Čekejte prosím
Čekejte, prosím...

Metro: Exodus je pro některé hráče nejočekávanější hrou tohoto roku. Mnohé z nich bohužel nejspíš nepotěší změny, které sérii s novým dílem čekají. Informace o nich nám přinesl server Gameinformer, který se ve studiu 4A Games mohl blíže podívat na vývoj a zahrát si i demoverzi hry. 

 

Největší změnou je přístup k hernímu světu. V Metru zkrátka tak bude zcela chybět metro. Toho už se obávali někteří hráči dříve, protože je už déle známo, že hra bude vyprávět o putování Artyoma a některých přeživších z Moskvy na dalekou Sibiř s nadějí, že tu najdou lepší domov. To se nyní potvrdilo. V Metro: Exodus skutečně najdeme především venkovní lokace a i když se občas podíváme i do nějakého toho podzemí, prim bude hrát povrch. Přesto nepůjde o hru s otevřeným světem, jak se někteří obávali (a jiní doufali). Lokace budou rozhodně mnohem větší než v předchozích dvou hrách (některé budou mít až 2 kilometry čtvereční), ale stále půjde o lineární hru, ve které se budeme postupně přesouvat do nových rozsáhlých lokací, ale nebudeme se moci vracet ani cestovat, jak se nám zachce.

 

Svět nicméně působí na poslech dobře. Příběh hry se bude odehrávat v rozmezí celého jednoho roku a podíváme se během něj na celou řadu různorodých lokací. Ty budou navíc osídleny osobitými frakcemi, žijícími povětšinou izolovaně. Řeč je například o skupině náboženských fanatiků, kteří uctívají gigantickou rybu, žijící v blízkém jezeře. To vůbec nezní špatně. S frakcemi bude možné navázat různé vztahy - pasivní, ale i nepřátelské. K tomu budou různě ve světě k dispozici i vedlejší úkoly, o kterých se povětšinou dozvíme s nalezených poznámek nebo rozhovory s NPC.

 

Co se zbraní týče, najdeme tu starý známý systém vylepšení zbraní, ale údajně odpadne starost o náboje. V Metro: Exodus totiž nebude problém si z nalezených materiálů munici vyrobit. To zní trochu smutně, protože série Metro vždycky dokázala vybudovat napětí díky tomu, že o náboje byla většinou nouze a nebylo radno jimi plýtvat. Ve hře opět najdeme také ovladatelná vozidla. Zatímco ale v minulých dílech to byla jen drezína, teď to bude třeba i ovladatelný člun a další dopravní prostředky, které zatím tvůrci nechávají v tajnosti.

 

V každém případě se jedná o rozporuplné změny. Rozdílné frakce zní třeba skvěle, ale vypustit z Metra temné tunely plné duchů a mutantů? Nebude pryč ten pocit ztísněnosti a nervozity, když jimi člověk kráčel, s posledními pár náboji v zásobníku? 

 

To se uvidí na podzim tohoto roku, kdy Metro: Exodus vyjde na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

 

 

 

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

IKONKA

Ikonka GP
GamePark.cz
Toplist