Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

South Park: The Stick of Truth

04.01.13, 14:00, autor: .Steve., rubrika: Herní sekce - Preview
„Krucinál, zabili Kennyho! Vy parchanti!" aneb kdo by neznal poněkud animovaný seriál South Park. Po sérii všelijakých her s touto tématikou, konečně přichází kvalitně vyhlížející titul. Připravte se na pořádnou akci nabitou sprostými výrazy a neslušným obsahem. Představujeme vám South Park: The Stick of Truth.

South Park na herní scéně není žádnou novinkou. První hra série vyšla již roku 1998 s obyčejným názvem South Park. O rok později spatřilo světlo světa South Park: Chef's Luv Shack a na přelomu roku 2000 vyšel South Park Rally. Následovalo 9 let pusta a prázdna a teprve rok 2009 přinesl další titul v sérii, nazvaný South Park Let's Go Tower Defense Play. Dosud poslední vydanou hrou pak byla  South Park: Tenorman's Revenge v roce 2012.

 

 

 

Představené tituly měly naprosto odlišný charakter. Zatímco jedna hra byla střílečka, další se jevila jako puzzle a jiná zase jako závody. South Park jsme tak mohli okusit snad skrze všechny herní žánry. Stejně jako byla přelétavá náplň hry, téměř pokaždé se měnil i vývojářský tým a u nikoho se vývoj nadobro neusadil. Bude nejnovější titul dostatečně úspěšný, aby další hry série South Park zůstaly v rukou stejných vývojářů?

 

Jaké kompetence vlastně mají chlapci z Obsidian Entertainment, který stojí za nejnovějším počinem South Park: The Stick of Truth? Vcelku slušné, neboť za sebou mají velkolepé hity jako Fallout: New Vegas, Star Wars: Knights of the Old Republic II nebo Dungeon Siege III. To a mnohem více přitom stihli od roku 2003. Nový South Park by tak mohla být skutečná pecka. Spustit si ji můžeme na PC, Xboxu 360 nebo PlayStationu 3.

 

 

Vydání bylo naplánováno na 5. března 2013 a toto datum udává také Steam a řada zahraničních serverů. Nedávno se však objevily zprávy o odsunutí vydání na pozdější datum roku 2013. Na to, jak to nakonec skutečně dopadne, si tak ještě nějaký ten měsíc budeme muset počkat. Předprodej však byl již zahájen a předplatitelé jako bonus získají speciální zbraně pro svého hrdinu. Jak jsme již naznačili, hra bude k dispozici i na Steamu.

 

 

 

A v čem že spočívá příběhová linie? Vžijeme se do kůže nově přistěhovaného dítětě, které se snaží získat nové kamarády. Po troše vynaloženého úsilí potkáváme známé hrdiny seriálu South Park. Ti nás ihned zasvětí do svého vytvořeného království. Po našem boku tak povstane Stan, Kyle, Cartman i Kenny a my se můžeme konečně pustit do neskutečného dobrodružství. Jak je z názvu hry patrné, děj se točí kolem kouzelného artefaktu s podivným názvem – klacek pravdy.

 

 

 

V první misi se vydáme pro to nejlepší kung-pao, které následně musíme donést čaroději. Úkol se zdá být z počátku triviální, situaci však brzy zkomplikuje skupina chuligánů, která nás napadne. Co naplat, pořádné rvačce se nevyhneme. Tady se konečně odhaluje pravá kráse propracovaného soubojového systému. Kromě klasických útoků se můžeme bránit či provádět nevšední speciální výpady.

 

Pokud házení ninja hvězdic a uzdravování pomocí popcornu nestačí, situaci pořád může zachránit Cartman, který sundá kalhoty a zapálí unikající plyn ze své zadní části těla. Ničivá vlna ohně nemilosrdně smete každého soupeře. Zbraně našich hrdinů budou skutečně všelijaké. Jednou soupeře zaženeme naběračkou, podruhé válečkem na těsto. Při troše štěstí pak získáme golfovou hůl, opravdový luk nebo kosu. Vybavit se lze i tajemným klackem pravdy.

 

 

 

Každá postava si volí speciální třídu. Konkrétně je k dispozici válečník, paladin, princezna, elf a čaroděj. Pochopitelně tak můžeme očekávat odlišné schopnosti a možnosti každé třídy a jsme tuze zvědaví, kdo bude co vlastně umět. Jako ve správném RPG, i zde můžeme naši postavu navléct do nejrůznějšího magického brnění a v rukou dřímat epické zbraně. Dle vývojářů existuje na bilión kombinací postav, oblečení a zbraní. Coby nepřátele se nám pak postaví zmutovaní krabi, skřítci, stoupenci hnutí hippies i nejrůznější síly pekla. Chybět nebudou ani poměrně odolní bossové. Nezapomenutelná válka tak může začít.

 

Stejně jako v seriálu, i zde uslyšíme ty nejsprostší možné výrazy, uvidíme zarážející obrázky a prožijeme ty nejkomičtější situace. Že zůstane atmosféra stejně fantastická, jak ji známe, zajišťují samotní autoři televizního seriálu Trey Parker a Matt Stone, kteří na hře tvrdě pracují.

 

 

Při představování hry na E3 2012 se nechali slyšet, že po 15ti letech vytváření světa South Park neměli potuchy o rozestavění lokací objevujících se v seriálu. A protože bude South Park: The Stick of Truth disponovat volným světem, po kterém se budeme libovolně pohybovat, museli vytvořit mapu a jednotlivé lokace do ní zařadit. Museli tak strávit velkou spoustu času na postavení celého města a my doufáme, že bude alespoň zhruba odpovídat i dějům z epizod, které již uběhly a že jich nebylo zrovna málo.

 

 

 

Grafická stránka hry je kreslená, což se dalo vzhledem k podobě seriálu očekávat. Design celého titulu vypadá velice líbivě a vlastně si to v jiném provedení ani neumíme představit. Podíváme se na mnoho rozličných lokací, například budeme procházet podzemím, lesem, zahradami a proženeme se i školním pozemkem. Přestože některé z předchozích South Park her dostaly třetí rozměr, South Park: The Stick of Truth si vystačí s pouhými dvěma rozměry. To však vůbec není na škodu a naopak tím hra získává na přehlednosti.

 

 

 

Zatím to bohužel vypadá, že nejnovější titul série South Park nebude mít multiplayer, což je jistě veliká škoda. Tuto informaci alespoň momentálně značí oficiální stránka hry na Steamu. Do vydání je však času dost a třeba se ještě hry s kamarády dočkáme.

 

South Park: The Stick of Truth vypadá jako skutečně kvalitní titul. Pořádná dávka vulgarismu, parádní příběh, neutuchající hratelnost a to vše zabalené do jen těžko popsatelné atmosféry městečka South Park. To je pořádný dárek, který na nás po Vánocích čeká. Datum vydání se neúprosně blíží a nastal čas se pomalu připravovat na peklo na Zemi.

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

IKONKA

Ikonka GP
GamePark.cz
Toplist