Čekejte prosím
Čekejte, prosím...

Konzole

Konzole

žádný

komentář

Na PS4 vychází městská akce Yakuza 6: The Song of Life

datum: 18.4.2018 10:00:00 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (3 hlasy)

I západní svět se dočkal finále slavné série Yakuza. Na konzoli PlayStation 4 17. dubna vyšel již sedmý díl Yakuza 6: The Song of Life od vývojářů ze společnosti SEGA. Ten v Japonsku vyšel už 8. prosince 2016, ale na západní trh dorazil až nyní. Což je škoda, protože dle recenzí se jedná o nadmíru vydařený kousek, který si na serveru Metacritic vysloužil 83 % od profesionálních recenzentů a dokonce 93 % od hráčů. Yakuza 6 představuje městkou akci s otevřeným světem a hutným příběhem, který ovšem přímo navazuje na předchozí díly, což může být pro některé hráče překážka. Pokud vás tedy hra zaujala, ale nejste si jistí, zda byste úspěšně vpluli do příběhu, vyzkoušejte si demoverzi, která obsahuje prolog.

 

 

 

 

žádný

komentář

Do Monster Hunter: World přichází gigantická hrozba

datum: 17.4.2018 19:40:59 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (3 hlasy)

V rámci nejnovějšího updatu se v akčním RPG Monster Hunter: World brzy objeví nová hrozba přímo gargantuovských rozměrů - je jím drak Kulve Taroth. Jako by nestačily jeho úctyhodné rozměry, navíc má kůži pokrytou masivními hroudami zlata, které mu ještě přidávají na odolnosti. Co by jeho hnízdo bude představena zcela nová lokace nebývalého charakteru, jeskynní systém El Dorado. Název není náhodný, celá sluj se skutečně blyští obrovským množstvím zlata. To nejcennější ovšem bude jako obvykle skrývat kořist po zabitém protivníkovi. Z materiálů, které "vypadnou" z poraženého Kulva Taroth, půjde vyrobit úplně nové zbraně (viz obrázky níže). Nebude to ale nic jednoduchého, proto vývojáři ze studia Capcom představí nový herní mód Siege, tedy zcela novou loveckou strategii, kdy proti majestátnímu drakovi spojí své síly až 16 hráčů. 


Kulve Taroth Update dorazí na konzole PlayStation 4 a Xbox One už 19. dubna 2018, nebude stát ani korunu navíc a jeho velikost na obě zařízení bude 1,2 GB.

 

 

 

1

komentář

Nintendo Labo posune hraní na novou úroveň, sledujte české trailery

datum: 15.4.2018 20:26:08 | autor: jamar28 | komentáře: 1 | hodnocení: 100% (4 hlasy)

Stavebnice která ožije. Tak by se dala popsat Nintendo Labo, která kombinuje objekty postavené z kartonu s konzolí Nintendo Switch. Digitální svět se spojí s tím skutečným ve dvou variantách Nintendo Labo - Variety Kit a Robot Kit. Variety Kit nabídne rybaření, tvorbu hudby, motocyklové závody, pohyblivé vozítko a domeček se zvířátkem, o které je třeba se starat (a taky s ním hrát spoustu miniher). Robot Kit přichází sice jen s jednou hrou, ale za to o to propracovanější - vžijeme se s ním do robota, který reaguje na naše pohyby. 

 

Nintendo Labo vypadá jako ideální rodinná hračka a dalo by se strávit hodně času popisem jednotlivých her, ale raději nechme promluvit trailery v češtině, díky kterým si každý může udělat perfektní obrázek. Nintendo Labo vyjde v Evropě 27. dubna. Cena Variety Kitu je 1799 Kč a Robot Kitu 1899 Kč. 

 

 

 

žádný

komentář

Proč God of War zamířil na sever? Vysvětlení v novém traileru

datum: 15.4.2018 20:17:33 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (3 hlasy)

Pokračování série God of War je za dveřmi a natěšenost fanoušků snad už nemůže být větší. Zejména díky tomu, že hra naprosto nadchla většinu profesionálních recenzentů a podle všeho je to od Sony zásah přímo do černého. Proč se ale série vydala ze slunného Středomoří na mrazivý sever? Proč vyměnila řecké bohy za severské trolly? Pokud vám nestačí vysvětlení, že severská mytologie a tématika prostě táhne, tak hlavní vývojář hry Cory Barlog v novém traileru vysvětluje, čím ho skandinávská mytologie natolik vlastně zaujala. 

 

Podle Barloga severská mytologie narozdíl od řecké lépe buduje dojem živého hmatatelného světa. Zdejší prostředí je nemilosrdné a kruté, představuje izolovaný svět, ke kterému je podle něj jednodušší si vybudovat vztah. Kromě řečí trailer samozřejmě obsahuje i další záběry přímo ze hry. Doporučujeme počkat si především na konec, kde čeká jedno velké překvapení (které potěší zejména ty fanoušky, kterým chybí starý dobrý Kratos, nemilosrdně drtící monstra gigantických rozměrů).


God of War vyjde 20. dubna 2018 exkluzivně na PlayStation 4.

 

 

žádný

komentář

God of War kritiky oslnil, sbírá desítková hodnocení

datum: 12.4.2018 16:20:27 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (4 hlasy)

Zatím to vypadá, že nám sebevědomě kvete hra roku 2018. PS4 exkluzivita God of War sice vyjde až 20. dubna, ale mlčenlivost herních novinářů vypršela již dnes a první recenze na sebe nenechaly dlouho čekat. Podle nich před sebou máme další herní hit a desítková hodnocení padají jako jablka ze stromu. Na serveru Metacritic je aktuálně skóre hry 94 % na základě téměř 80 recenzí. Kritici se téměř jednotně shodují na tom, že hra exceluje ve všem, co dělá a prakticky jí není co vytknout. Sony se tak přerod Kratose z bouřliváka do zodpovědného otce povedl více, než mnozí předpovídali. Uvidíme, co na hru řeknou samotní hráči. Nutno podotknout, že ne všem dosavadním fanouškům série se změny v hratelnosti i v Kratově osobnosti líbí.

 

 

 

žádný

komentář

Mezi zpětně kompatibilní hry pro Xbox One přibude dvacítka titulů

datum: 12.4.2018 12:13:37 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (4 hlasy)

Během tohoto měsíce se opět rozroste seznam zpětně kompatibilních titulů pro Xbox One. Objeví se v něm přesně 19 nových her a dalších 6 her čeká vylepšení grafiky na konzolích Xbox One X. To se týká Sonic Generations, Darksiders, Gears of War 2, Portal 2, Red Dead Redemption a Star Wars: The Force Unleashed. Všechny jsou dostupné už teď, 19 her pro původní konzoli Xbox ale přibude ve dvou várkách. 

 

Jako první dorazí 17. dubna tituly Blinx: The Time Sweeper, Breakdown, Conker: Live & Reloaded, The Elder Scrolls III: Morrowind, Hunter: The Reckoning, Jade Empire, Panzer Dragoon Orta, SSX 3.

 

26. dubna se pak dočkáme následujících: Destroy All Humans!, Full Spectrum Warrior, Mercenaries: Playground of Destruction, MX Unleashed, Panzer Elite Action: Fields of Glory, Star Wars Battlefront, Star Wars Battlefront II, Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy, Star Wars Jedi Starfighter, Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords a Star Wars Republic Commando.

 

 

žádný

komentář

Už víme, kde se bude odehrávat další God of War

datum: 11.4.2018 11:00:00 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (4 hlasy)

Série God of War se s novým dílem změní k nepoznání. Nový soubojový systém zažijem v roli Kratose jakožto starostlivého otce a samozřejmá je i změna prostředí. Ze starořecké mytologie se přesuneme do té severské. A podle Aarona Kaufmana, zaměstnance Sony Santa Monicato, to tak nějaký čas i zůstane. Všechny "řecké" díly údajně byly jen první kapitolou Kratova života, zatímco ty "severské" mají být kapitolou druhou. To nezahrnuje jenom změnu lokality, ale i proměnu Kratovy osobnosti z pomstychtivého zuřivce do rozvážnějšího "člověka", který o svých činech přemýšlí. 

 

Jestli je to pro sérii dobrá změna, zjistíme už 20. dubna 2018, kdy hra vyjde exkluzivně na konzoli PlayStation 4. Možná něco napoví i nejnovější trailer, který se zabývá systémem postupu a Kratovými (ale i Atreovými) schopnostmi. Ve hře najdeme několik různých zbrojí s odlišnými vlastnostmi a značně upravit půjde i naší postavu. Ovlivnit ale bude možné také sílu, obranu, vitalitu, štěstí, runy či cooldown schopností. Cílem je poskytnout hráči zážitek na míru. 

 

 

 

 

 

žádný

komentář

Jedna z nejlepších plošinovek poslední doby Owlboy vychází na konzole

datum: 9.4.2018 14:46:58 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (4 hlasy)

Owlboy, propracovaná plošinovka se sovou v hlavní roli, se po vydání na konzoli Nintendo Switch nakonec podívá také na PlayStation 4 a Xbox One. A to už 10. dubna. Dílo od nezávislého studia D-Pad se v roce 2016 dočkalo velmi dobrého přijetí. Na Metacritic má aktuálně PC verze hry 88 % a na Steamu ji doporučuje 92 % uživatelů. Není se koneckonců čemu divit, gameplay se nese v duchu žánru metroidvania a pixel artový styl navíc doplňuje poutavá hudba. Hra má na "pouhou" plošinovku také vcelku solidní příběh.

 

 

 

žádný

komentář

RPG pro náročné Divinity: Original Sin 2 míří na konzole

datum: 6.4.2018 21:30:00 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (3 hlasy)

RPG ze staré školy Divinity: Original Sin 2 z loňského roku vyjde také na konzole PlayStation 4 a Xbox One, a to už během tohoto léta. Druhý díl epického RPG od belgického studia Larian navazuje na RPG ze starších dob, která hráče rozhodně nevodila za ručičku. Místo toho představuje pořádnou porci objevování, což se netýče jen rozsáhlého herního světa, ale třeba i herních mechanik a různých hádanek. Výběr z několika postav s vlastním unikátním příběhem zajišťuje i široký prostor pro znovuhratelnost, nemluvě o tom, že celou hru lze odehrát i v kooperaci s dalším hráčem. Zkrátka a dobře - hráči na konzolích můžou být rádi, že nebudou o Divinity: Original Sin 2 ochuzeni. To koneckonců dokládá i naše recenze, ze které si hra odnesla krásných 90 %.


Divinity: Original Sin 2 vyjde na PlayStation 4 a Xbox One během srpna 2018. 

 

 

 

žádný

komentář

Trilogie plošinovky Spyro s fialovým dráčkem v hlavní roli se dočká remasteru

datum: 6.4.2018 20:46:07 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (3 hlasy)

Activision plní svůj slib a na letošní rok skutečně chystá remastery několika svých titulů. Po Call of Duty: Modern Warfare II se dočkáme i nové verze plošinovky Spyro, respektive celé trilogie zahrnující hry Spyro the Dragon z roku 1998, Spyro 2: Ripto's Rage (1999) nebo Spyro: Year of the Dragon (2000). Hra vyjde 21. září tohoto roku a dobrou zprávou je, že tentokrát nepůjde o exkluzivitu pro PlayStation 4. Remake Spyro Reignited Trilogy totiž bude k dispozici i na Xbox One. Čeká nás na 100 různých úrovní a samozřejmě i výrazně přepracovaná audiovizuální stránku hry, jak ukazuje trailer níže.

 

 

žádný

komentář

Bojovku EA Sports UFC 3 si hráči zkusí na víkend zdarma

datum: 6.4.2018 20:34:16 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (4 hlasy)

Chcete-li strávit víkend v bojovném duchu a zároveň jste majiteli konzole Xbox One nebo PlayStation 4, splňujete všechny potřebné podmínky, abyste si přes víkend mohli vyzkoušet bojovou hru EA Sports UFC 3. Ta bude k dispozici na zkoušku až do pondělí 9. dubna. Ačkoliv je k dispozici plná verze hry, herní doba je omezena na 5 hodin (a 10 hodin pro předplatitele EA Access). Hra je bohužel nedostupná pro ty, kteří si hru vyzkoušeli už dříve. Titul v každém případě za zkoušku stojí - z naší recenze si odnesl hezkých 80 %.   

 

 

 

 

 

žádný

komentář

Spider-Man vyjde v září, odhalen nový trailer a sběratelská edice

datum: 6.4.2018 7:10:10 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (4 hlasy)

Vývojáři ze studia Insomniac Games pustili na veřejnost zajímavé informace o chystané hře Spider-Man. Známe dokonce i datum vydání, které je stanoveno na 7. září 2018. Kromě toho jsme zjistili, že herní New York bude odpovídat jeho verzi z univerza Marvelu, takže tu najdeme třeba ambasádu fiktivního státu Wakanda, sídlo Dr. Strange Sanctum Sanctorum nebo věž Avengers. O tom, jestli se ve hře objeví i postavy s těmito místy spjaté, zatím ale vývojáři mlčí. 

 

Odhalena byla také sběratelská edice, kterou můžete vidět níže. Respektive její část, protože některé části zůstanou ještě nějaký čas skryty, třeba spodní kus Spidermanovy sošky. Součástí bude i samolepka, steelbook, artbook a samozřejmě také všechna tři DLC s novými úkoly a postavami. Bonusu se dočkají i ti, kdo si hru předobjednají - půjde o balíček speciálních oblečků, "pavoučí" dron do hry, avatar na PSN, speciální PS4 téma a 5 dovednostních bodů navíc. K dispozici navíc bude Digital Deluxe edice zahrnující kromě základní hry i všechna DLC.

 

A nakonec se mrkněte na nový gameplay trailer zaměřující se na objevování herního světa či na boj. Hra vyjde exkluzivně pro konzoli PlayStation 4.

 

 

 

žádný

komentář

Xbox nabízí až 50% jarní slevy na hry

datum: 4.4.2018 20:22:12 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (4 hlasy)

V případě, že jste předplatiteli služby Xbox Live Gold, jsou slevy dokonce až 60%. Zlaté členství je navíc pro nové předplatitele dočasně třikrát levnější. Výrazné slevy se týkají i relativně nových her, jako je Assassin's Creed Origins (sleva až 40 %) či Call of Duty: WWII (sleva až 30 %). Ve slevě jsou ale desítky dalších her, takže si slevy určitě projděte osobně.

 

žádný

komentář

Nový gameplay God of War ukazuje boj s trolly i průzkum prostředí

datum: 3.4.2018 20:12:41 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (4 hlasy)

Další s řady gameplayů chystané akční hry God of War od Sony se zaměřuje především na boj s trolly a průzkum prostředí. V doposud nespatřených záběrech se dozvíme i několik zajímavostí o trollech - kromě toho, že mají na výšku dobrých deset metrů, bude prý i každý z nich unikátní. Každý má mít své jméno i vlastní příběhové pozadí, takže nepůjde o generický typ nepřátel, na které narazíme všude. Jak je koneckonců patrno z tohoto i ze starších videí, boj s nimi nebude nic jednoduchého. Jako kyj používají obří menhir a navrch umí metat lávu. Zbytek videa se zaměřuje na hledání pokladů, řešení jednoduchých hádanek a průzkum prostředí. Více o hře si můžete přečíst v našem preview.


God of War vychází 20. dubna 2018 exkluzivně pro PlayStation 4.

 

 

 

 

žádný

komentář

Podívejte se, jak vypadá Hellblade na Xbox One X ve 4K rozlišení

datum: 2.4.2018 13:15:33 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (5 hlasů)

Nedávno jsme informovali, že Hellblade: Senua’s Sacrifice od studia Ninja Theory, jedna z nejlepších her loňského roku, se brzy podívá i na konzoli Xbox One. A právě teď jsme se dočkali i prvních záběrů ze hry. Na vlastní oči se tak můžete přesvědčit, jak bude Hellblade na konzoli Xbox One X vypadat ve 4K rozlišení. Hra dorazí na konzole Xbox One 11. dubna 2018.

 

žádný

komentář

Takto vypadá střílečka DOOM na konzolích s 4K updatem

datum: 1.4.2018 8:00:15 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (5 hlasů)

Na konzolích PlayStation 4 Pro a Xbox One X je už díky novému updatu možné brutální střílečku Doom spustit i v rozlišení 4K. Alespoň to tvrdí vývojáři z id Software a tak se níže můžete podívat na trailer. Není to ovšem tak jasné, jak se zdá být. Youtuber VGTech na základě vlastních testů tvrdí, že na konzoli PlayStation 4 Pro hra reálně běží v rozlišení 1440p. Na Xbox One X se ale 4K skutečně dosáhnout podařilo. V každém případě je to značné zlepšení a hráči na konzolích si Doom mohou užít v dosud nejvyšší kvalitě.

 

 

 

žádný

komentář

Dubnové hry pro PlayStation Plus zahrnují Mad Max i Trackmania Turbo

datum: 28.3.2018 19:55:17 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (4 hlasy)

3. dubna dorazí nová várka her pro předplatitele služby PlayStation Plus. Hvězdou mezi nimi je tentokrát akční postapokalyptická hra Mad Max. Dále bude k dispozici i závodní hra Trackmania Turbo s editorem úrovní i multiplayerem. Obě tyto hry budou dostupné pro konzoli PlayStation 4. A co je  nového na PS3? Jsou to hry In Space We Brawl a Toy Home. Pro Vita potom titul 99 VIDAS a hra Q*Bert Rebooted je dostupná pro PS3, PS4i PS Vita. Pamatujte, že posledních pár dní můžete ještě stahovat hry na měsíc březen.

 

žádný

komentář

Dubnové hry pro Xbox Live Gold a Game Pass

datum: 28.3.2018 19:25:46 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (4 hlasy)

Služba Xbox Game Pass zahrnuje dnešním dnem už víc než stovku titulů. V měsíci dubnu tento seznam navíc rozšíří několik dalších her. 11. dubna se na konzoli Xbox One poprvé objeví multiplayerová hra Robocraft Infinity, která kombinuje stavbu vlastních robotů se zápasy proti ostatním hráčům a jejich výtvorům. Dále bude součástí Game Pass i budovatelská strategie Cities: Skylines, která převzala žezlo po sérii Sim City. TheHunter: Call of the Wild pro změnu nabídne simulátor lovce. Dalšími hrami budou adventura Portal Knights, plošinovka ClusterTruck, akční hra Sacred Citadel a Late Shift.

 

Microsoft dnes odhalil i nové tituly, které se v dubnu zpřístupní předplatitelům služby Xbox Live Gold. Pro Xbox One to budou hry The Witness a Assassin's Creed Syndicate. Pro konzoli Xbox 360 a díky zpětné kompatibilitě i pro Xbox One pak závodní hra Cars 2: The Video Game a akční hororovka Dead Space 2.

 

 

žádný

komentář

PlayStation Store zahajuje až 68% velikonoční slevy

datum: 22.3.2018 22:30:39 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (5 hlasů)

Blížící se Velikonoce lze oslavit ledajak - třeba i s PlayStationem v ruce. Na PlayStation Store právě vypukly až 68 % velikonoční slevy. Ve slevě jsou přitom i poměrně aktuální tituly, jako je například Assassin's Creed Origins za     1 199 Kč (místo obvyklých 1 899 Kč) či FIFA 18 jen za 899 Kč (místo 1 799 Kč). Kompletní katalog pak slev najdete zde. Opět upozorňujeme, že ceny v obchodě jsou v některých případech podivně odřádkovány, takže se nenechte zmást. Například níže můžete vidět, že Fifa 18 Icon Edition na první pohled vypadá, že stojí jen 499,- avšak o řádek výše je jednička a finální cena tak samozřejmě je 1499,-.

 

žádný

komentář

Assassin's Creed: Rogue na moderní konzole, právě vychází remaster

datum: 20.3.2018 20:27:09 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (4 hlasy)

Právě vychází Assassin's Creed: Rogue Remastered, určený pro moderní konzole PlayStation 4 a Xbox One (včetně jejich vylepšených verzí Pro a X). Ačkoliv Assassin's Creed: Rogue vyšel v roce 2014, byl k dispozici ještě na starší konzole PlayStation 3 a Xbox 360. Všechny následující díly zabijácké série už vyšly pro moderní konzole a právě proto jsme se dočkali remasteru relativně aktuální hry. Vylepšená verze nabízí až 4K rozlišení v případě konzolí PlayStation 4 Pro a Xbox One X , ale i vylepšený vizuál včetně prostředí, stínů či nasvícení. Zároveň k němu vývojáři z Ubisoftu přikládají i veškerý bonusový obsah včetně dvou misí The Armor of Sir Gunn Quest a the Siege of Fort de Sable. To zahrnuje i nejrůznější kosmetické balíčky se zbrojemi, inspirovanými dalšími postavami ze série včetně Altaira, Ezia či nejnovějšího Bayeka. 

 

Assassin's Creed: Rogue představuje určitou temnou stránku celé série. Tento díl se totiž vymyká tím, že místo abychom bojovali na straně bratrstva asasínů, členy bratrstva naopak lovíme.

 

 

 

Toplist