Čekejte prosím
Čekejte, prosím...

Herní sekce

Herní sekce

žádný

komentář

Valve se stalo novým vlastníkem studia Campo Santo

datum: 23.4.2018 16:06:41 | autor: kralik2012 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (5 hlasů)

Vývojářský tým Campo Santo má nového vlastníka. A není jím nikdo jiný než americký vydavatelský gigant Valve. Skupina dvanácti vývojářů, která se proslavila líbivou adventurkou s fantastickým vizuálním zpracováním pod názvem Firewatch, na své fanoušky v žádném případě nehodlá zapomenout. I přesto, že už nebude tak úplně nezávislá, má v plánu pokračovat ve všech svých rozjetých projektech. Nejdůležitější je zcela jistě potvrzení, že se i nadále můžeme těšit na připravovaný titul In the Valley of Gods, který by nás měl v příštím roce zavést na dobrodružství napříč Egyptem. Na trailer na tento chystaný kousek se můžete podívat ve videu umístěném níže. 

 

žádný

komentář

Euro Truck Simulator 2 1.31 open beta

datum: 23.4.2018 15:46:28 | autor: Paliage | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (4 hlasy)

Před pár dny byla zveřejněna nová verze ETS 2, zatím je stále ve stádiu bety, nicméně už teď může nabídnout mnoho plnohodnotného obsahu. Novinek je celá řada a některé jsou vskutku osvěžující a zvyšují celkovou hratelnost.

 

 

Jedni Euro Truck Simulator 2 téměř adorují, druzí si klepou na čelo a nedokáží pochopit, jak někdo může prosedět tolik hodin jen u virtuálního volantu a sjíždět nudné dálnice. Proti gustu žádný dišputát. Tato nová verze ale potěší oba tábory, jelikož zahrnuje několik novinek, které hře přidají na již tak vysoké realističnosti (to potěší zvláště onen první tábor), a stejně tak se dočkáme nového obsahu, jenž celkově zlepší prožitek z hry. Touto změnou jsou především náhodné události. Ty byly již před nějakým časem zavedeny do American Truck Simulator, teď ale konečně dorazily i sem. A dokonce dorazily v mnohem větším počtu. Čekají na vás různé bouračky, poruchy, rozsypaný materiál, popadané kulatiny z návěsu a dokonce i letadlo! To vše a mnohem více nyní můžete potkat na svých dlouhých toulkách Evropou. Nutno podotknout, že tyto náhodné události jsou ztvárněny opravdu povedeně a nejednoho hráče donutí oprášit tuto herní klasiku.

 

 

Novinek je ale mnohem více. Snad druhou nejočekávanější změnou jsou nové podvozky pro Next-Gen Scania R a S, a sice 8x4. Tyto komunitou milované tahače tak s novým podvozkem vypadají ještě lépe. Dále byly tahače vybaveny kabely pro připojení návěsu, což je důležitý krok na cestě k conejvyšší realističnosti. Byl upraven i obraz ve zpětných zrcátkách, který by měl nyní vypadat lépe.

 

Novinek je ale více, závěrem zmiňme třeba nové trasy pro jízdy s nadměrným nákladem či nové filtry v přehledech vaší firmy. Celkově je tato nová verze dost výživná a přidává další kladné body již tak dobré hře. 

žádný

komentář

Vzniká nové filmové zpracování hry Doom

datum: 22.4.2018 12:00:00 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (7 hlasů)

Studio Universal pracuje na dalším filmovém zpracování kultovní hry Doom. Alespoň tedy podle toho, co tvrdí herečka a zpěvačka Nina Bergman na svém Twitteru: "Wow, dělám na novém Doomu v Universal Pictures, právě jsem podepsala všechny papíry." Podle Bergmanové film vzniká v Bulharsku pod taktovkou skvělého režiséra. To je ale bohužel prozatím vše, co o novém titulu víme. Poslední filmová adaptace je Doom z roku 2005, kde si zahrál Dwayne Johnson a Karl Urban. Ta byla přinejlepším průměrná a příliš nenadchla ani fanoušky hry, ani fanoušky akčních filmů jako takových. Film totiž se hrou neměl příliš společného a zbytečně ztrácel čas vyprávěním podprůměrného příběhu. Snad bude nový pokus o poznání úspěšnější, stejně jako restart série v podobě hry Doom z roku 2016, který vám určitě připomene trailer níže.

 

žádný

komentář

Netradiční battle royale Darwin Project přechází na model free2play

datum: 22.4.2018 10:00:00 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (4 hlasy)

Tak to bylo rychlé. Nejsou to ani dva měsíce, co vývojáři ze studia Scavengers v předběžném přístupu vydali svoji battle royale střílečku Darwin Project, a už přecházejí na model free to play. Hra je už od 20. dubna pro všechny zdarma a určitě stojí za vyzkoušení. Pojímá totiž battle royale poměrně originálním a netradičním způsobem.

 

 

Princip battle royale zůstává zachován - skupina hráčů je vysazena na mapu a přežít může jen jeden. Jenže hráčů v aréně je místo stovky pouhých deset a navrch jeden "režisér" s unikátní rolí. Celé utkání jen pozoruje a kam se mu zachce, spawne třeba munici, materiály či kus vybavení. A nebo taky může bombardovat mapu atomovými bombami, způsobovat gravitační bouře či zamykat a odemykat určité oblasti. Režisér může svá rozhodnutí konzultovat s diváky - Darwin Project se netají tím, že cílí především na streamery a jejich fanoušky. Darwin Project má také výraznější survival mechaniky, než na jaké jsme zvyklí třeba z Fortnite či PUBG. Zdejší mrazivé podnebí totiž není jen kulisa a může hráče skutečně zabít. 

 

Darwin Project je dostupný na Windows 10 (Steam) a Xbox One. Na Steamu hru kladně hodnotí 86 % uživatelů.

 

žádný

komentář

Ve Fortnite se vedle komety objevily i meteory a záhada trvá

datum: 22.4.2018 10:00:00 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (4 hlasy)

Celý měsíc duben se ve Fortnite Battle Royale nese ve znamení záhadné komety, která se zhruba na začátku měsíce objevila na obloze. Kometa, která původně vypadala jako nějaký aprílový fórek, ale dosud nezmizela a to zdaleka není všechno. Vedle ní se totiž ve hře objevily i meteory a není jich vůbec málo. Objeviy se stovky videí hráčů, kteří se s meteory ve hře setkali. Narozdíl od komety padají meteory rychle a podle všeho shoří v atmosféře dřív, než dopadnou na povrch.

 

 

Vesmírná záhada tak sice stále trvá, ale nabývá na intenzitě, takže bychom se snad už brzy měli dozvědět, co to u všech všudy vlastně všechno znamená. V současné době je stále nejoblíbenější teorie, že kometa zničí lokaci Tilted Tower, která láká až příliš mnoho hráčů a narušuje tak vyváženost hry. Kometa by mohla dopadnou koncem třetí sezóny, která se momentálně chýlí ke konci. Tomu nahrává i to, že se v souborech hry pomocí dataminingu nedávno podařilo objevit zmínku o dosud neoznámeném časově omezeném eventu s názvem Impact (dopad).

 

Vývojáři z Epic Games se k záhadě dosud nevyjádřili, ale nedávno uvedli, že další hratelná mapa pro ně aktuálně není prioritou a místo toho se chtějí soustředit raději na vylepšení mapy stávající. I to nahrává teorii, že kometa pořádně "upraví" jednu z lokací.

 

 

 

žádný

komentář

Do Cities: Skylines míří zábavní parky i zoologické zahrady

datum: 21.4.2018 14:00:00 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (3 hlasy)

Již brzy budou moci obyvatelé našich virtuálních měst v budovatelské strategii Cities: Skylines trávit čas i jinak než v obyčejných parcích, restauracích či v dopravních zácpách. Za měsíc totiž vychází DLC Parklife, které hru obohatí o nejrůznější formy zábavy a relaxace. 

 

 

Nové rozšíření se nedrží při zemi - do hry přidává nejen další možnosti pro stavbu malých městských parků, dobrých akorát tak na procházku o obědové pauze, ale i celé zoologické zahrady, rozsáhlé zábavní parky se spoustou atrakcí a dokonce i přírodní rezervace. To přirozeně znamená i tunu nových předmětů pro každou příležitost - další fontány do parčíků, květinové záhony či altánky do honosnějších parků nebo tábořiště a vyhlídky, vhodné pro přírodní rezervace. K tomu navíc pětici nových map.

 

 

Ve studiu Colossal Order mysleli i na související věci, které by se hráčům hodily, takže v rozšíření uvidíme i nové městské vyhlášky a další typ distriktu - vedle průmyslových, komerčních a dalších čtvrtí půjde vymezit i čtvrť zaměřenou výhradně na budování a správu parků. Kromě jiného v ní půjde stavět jakékoliv budovy i bez návaznosti na cesty, což je funkce, která hráčům zoufale chybí v podstatě od vydání hry. V doprovodu placeného obsahu hru obohatí i update, který všechny majitele hry obohatí třeba o nový panel turistiky a upraví stromy tak, aby zadržovaly i hlukové znečištění.

 


 

DLC Parklife vychází 24. května na PC. Předobjednávky jsou na prodej na Steamu či na stránkách Paradox Interactive s 10% slevou za 13,49 €.

žádný

komentář

Vyzvedněte si zdarma kopii taktické strategie Satellite Reign

datum: 20.4.2018 13:23:32 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (5 hlasů)

Internetový obchod Humble Bundle se nás opět rozhodl obdarovat hrou zdarma. Tentokrát je to taktická real-time strategie Satellite Reign od studia 5 Lives. Celá hra se odehrává v cyberpunkovém otevřeném světě a tu najdeme všechno, co už k cyberpunku tak nějak patří - zářící neony, hackery i zlé megakorporace, které vládnou světu. Jako strategie je ale hra spíše komorního rázu a můžeme ovládat jen 4 postavy . Ty si za to lze přizpůsobit hernímu stylu každého z nás a ne všechny střety je nutné řešit střelbou. Stejně tak přijde vhod i hackování, stealth nebo odvádění pozornosti jinam. Hru na Steamu doporučuje 75 % uživatelů, stejné skóre získala i na serveru Metacritic.

 

Nabídka je časově omezená a hru je možné si vyzvednout pouze do zítřka 21. dubna, takže neváhejte. 

 

 

 

 

žádný

komentář

Nová mapa pro PUBG bude obsahovat dechberoucí jeskyni

datum: 20.4.2018 13:00:00 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (4 hlasy)

Nejnovější chystaná mapa Savage pro battle royale střílečku PlayerUnknown's Battlegrounds není nic nového. Vývojáři z PUBG Corp ji zasadili do tropického prostředí a protože bude čtyřikrát menší než ostatní mapy, nabídne mnohem intenzivnější zážitek. Mapa právě dokončila druhou fázi testování a momentálně ji čeká ještě pár týdnů vývoje. Jednu věc ale testeři vyzkoušet nemohli - působivou jeskynní propast s několika bočními prostory. Okázalou "atrakci" vývojáři do hry přidají během několika měsíců a její návrh můžete vidět níže. 

 

 

Seskočit přímo do nitra jeskyně skrze její horní otvor bude nepochybně oblíbenou kratochvílí a dost možná půjde o pro hráče nejlákavější místo k seskoku, takže přírodní podívaná se záhy po dopadu poblíž centrálního jezírka změní v krvavá jatka. Ale to není nic, na co by nebyli hráči PUBG zvyklí.

 


 

Ani v jiných ohledech se vývojáři neflákají. Do PlayerUnknown's Battlegrounds tak například konečně přichází možnost výběru mapy. Nová funkce je téměř dokončena a brzy by se měla objevit na testovacích serverech a posléze i v normální hře. 

 


 

žádný

komentář

Do Assassin's Creed Origins dorazily oficiální cheaty

datum: 20.4.2018 10:00:00 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (6 hlasů)

Dnes nastal den, kdy do PC verze Assassin's Creed Origins zdarma přichází oficiální cheatovací konzole Animus Control Panel, o které jsme nedávno informovali. Ta umožňuje pohrát si se 70 parametry napříč 11 různými kategoriemi a proměnit tak základní hru k nepoznání. Dají se změnit věci jako zdraví, rychlost, výdrž či udělené poškození a uzpůsobit si tak hru podle svých představ - udělat z ní jednoduchou arkádu pro nenáročné hráče, nebo naopak nemilosrdné peklo.

 

 

Vývojáři z Ubisoftu ovšem mysleli i na prosté pobavení, takže pokud se chcete po starověkém Egyptě prohánět ve zbroji moderního vojáka Absterga, teď je to možné udělat pomocí pár kliknutí. Jde ale hrát za celou řadu jiných postav včetně příběhových, nebo anonymních (římský voják a podobně). Díky kontrolnímu panelu se ve hře objevila i možnost ochočit si celé stádo zvířat, takže nepřátele může roztrhat na kusy naše vlastní smečka lvů. Do hry se také díky konzoli vrátila možnost skrytého zabití na jednu ránu, které známe z předchozích dílů a jež mnohým hráčům v Origins tak chybělo. Je k dispozici několik přednastavení, která sestavili vývojáři (například God Mode), ale hráči mohou navzájem sdílet i svá vlastní nastavení.

 

 

 

 

žádný

komentář

Serious Sam se vrací! Oznámen čtvrtý díl

datum: 20.4.2018 10:00:00 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (6 hlasů)

Poslední pořádný díl Serious Sama vyšel už trestuhodně dávno - v roce 2011. Teď tu ale máme oficiální oznámení čtvrtého dílu - Serious Sam 4: Planet Badass. Vývojáři z chorvatského studia Croteam zatím vypustili jen krátký teaser, který toho moc nepozradí, ale napovídá, že to důležité zůstává při starém. Samův styl zůstává stejný a čeká nás setkání se stovkami a tisíci dávno známých nepřátel. A i když toho v traileru Sam moc nenamluví, není pochyb o tom, že bude z rukávu zase házet jednu hlášku za druhou. Pokud také patříte mezi fanoušky nepřemožitelného drsňáka s kanónem v rukou, těšte se na herní festival E3, který proběhne začátkem června. Právě tam totiž hodlají vývojáři o Serious Samovi 4 prozradit víc. Zatím víme jen to, že tentokrát nás nečeká žádné pouštní prostředí a mapy v novém dílu budou "brutálně velké".

 

 

žádný

komentář

CoD Black Ops 4 prý nebude mít kampaň, za to ale battle royale mód

datum: 19.4.2018 18:22:43 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (6 hlasů)

Nedávno oznámená střílečka Call of Duty: Black Ops 4 údajně nebude obsahovat kampaň pro jednoho hráče. Alespoň to tvrdí herní server Polygon a odvolává se přitom na zdroje, které si samozřejmě přejí zůstat v anonymitě. Vývojáři ze studia Treyarch údajně už teď vědí, že kampaň nestihnou dodělat do října letošního roku, kdy má hra vyjít. Se stejnými informacemi přišli i zdroje serverů Kotaku a Eurogamer. K tomu ale ještě dodávají, že Activision si přeje, aby příští díl veleúspěšné série Call of Duty obsahoval v poslední době tak oblíbený mód battle royale. Vývojáři se prý dokonce snaží, aby byl pro 100 hráčů na jedné mapě, jako to známe třeba z PUBG nebo Fortnite.

 

 

Pokud jsou tyto informace pravdivé, bylo by to poprvé za celou historii značky Call of Duty, kdy by nějaký díl vyšel bez kampaně pro jednoho hráče. Společnost Activision se odmítla ke spekulacím vyjádřit a pouze upozornila, že k plnému odhalení Call of Duty Black Ops 4 dojde během komunitního eventu 17. května 2018. Hra by měla vyjít 12. října 2018.

 

 

žádný

komentář

Majestátní elfská města v traileru na DLC Summerset pro TES: Online

datum: 18.4.2018 10:00:00 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (5 hlasů)

Pokud se po nedávném oznámení nemůžete dočkat nejnovějšího DLC Summerset pro MMORPG The Elder Scrolls Online od Bethesdy, určitě přivítáte nový trailer. Ten blíže představuje především do výšky se tyčící města vznešených elfů, včetně jejich symbolu, majestátní křišťálové věže. Podobně jako jejich města i příroda na území vznešených elfů připomíná pečlivě opečovávanou zahrádku. Tedy kromě toho, že se v ní rohánějí nová monstra, například gryfové a nejrůznější druhy ještěrů. Relativní klid se nicméně z hlubin moře chystá narušit nová extrémní hrozba a na její vyřešení tu už budeme my, hráči.

 


 

Summerset vyjde na PC a Mac 21. května a na konzole PlayStation 4 a Xbox One 5. června 2018.

 

 

 

žádný

komentář

Mód umožňuje hrát Kingdom Come z pohledu 3. osoby

datum: 17.4.2018 19:07:33 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 97% (9 hlasů)

Mnoho fanoušků úpěnlivě prosilo Warhorse Studios, aby si mohli zahrát historické RPG Kingdom Come: Deliverance (videorecenze zde) i z pohledu třetí osoby. Bohužel se tak nestalo a tato možnost ve hře stále chybí. To je v případě Kingdom Come obzvlášť škoda, protože vývojáři si dali na zbrojích a oblečení vůbec ukrutně záležet. Když ale chceme jakýkoliv kus oblečení vidět na své postavě, jsme odkázáni jen na drobné okénko v inventáři. 

 

Jenže co neudělají vývojáři, na to si najdou čas modeři. Jeden z nich pod přezdívkou Fuse00 vytvořil mód, díky kterému se můžeme do středověkých Čech vydat i z pohledu třetí osoby a plně si tak vychutnat svoje nablýskané vybavení. Ovšem nutno podotknout, že mód má k dokonalosti ještě daleko. V tomto pohledu kamera nemá nastavené hranice, takže prochází skrze stěny i zem, ani neovládá směr pohybu (proto je doporučeno používat myš s více tlačítky a přenastavit si rozložení kláves). Činnosti jako alchymie, střelba z luku či broušení zbraní navíc vůbec nelze provozovat. Boj je sice možný, ale nepodporuje komba. Jedná se o první takový mód pro Kingdom Come a i přes velmi výrazné nedostatky se může hodit třeba k příjemnějšímu toulání se krajinou.


Mód Third Person Camera pro Kingdom Come: Deliverance je možné stáhnout ze stránky Nexusmods, kde najdete i podrobný návod.  

 

 

žádný

komentář

Marie's Room představuje nostalgický výlet do minulosti. Nic nestojí

datum: 17.4.2018 13:35:47 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (5 hlasů)

Na Steamu vyšla kratičká relaxační hra Marie's Room. I když hra možná ani není to nejvhodnější slovo. V Marie's Room totiž v kůži Kelsey prohledáváme pokoj kamarádky z dětství, abychom našli její deník. Během pátrání se vynořují stále nové vzpomínky, některé příjemné, jiné by člověk raději pohřbil někam hluboko do paměti. Postupně se tak odkrývá příběh dvou dívek a jejich neobvyklého přátelství. Celá nostlagická výprava do dávných vzpomínek trvá zhruba hodinu, a tak ji její tvůrci Kenny Guillaume a Dagmar Blommaert poskytli hráčům zcela zdarma. I přes velmi krátký příběh a v podstatě nulovou herní náplň titul na Steamu doporučuje 95 % uživatelů a zaznívají i přirovnání k atmosféře Life is Strange, takže pokud nemáte večer co dělat a máte náladu na odpočinkovou hru, není co řešit. 

 

 

 

žádný

komentář

První dva díly příběhového RPG Shenmue míří na PC a současné konzole

datum: 17.4.2018 13:00:16 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (6 hlasů)

Slavná série Shenmue po téměř 20 letech konečně vyjde také na PC. Hry Shenmue I a II původně vyšly na SEGA konzoli Dreamcast v letech 2000 a 2001. Na první pohled je to záležitost především pro nostalgické hráče. Remaster obou her koneckonců nabídne jen detaily jako je vylepšené uživatelské rozhraní, možnost nastavit si moderní ovládání či vyšší rozlišení. Přesto má série co nabídnout i dnešnímu hráči, pokud tedy překousne výrazně zastaralou grafiku. Obě hry totiž představují zajímavý mix ju-jitsu bojovky, akčního RPG a detektivní adventury (kdy vyšetřujeme smrt otce hlavní postavy). To vše navíc doplňují i arkádové minihry. Port obou her na PC je v režii studia D3T a vyjde během roku 2018 na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

 

 

žádný

komentář

Survival Conan Exiles vyjde v květnu s obrovskými změnami

datum: 16.4.2018 20:36:40 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (5 hlasů)

Předběžný přístup survivalu Conan Exiles (dojmy ze hry zde) se chýlí ke konci a hru tak začátkem května čeká "konečné" vydání. Spolu s tím přijdou do světa Barbara Conana podstatné změny. Herní svět se zvětší nejen co se týče mapy, ale dočkáme se i nových předmětů a perků. Kromě toho do hry přibudou i dvě zcela nové oblasti Vulkán a Bažina s vlastními lokacemi i nepřáteli. Čeká nás upravený bojový systém "s brutalitou, taktikou a surovostí, jakou si svět Barbara Conana zaslouží." Všechny zbraně dostanou vlastní animace včetně různých efektů - dýky například způsobí krvácení, obouruční meče zase zmrzačení a podobně. 

 

Podstatnou částí Conan Exiles vždy byla stavba a jinak tomu nebude ani po opuštění předběžného přístupu. S tím souvisí zbrusu nová herní mechanika, pojmenovaná Purge (očista). Prostředí se nyní bude našemu stavebnímu úsilí bránit a v závislosti na tom, kde si stavíme náš majestátní hrad, nás čas od času napadne horda ledových obrů, nemrtvých či jiných potvor Conanova nehostinného světa (tato možnost půjde vypnout). To je vítaná změna, protože dosud bylo v okolí našeho domova poněkud mrtvo a pana domácího tak čekala notná dávka nudy.

 

Hráči si také budou muset zvyknout na náročnější souboje. Ze hry totiž zmizí automatické léčení, místo kterého bude nutné se najíst či vypít lektvar. Aby to bylo jednodušší, přidali vývojáři možnost pěstování vlastních plodin. Cestování naproti tomu bude mnohem pohodlnější, protože se ve hře objeví monolity, umožňující rychlé cestování. 


Conan Exiles vychází 8. května na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

 

 

 

žádný

komentář

Nejmocnější zbraní v RPG Underworld Ascendant bude kreativita

datum: 16.4.2018 20:31:47 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (5 hlasů)

Vývojáři z OtherSide Entertainment v novém traileru na dungeonové akční RPG Underworld Ascendant opět zdůrazňují, jak důležitá bude vlastní kreativita a schopnost přizpůsobit se. Tvůrci slibují dynamicky se měnící svět a rozhodnutí, na kterých skutečně záleží. To se netýká pouze příběhu, ale i herních mechanik. Není přitom řeč jen o obvyklé trojici základních herních stylů zloděj, bojovník a mág. Hra totiž nabídne i velmi široký prostor pro naši kreativitu v podobě různých fyzikálních pastí či různorodých nepřátel, jejichž vlastnosti lze využít ve svůj prospěch. Improvizace bude zkrátka základem úspěchu a hra za kreativní řešení problémů hráče i lépe odmění. Pokud vám mimochodem slovo Underworld přijde povědomé a vzpomněli jste si na devadesátkovou RPG sérii Ultima Underworld, není to náhoda. Na Underworld Ascendant pracují vývojáři, kteří se podíleli právě na této klasické RPG sérii. 


Underworld Ascendant vyjde ve druhé polovině roku 2018 na PC, Mac a Linux.

 

 

 

žádný

komentář

Pokračování vikingského dobrodružství The Banner Saga 3 už v létě

datum: 15.4.2018 20:50:27 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (6 hlasů)

Červenec bude pro fanoušky série The Banner Saga skutečně napínavý. Právě tehdy totiž vyjde poslední díl The Banner Saga 3 a konečně se rozhodne, jestli svět ovládne temnota nebo ne. Fiktivní herní svět tohoto strategického příběhového RPG se těžce inspiruje severskou mytologií, takže tu kromě "Vikingů" najdeme i nejrůznější mýtické bytosti a kouzelné předměty.

 

The Banner Saga 3 nevybočí ze zajetých kolejí. Opět nás čekají tahové souboje v typické kreslené grafice, putování s početnou družinou a nemálo osudových rozhodnutí. Finální díl série půjde hrát i samostatně, ale ti, kteří hráli první a druhý díl, budou moci do poslední kapitoly načíst své uložené hry a tím ovlivnit děj, v jehož závěru nás čeká několik odlišných zakončení.

 

Vývojáři z amerického studia Stoic spustili předobjednávky se speciální odměnou. Za koupi před vydáním obdržíme speciálního společníka Kiviho. Ten není nikým jiným než nefalšovaným Dredgem, tedy jedním z kamenných obrů, kteří jinak tvoří naše nepřátele. 


The Banner Saga 3 vyjde na PC/Mac, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch 24. července 2018. Předobjednávky se týkají pouze hráčů na PC a Mac.

 

 

 

žádný

komentář

Karetní hru ze světa Zaklínače Gwent čeká znovuzrození

datum: 15.4.2018 20:43:03 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (7 hlasů)

Vývojáři z polského studia CD Projek Red ohlásili svůj nový projekt Gwent Homecoming. Kdo by se domníval, že jde o nové DLC pro karetní hru ze světa Zaklínače Gwent nebo snad o nový díl, pletl by se. Homecoming bude v podstatě úplné znovuzrození. Série změn tak velkých a významných, že si prostě zaslouží vlastní název. 

 

To je pro mnoho fanoušků série dobrá zpráva, protože i sami vývojáři přiznávají, že každodenní práce na updatech a eventech způsobila, že se nepříjemně odchýlili od původní podoby hry a od toho, co ji činilo výjimečnou. Projektem Homecoming chtějí opět nakopnout vášeň hráčů pro Gwent. Tou špatnou zprávou ovšem je, že se tvůrci chtějí následujících 6 měsíců plně zaměřit na vývoj a během celé této doby nás čekají jen dva menší updaty (dubnový přidá nové prémiové karty či skiny a květnový se zase zaměří na vybalancování hry).

 

Vývojáři prosí o trpělivost a důvěru a na oplátku slibují opravdu významné změny. Mělo by být více cítit, že Gwent je bojiště. Toho chtějí vývojáři dosáhnout pomocí lepších vizuálních efektů a nových vlastností jednotlivých řad. Změní se i podoba hrací plochy tak, aby poskytla působivější vizuální zážitek. Tvůrcům vadí například to, že některé karty nejsou dostatečně vidět, takže dokonce uvažují i o tom, že by jednu z řad úplně vypustili. I celková atmosféra hry by se měla posunout k ponurejšímu zaklínačskému stylu. Autory trápí také určitá nevyváženost hry, především  fakt, že hráč, který hraje druhý, má příliš velkou výhodu. Zatím sice nevíme nic konkrétního, ale údajně se už uvažuje hned nad několika možnostmi. Vyváženosti se týká i opatrné přehodnocení Create mechaniky hry. Pokud Gwent hrajete, rozhodně berte v potaz i to, že velkému množství karet se změní statistiky. Jako nejspravedlivější řešení vidí vývojáři možnost si po omezenou dobu karty rozebrat za plnou cenu. Kromě toho nás čeká i nový level systém, přepracované žebříčky a větší přístupnost novým hráčům třeba pomocí propracovaného tutorialu. 

 

To nejlepší jsme si nechali na konec. Společně s dokončením projektu Homecoming vývojáři konečně vydají i Thronebreaker, tedy singleplayerovou kampaň s novým příběhem ze světa Zaklínače. Ta mimo jiné nabídne sadu unikátních karet a především ukáže místa z fantasy světa Zaklínače, která jsme dosud neviděli. 

 

žádný

komentář

První gameplay trailer This Is the Police 2 ukazuje vítané novinky

datum: 15.4.2018 12:12:13 | autor: jamar28 | komentáře: 0 | hodnocení: 100% (5 hlasů)

První díl This Is the Police je krásným příkladem toho, jak návyková a poutavá může být hra s minimalistickou grafikou. Stačí, aby nabídla parádní hratelnost. Vývojáři z běloruského studia Weappy se nebáli spojit zdánlivě neslučitelné žánry - strategii a příběhovou adventuru. A vyplatilo se. Hráčům po celém světě se hra zalíbila, takže není divu, že právě vzniká pokračování. 

 

This Is the Police 2 poznají fanoušci prvního dílu již na první pohled, a to i přesto, že grafika urazila slušný kus cesty. Jasně nejvýraznější změnou je ale tahový soubojový systém. Se svými policisty teď budeme přímo v terénu a ovládneme každý jejich pohyb. Pouze na nás bude, jestli použijeme paralyzér, nebo na zločince vytáhneme rovnou brokovnici. Rozhodneme i to, zda se do zamčených dveří dostaneme nenápadně skrz vypáčení zámku, nebo vykopneme dveře a vtrhneme dovnitř jako uragán. 

 

Vývojáři ovšem nehodlají pošlapat odkaz oprvního dílu, takže pokud jste se lekli, že This Is the Police 2 snad bude taktická tahovka, můžete být v klidu. Opět tu najdeme kombinaci strategie a adventury s košatým příběhem a morálními dilematy, díky kterým se snadno ocitneme na straně zločinu (zejména pokud rádi přimhouříte oko za trochu pašeráckých peněz). 


This Is the Police vyjde během roku 2018 na PC/Mac, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch.

 

 

 

Toplist