Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

MFK Vítkovice

30.11.15, 09:12, autor: Stahler, vyšlo v blogu: Fotbalové stadiony očima fanouška

MFK Vítkovice: Asi se někdo bude divit, proč píši o stadionu klubu, který hraje až třetí nejvyšší soutěž. Skutečnost je ovšem taková, že se na tomto stadionu hraje nejvyšší česká soutěž z toho důvodu, že Baník Ostrava musel opustit svoje domovské Bazaly a nastěhoval se do Vítkovic, kde se o stadion dělí s místním klubem. Tento stadion je celosvětově známý především díky atletice, každoročně se tam konají závody v různých atletických disciplínách pod názvem "Zlatá tretra". Stadion prošel za posledních několik let kompletní přestavbou. Pamatuji si ho ještě z dob, když se na něm hrála druhá fotbalová liga a z té doby zůstala jen hlavní tribuna, která se i tak předělala a zbytek stadionu je úplně nový, dokončený byl před několika měsíci.

 Stadion má kapacitu 15000 míst, všechna místa jsou k sezení a stadion je komplet krytý. Z hlediska fotbalu má snad jen jednu nevýhodu a to atletickou dráhu, kvůli které je hlediště vzdálenější od hřiště. Kvůli této skutečnosti se nemůže jednat o čistě fotbalový stadion, přesto patří k těm lepším u nás. Sedačky mají modrou barvu, což je dobře z toho důvodu, že jak Vítkovice, tak i Baník, mají modrou barvu jako hlavní klubovou. Oba kotle pro aktivní fanoušky jak domácích, tak i hostů, se nacházejí za bránou, samozřejmě co nejdále od sebe, naproti sobě. Ve výhledu fanouškům nepřekáží nic, i když je tam v kotlích takový standardní plot. Ale alespoň žádná síť. Doprava na stadion je dobrá, jede k němu několik tramvajových linek nebo se dá jet vlakem na nedaleké vlakové nádraží a zbytek cesty dojít pěšky.

 Zklamaný jsem byl z občerstvení. K fotbalu patří taková klasika, jako pivo a klobása a oni neměli klobásy a pivo jen nealkoholické. Půllitr kofoly stál 30 Kč, měli na prodej ještě další nealkoholické nápoje a z teplých nápojů čaj a kafe. K jídlu měli menší bagety tuším za 35 Kč a vepřový řízek za 50 Kč s možností si ho dochutit kečupem. Nebyl špatný, ale byl studený a hodila by se k němu nějaká zelenina.

 Lístek na fotbal do kotle pro hosty stál 180 Kč a mám pocit, že tahle cena je stejná i pro zbytek stadionu, možná s výjimkou hlavní tribuny. Program k zápasu nevím jestli vydávají, a pokud ano, tak je neprodávají u kotle pro hosty a na obcházení celého stadionu jsem už neměl čas. Když hrával Baník na Bazalech, tak u hostů programy vždycky prodávali, teď je to bohužel jinak.

 

Další články z této sekce...

ANKETA

Navštívili jste někdy tento stadion ?

Ano
Ne

Celkem: 42 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

* Založen: 6.2.2010 20:51:03
* BlogRank: 1,37
* Přístupů: 114 967
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist