Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Paintball jako PC hra

24.06.07, 09:02, autor: fa1th, vyšlo v blogu: Xbox Power
Chtěli jste si někdy zahrát paintball?

Nedávno jsem narazil na multiplayerovou hru, která je založená na enginu Quake 2. Je to vlastně podobný projekt jako zde již dříve prezentovaný Warsow, avšak dá se říci, že tato hra je v ranějším stádiu vývoje.

RomeStrelbaArena

Celý název této hry je Digital Paint Paintball 2 a momentálně se nachází ve stádiu alfa verze (build 18).

Jak jistě mnoho z Vás ví, Warsow oplývá tzv. cel-shadeovou grafikou, kde se nějaký ten polygon a špatná textura ztratí. Warsow často používá jednobarevné textury s ruznými efekty, takže ve výsledku to vypadá opravdu dobře a rozhodně byste netipovali, že Warsow jede na enginu (upraveném) Q2.

Jak jistě mnoho z Vás z okolních obrázku usoudilo, grafika jako taková, pokud se o ní vůbec dá mluvit, je velmi, OPRAVDU velmi špatná. Co ale na druhou stranu musím pochválit je voda, která je reflektivní a vypadá poměrně dobře (nědkdy až moc reflektivní). A pokud bych něco měl pockválit, tak jsou to modely postav, které vypadají opravdu dobře.

MapaModely postavMapa

Pokud jste dočetli až sem, pravděpodobně Vás článek zaujal a zajímá Vás jak je hra hratelná. Na poli hratelnosti Paintball 2 exceluje. Hratelnostně bych tuto hru přirovnal k Counter-Striku. Stačí jedna kulička a končíte, přičemž arzenál zbrání není příliš velký, ale postačuje. K dispozici máte také kouřové granáty i tzv. paint granáty.

Pokud jde o pohyb postavy, tak je prakticky nutnost, pokud chcete zůstat alespoň chvilku naživu, používat skákání. Při správné práci s myší a klávesami se můžete pohybovat o mnoho rychleji. Pokud začnete skákat, tak se Váš pohyb stane hůře ovladatelný a je otázkou cviku jak uhlídáte směr kudy chcete projít nebo proskočit. Je to jako pohyb na ledě.

Pokud jsem se o tom ještě nezmínil, tak hra obsahuje trick jumpy. Popravdě řečeno, nejsem žádný mistr přímo ve hře, ale trick jumpy už docela dávám a je to opravdu skvělý pocit, když mapu, kterou normální chůzí přejdete za 30 sekund já přeletím pod 9 sekund. Blíže video ;o) (opravdu to není zrychlené).

Všimněte si práce s myší

Hra obsahuje několik klasických módů, a to Deathmatch, Team Deathmatch, CTF, a Siege. V módu Siege se buďto brání nebo útočí na hrad, přičemž role se každé kolo prohodí a obránci nesmějí opustit hrad. Cílem útočného týmu je buďto eliminovat všechny nepřátele nebo vynést vlajku z hradu.

Ačkoli jsem to nečekal a při prvním hraní mě to překvapilo, bylo to, že hra obsahuje početnou českou komunitu. Po večerech snad nepotkáte ani jeden public server, na kterém není alespoň Čech. Tuto hru hraje i dost francouzů (alespoň se mi to zdálo).

Myslím, že tato hra rozhodně stojí za vyzkoušení a pokud překousnete hroznou grafiku, dočkáte se skvělé hratelnosti. Berte ohled i na to, že hra je teprve v alpha verzi.

Odkazy:

Domovská stránka tvůrců - stažení hry, info + spousta dalších věcí

Klik

Autor nikdy nehrál CoD2 a nebere komentáře "proč-hraješ-takový-shity". Je vlastníkem Xboxu360 a na počítači hledá hry, které mu mají co říct do hratelnosti a zábavnosti. Nejde mu jen o grafiku.

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

BlogyProfil blogu
With Xbox you can...
* Založen: 5.2.2006 19:31:28
* BlogRank: 1,01
* Přístupů: 50 694
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist