Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Nejočekávanější hry roku 2018

08.01.18, 21:20, autor: jamar28, rubrika: Herní sekce - Téma
V roce 2018 si užijeme celé řady herních pecek. Čekají nás pokračování oblíbených sérií, novinky od zkušených vývojářů, ale i nadějné hry od tvůrců, kteří na svůj velký hit teprve čekají. Sestavili jsme pro vás seznam patnácti nejočekávanějších her roku 2018.

V seznamu patnácti nejočekávanějších her (alespoň dle naší redakce), jsou následující tituly:

Kingdom Come: Deliverance

RPG je na trhu obrovské množství. Málokterý tvůrce si ovšem troufne vykašlat se na draky i elfy, aby se plnohodnotně zaměřil na konkrétní historické období. Vývojáři z českého studia Warhorse Studios se ale právě tohle rozhodli udělat a Kingdom Come: Deliverance tak bude rozsáhlým příběhovým RPG odehrávajícím se v Čechách na začátku 15. století. Hlavní předností hry bude nelineárnost a autenticita. Jak je u RPG obvyklé, úkoly půjde řešit různými způsoby (klasická trojice herních stylů bojovník, řečník či zloděj) a můžeme počítat i s vysokou mírou možností upravit si postavu. Realističnost se však neodrazí jen v do detailu propracované krajině nebo potřebě jíst a spát, ale třeba i v soubojovém systému, který dá zabrat i zkušeným hráčům. Pokud vás hra zajímá, určitě si přečtěte tento článek. Kingdom Come: Deliverance vyjde 13. února 2018 na PC, PS4 a Xbox One.

 

 


Metal Gear Survive

Bude Metal Gear Survive opravdu pokračováním série Metal Gear? Ano i ne. Jedná se o stejné universum, na hře opět pracuje studio Konami (byť bez Hidea Kojimy) a hra bude časově zasazena mezi Metal Gear Solid V: Ground Zeroes a The Phantom Pain. Bude se ale odehrávat v alternativní realitě. Od hlavní příběhové linie série tak bude zcela oddělena. O co v ní tedy půjde? Jako první věc zjistíme, že alternativní realita, ve které se ocitáme, je extrémně nepřátelská a obývaná jakýmsi druhem krystalických zombie. V jádru tak půjde o survival akci, ve které budeme většinu času zabíjet zombíky jen proto, abychom se dostali k lepšímu vybavení. Titul se odehraje v otevřeném světě a chybět nebude ani budování základny. Hra bude sázet především na kooperativní mód, ale hrát budeme moci i sólo s AI společníky. Metal Gear Survive vyjde 22. února 2018 na PC, PS4 a Xbox One. 

 

 


A Way Out

Pokud se v nějaké hře ocitneme ve vězení, obvykle se ven musíme vlastnoručně prostřílet. V adventuře A Way Out ovšem budeme muset zapojit hlavu a především spojit síly s dalším kamarádem. A to doslova. Tohle totiž bude hra pouze pro dva hráče a i když bude možné si sehnat spoluhráče online, tvůrci z Hazelight Studios důrazně doporučují hrát hru ve dvou na rozdělené obrazovce. Dle dostupných záběrů se autorům skutečně povedlo dobře ukočírovat dění na obrazovce, i když dvojice postav se zrovna nachází v jiných situacích. Nehrozí tak nejspíš například to, aby jeden z hráčů právě vedl klidný rozhovor se spoluvězněm, zatímco druhý by si užíval akční útěkovou pasáž. A Way Out vyjde 23. března 2018 na PC, PS4 a Xbox One.

 

 


Far Cry 5

Série Far Cry se z exotických karibských ostrovů, Himalájí a dokonce i pravěkých jeskyní konečně vrací zpátky domů. Bude se tak odehrávat ve Spojených státech. Podíváme se na venkov a do divoké přírody amerického státu Montana. Zdejší jinak pohodovou atmosféru ovšem naruší fanatický náboženský kult, který terorizuje celé okolí. Hlavní záporáky bychom tedy měli. Ve zbytku se Far Cry 5 nebude od ostatních her série příliš lišit a opět se bude zabývat především tím, jak zprovodit protivníky ze světa na sto plus jeden způsobů. Vývojáři z Ubisoftu slibují obří otevřený svět, který na nás bude reagovat (kultisté budou například tím agresivnější, čím agresivnější budeme my). Těšit se můžeme na spoustu vedlejších aktivit a v neposlední řadě i na to, že celou hru bude možné projít v kooperaci s dalším hráčem. Far Cry 5 vyjde 27. března 2018 na PC, PlayStation 4 a Xbox One. 

 


God of War

Série God of War si prozatím vždy brala témata z řecké mytologie. Tentokrát tomu ale bude jinak a drsňák Kratos se pro změnu vydá na daleký sever, kde síly poměří se samotnými bohy i mytologickými tvory severských pověstí. Nemluvě o tom, že Kratos bude otcem - během hry tak bude mentorovat svého mladého syna Atrea, který mu mimo jiné bude schopen pomáhat v boji. Ve hře najdeme i jiné změny, Kratos svou dvojici čepelí například vymění za magickou sekeru. Jinak ale vesměs zůstává vše při starém a hra bude především o soubojích s různorodými nepřáteli. Na hře opět pracují vývojáři ze SIE Santa Monica Studio. God of War vyjde v první čtvrtině roku 2018 exkluzivně pro PlayStation 4.

 

 


Frostpunk

Málokomu v roce 2014 unikl herní hit This War of Mine od polských vývojářů z 11 bit studios. Za nízkou cenu dokázal podmanivě vykreslit zoufalou situaci civilistů uvězněných ve válečné zóně. Survival strategie Frostpunk bude totéž, jen ve větším měřítku. V mrazivé pustině budeme řídit postupně se rozrůstající komunitu přeživších. Shromažďovat zdroje, stavět nové budovy, zaměstnávat obyvatele či pořádat výpravy do okolí. I tady nás čeká nejedno složité morální dilema, protože kvůli přežití je občas nutné přehodnotit hranice svědomí. Budeme léčit opravdu vážně nemocné, nebo je necháme umřít, abychom ušetřili zdroje? Necháme děti dělat nebezpečnou práci, abychom tak zvýšili zisky, za cenu riskování jejich zdraví a života? Frostpunk nám tyto a jiné otázky odpoví v první čtvrtině roku na PC.


 


Detroit: Become Human

Nová adventura od Quantic Dream se bude zabývat umělou inteligencí a jejím sebeuvědoměním. Ve hře se ujmeme role hned tří androidů - procitnuvší Kary, policejního androida Connora, jež má za úkol chytat "porouchané" androidy a Markuse, který se pro změnu snaží androidy osvobodit. Podobně jako například v Heavy Rain (další hra od studia Quantic Dream) tak budeme hrát za postavy s protichůdnými zájmy. Příběh bude plný momentů, kde bude záležet na našich rozhodnutích, která mohou v krajním případě vést i ke smrti některé z postav. Zajímavé je, že v takovém případě to nebude znamenat konec hry - ta bude normálně pokračovat dál, jen s určitými následky. Je tedy zbytečné dodávat, že takovou hru se vyplatí dohrát hned několikrát a každé dilema si ohmatat ze všech stran. Detroit: Become Human vyjde v první nebo druhé čtvrtině roku 2018 exkluzivně na PlayStation 4. 

 

 


Red Dead Redemption 2

Větší, lepší a hezčí než jednička, avšak bez jediné větší inovace. Tak nějak pravděpodobně vypadalo zadání pokračování série Red Dead Redemption. Nejvýraznější změnou tak bude to, že se druhý díl odehraje před tím prvním a divoký západ budeme tentokrát brázdit v kůži desperáta Arthura Morgana, člena Van der Lindova gangu, který dobře známe z prvního dílu. Jinak ale zřejmě zůstane vše při starém - velký otevřený svět, mnoho různých lokací od měst až po hluboké lesy a hory, poutavý příběh a zkrátka všechny ty věci, na které jsme u her od Rockstarzvyklí. Samozřejmě můžeme počítat s mnohem lepší grafikou a menšími změnami, jako že náš kovboj se konečně naučí plavat a podobně. Red Dead Redemption 2 vyjde ve druhé čtvrtině roku 2018 na PlayStation 4 a Xbox One. 

 

 


Jurassic World Evolution

Dinosaury (alespoň v mládí) miloval snad každý a kdo jim nepodlehl hned, určitě se nechal strhnout filmovou sérií Jurský Park. V budovatelské strategii Jurassic World Evolution zkusíme něco, co se zatím ve filmech nepodařilo nikomu - vybudovat funkční zábavní park s dinosaury, kde by pokud možno vystavené exempláře nepožíraly turisty. Na hře pracují vývojáři z Frontier Developments, kteří stojí i za úspěšnou strategií Planet Coaster. Počítat můžeme nejen s budováním parku a atrakcí, ale i s vývojem technologií a dbaním na bezpečnost. I tady totiž budou moci dinosauři utéct a páchat neplechu. Jurassic World Evolution vyjde ve druhé nebo třetí čtvrtině roku 2018.

 

 


OVERKILL’s The Walking Dead

Filmová a komiksová série The Walking Dead se zatím dočkala videoherní adaptace jen jako příběhová adventura. A i když výsledek od Telltale Games byl více než povedený, přeci jen tak nějak čekáme, že jedna z nejslavnějších zombie sérií se dočká i akčního provedení. Naše tužby se naplní už tento rok - OVERKILL’s The Walking Dead bude kooperativní střílečka pro 4 hráče, která nás vezme do Washingtonu zamořeného zombie. Každá z hratelných postav bude mít vlastní příběhové pozadí i unikátní strom schopností a bude tak v týmu plnit jedinečnou roli. Přirozeně nás během zkoumání světa a hledání zásob bude čekat především boj se zombíky, ale postaví se nám i jiní přežívší. Za vývojem navíc stojí vývojáři ze studia OVERKILL, kteří jsou známí například hrou Payday 2. The Walking Dead vyjde na podzim roku 2018.

 

 


Metro: Exodus

V již třetím díle série Metro se pro změnu nadechneme čerstvého vzduchu a z ozářené Moskvy vyrazíme na ne už tolik ozářenou Sibiř. Opět v kůži Artyoma se z ruin města vydáme do divočiny s nadějí, že na nás někde čeká příhodnější místo k životu. Spolu s námi se z Moskvy za lepším vydá celá vlaková souprava. Rozhodně se ale nemusíme bát toho, že by Sibiř byla klidným místem - ať už půjde o boj s vlky, mutanty či zmutovanými medvědy, Artyomovy schopnosti stále přijdou vhod. Hra opět půjde cestou survival střílečky s hororovými prvky, vývojáři z 4A Games se nám ale pokusí nabídnout mnohem otevřenější svět, než na jaký jsme byli v sérii dosud zvyklí.       Metro: Exodus vyjde na podzim 2018 na PC, PlayStation 4 a Xbox One.


Anthem

Vývojáři ze společnosti Bioware nás loňský rok spíše zklamali. Vydali totiž ne zrovna povedené pokračování série Mass Effect. Nejednoho fanouška naštvalo, že na Andromedě (více zde) pracovali méně zkušení vývojáři, zatímco veteráni trilogie dostali za úkol práci na zcela nové hře. Tou je právě Anthem a tak není divu, že herní svět napjatě očekává, co z toho bude. Anthem je akční sci-fi RPG, ve kterém se ujmeme role Freelancera - žoldáka, jež zkoumá nebezpečné prostředí blíže nespecifikovaného světa plného starobylých ruin. Naším nejlepším pomocníkem budou kromě parťáků speciální obleky Javelin, které si budeme moci výrazně upravit podle našeho herního stylu. Ačkoliv hra zatím vypadá jako kooperativní online střílečka, vývojáři slibují propracovaný svět s výtečným příběhem a mnoha zajímavými postavami. Anthem vyjde koncem roku 2018 na PC, PlayStation 4 a Xbox One. 

 

 


Total War: Thrones of Britannia

Ačkoliv se oba díly Total War: Warhammer náramně povedly, mnoho fanoušků vývojářské společnosti Creative Assembly netrpělivě už vyhlíží díl, který by se vrátil zpátky na zem a zabýval se skutečným historickým obdobím. Volba padla na raný středověk na Britských ostrovech, tedy časy, kdy byly ostrovy rozdrobené mezi množství malých králů a okolní vody brázdily drakary obávaných Vikingů. Nicméně není třeba se bát malého rozsahu hry. I přes zaměření na relativně malou oblast bude mapa velikostí srovnatelná s mapou z Total War: Attila. O moc nad Britskými ostrovy bude soupeřit více než stovka různých frakcí. Thrones of Britannia vyjde během roku 2018 na PC.Anno 1800

Po několika výletech do budoucnosti se strategická série Anno chystá opět zakotvit v minulosti, tentokrát v 19. století. Užijeme si tak hektické období průmyslové revoluce, kdy se společnost vyvíjela rychlostí blesku a vznikala nová mocná impéria. Vývojáři z Blue Byte slibují klasickou hratelnost okořeněnou o nové prvky a inovace. Při hraní hry si opět budeme moci vybrat z několika herních stylů a na nás bude, jestli si nás dějiny zapamatují jako nelítostného dobyvatele nebo odvážného obchodníka a inovátora. Kromě sandbox módu se můžeme těšit i na příběhovou kampaň. Anno 1800 vyjde v zimě roku 2018.

 


State of Decay 2

Od roku 2013, kdy byl vydán první díl State of Decay, se pro mnohé staly zombie ještě oblíbenějším tématem, než kdy dříve. Za ty roky jsme se dočkali nespočtu různých zombie survivalů s otevřeným světem. Vývojáři z Undead Labs se tedy budou muset pořádně snažit, aby ještě v tomto žánru dokázali hráče hromadně oslovit. Jak to zatím vypadá? Zdá se, že tvůrci staví na osvědčených metodách a nehodlají hru výrazně měnit. Místo toho se rozhodli vzít to, co funguje a ještě více to propracovat. To se týká především budování naší základny a komunity přeživších, které bude mnohem komplexnější než v předchozím dílu. Kromě opevnění budeme pěstovat i vlastní plodiny. Vítanou novinkou je také kooperativní režim až pro čtyři hráče. State of Decay 2 vyjde někdy během roku 2018 na PC (pouze s OS Windowd 10) a Xbox One.

 


A další...

Některé hry jsme do žebříčku nezařadili, protože není jisté, zda tento rok vůbec vyjdou, případně vyjma jejich existence o nich nevíme nic konkrétního. To se týká například nového přírůstku do série Call of Duty, který vychází každý rok už od doby Call of Duty 2 a nic nenasvědčuje tomu, že by letošek měl být výjimkou. Pokud bychom věřili spekulacím, čeká nás ještě tento rok také pokračování sérií Battlefield a Tomb Raider. Vývoj některých her je zase v pokročilé fázi, ale tvůrci se stále zdráhají uvést konkrétní datum vydání, což se týká třeba Mount & Blade II: Bannerlord. A pak je tu samozřejmě hromada her, na které už prostě a jednoduše nezbývá prostor, ale přesto je netrpělivě očekává tisíce hráčů. Mezi takové čestné zmínky patří například Monster Hunter: World, Pillars of Eternity II: Deadfire, upírské RPG Vampyr, vlaková budovatelská strategie Railway Empire, BattleTech, budovatelská strategie Surviving Mars, nadějná real-time strategie Forged Battalion, český hororový titul Ghost Theory či střílečky z druhé světové války Battalion 1944 a Hell Let Loose. A mnoho, mnoho dalších. A na jaké hry se nejvíce těšíte vy?

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

IKONKA

Ikonka GP
GamePark.cz
Toplist