Čekejte prosím
Čekejte, prosím...

Herní sekce

Herní sekce

žádný

komentář

Vyšla nadějná real-time strategie Forged Battalion

datum: 16.1.2018 19:30:33 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (5 hlasů)

Žánr RTS patříval především v 90. letech k těm nejoblíbenějším. Těžko by se mezi dospělými hráči našel někdo, kdo nehrál alespoň nějakou hru ze sérií jako Age of Empires nebo Command & Conquer. Tyhle časy jsou v každém případě nenávratně pryč a real-time strategie jsou nyní spíše na okraji zájmu. Možná to ale napraví sci-fi RTS jménem Forged Battalion, která právě vyšla v předběžném přístupu na Steamu. Ta vznikla ve studiu Petroglyph, jež založili vývojáři, kteří se v minulosti podíleli právě na sérii Command & Conquer či na hře Dune II. 

 

Forged Battalion sází na klasickou hratelnost RT strategií, ale přidává jeden ne moc častý prvek - navrhování vlastních jednotek. Kromě toho, že nás hra postaví do role stavitele a generála, jak to bývá u většiny RTS zvykem, vcítíme se i do role inženýra. Všechny jednotky ve hře (rozdělené na pěchotu, letectvo, těžká a lehká vozidla) je možné značně přizpůsobit naší taktice. Na stejný základ můžeme namontovat různé moduly a navrhovat tak vlastní typy - lze se rozhodnout třeba mezi těžkými zbraněmi, regenerací či stealth vlastnostmi. To ale samozřejmě není vše. Modulů a jejich kombinací je tu mnohem víc, jen se k nim musíme postupně prokousat skrze technologický strom. 

 

Jinak hra obsahuje všechno, co má správná RTS mít. Najdeme tu příběhovou kampaň pro jednoho hráče i multipleyrové módy až pro 7 hráčů. Hra je na Steamu aktuálně v 15% slevě a je na prodej za 16,99 €. V předběžném přístupu by si dle tvůrců měla pobýt zhruba půl roku a definitivně tedy vyjít někdy v červnu tohoto roku.

 

 

žádný

komentář

Update přináší do SW Battlefront II novou mapu i unikátní stíhačku

datum: 16.1.2018 18:51:32 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (7 hlasů)

Dnes vyšel první letošní update pro střílečku Star Wars Battlefront II od vývojářů z DICE. Patch 1.1 je kompletně zdarma a přináší řadu novinek i úprav. Ze všech nejvýraznější je nová mapa pro herní mód Blast (nebo-li Team Deathmatch) umístěná na planetu Crait, kterou známe z posledního dílu Hvězdných válek. Další novinkou je unikátní "hrdinský" TIE Fighter pro hrdinku Iden Versio. Ta jako obvykle disponuje zrychlením, rychlou dávkou střel i protonovými torpédy, její speciální schopností je ovšem označení všech blízkých nepřátel, kteří během trvání schopnosti také obdrží vyšší poškození. 

 

Hra dále upravuje rovnováhu, což nepotěší zejména hráče, jejichž oblíbeným hrdinou je Boba Fett, který byl celkově oslaben. Opravena rovněž byla řada bugů i problémy se stabilitou. Kompletní seznam změn najdete na oficiálních stránkách hry. 

 

 

žádný

komentář

Do Stardew Valley se brzy budeme moci vydat i v multiplayeru

datum: 16.1.2018 7:00:00 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (6 hlasů)

Tvůrce senzační hry Stardew Valley - Eric Barone se pochlubil, že ve hře se brzy objeví také multiplayer až pro čtyři hráče. Na Twitter rovnou vložil i screenshot (největší z obrázků níže), kde pole kromě něj obhospodařují také tři další hráči. Multiplayer je tedy už funkční, ale podle Erica stále potřebuje ještě trochu péče. Původní plán, tedy že hra pro více hráčů se objeví začátkem roku 2018, se tedy zřejmě daří plnit. Autor hry sice ukázal záběry z klasické LAN párty, ale po vydání bude samozřejmě možné se s dalšími hráči spojit pohodlněji přes internet. Dobrou zprávou je i to, že multiplayerovou hru nebudeme muset začínat od nuly, ale bude možné si přivést kamarády do již existující uložené hry. 

 

Stardew Valley je relaxační hra, která už sama o sobě sežere hromadu času. Společně s kamarády bude nejspíš ještě návykovější, takže pokud jste této hře už před časem propadli, začněte si pomalu v kalendáři dělat místo na další desítky až stovky hodin hraní. V naší recenzi si hra vysloužila krásných 90 %.

 

 

1

komentář

Vzniká fanouškovský remake hry Fallout 3 - první video

datum: 15.1.2018 22:20:37 | autor: jamar28 | komentáře: 1 | hodnocení: 100% (6 hlasů)

Už dříve jsme vás informovali o fanouškovském remaku hry Fallout: New Vegas. Aby toho ale nebylo málo, tým Road To Liberty neváhal začít předělávat také Fallout 3 do Creation Enginu (enginu Falloutu 4). To se však netýká pouze lokací, ale i všech questů, dialogů a vlastní dynamiky se má dočkat i počasí. Na oficiálních stránkách Capital Wasteland (jak svou předělávku pojmenovali) člověk vidí slušnou dávku profesionality a odhodlání. Nachází se tu hromada screenshotů ze starých známých částí světa postapokalyptického Washingtonu a okolí, které si stojí za to prohlédnout. Níže můžete vidět i první video, na kterém lze svět vidět i v pohybu (ačkoliv se jedná především o statické záběry). Nezbývá tedy než tvůrcům tohoto a dalších remaků držet palce, protože dalšího dílu série Fallout se dočkáme kdoví kdy.  

 

 

žádný

komentář

Taktická sci-fi hra The Red Solstice je dočasně zdarma

datum: 15.1.2018 22:05:56 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (4 hlasy)

Vánoce jsou sice už za námi, ale internetový obchod Humble Bundle opět přichází s dočasnou 100% slevou. Tentokrát jde o akční taktickou hru The Red Solstice od vývojářů z Ironward. V ní se přesuneme do 23. století, ve kterém je Země v troskách a přeživší upírají své naděje k Marsu, který ovšem zdaleka není přívětivým místem. Ve hře se nachází kooperativní kampaň pro 8 hráčů i singleplayerová kampaň pro jednoho, ve které vedeme k vítězství vlastní skupinku vojáků. Nechybí samozřejmě ani spousta různého vybavení a 8 hratelných tříd s unikátními vlastnostmi, k tomu pak spousta map a herních módů. 

 

Vše, co potřebujete k obdržení hry, je mít účet na stránkách Humble Bundle. The Red Solstice zde obvykle stojí 16,49 € a na Steamu dokonce 19,99 €. Nabídka je časově omezená na příštích 48 hodin

 

 

 

žádný

komentář

Vychází hra InnerSpace, kde celý svět je naruby

datum: 15.1.2018 22:00:11 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (4 hlasy)

Teorie duté Země vypadá na první pohled směšně. Zkuste si ale představit, jak by takový svět vlastně fungoval. Ve světě InnerSpace najdeme místo oblohy oceány a skaliska. Zkrátka jako bychom se dostali na planetu, kde je všechno naruby. 

 

Jedná se o dobrodružnou hru zaměřenou na průzkum prostředí, ale naštěstí v tomto světě podivných fyzikálních vlastností nebudeme omezeni jen na naše nohy, ale dostaneme do ruky obratná letadélka. Ta stejně dobře dovedou křižovat oblohu, jako se i potápět v hlubokých oceánech. Takové vlastnosti přijdou vhod, protože ačkoliv je svět InnerSpace dost šílený, přesto tu kdysi fungovala inteligentní civilizace. Právě její pozůstatky a artefakty budeme sbírat a dokonce ve hře potkáme i její dávná božstva ve formě obrovských stvoření. 

 

Nepůjde ovšem o bojovou hru. Jak už jsme napsali, prim bude hrát průzkum prostředí a sběr artefaktů dávné civilizace. Hra bude mít především meditativní a relaxační ráz. Od toho se odvíjí i malebná grafika a hudba. Kromě toho tu ale najdeme třeba i postupné vylepšování našeho letounu skrze odemykání nových součástek.

 

InnerSpace vychází 16. ledna pro PC, PlayStation 4, Xbox One a Switch. 

 

 

2

komentáře

Těšíte se na Mount & Blade II? Zkuste zdarma Tiger Knight

datum: 14.1.2018 20:20:18 | autor: jamar28 | komentáře: 2 | hodnocení: 100% (6 hlasů)

Hra Tiget Knight: Empire War vyšla v předběžném přístupu na Steamu již roku 2016. Přesto není od věci si ji dnes připomenout - došlo totiž k přesunu serverů a hru 11. ledna vývojáři z NetDragon Websoft Inc. vydali znovu, tentokrát jen pod názvem Tiger Knight. Spousta hráčů to ovšem nepostřehla a hra jim najednou nejde vůbec spustit, případně se nemohou připojit na žádný server. Je totiž potřeba celou hru znovu nainstalovat. Vývojáři každopádně upozorňují, že v několika příštích dnech bude hra o něco méně stabilní, ale na řešení se intezivně pracuje.

 

Toliko pro ty, kteří Tiger Knight už hrají. Ti, co o této hře slyší poprvé, ale milují sérii Mount & Blade, by měli zbystřit. Tiger Knight se totiž sérií Mount & Blade bohatě inspiruje (respektive jejím soubojovým systémem), jen s tím rozdílem, že je to multiplayerový titul a je zdarma. Hra je zasazená do Číny během období tří říší, tedy zhruba do roku 200 našeho letopočtu. Obsahuje několik herních módů - v jednom kromě vlastní postavy ovládáme i skupinku vojáků v utkáních mezi více než 10 hráči, druhým módem je "duel" 16v16 hráčů a módem posledním je kooperativní bitva několika hráčů proti počítači. Boj jako by z oka vypadl Mount & Blade, jen grafika je pochopitelně o několik řádů výše. I zde najdeme obrovské množství zbraní či zbrojí (dokonce více než 1000 typů) a široké možnosti úpravy vlastní postavy. Protože se ale jedná o multiplayerový titul, nové jednotky a výbavu si musíme postupně odemykat. Hru zdarma můžete stahovat ze stránky na Steamu.

 

 

žádný

komentář

V Rusty Lake Paradise čelíme 10 ranám egyptským

datum: 14.1.2018 19:47:06 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (6 hlasů)

Ačkoliv dle tématu 10 ran egyptských by to člověk čekal, v adventuře Rusty Lake Paradise se nepodíváme do starověkého Egypta, ale na malý odlehlý ostrov. Ten je podle všeho zasažen prokletím, protože tu jedna egyptská rána stíhá druhou. Znáte to - voda, která se mění v krev, hynoucí dobytek či hejna různé hmyzí havěti. My v tom všem navíc musíme vyřešit záhadu podivné smrti naší matky, která má zdá se s tím vším něco společného. 

 

Vývojáři z Rusty Lake slibují zajímavý příběh a především originální a stále se měnící hádanky. Každá z ran má totiž vlastní unikátní atmosféru. To by pochopitelně o své adventuře napsal asi každý vývojář, ale tvůrci za sebou mají už hry jako Rusty Lake: Roots nebo Rusty Lake Hotel, které si obě na Steamu vysloužily velmi dobrá hodnocení. Hra vyšla už 11. ledna tohoto roku a zatím ji na Steamu doporučuje 96 % hráčů.  

 

 

 

 

žádný

komentář

Fanoušek vytváří remake Tomb Raider 3

datum: 14.1.2018 19:40:46 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (7 hlasů)

Oddaný fanoušek série Tomb Raider, vystupující pod přezdívkou Heckler, se rozhodl předělat celou hru Tomb Raider 3 z roku 1998 do pokročilejšího enginu Unity 3D. Jedná se o velmi ambiciozní projekt, na kterém pracuje už od roku 2014. Kromě toho, že hra dostane mnohem hezčí vizuální zpracování (srovnávací screenshoty můžete vidět níže), se Heckler rozhodl do svého projektu Tomb Raider The Adventures of Lara Croft vložit i některé vychytávky, které v původní hře zcela chybí. Lara se naučí mnoho nových pohybů včetně běhání po zdech nebo hbitých úskoků. Kromě toho dostane k dipozici i několik druhů dopravních prostředků, mezi nimi třeba motorky, snowboard nebo koně. Vylepšení se dostane i umělé inteligenci nepřátel, kteří se budou krýt za různými objekty a budou celkově chytřejší. Postup prací na módu lze sledovat například na youtubových stránkách jeho tvůrce nebo přímo na webové stránce, kde najdete i hromadu obrázků. Remake je už téměř dokončen. Původně měl vyjít už v prosinci minulého roku, ale stále je potřeba doladit několik věcí. Základní hra je nicméně hotová, takže se vydání doufejme dočkáme co nevidět.

 

 

 

 

 

žádný

komentář

Mód dělá ze soubojů ve Fallout 4 smrtící záležitost

datum: 13.1.2018 21:46:04 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (7 hlasů)

Kdo hrál nebo stále hraje Fallout 4 od vývojářů ze společnosti Bethesda, zcela jistě takové situace zná - zejména na začátku hry musíme do každého podřadného bandity nasypat desítky střel, než konečně padne. Nemluvě o tom, že v inventáři je třeba nosit stovky nábojů, aby nám nedošly po dvou až třech větších přestřelkách. Zkrátka a dobře jak my, tak nepřátelé ve Fallout 4 vydržíme opravdu hodně, což místy vypadá groteskně a k atmosféře smrtelně nebezpečné pustiny to moc nepřidá. 

 

Tuto situaci se rozhodl napravit uživatel stránky nexusmods jménem tennisgolfboll a vytvořil tak pro hru mód Hardcore Rebalance. Ten se zaměřuje na bojovou stránku a výrazně upravuje rovnováhu. Všichni - hráči i NPC postavy teď vydrží mnohem méně zásahů, protože poškození téměř všech zbraní bylo výrazně navýšeno (například poškození loveckou puškou vzrostlo z usmolených 37 na 80). Upraveny byly i "životy" - u většiny standardních nepřátel byly zvýšeny, zatímco legendární nepřátelé vesměs o kus svého zdraví přišli. Co se legendárních zbraní týče, pravděpodobnost jejich nalezení byla zvýšena a tvůrce rovněž uvádí, že zbytečná legendární vylepšení u zbraní vyměnil za nějaká logičtější. Složitější je také uzdravování - zatímco účinnost stimpaků a některých chemikálií byla snížena, jídlo a pití teď dokonce neléčí už vůbec. Chytřejší má být i herní umělá inteligence a pokud z krytu napadneme skupinu nepřátel, začnou nás hledat ve směru střelby či podle zvuku.

 

Mód ale mění ještě více věcí, všechny změny najdete zde. V každém případě je ale mód cílen na hráče, kteří touží po realističtějším zážitku a chtějí, aby je hra nutila taktizovat a každý útok si dobře rozmyslet. Mód si zdarma můžete stáhnout zde.


A jak dopadlo naše testování Fallout 4 VR? Podívejte se.

 

 

žádný

komentář

Prince of Persia se možná dočká pokračování

datum: 13.1.2018 21:25:05 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (6 hlasů)

V první řadě je třeba uvést, že se nedočtete nic o žádném velkolepém oznámení, které by člověk u pokračování značky Prince of Persia přirozeně čekal. Nic takového. Poslední várku naděje a spekulací naopak vyvolal v podstatě nevinný tweet Jordana Mechnera, tvůrce prvního "Prince" a dvou dalších dílů. Jeden fanoušek se ho totiž dotázal, zda se kolem jeho oblíbené série ještě vůbec něco děje. Mechner odpověděl: "Chrissy, znám několik dalších lidí, kteří to cítí stejně. Děláme to nejlepší, aby se to stalo."

 

Velkolepému oznámení je to tedy vzdáleno snad nejvíc, jak je to jen možné. Přesto se jedná o alespoň nějakou naději. Legendární série se totiž na scéně neobjevila už hezky dlouho. Pokud totiž nepočítáme remake z roku 2013, poslední plnohodnotný díl, Prince of Persia: The Forgotten Sands, vyšel už před téměř 8 lety. Nepřestávejme doufat.

 

žádný

komentář

DCS: F/A-18C Hornet nastaví leteckým simulátorům novou laťku

datum: 13.1.2018 19:17:22 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (6 hlasů)

Do free-2-play leteckého simulátoru DCS: World brzy přibude nové letadlo. Vývojáři z Eagle Dynamics navíc oznámili, že F/A-18C Hornet poskytne zatím nejrealističtější a nejautentičtější zážitek, jaký kdy vytvořili. Vzhledem k tomu, že DCS World patří k nejlepším simulátorům vůbec, bude DCS: F/A-18C Hornet dost možná nejrealističtějším simulátorem všech dob. Vývojáři koneckonců sami mluví o tom, že PC simulátorům nastaví novou laťku.

 

F/A-18C Hornet se ve hře objeví vymodelovaný do posledního detailu ("do posledního šroubku" tvrdí tvůrci). Interaktivní kokpit, co možná nejrealističtější letové vlastnosti, autentické aerodynamické vlastnosti i zvuky - to vše má být samozřejmostí. Vývojáři na hře spolupracovali dokonce i se společností Boeing.

 

A co k samotnému letounu? Hornet je především multifunkční letadlo, které může stejně dobře udržovat leteckou nadvládu nad bojištěm, jako podporovat pozemní jednotky na zemi. Může být vybaveno širokým arzenálem zbraní od "hloupých" bomb a neřízených raket až po bomby naváděné GPS či raketami vzduch-vzduch s radarovým či infračerveným naváděním. Počítat můžeme i se starty z letadlových lodí. Hra navíc nabídne i podporu virtuální reality. 

 

DCS: F/A-18C Hornet vyjde někdy na jaře tohoto roku, ale předobjednat lze již nyní. Pokud už teď víte, že si tohle nenecháte ujít, předobjednávka se vyplatí. Hornet totiž teď stojí "jen" 59,99 €, zatímco po vydání se jeho cena vyšplhá na 79,99 €

 

 

žádný

komentář

Cyberpunk 2077 od tvůrců Zaklínače už příští rok?

datum: 12.1.2018 20:22:44 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (7 hlasů)

Co je potřeba k tomu, aybste rozpoutali obrovskou diskusi pouhým pípnutím? Stačí dobré jméno a pár let neaktivity. Přesně tohle se totiž stalo 10. ledna na Twitteru hry Cyberpunk 2077. Jedná se o očekávané RPG od společnosti CD PROJEKT RED, tvůrců Zaklínače, takže velká očekávání jsou na místě. Ale zpátky k věci - twitterový účet hry byl před 10. lednem naposledy aktivní před dlouhými 5 lety. Stačilo ale jedno "pípnutí" a během dvou dnů si kratičký tweet vysloužil skoro 50 tisíc lajků, 20 tisíc retweetů a vyvolal bouřlivou diskusi o několika tisících příspěvků. Nemluvě o ohlasu v herních médiích a v komunitě obecně. Zkrátka a dobře - lidé se na Cyberpunk 2077 zjevně těší opravdu hodně. 

 

 

To všechno naznačuje, že se ohledně hry něco děje a možná se brzy dočkáme oznámení data vydání nebo alespoň nějakých nových informací. Do kotlíku spekulací teď přihodil další várku youtuber LegacyKillaHD, který má údajně informace přímo od zaměstnance Sony. Ten tvrdí, že Sony obdržela hratelné tech demo hry, které prý obsahuje dokončený svět, který zbývá zaplnit postavami, lokacemi, úkoly a příběhem. Odhaduje, že hra potřebuje ještě jeden až dva roky vývoje. Jedná se ale samozřejmě o nepotvrzené informace. Na celé video o údajném úniku informací se můžete podívat níže. 
Ať už se jedná o snůšku lží nebo o čistou pravdu, můžeme si být jistí, že okolo hry se něco začíná dít. Naděje většiny hráčů se upínají k hernímu festivalu E3 2018, který vypukne v červnu.

žádný

komentář

Koncem ledna začíná otevřená beta Elite Dangerous: Beyond

datum: 12.1.2018 20:15:02 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (7 hlasů)

Vývojáři z Frontier Developments už dříve představili plány na rok 2018 pro svůj vesmírný simulátor Elite Dangerous. Během již třetí sezóny vyjdou tento rok hned 4 updaty, z nichž každý představuje jednu kapitolu Elite Dangerous: Beyond. A právě první kapitolu si budou moci všichni hráči vyzkoušet už 25. ledna. Přístup bude možný v daný termín skrze herního klienta.

 

Vývojáři teprve specifikují, jaký nový obsah vlastně uvidíme. O několik novinek se už s námi ale podělili. Do hry přiletí nová loď Chieftain, která bude mít na svou velikost velmi dobré manévrovací schopnosti. Změn se dočkají i některé ze základních mechanik hry, například inženýrství, odměny za mise či systém zákonů a trestů. V rámci Wing misí pak splníme mise v kooperativním módu a rozdělíme si odměnu se společníkem. Obchodníci jistě ocení, že budou mít přístup k obchodním datům ze všech systémů, které už navštívili. V neposlední řadě bude vylepšena i grafická a zvuková stránka hry. Vzhled planet bude upraven už během prvního updatu a bude zlepšován ještě v průběhu roku.

 

 

   

3

komentáře

Dakar 18 nabídne ten dosud největší otevřený závodní svět

datum: 12.1.2018 19:22:28 | autor: jamar28 | komentáře: 3 | hodnocení: 100% (6 hlasů)

Není zrovna zvykem, aby závodní hry disponovaly otevřeným světem a pokud ano, jednotlivé závody se stejně jezdí po předem vytyčených trasách. V Dakar 18 tomu ale bude jinak, protože koneckonců i rallye Dakar je tak trochu neobvyklý závod. Spíš než o rychlost tu jde o vytrvalost a houževnatost. Závodníci se musí potýkat s nepřízní počasí a být připraveni na různorodý terén od pouštních dun přes bahno až po ostrá skaliska. Přesně tak tomu bude i v chystané hře Dakar 18, kterou vyvíjí společnost Bigmoon Entertainment

 

Tvůrci slibují důraz na realističnost a obrovský otevřený svět, vlastně přímo ten největší, jaký jsme zatím v závodní hře mohli vidět. Ve hře se posadíme do všech 5 druhů vozidel, které se závodu tradičně účastní - budou tu motorky, čtyřkolky, buginy, terénní automobily a kamiony všech značek a navíc i se všemi řidiči. Ve hře bude fungovat i střídání dne a noci a dynamické počasí. Realistická fyzika prostředí a vozidel je samozřejmostí a občas nás prý čeká i oprava našeho vozidla. Připravit se musíme i na realistické navigační pomůcky. V neposlední řadě tvůrci slibují uchvacující grafiku, což alespoň podle traileru, vypadá na pravdivé tvrzení. Pokud se ale už už těšíte na exotickou Afriku, nechte si zase zajít chuť. Ačkoliv závod stále nese stejné jméno, už od roku 2009 probíhá v neméně exotické jižní Americe a odehrávat se tu bude i hra.

 

Dakar 18 vyjde na podzim roku 2018 na PC, PS4 a Xbox One.

 

 

žádný

komentář

Poslední 3 dny novoročních slev

datum: 12.1.2018 14:44:45 | autor: .Steve. | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (5 hlasů)

V poslední době jsou slevy čím dál častějším počinem. Podzimní slevy brzy nahradily slevy zimní (Vánoční) a sotva skončily, na Gog už naskočily slevy novoroční, které dosahují až 90%. Výhodné nabídky se přitom obměňují každý den v 15:00. Pokud si tak chcete pořídit některou z nabízených her, využijte příležitosti, dokud je čas. Slevy totiž končí již 15. ledna.

 

žádný

komentář

Retro střílečka DUSK se inspiruje kultovními klasikami 90. let

datum: 11.1.2018 20:50:00 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (6 hlasů)

Quake, Blood, Heretic, Hexen, Half-Life, Redneck Rampage - to jsou jen některé z titulů, kterými se otevřeně inspiruje retro střílečka DUSK od vývojáře Davida Szymanského. Ta zrovna dnes vyšla v předběžném přístupu na Steamu. Hra už teď obsahuje tři různé kampaně, hromadu nepřátel a samozřejmě široký arzenál zbraní, které se v "devadesátkách" dočkaly takové obliby (jako například motorová pila nebo dvouhlavňová brokovnice). Kromě toho tu najdeme i Endless Survival Mode, tedy herní mód, kde na nás hra posílá stále silnější vlny nepřátel. Užít si můžeme i multiplayer, protože DUSK obsahuje online bitvy v arénách. Tvůrce chce hru vydat v průběhu několika měsíců a během roku ji zásobovat novým obsahem, kterým by mohl být například kooperativní režim nebo Steam Workshop. 

 

Hra vyjde na rovných 20 euro. Pokud vás tedy současné střílečky nudí nebo byste jen rádi nostalgicky zavzpomínali na kořeny tohoto žánru, určitě se na hru mrkněte.

 

 

žádný

komentář

Díky DLC Apocalypse zničíme ve Stellaris celé planety

datum: 11.1.2018 20:47:00 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (4 hlasy)

Vesmírná 4X strategie Stellaris od Paradox Interactive se brzy dočká nového DLC, které výrazně rozšíří vojenskou složku hry. Stellaris se už v základní verzi vyznačuje velkou hráčskou svobodou, která zahrnuje třeba i genocidy celých druhů nebo otrokářství. Přesto tu jisté limity stále jsou - pokud například chcete potrestat neposlušné vazaly po vzoru Dartha Vadera (tedy zničením celého jejich domovského světa), máte smůlu. Tak mocné zbraně jednoduše ve Stellaris nenajdeme. To se však díky rozšíření Apocalypse brzy změní.

 

DLC nabídne novou třídu lodí - Colossus, které budou ozbrojeny tak mocnými zbraněmi, že rovnou zafungují jako ničitelé planet (v bitvě nicméně užitečné nebudou). Stavba Kolosů bude nesmírně nákladná, ale vyplatí se - nepřátelská planeta jimi bude moci být zcela zničena a trosky následně vytěženy, ale budou existovat i jiné možnosti. Kolos třeba planetu zvládne obalit silovým polem a odříznout ji tak od zbytku galaxie. Další možností zase bude neutronové čištění, které planetu zbaví veškerého vyššího života, ale zachová infrastrukturu. Kolosy budou schopné také indoktrinovat populaci na planetě nebo ji přeměnit na kyborgy. 

 

Další novinkou bude zcela nová třída lodí - Titáni. Půjde o zatím nejmocnější vojenské lodě, které dalece převýší i velké bitevníky. Spolu s nimi do hry přibudou také Iontové kanóny, což nebude nový typ zbraně, nýbrž nový typ obranné stanice. Iontový kanón bude schopen působit velká poškození na obrovskou vzdálenost a jistě tak najde užitek vedle každé důležité planety.

 

DLC do hry navíc přinese nový typ nomádských mimozemšťanů - Maraudery. Půjde v podstatě o piráty, jen mnohem silnější a organizovanější. Tak, že budou moci provádět nájezdy na celé planety. Zároveň ale bude možné si služby pirátů pornajmout a využít je jako žoldáky. Vývojáři ale varují, že se nám následně mohou vymknout z rukou během krizí v pozdní fázi hry. Kromě toho se ve hře můžeme těšit i na nové Ascension perky, politické perky a nové možnosti, jak utrácet nahromaděnou Jednotu (Unity). 


Datum vydání zatím nebylo oznámeno, ale víme, že DLC Apocalypse bude stát 19,99 €.

 

 

žádný

komentář

Chystá se remaster legendárního Dark Souls na PC i konzole

datum: 11.1.2018 20:40:16 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (6 hlasů)

Vývojáři From Software spolu s vydavateli Bandai Namco dnes oznámili, že pracují na remasterované verzi prvního dílu RPG série Dark Souls. Dark Souls: Remastered vyjde 25. května na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Verze hry pro PC, PS4 Pro a Xbox One X dokonce nabídnou 4K rozlišení při 60 fps. V plynulých 60 fps hra poběží i na ostatních konzolích, jen v rozlišení 1080p. Jedinou výjimkou bude Switch, na kterém hra dosáhne maximálně 30 fps (v rozlišení 1080p v TV módu a 720p v Handheld módu). Součástí remasteru bude i DLC Artorias of the Abyss. Dark Souls: Remastered nabídne kromě nových HD textur i další grafická vylepšení a novinkou bude také multiplayer pro až 6 hráčů.

 

Dark Souls je série akčních RPG, která proslula propracovaným světem, pochmurnou atmosférou a především vysokou úrovní obtížnosti. Naši recenzi původní hry najdete zde.  

 

 

žádný

komentář

Vyjde remaster detektivní adventury The Raven

datum: 10.1.2018 21:40:12 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (5 hlasů)

Vydavatelství THQ Nordic se rozhodlo potěšit všechny milovníky adventur a už 13. března vydá remasterovanou verzi detektivní adventury The Raven: Legacy of a Master Thief od King Art Games. Hra se točí okolo tajemného zloděje umění přezdívaného Havran a vychází z tradice klasických detektivek od Agathy Christie. Remasterovaná verze nabídne plně předělané animace, nasvícení a některé HD textury. Níže přiložený trailer obsahuje záběry z remasterované verze, zatímco obrázky pocházejí z původní verze z roku 2013. Původní verze vyšla roku 2013 a dočkala se poněkud rozporuplných reakcí. Hráči i kritici oceňovali dobrý příběh, dabing a rozhovory, ale stěžovali si na málo obsahu, postav a hlavolamů. Hodnocení hry se většinou pohybovalo okolo známky 7/10.

 

Remasterovaná verze vyjde 13. března na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

 

 

Toplist