Čekejte prosím
Čekejte, prosím...

Dubaj hostil o víkendu a v pondělí s napětím očekávaný turnaj ve hře Quake Live. Fanoušci měli mnoho důvodů se na soutěž těšit, protože se v ní představila řada známých hráčů, kteří dříve váleli v Quake 3 Arena. V Dubaji si zahráli například Anton "cooller" Singov, Magnus "fox" Olsson nebo Alessandro "stermy" Avallone. Kompletní seznam účastníků jsme přinesli v dřívější novince.

 

Největší šance na vítězství se před turnajem připisovali Američanovi Shanu "SK|rapha" Hendrixsonovi, který absolvoval před turnajem krátké soustředění v Evropě, kde se mu dařilo porážet většinu hráčů. V průběhu turnaje ovšem Hendrixson nebyl zdaleka tak dominantní, jak se původně čekalo.

 

Hráči nejprve odehráli základní skupiny (4 skupiny po 4 hráčích), přičemž z každé skupiny postupovali do pondělního single elimination pavouka vždy první dva. Do playoff tak postoupili favorité jako Cypher, noctis, rapha a dále fox, cooller, DaHanG, madix a stermy.

 

Ve čtvrtfinále hraném na tři vítězné mapy nejvíce upoutal souboj Coollera, který se prezentoval velice solidní hrou v základní části s Rakušanem noctisem. Duel se musel rozhodovat až na páté mapě, kterou byla dm6 a kterou poněkud překvapivě ruský hráč prohrál, ačkoliv dm6 vždy patřila k jeho nejsilnějším mapám.

 

Podobně těsný byl i souboj Cyphera s DaHangem, který opět na dm6 rozhodl prvně jmenovaný ve svůj prospěch. Z dalších čtvrtfinále postoupil fox přes stermyho (3:1 na mapy) a rapha, který deklasoval madixe 3:0.

 

Semifinále nabídlo dvě nepříliš dramatická utkání. V prvním se představil noctis a rapha. Američan, který v základní skupině nečekaně podlehl foxovi neponechal nic náhodě a svého soupeře rozdrtil 3:0 na mapy. Druhý duel se odehrál mezi foxem a Cypherem. Fox zvítězil na úvodní mapě t7 v poměru 10:7, ale následně prohrál tři mapy po sobě a do finále tak postoupil Bělorus Cypher.

 

Celkové finále měl pevně v rukou rapha, který se ujal vedení 2:0 na mapy poté, co zvítězil 4:2 na ztntourney3 a 7:4 na t7. Dm6 sice vyhrál Cypher 14:5, drama se ale nekonalo, neboť hned v následující hře na t9 uhrál rapha výsledek 5:3 a mohl se po právu radovat z celkového prvenství.

 

Konečné pořadí turnaje v Dubaji
1.místo:  Shane "SK|rapha" Hendrixson - $3,000
2.místo:  Alexej "srs/cypher" Yanushevsky - $1,500
3.místo: Richard "vtL/noctis" Gansterer - $800
4.místo:  Magnus "mouz.fox" Olsson - $400

 

Quake Live měl v Dubaji velký úspěch. Diváci mohli vidět staré známé tváře opět v akci. Řada zápasů byla přehlídkou skvělých fragů a důmyslných taktik. Nezbývá než si přát, aby se podobný turnaj co nejdříve zopakoval.

Zdroj: esreality.com

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

O hřeZákladní informace o hře
Quake 3 Arena -Hodnocení GameParku:
88%Hodnocení čtenářů:
Vydavatel:
Akční, First personŽánr:
Přejít na stránku hry

IKONKA

Ikonka GP
GamePark.cz
Toplist