Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Serious Sam 4: Planet Badass

09.06.18, 20:00, autor: Gurdo, rubrika: Herní sekce - Preview
Vše co zatím víme o připravovaném čtvrtém díle legendární akční série Serious Sam v našem souhrnném článku. Bude dlouhé čekání ku prospěchu věci a dočkáme se některých spekulovaných novinek nebo už pro takové herní matadory není na světě místo?

Nedlouho před právě probíhajícím E3 naši slovanští bratři z chorvatského studia CroTeam officiálně oznámili blížící se vydání čtvrtého dílu Serious Sama. Jakým směrem se tato FPS ze staré školy bude ubírat však můžeme zatím pouze spekulovat.

 

 

Série Serious Sam od začátku cílila na pravověrné fanoušky devadesátkových stříleček, jejichž zlatá éra skončila s příchodem sofistikovanějších FPS akcí jako byl Half-Life nebo Deus Ex. Serious Sam nabídl v první řadě masivní, rychlou a přímočarou akci, která byla založena na vytrvalých přílivech vysokého počtu zrůdných nepřátel a stále atraktivnějších a účinnějších zbraních. V devadesátých letech se takovým hrám říkalo „doomovky", ale Serious Sam zdaleka nenavazoval jen na tento pro žánr erbovní titul. Tvůrci se evidentně učili také u dalších slavných her jako byl Duke Nukem 3D, Unreal nebo Quake. Ostatně na některé své vzory hra docela otevřeně odkazovala.

 

V podstatě lze vnímat celou sérii jako pokus o profesionální realizaci fanouškovské vize dokonalé hry skomírajícího žánru - ryzí bezmyšlenkovité střílečky (něco podobného dělá ve svých filmech Quentin Tarantino s westerny, samurajskými filmy a jinými žánry).

 

 

Pomineme-li různé herní odbočky a předělávky, čekání na nový, čtvrtý díl je zatím nejdelší v historii série. Poslední plnohodnotný díl, Serious Sam BFE, vyšel v roce 2011. Studio CroTeam pak v roce 2013 vypustilo zvěst, že vše směřuje k vydání čtyřky, ale od té doby ticho po pěšině přerušené pouze otevřeným zpochybněním přípravy pokračování samotným studiem. Teď už ale víme, že nový Serious Sam je na cestě. A přijde v pravý čas, protože hry tohoto žánru, které nabízejí staromódně přímočarou hratelnost, zažívají v posledních letech renesanci, a to včetně těch nejslavnějších titulů jako je Doom nebo Wolfenstein.

 

Oficiální oznámení nového Serious Sama s podtitulem Planet Badass má podobu ani ne minutového teaseru, který je zároveň pozvánkou na E3, kde tvůrci bezpochyby nabídnou mnohem více informací. Zatím se o vývoji série můžeme jen dohadovat: Teaser zakončený řevem a útokem bezhlavých kamikadze na první pohled napovídá, že jádro hry - její styl a hratelnost - zůstane nezměněné. Množí se však spekulace o změnách, které možná lze z traileru také vyčíst.

 

 

Podle některých Samova jízda na motocyklu značí, že nás ve čtvrtém díle čeká otevřený svět. Jiní zase poukazují na siluety stojící v závěru vedle Sama a domnívají se, že bude možné hrát za více charakterů, popřípadě, že nás čeká MMOG. To všechno by byly změny opravdu zásadní, ale popravdě řečeno nevíme o nich nic. Počkejme tedy pár dní po E3 abychom se dozvěděli více.

 

 

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

IKONKA

Ikonka GP
GamePark.cz
Toplist