Čekejte prosím
Čekejte, prosím...

Pro ty, kdo nesledují naši komerční televizi Nova, která každý den přináší své moudré a inteligentní reportáže, shlédněte prosím následující odkaz a jistě pochopíte, o čem bude následující blog. Ano, správně, v hlavní roli Ladislav Hruška aneb potravinový manipulátor v akci.


Láďa Hruška, odborník na slovo vzatý, ďábelsky špekuluje nad tím, jaký supermarket poctí svojí návštevou příště. Držme mu tedy palce, ať zase něco najde, šikula jeden! 


Již pár týdnů můžete od nejsledovanější televize Nova sledovat reportáže, ve kterých se potravinový inspektor (jak se sám pan reportér odvážně nazval) Ladislav Hruška pravidelně vypravuje do našich supermarketů (našich pouze ve smyslu, že se nachází v Čechách) a hrdě kontroluje kvalitu potravin, převážně ovoce a zeleniny. Ovšem to pan Hruška neměl dělat, protože proti sobě poštval chrabrého zelináře, kterému se pozice pracovníka, jenž je terčem stále častějších útoků mylně informované veřejnosti, ani za mák nelíbí.


Důležité je upozornit na jistou skutečnost, že pan Hruška vůbec nerozumí oboru, o kterém natáčí své reportáže a to je zásadní problém, který už sám o sobě zesměšňuje cokoli, co vyjde z jeho úst. Každý, kdo práci v supermarketu alespoň trochu rozumí, tak moc dobře ví, že prodavač je na nejspodnějším profesním stupni, ze kterého vůbec neovlivní kvalitu dodávaného sortimentu. On je pouze nastrčená loutka, která musí prodávat to, co do obchodu přijde. Pokud mu jsou dováženy hnusy, musí z těch hnusů udělat prodejnou potravinu, bohužel. Odpisy mu nikdo nedovolí, protože ti  na nejvyšších postech chtějí vydělávat za každou cenu. Co se týká sortimentu ovoce a zeleniny, je nutné vědět, že se do obchodů většinou dodává ve zmrzlém stavu, a jak rychle rozmrzá, tak i rychle začíná hnít. V takovém případě  se prostě stoprocentní kvalita zaručit nedá, i kdyby byl dodáván sebelepší sortiment čerstvého ovoce a zeleniny. Dále si musíme uvědomit, že dokud bude ovoce dodáváno ve velkých bednách, kde je vše na sobě nacpané a uplácané, aby se tam vešlo co možná nejvíce, tak je docela pravděpodobné, že ty chuděry úplně vespodu budou krapet namaděru. Takové zboží se však přebrat nedá, dokud se neubere ta hromada z vrchu. V neposlední řadě u kvality ovoce a zeleniny figurují zákazníci, kteří si každý ovocný plod před zakoupením důkladně ohmatají, a když to stejným způsobem udělá i stovka dalších, tak jak takové ovoce může asi po chvilce vypadat? Jak vidno, pan Hruška tohle docela rychle pochopil, a tak se drží tématu ovoce a zelenina zuby nehty, protože si i v tom sebelepším obchodě, kde se o svůj úsek prodavači důkladně starají, může lehce něco najít a před natočením reportáže velmi okatě narafičit.


Pokud by se jednalo o statečného a nefalšovaného reportéra, zjištoval by skutečná fakta, proč ty samé supermarkety, které máme tady u nás v Čechách, prodávají v zahraničí nesrovnatelně kvalitnější sortiment všeho, na co si jen vzpomeneme, proč si necháváme z okolních zemí dovážet potravinový odpad (zaslouženě se honosíme titulem „smetiště Evropy”), který by si kdekoli jinde nedovolili prodávat a proč je vyvíjen nátlak na naše dodavatele, kteří jsou nuceni vyrábět z podřadných surovin. To jsou otázky, které by měli reportéři pokládat a veřejnost o nich informovat. Ale ne, pan arogantní manipulátor Hruška své reportáže nesmyslně zaměřuje (ať už úmyslně, či nikoli) proti řadovým prodavačům. Měl by si totiž uvědomit, že nikoho jiného kromě těchto zaměstnanců jeho reportáže nijak nepoškodí, ba naopak, protože i blbá reklama je konec konců reklama. 


Televize Nova se zkrátka nesnaží dopomoci ke zlepšení kvality potravin, jinak by se občany snažila neustále přesvědčovat o tom, že německé, rakouské či holandské supermarkety (Tesco, Kaufland, Lidl, Albert, Spar...) jsou v českých končinách, jakožto prodejci širokého sortimentu zboží, póvl ve všech směrech, nejen v kvalitě nabízených potravin a zároveň veřejnosti doporučovat, aby tam nic nenakupovala. Tohle je ta správná a jediná cesta, jakou bychom měli jít. Nova však místo toho dělá přesný opak, protože své diváky ponouká k navštěvování všech těch marketů tím, že jim rozdává trhlé odznáčky potravinového inspektora, čímž prostě nepřímo říká: „Choď do supermarketů ještě více, než kdykoli předtím, chlub se našemi odznaky a otevírej si držku na prodavače!” A věřtě mi, že lidé si v poslední době rádi zajdou do marketů už jen z důvodu, že jsou zvědaví a všechno to chtějí vidět na vlastní oči, aby si také mohli rejpnout do prodavačů, kteří za to všechno můžou, Nova přeci nelže. A když už tam tedy přijdou, tak i samozřejmě nakoupí. Z toho vyplývá, že rětězce na těchto reportážích tak akorát ještě více vydělají. Nova zkrátka opět dokazuje, že její zpravodajství stojí za starou bačkoru. Reportéři se o žádné změny k lepšímu nepokouší, pouze svá zpracovávaná témata zneužívají a využívají k vlastnímu prospěchu. Ve své podstatě vlastně pouze informují o naprosto známých skutečnostech, které jsou navíc prezentovány tou nejsnadnější, nejprimitivnější a zároveň i nejlacinější formou, aby se zavděčili svým příznivcům, kteří jejich reportáže pravidelně sledují a berou si všechny rady k srdci. Populistická televize nejvyššího kalibru.


Na závěr si Vás dovolím požádat o jednu věc. Pokud chodíte nakupovat do supermarketů a budete mít nutkání o svém nálezu nějaké shnilotiny informovat prodavače nevhodně zvolenou kritikou, zkuste se raději zamyslet nad tím, zda-li si prodavač vaše slova zaslouží, protože mi věřte, že i bez hloupých řečí od zákazníků toho má za celý den, kdy neustále poslouchá řvaní od vedoucích a manažerů prodejny, sakra plný zuby. Raději zapřemýšlejte nad tím, jestli nebude lepší přestat v zahraničních supermarketech nakupovat úplně a raději si nepřiplatit u malých českých soukromníků, kteří si vaši podporu zaslouží mnohem více. Tímhle způsobem vytrestáte supermarkety nejlépe. Jsem totiž přesvědčen o tom, že kdyby takhle jednal alespoň každý druhý, kvalita potravin se v těch řetězcích hodně rychle změní, protože si své ztracené zákazníky budou chtít opět získat. V lepším případě by se mohlo stát, že nadobro zmiznou z českého trhu a nahradí je nějaký tuzemský obchodník.

 

Celé je to pouze na Vás. Chcete v budoucnu vidět na pultech lepší potraviny? Udělejte tedy ten správný krok a přestaňte nakupovat v supermarketech! Jo, a prosím ještě o jednu věc - neposlouchejte bulvární televizi Nova, protože ta je naprosto mimo realitu ve všech oblastech zpravodajství a pouze Vámi manipuluje.

Další články z této sekce...

ANKETA

Nakupujete potraviny v supermarketech?

Celkem: 60 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

Jsem chrabrý strážce všech prodavačů a prodavaček. Každé bezpráví si v tomto blogu najde své místo a nic nezůstane skryto. Jsem zde pro Vás, vážení kolegové!
* Založen: 7.4.2013 17:39:21
* BlogRank: 1,16
* Přístupů: 6 550
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist