Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Přetaktování aneb honba za výkonem PC Úvod

13.04.07, 20:23, autor: Arm0r!, vyšlo v blogu: Arm0r!
Chtěl bych rozebrat tuhle věc,protože ještě o tom nikdo v blogu nepsal a tak jsem zvědav jaký to bude mít ohlas :-).Konkrétně chci rozebrat co nejvíce do detailu proč přetaktovávat,proč se tomu vyvarovat.Pokud to bude mít trošku ohlas udělám i pokračování a jestli budete chtít :-).Část 1 Obsahuje úvod a předběžné kroky k taktování.Část 2 připravuji....

Zdravím

Úvod : Určitě se už někomu z vás již někdy stalo,že si nainstaloval novější hru a pak si ji samozřejmě chce zahrát,ale teď to přijde,snížené FPS,kousání se i když máte vše nastaveno na minimální detaily. :-).

Trocha teorie : Myslím,že hodně lidí většinou vášnivých hráčů či extrémních overclokerů chtělo dosáhnout vyššího skóre v 3D Marku,PC Marku anebo nejnovějších hrách.Existuje víc věcí co lze taktovat,ale proberu jen ty nejčastěji taktované věci a těmi jsou : Grafická karta ( VGA ),Procesor ( CPU ),Operační paměť ( RAM ).

Začátek taktování : Samozřejmě je potřeba se vyzbrojit perfektním chlazením většinou to platí u grafických karet a procesorů nebo nejlépe pak ventilovat celou CASE.Otázkou však zní :

Jak mohu nejdále přetaktovat procesor,grafickou kartu a operační paměť ?

. Odpověď zní lehce,dokud to jde a máte zajištěné chlazení nemáte se čeho téměř bát.Jen výrobci většinou straší,že daný hardware nedokáže čelit vysokým frekvencím..,ale ve skutečnosti nás chcou jen výrobci ať už procesorů či grafických karet jen odradit od taktování,protože každý MHz přetaktovaný navíc je stojí peníze.

Před taktováním Krok číslo 1 : Nejhlavnější je aby jste si zjistily co v počítači máte za hardware.Nejlépe přes programy jako jsou AIDA 32,SiSoftware Sandra či jiné systémové utility,které dokážou zjistit celkem dost informací ať už se jedná o procesor nebo grafickou kartu či základní deska a ostatní hardware,ale vás může zajímat jen jakou máte desku a kolik maximálně vydrží FSB,dále pak jaké máte paměti a jejich časování a nakonec to nejdůležitější kolik zvládne procesor frekvence FSB.

Před taktováním Krok číslo 2 : Teď ta sekundární věc,ale velice taktéž důležitá,než začnete taktovat je velice dobré si zajistit nebo rovnou dopředu koupit a nachystat lepší chladič pro daný hardware,pokud budete taktovat procesor tak lepší chladič pro procesor,než je standartní boxovaný chladič dodávaný od výrobce a pokud o grafickou kartu se jedná tak taktéž ...

Před taktováním Krok číslo 3 : Upozornění pro všechny ať už začátečníky nebo profesionálnímy overclockery a tím je,že všechno co děláte a provedete je na vaše triko,ale to se jenom tak říká,ale ve skutećnosti pokud si zařídíte dobré chlazení a nepřeženete to nějak extra s tím přetaktovánim tak se nemáte absolutně čeho bát.

Taktování Grafické karty ( VGA ) : Taktování se většinou provádí pomocí prográmku RivaTuner,který je především určen pro grafické karty společnosti NVIDIA,ale dokáže přetaktovat i grafické karty od společnosti ATI.A nejlépe pro grafické karty pro přetaktování je velice často používaný zase prográmek ATI Tool.

Hodnoťte dle uvážení

Pište komentáŕe jaké chcete.

S podravem hráč Call of Duty 1 - Arm0r!.

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

BlogyProfil blogu
* Založen: 6.2.2006 19:23:16
* BlogRank: 1,84
* Přístupů: 219 960
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist