Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

OPTICKE KLAMY A ILUZE 1

25.06.07, 19:44, autor: typhon123, vyšlo v blogu: ^zaky

koukejte na ten křížek pak se podívejte do zdi a pomalu zavírejte oči

najdite malího žakyho (mimino)

dívejte se na 4 tečky pod sebou 30 vteřin,no stejný jak u 1.obrázku

dívejte na tu tečku a barva kolem ní se rozplyne

2 človíčci nebo jeden ?

2 človíčci nebo jeden ?

drsný co ? :)

TO je ale křiví co?ne je to celý rovný :)

Todle se mě mrtě líbí

KOlik ma nožiček ? :D

SRYTE JA SE DNES NAUČIL DÁVAT OBRÁZKY NA BLOG

PROTO JE TO TAK MALINEČKÝ ...

V lidové mluvě slovo iluze tak zdomácnělo, že se pod ním skrývá řada jiných významů. Říkáme například: "Nedělej si iluze" a myslíme klamné naděje. Co však to slůvko správně znamená? Iluze jsou šalebná vnímání, kdy vjem neodpovídá podnětu. Nejběžnější jsou iluze z nedostatečné pozornosti. Nějaký zvuk považujeme za zazvonění telefonu, mihnoucí se stín za běžícího psa ap. Iluze vznikají rovněž ze zvýšené pozornosti. Očekáváme-li návštěvu, zdá se nám každou chvíli, že už někdo zvoní, milovanou bytost vidíme na každém rohu. Nejčastější jsou emoční iluze. Bojíme-li se ve tmě, zdá se nám, že každý keř v parku je schoulená postava, každé vrznutí dveří jsou kroky zloděje.

My se ale dneska spolu vypravíme za uměle vykonstruovanými sluchovými a zrakovými iluzemi a klamy, kterým podléhá každý i při sebevíce zostřené pozornosti. Tyto klamy jsou velice oblíbené mezi většinou lidí. Jakoby popírají realitu světa a správnost našeho myšlení a při jejich vnímání se vkrádají myšlenky, nakolik jsou vžitá geometrická měřítka a podněty přicházející skrze naše smysly reálné. Některým slouží jako příjemná hříčka, jiní se snaží přijít věci na kloub. Pragmatici chtějí zase vědět, k čemu je to dobré a jak toho využít. Pokusím se tedy vyhovět všem :-)

Protože pro demonstraci sluchových i zrakových klamů jsou nutné ukázky, pusťte si naše CD, kde najdete nejen to, ale též program k vytváření mozaikových stereogramů.

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

BlogyProfil blogu
* Založen:
* BlogRank: 0
* Přístupů: 0
* RSS: RSS zdroj
Toplist