Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Shadow of Tomb Raider

11.05.18, 10:00, autor: Paliage, rubrika: Herní sekce - Preview
Velký úspěch posledního dílu Tomb Raidera zapříčinil, že vývoj dalšího už je v plném proudu a protože nedávno byly oznámeny podrobnosti a zveřejněny první obrázky a videa, můžeme se podívat, kam se Lara vypraví tentokrát.

Tomb Raider snad není potřeba představovat, všichni, a to i ti počítačovými hrami nepolíbení, určitě znají tuto akrobaticky nadanou archeoložku. O to víc, když její první díl vyšel již v roce 1996 a způsobil značnou senzaci. Pod vedením vývojářského studia Crystal Dynamics Lara chytila druhý dech a teď otěže přebírá studio Eidos Montreal, aby završilo tuto trilogii. Všichni jsme tedy zvědavi, jestli se jim povede uspět i se třetím dílem, který má vyjít 14. září 2018 pro PC, Xbox One a PS4.

 

 

 

 

Od samého začátku doprovází Shadow of Tomb Raider podezřelé úniky informací. Tak třeba samotný název tohoto dílu byl prozrazen prý tak, že jeden uživatel Redditu si na své dovolené všiml, jak jakýsi podezřelý maník píše něco do laptopu a to něco má nadpis právě Shadow of Tomb Raider. Údajně to měl být jeden z vývojářů, který si dělal poznámky o prostředí, v němž by se třetí díl Tomb Raidera měl odehrávat. Zní to skoro až pohádkově, nicméně po nějaké době vydavatelství Square Enix tuto informaci opravdu potvrdilo a bylo i zveřejněno datum, kdy má tento díl vyjít, a sice 14. 9. 2018.

 

 

Později světlo světa spatřil i krátký trailer, který vyvolal značné diskuze o tom, kde se tedy Tomb Raider bude odehrávat. V traileru je totiž zachycena indiánská pyramida, jenže těch je v Americe vícero a stavělo je hnedle několik starodávných civilizací. Někteří v komunitě si mysleli, že jde o incké pyramidy v jižní Africe, jiní zas hádali, že se jedná o aztécké či mayské v Americe střední. Nicméně video, která bylo zveřejněno teprve nedávno ale dalo zapravdu druhému táboru, jedná se tedy o mayské pyramidy a děj se tak bude minimálně z velké části odehrávat ve střední Americe. Mayská tématika neposkytne jen kulisy do pozadí, ale bude z ní vycházet i hlavní příběh. Lara Croft nebude mít o nic menší úkol než zachránit svět před mayskou apokalypsou. To zní tak trochu jako klišé, přeci jen zachraňování světa není nic nového na druhou stranu taková indiánská zápletka ve spojení s Tomb Raiderem může být opravdu dost zajímavá.

 

 

Jak podle traileru a screenshotů, které byly zveřejněny 27. 4. 2018, můžete sami vidět, půjde ale rozhodně o zajímavé a hlavně mokré prostředí. Kromě samotných indiánských pyramid nás čekají pralesy, v měsíčním třpytu blyštící se skalnaté zátoky, různé zatopené lokace a dostaneme se i do obydlené oblasti. Jisté tedy je, že lokace budou dost atraktivní a bohaté na zajímavé kulisy a jak jsme mohli vidět v traileru, dočkáme se i svižné akce.

 

 

 

Ačkoli prostředí vypadá slibně, je otázkou, jestli se autorům podaří navázat na předchozí úspěšné díly a hlavně, jestli přijdou s nějakou osvěžující inovací, protože, co si budeme povídat, už dvojka byla docela podobná jedničce. Jakýsi příslib tu sice je, neb by údajně mělo jít o díl, který završí vyprávění a v němž by Lara Croft měla - konečně - dospět. Jenže to je tak krásná marketingová a hlavně obecná fráze, že těžko říct, co ve skutečnosti čekat. Možná bude příběh vyprávěn s větším důrazem na psychologickou či emocionální rovinu, případně bude celá hra pojata vážněji, jako byl nedávný film.

 

 

 

Je tu ještě jeden fakt, a sice že hru vyvíjí Eidos Montreal namísto Crystal Dynamics, osobně jsem dost zvědav, jak - a jestli vůbec - se tato skutečnost na samotné hře podepíše. Mohlo by jí to přinést svěží dech, na druhou stranu by to stejně tak hře mohlo ublížit. Nicméně Tomb Raider stále vychází pod záštitou nakladatele Square Enix a ten si určitě ohlídá, aby značku Tomb Raider nikdo neponičil.

 

K Tomb Raideru vyjde i season pass, ten bude obsahovat sedm částí, ty jsou pojmenovány Path (cesta). Každá taková cesta bude obsahovat jak příběh, novou zbraň, tak třeba i outfit pro Laru.

 

 

Zapište si tedy do diáře datum 14. 9. 2018, kdy vyjde nový Tomb Raider, a připravte si velkou zásobu suchého prádla. Bude to bezpochyby hezké zpříjemnění začátku školního roku. Doufejme, že nebudeme zklamáni, Lara Croft opravdu dospěje a my se tak můžeme těšit na poutavý příběh, který nebude jen o skákání a povrchním zabíjením nepřátel.

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

IKONKA

Ikonka GP
GamePark.cz
Toplist