Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Jako fanoušek herní série Grand Theft Auto jsem se rozhodl popsat způsob získání a vlastnosti speciálních a raritních vozidel v jednotlivých dílech této hry.

SPECIÁLNÍ A RARITNÍ VOZIDLA V GTA LIBERTY CITY STORIES (PSP verze)

 

Ano je to tak, i v LCS se nacházejí speciální a raritní vozidla jako v předchozích GTA (vozidla jako např. Bickle´76, Manchez, Avenger, TOYZ a podobné tu úmyslně neuvádím, protože tyto můžete získat za splnění vedlejších misí a většinou mají jednu svojí spawnovací pozici).
(seznam budu postupně doplňovat neboť jsem LCS začal po delší odmlce opět hrát)

Ohnivzdorné Rumpo - nachází se v misi "Bone Voyeur". Stačí ho během mise dovézt do garáže u savehouse, tam ho zničte, garáž ho opraví a je to.

Ohnivzdorný Sanchez - v misi "Booby Prize" na nich závodí vaši soupeři. Stačí si vzít motorku, dojet na start závodu (ne však do žluté značky) a poté vystřelit na závodníky. Závod předčasně začne a soupeři se rozjedou. Počkejte až dojedou do cíle (opět na startovní pozici) a jakmile zastaví zaparkujte k nim svoji motorku. Slezte z ní, rozstřílejte ji a až vybouchne bude mise neúspěšná, avšak zničené motorky zde zůstanou, takže pak už jen stačí jednu dotlačit do garáže u savehouse (po celou dobu ji musíte mít v zorném poli jinak zmizí). Pokud byste zkoušeli jiný způsob získání této motorky, buď by vám nadobro zmizela (diskvalifikace či dokončení závodu) nebo by ztratila svoji speciální vlastnost.

 

PCJ 600

PCJ 600


Neprůstřelné a ohnivzdorné nebo výbuchodolné a ohnivzdorné PCJ 600 - nachází se v misi "Biker Heat". Je to ta motorka na které vám ujíždí Wayne. Pokud ho zabijete během jízdy na motorce (např. v tunelu pod Saint Marks) tak PCJ 600 bude neprůstřelné a ohnivzdorné. Pokud ho necháte dojet zpět do Chinatown a tam ho poté zabijete při pěší honičce, bude výbuchuodolné a ohnivzdorné. Pak ho stačí dovézt do garáže u savehouse.

Neprůstřelný, ohnivzdorný a výbuchuodolný Cheetah, Banshee, Stinger, Stallion, Manana, Perennial, Idaho, Esperanto, Bobcat, Patriot a BF Injection - vyskytují se v náhodném pořadí ve vedlejší misi "Car Salesman" v Portlandu, kde máte za úkol zaujmout zákazníka ke koupi vozidla. Během přesvědčování zákazníka nebo po tom co se rozhodne auto koupit jeďte na severovýchod na pláž (pod Salvatorovou vilou) a tam opatrně s vozidlem zajeďte do vody. Jakmile se objeví Mission failed vyjeďte s vozidlem z vody, nebo ho "vytlačte" ven a pak už jen dovezte do garáže u savehouse. V pozdější fázi hry, kdy se vám otevře Stauton Island může zajet na molo do Bedfort Point, kde je "utopení" vozidla jednodušší. Pokud se pokusíte vozidlo získat jiným způsobem, např. vystoupíte, zničíte ho častým bouráním nebo zákazník ztratí zájem, auto unikátní vlastnosti ztratí.

 

Cheetah

Cheetah


Ohnivzdorný Leone Sentinel - v misi "Made Man" jej řídíte. Stačí během útoku gangu Sindaccos zajet na severovýchod na pláž (pod Salvatorovou vilou) a tam opatrně s vozidlem zajeďte do vody. Jakmile se objeví Mission failed vyjeďte s vozidlem z vody, nebo ho "vytlačte" ven a pak už jen dovezte do garáže u savehouse. Pokud se pokusíte vozidlo získat jiným způsobem, např. zničením v garáži, auto po Mission failed zmizí.

Ohnivzdorný Sanchez - ve vedlejší telefonní misi "Red Light Racing" na nich závodí vaši soupeři. Postupujte stejně jako při získávání ohnivzorného Sancheze v misi "Booby Prize".

Ohnivzdorný Hellenbach GT - ve vedlejší telefonní misi "Low-Rider Rumble" na nich závodí vaši soupeři. Postupujte stejně jako při získávání ohnivzorného Sancheze v misi "Booby Prize".

Hellenbach GT

Hellenbach GT

 

Ohnivzdorný Sentinel - nachází se v misi "Making Toni". Stačí s vozidlem na začátku mise zajet na molo do Bedfort Point a tam ho "utopit". Jakmile se objeví Mission failed vyjeďte s vozidlem z vody nebo ho "vytlačte" ven a pak už jen dovezte do garáže u savehouse.

Ohnivzdorné Banshee - nachází se v misi "Sayonara Sindaccos". Postupujte stejně jako při získávání Sentinela.

Neprůstřelný a ohnivzdorný Stretch - nachází se v misi "Search and Rescue". Postupujte stejně jako při získávání Sentinela.

Neprůstřelný, ohnivzdorný a výbuchuodolný PCJ 600, Freeway, Sanchez a Faggio - vyskytují se ve vedlejší misi "Bike Salesman", kde máte za úkol zaujmout zákazníka ke koupi motorky. Stačí na začátku ujet zákazníkovi a zajet s motorkou na molo do Bedfort Point a tam ji "utopit". Musíte to však stihnout během ubíhajícího časového limitu, jinak motorka ztratí své unikátní vlastnosti. Jakmile se objeví Mission failed vyjeďte z vody nebo ji "vytlačte" ven a pak už jen dovezte do garáže u savehouse.

Ohnivzdorný PCJ 600 - ve vedlejší telefonní misi "Torrington TT" na nich závodí vaši soupeři. Postupujte stejně jako při získávání ohnivzorného Sancheze v misi "Booby Prize".

Ohnivzdorný Deimos SP - ve vedlejší telefonní misi "Deimos Dash" na nich závodí vaši soupeři. Postupujte stejně jako při získávání ohnivzorného Sancheze v misi "Booby Prize".

 

Deimos SP

Deimos SP


Mezi raritní vozidla patří neprůstřelný, ohnivzdorný, výbuchuodolný, zkrátka nezničitelný Maverick, který se nachází v misi "Calm Before The Storm". Po začátku mise sledujte vrtulník až do Chinatown, kde přistane na střeše jednoho domu. Vezměte si motorku (nejlépe PCJ 600) a vyjeďte schody nahoru (nejlepší způsob je se rozjet a přidávat rychlost pomocí analogové páčky směrem nahoru, nebo schody vycouvat. Při couvání držte analog směrem doleva, půjde to snadněji). Pak už stačí jen nastoupit, nikdo na vás nebude útočit. Můžete však létat pouze v této misi a pouze nad Chinatown, neboť pokud místo opustíte objeví se Mission failed, vrtulník zmizí a vás to zabije. To samé platí pokud se pokusíte před přistáním vrtulníku "vystřelit" jeho pilota sniperkou ven nebo se pokusíte na střeše střílet, napadnout či přejet motorkou člena gangu.

 

Maverick

LCS Maverick

 

Lukaso.

 

Původní zveřejnění mého článku zde:

Největší české GTA forum: http://www.gtaforum.cz/

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

BlogyProfil blogu
Něco málo zajímavostí o herní sérii Grand Theft Auto.
* Založen: 12.6.2009 10:52:03
* BlogRank: 0,91
* Přístupů: 25 456
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist