Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Saga Unreal

08.01.09, 02:43, autor: Vortexx-Neo, vyšlo v blogu: Vortexx-Neo (Hry,Hudba)
Saga Unreal a jak je natom tento herní fenomen dnes ? ....

V tomto blogu se podíváme na celou ságu Unreal přiblížíme si vznik, příběh, novinky, a mnoho dalšího.

 

Unreal:

 

Všechno začalo Hrou Unreal která vznikla už v roce 1997\ Oficielní vydaní však až v roce 1998.

 

Unreal co vlastně Unreal je ? Jedná se o 3D first person akci jednu z 1 her která posouvá multiplayer té doby na zcela novou uroven. Unreal běží na UnrealEnginu 1 tedy (UE1) v té době nejpropracovanější grafický engine pro hry ubec od fyrmi Epic Games v té době ještě pod názvem Epic Mega Games. Unreal nevznikl pouze pod vedením Epic Games ale i Digital extremes.

 



Unreal obsahuje Jak multiplayer tak i Singl player který lze hrát jako každou druhou hru Bojujete v tmavých chodbách z nejrůznějšími stvůry plníte ukoli. I v dnešní době má tato hra co nabídnout.

 

Multiplayer zde už si můžete hrát jak proti Botum řízeným počítačem tak i proti živým lidičkám po internetu či lokální síti ( i Zde na GP na tuto legendu nezapomněli tak vesele doní )

 


Ted už samozné herní mody


Multiplayer:


Vněm si zahrajete jak proti živým lidičkám po modemu či po internetu a lokální sítitak tak i proti botum.

 

DeathMatch, Team Game:  (totéž co DeathMatch, ale hráči jsou rozděleni do týmů)

 

Coop Game: (To už plníte singl playeroví příběch spolu z kamarádem napřiklad přez internet hrajete singl dobra věc a zabava)

 

DarkMatch: (DeathMatch, ale s nutností využití věcí)

 

King of the Hill: (DeathMatch  pokud 1 zabyjete jste tagzvaně king matesilnější kadenci zbraní a zakažde zabyti spluhrače se vam připíšou 2 fragy místo 1).

 

BotMatch: Hraje se na stejný způsob jako Multiplayer, ale s výjimkou, že hrajete proti počítačem řízeným protivníkům (botům)


Zde si užijete spoustu zábavy. Jediný mód, který si s boty nezahrajete je CTF (ale nezoufejte i tento mod lze dodatešně stáhnout)

http://unreal.wbs.cz/4.gif

 

Singl player:


Unreal obsahuje 10 zbraní  které ovšem dostáváte v průběhu prodíráním se skvělým Unreal Příběhem. Unreal obsahuje 30 map pro singleplayer rozdělených na několik misí. Unreal je zábava, při které se rozhodně nebudete nudit.


Pro Zajímavost HW Nároky:


 

Pentium 100 Mhz s 32 MB RAM a graf. kartou se 4 MB RAM. Ovšem za předpokladu, že budete hrát s nízkými detaily a rozlišením (např: Duron 750 Mhz, 64 MB software rendering 320x200). Pokud máte něco silnějšího a nejnovější patch 2.26, můžete si tuhle hru zahrát i pod OpenGL ve vyšším rozlišení (800x600) a vysokých detailech (RAM a TNT2 32 MB).

 


Podrobnou recenzi teto hry chystám bude se jednat o podrobný výpis patchu, nových i starých, modu, přídavků nastavení a grafiky.

 


Unreal Tournament

 

 

Unreal Tournament přezdíván také jako UT 99 vyšel v roce 1999 jak už z názvu vyplivá 

stejně jako Unreal 1 tak i Unreal Tournament běží na Enginu 1 tedy UE1 a však už na novější podpora DX7 (directX) který značně zvýšil kvalitu obrazu. Opět Tvorba Tvůrců Epic Games a Digital Extremes.

 


 

Unreal Tournament je převážně Multiplayerová akce která se dá hrát jak proti živým lidičkám po internetu i lokální síti stejně jako jeho starší bratříček Unreal. Unreal Tournament Neobsahuje Příběh jako Unreal 1 není divu původně se mělo jednat o pouhý datadisk ke hře Unreal rozšiřující multiplayer. Později se tvůrci hry to rozhodli jí vydat jako samostatnou hru.

 


 

 

Unreal Tournament se okamžitě stal nejznámější hrou té doby kterou hrálo tisíce hráču po celém světě i dodnes má značně rozsáhlé komunity hráču a tím značné myslím značné bez problému konkuruje fenoménům jako je Unreal Tournament 2004.

 

Unreal Tournament obsahuje všechny zbraně z povodního unrealu pouze se změnil jejich design funkce, i kadence zůstává stejná.

 


Herní Mody:

Assault, Capture the Flag, DeathMatch, Domination, InstaGib CTF,
InstaGib DeathMatch, Last Man Standing, Team DeathMatch


HW naroky:

CPU 266MHz, 64 MB RAM, 16 MB grafická karta

 


Unreal Tournament 2003

 

 

Unreal Tournament 2003 o tomto dílu by se dalo velice dlouho spekulovat Unreal Tournament 2003

 

posouvá herní unreal engine o latku výše. UT2003 běží na enginu Unreal Engine 2 tedy UE2 který běží na DX 8 (Directx8) což už přidává velice slušné efekty do hry, prostředí, výbuchu a mnoho dalšího a jetu zcela nový dizajn zbraní opět kadence a funkce zůstávají stejně jako u předchozích verzí hry Unreal přibývají zcela nové postavy pouze Malcolm který se poprvé oběvil v UT99 nesmí chybět.

 



 

Unreal Tournament 2003 padl rychle do stínu Unreal Tournament 2004 což je škoda jelikož to na hru vrhlo stín a moc hráču jí nezná bohužel ani nehraje .. Unreal Tournament 2003 měl původně Obsahovat onslaungth který je obsažen v UT 2004 i Assault ano jeto tak UT 2003 měl být král není tomu tak proč ?

 

 

 

 

Epic Games začal spolupracovat z dalším velikánem a to z Atari, Epic Atari předal téměř všechny podklady k tvorbě hry a hra byla téměř kompletně přebudována v betaverzi UT 2003 se dokonce nacházejí některá vozidla které byli později absolutně zrušeny. Na původním UT 2003 nedál téměř nikdo z původního týmu epic games dokonce byli přizváni někteří profesionální desingeři kteří pracovali na Quake3Areně a ale i přezto má hra co nabídnout je rychlejší ! svižnější ! oproti UT 2004 a dokáže nabídnout třeba Boost jump to jsou typi skoku což UT 2004 nemá

 


Herní mody:

Capture the Flag, DeathMatch, Team DeathMatch, Invasion , Mutant, Bombing run

HW naroky:
Procesor 1000MHz , paměť 128MB RAM, grafická karta s 64MB RAM, 5.50GB volno na disku


Unreal 2 The Avakening

Ne přiliž úspěšné pokračovaní hry Unreal 1 Hra obsahuje pouze singl player. Kde plníte ukoli cestujete vesmírnými loděmi na základny a ruzne světy kde se bijete z nerjružnějšími potvory.

Hra přináší zcela nové zbraně. Postupem hry prodírajíc se v unreal světu a postupovaní do dalších levelu zbraně přibývají.. Hra běží na Unreal Enginu 2 UE2 a  DX8 (DirectX8)

 

 

Autorem hry jsou Epic games a Atari   Epic games se na hře vůbec nepodílel pouze předal Podklady pro hru Atari absolutně zamítlo Multiplayer ve hře tím u mě ztratilo 50%  a tento

díl přehlížím proto se oněm moc nerozepíší. Pro Unreal 2 časem začal vznikat datadisk. Který měl do hry navrátit multiplayer nesl název expandet multiplayer.

 

 

Projekt byl později zrušen a tak se Unreal 2 multiplayeru opět nedočkal ovšem na internetu se expandet multiplayer sehnat dá ale moc to nedoporučuji můžete hrát pouze typ hry podobný onslaungt modu ve hře UT 2004  a ještě se ne jedná o originální přídavek ale o comunity pack.

 

HW Naroky:

CPU 800 MHz, 256 MB RAM, 32 MB graf. karta

 

Unreal Tournament 2004

 

To je fenomén který posouvá UT zase na vyšší multiplayerovou dimenzi v  UT2004 se opět oběvují zbraně z UT2003 (všech předchozích dílu) Unreal Tournament 2004 běží na enginu Unreal engine 2 a DX9 (DirectX9) který UE2 engine značně zlepšil odlesk zbraní více grafických efektu.

 

UT 2004 obsahuje kompletně  UT 2003 přibyli mapy vrací se herní mody z UT 99 jako jsou Assault , Last Man Standing a přibývá mod onslaungt který už měl být v původním UT 2003 a pokusy onslaungt se už obvily v Unreal 2 The Avakening  na UT 2004 už zase plně pracoval Epic games a Atari které pouze přihlíželo (jak se to dělá)

 

 

Herní Mody:

Assault, Onslaungt, Invasion, Mutant, DeathMatch ,Team DeatchMatch, BombingRun, Domination

 

HW :Naroky:

CPU 1GHz, 256 MB RAM, 32 MB grafická karta

 

 

 

Unreal Tournament 3

 

Unreal Tournament 3 Tento díl se očekával velice dlouho jeho vydaní bylo o rok oddáleno Unreal Tournament 3 měl nýst Unreal Tournament 2007  spekuluje se o tom že název se změnil z důvodu přesun hry na rok 2008 já tvrdím že Unreal Tournament 3 zduvodu

Unreal Enginu3 UE3 ano UT 3 běží na Unreal Enginu 3 který běží na DX10.

 

 

UT3 obsahuje opět všechny zbraně předchozích dílu ale Linghtyngun je nahrazen opět Assault rifle (sniperkou) co se vyskytla v Unreal 1 a UT 99 UT3 obsahuje kompletně pohybové funkce z UT 99 dalo by se říci že UT 3 je návrat ke kořenům z dob Unreal a UT99

 

 

UT3 opět obsahuje 5 ras nestvůr ovšem dalších několik ras je zamknuto v konfiguračním souboru ini které nebyli oficielně do hry v puštěny. Nyní se do UT 3 chystá veliký datadisk který by měl obsahovat už 4 patch pro hru přidáni herních modu postav map vozidel zatím přesné přiblížení tohoto datadisk je utajeno a není jisté co vše do hry přinese.

Určitě je se na co těšit ... Virobce, Epic Games, Vidavatel, Midvay.

 

Herní mody:

 

Capture The Flag, DeathMatch, Duel, Team DeathMatch, Vehicle CTF, WAR

 

 

HW naroky:
Windows XP SP3, Vista[32\64bit], procesor 2000MHz, paměť 512MB RAM, 8.00GB volno na disku, DVDROM, grafická karta nVidia GeForce 6200 nebo ATI Radeon 9600 a vyšší.

 

 

 


 

Sepsal Vortexx-Neo

Další články z této sekce...

ANKETA

Jaké UT je nej + Názory na tento článek

Celkem: 266 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

* Založen: 7.1.2009 22:31:00
* BlogRank: 0,94
* Přístupů: 30 118
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist