Čekejte prosím
Čekejte, prosím...

Nápověda

Online hry zdarma: nejvíce her na jednom místě. Online hry, Flash hry, Webové hry, hry ke stažení zdarma.

Nápověda

NÁPOVĚDA

Nevíte si s něčím rady? Projděte si naši nápovědu, najdete zde řešení nejčastějších problémů.
Hraní her a GamePark Space

Cesta ke hře
Pokud máte hry nainstalované ve standardních adresářích, Space by měl jejich umístění najít. V případě, že se tak nestane, v pravém horním rohu v oblasti uživatelského panelu stiskněte tlačítko Nastavení, poté znova Nastevní u položky Cesta ke hře, kde už se proklikáte ke spouštěcímu souboru hry.

Fronta na volný pokoj a slot
Nechce se vám čekat na volný pokoj hry nebo slot v již probíhající hře? Využijte jednoho ze dvou tlačítek v horní části pokoje hry. V případě plného obsazení a většího zájmu se čekající hráči řadí do fronty. Jakmile dojde řada na vás, Space vás okamžitě přesune do zcela prázdné hry nebo do hry, kde se jedno místo uvolnilo. Tyto funkce jsou dostupné pouze pro hráče s aktivním Premium účtem.

Hraní a zakládání her
Chcete-li na GameParku hrát online hry, je třeba mít před vstupem do pokoje hry spuštěnou aplikaci GamePark.cz klient, u GamePark her není třeba. Jde o drobnou aplikaci, která běží na pozadí a systém nijak nezatěžuje, bez ní nelze spojení navázat. Po spuštění pokoje si vyberte typ hry a konkrétní hru v seznamu v levé části pokoje. U online her už stačí po zobrazení okna hry pouze stisknout tlačítko Připojit se. Můžete také využít náhodného výběru hry stisknutím tlačítka Začít hrát v pravém horním rohu pokoje. Pokud chcete založit vlastní hru, učiníte tak vstupem do prázdné hry v seznamu her, kde můžete nastavit její parametry a následně spustit.

Chat herního pokoje
Každá GamePark, online a flash hra má vlastní chat ve svém pokoji, kde spolu mohou veřejně komunikovat všichni přítomní hráči. Zobrazují se zde také příchody a odchody všech hráčů a výzvy k účasti ve Space hrách, všechna tato sdělení můžete v Nastavení vypnout. Chatovací okno lze zobrazovat a skrývat stisknutím tlačítka Zobrazit chat, u flash her tento systém funguje obdobně. V případě GamePark a online her si navíc můžete vybrat způsob zobrazení celého pokoje, pro jeho změnu klikněte na tlačítko Zobrazení. Všechny zmíněné ovládací prvky najdete v pravém horním rohu pokoje hry.

Chatovací kanály a soukromý chat
Chcete-li si chatovat v ústraní se svými přáteli, můžete využít možnosti založit si vlastní chatovací kanál. K tomuto účelu slouží tlačítko Kanály na levé liště v rozhraní Space. Stačí klepnout na Přidat a poté zvolit název, který předáte ostatním třeba prostřednictvím soukromého chatu. V tomto případě kdekoliv klikněte na alias hráče a z menu vyberte možnost Šeptat. Z chatovacích kanálů GamePark Space se lze také účastnit Space her.

Parametry online her
Online hry lze automaticky spustit s různými parametry, právě k tomuto účelu slouží pole Parametry, ke kterému se dostanete stisknutím tlačítka Nastavení v pravém horním rohu pokoje hry. Docílit tak můžete např. zapnutí hry v okně místo standardního celoobrazovkového režimu nebo změny vašeho aliasu ihned po připojení. Tuto funkci využijete především u barevných kódů, kterou některé hry podporují, při zachování původního a čitelného nicku na stránkách. Spouštěcí parametry má každá hra jiné, pro další informace využijte internet.

Potíže se spouštěním Space a online her
V případě, že se nemůžete dostat do rozhraní Space nebo do pokojů online her, vyzkoušejte následující postup:
 • Ujistěte si, že váš účet není neověřený.
 • Ověřte si, že je váš prohlížeč vybaven aktuální verzí doplňku Adobe Flash Player, v případě nutnosti jej aktualizujte.
 • Ověřte si v liště u hodin, zda máte spuštěný doplněk GamePark.cz klient.
 • Ujistěte se, že se do rozhraní Space přihlašujete s uživatelským oprávněním operačního systému Administrátor. Pokud ne, jděte do menu Start a z nabídky Vypnout vyberte Přepnout uživatele.
 • Aktualizujte stránku hry stiskem kláves Ctrl+F5.
 • Ověřte si na banlistu, zda nemáte ban. Pro snadnější vyhledávání použije funkci vyhledávání v prohlížeči stisknutím Ctrl+F. Máte-li na GameParku více účtů, vyhledávejte všechny.
 • Vyčistěte si počítač programem CCleaner od dočasných souborů a neplatných záznamů v registru. V jeho nastavení u čištění souborů zaškrtejte všechny možnosti na záložkách Windows i Aplikace.
 • Vypněte bránu firewall v operačním systému nebo v modemu / routeru, pokud jej máte v síti zapojený, nebo povolte porty 8091 a 26000-29999. Nastavení zabezpečení systému Windows naleznete zde: Ovládací panely\Systém a zabezpečení\Brána Windows Firewall\Vlastní nastavení. Do nastavení routeru se dostanete zadáním IP adresy výchozí brány, kterou najdete zde: Ovládací panely\Všechny položky Ovládacích panelů\Centrum síťových připojení a sdílení. Klikněte na název vašeho připojení a poté na tlačítko Podrobnosti. V případě, že používáte softwarový firewall jiný než integrovaný ve Windows, pozastavte jeho činnost nebo jej ukončete. Potřebné porty může blokovat i váš poskytovatel internetového připojení.
 • Zjistěte, zda používáte aktualizovaný operační systém zde: Ovládací panely\Všechny položky Ovládacích panelů\Windows Update. Stáhněte všechny důležité i doporučené aktualizace.
 • Zkontrolujte běh služby s názvem Služba WMI zde: Ovládací panely\Všechny položky Ovládacích panelů\Nástroje pro správu\Služby. V případě, že spuštěna není, otevřete dvojklikem její vlastnosti a z roletového menu vyberte Typ spouštění: Automaticky. Službu poté ručně aktivujte stisknutím tlačítka Spustit a nastavení potvrďte tlačítkem OK.
 • Pokud se ani teď nedostanete do do rozhraní Space, proveďte čistou instalaci operačního systému.

Space hra RollCup
RollCup můžete vytvořit sami a to kdykoliv a v libovolném množství po sobě. Stačí v chatu napsat /rollcup X, kde X představuje libovolné množství vašich vsazených GBodů. Pokud se zapojí alespoň jeden hráč, generátor náhodných čísel každému přiřadí číslo od 0 do 100. Vyhrává ten, jehož číslo bude nejvyšší, a získává 90% celkového vkladu od všech hráčů, v případě remízy se o zisk dělí všichni výherci rovným dílem. Do hry se můžete zapojit v kterémkoliv veřejném chatu nebo chatovacím kanálu, její zobrazování můžete vypnout v nastavení pokoje.

Space hra Rychlé GBody
V Rychlých GBodech je cílem jako první odpovědět na jednoduchou matematickou úlohu, která se zobrazuje v nepravidelných časových intervalech během každé hodiny v chatu. Pokud budete nejrychlejší, získáváte 100 GBodů. Do hry se můžete zapojit v kterémkoliv veřejném chatu nebo chatovacím kanálu, její zobrazování můžete vypnout v nastavení pokoje.

Zvuková signalizace
Rozhraní Space ve výchozím stavu informuje o různých událostech prostřednictvým zvuků. Stisknutím tlačítka Nastavení v levé liště okna Space máte možnost si vybrat, které chcete ponechat aktivní a které naopak nepoužívat.
Toplist