby to bylo nutné, nějaký prostor na ně tam je. Ale to zatím nehrozí, průměrnou návštěvu nemají ani tolik, kolik je současná kapacita stadionu. Sedačky na stadionu jsou v klubových barvách, bílé a modré a jsou zajímavě uspořádané, opticky to vypadá solidně. Co se týče kotlů pro aktivní fanoušky, je to uspořádané přesně tak, jak to známe u nás z Mladé Boleslavi. Oba kotle jsou naproti sobě na krajích tribun, což je skvělé na vzájemné hecování. Plot není nijak vysoký, takový standardní a bez sítě, tak výhled na fotbal je z obou kotlů stejně dobrý, což je rozhodně plus.

 Dopravu na stadion autem bych úplně nedoporučoval, parkoviště mi přišlo menší a kdyby bylo na nějaký zápas vyprodáno, nestačilo by. Ke stadionu jede nějaká linka místní autobusové MHD. Stadion je v podstatě na kraji města, ale do patnácti minut se tam dá dojít pěšky z vlakového nebo autobusového nádraží. Jsou naproti sobě a pro fanoušky hostujících týmů je tohle určitě fajn, že není cesta na stadion nějak komplikovaná.

 Občerstvení na stadionu bylo obrovské zklamání. Měli jenom za 7 zlotých zapékanku, což je taková rozpůlená bageta, kde jsou zapečené různé přísady a pak už k jídlu měli jen nějaké chipsy, bída. Z pití za 6 zlotých pivo Tyskie, za 5 zlotých nealko typu coly, fanty a tak. Za 5 zlotých teplý čaj a káva byla tuším za 6 zlotých.

 Vstupné na stadion je pro malé děti, studenty do 26 let a invalidní osoby za 10 zlotých, pro ostatní je cena vstupenky 20 zlotých. 20 zlotých zaplatí i fanoušci hostujících týmů do svého určeného sektoru. VIP vstupenky do lóží s občerstvením se prodávají za 200 zlotých. Co jsme si s kamarádem však všimli, vůbec o ně není zájem, ta místa zela prázdnotou. Klub vydává zdarma programy k zápasům obstojné kvality, což je chvályhodné, jen je trochu hloupá skutečnost, že jsou poskládané na sedačkách v sektorech uprostřed stadionu. Takže lidé, kteří mají lístky na krajních sektorech, si pro ně musí dojít a může se i stát, že už nebudou. Jak to chodí na protější straně stadionu a v sektoru hostů, netuším. Lepší by bylo, kdyby je rozdávali na pokladnách nebo u vstupů na stadion.

 

Další články z této sekce...

ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 15 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

* Založen: 6.2.2010 20:51:03
* BlogRank: 1,37
* Přístupů: 115 769
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist