Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Městská policie Brno-r.1993

31.03.15, 23:28, autor: Alexandr!®, vyšlo v blogu: Alexandr!
Nejvýznamnější události MPB z roku 1993.

V květnu 1993 proběhly v Brně dvě mimořadně významné sportovní a kulturní akce, na jejichž bezproblémovém průběhu se podíleli i strážnici MPB. Ta první událost byl koncert skupiny Metallica, jejiž příznivci zcela zaplnili fotbalový stadion Za Lužánkami, o pár dní později se pak na onom místě uskutečnilo fotbalové utkání mezi týmy Brna a Sparty Praha. Obě události si vyžadaly rozsáhlá opatření a maximalní nasazení. Historicky poprvé a to do dnešního dne i naposledy se tělocvična v budově ředitelství MP v ulici Milady Horákové 18, změnila na provizorní odpočinkovou místnost s polními lůžky, kde se střídaly jednotlivé směny strážníků nasazených na opatření. Vestibul budovy posloužil jako jídelna, jejíž zásobování a provoz zajišťovali pracovníci ředitelství.


Každodenní služba, neustálý kontakt s občany, jednání s přestupci a mnohdy neupřesněná legislativa, přinášely samozřejmě nejen konfliktní situace, ale často i chybné jednání ze strany strážníků. Následovaly stížnosti občanů, mnohdy oprávněné, mnohdy neoprávněné. Proto provizorně fungující oddělení kontroly, vystřídala Interní inspekce Městské policie Brno. Jejím úkolem bylo tyto případy řešit a objektivně posoudit. Vznik této inspekce akorád potvrdilo, že vedení městské policie má četné nedostatky.


V tomto roce MP Brno věnovala velkou pozornost problematice mladistvých a nezletilých. Po 24 zasedání Zastupitelstva města Brna zahájila městská policie v rámci prevence systematickou preventivní přednáškou a osvětovou činnost na školách, která se týkala zejména alkoholové a nealkoholové toxikománie a dalším problémům dětí a mládeže. Dále snad nejúspěšnější akcí byla dlouhodobá bezpečnostní akce s názvem KLOKAN, která byla spuštěna 20.10.1993 a trvala až do konce prosince 1993. Zaměřila se především na prevenci kapesních krádeží, páchaných převážně skupinkami Romů. Strážnici ve spolupráci s kriminalisty PČR prováděli akci v civilních oděvech. Monitorovali a vzájemně si předávali podezřelé skupinky, takže mohl být mapován jejich pohyb a nezákonná činnost. Jen v prvních čtyřech dnech byli zadrženi čtyři pachatelé kapesních krádeží a to přímo při činu. Před koncem roku 1993 změnilo telefonní čislo tísňového volání Městské policie Brno na číslo 159, které platilo od té doby ve všech městech České Republiky, kde byla městská nebo obecní policie. 

 

Z roku 1993 je to vše...

Další články z této sekce...

ANKETA

Pokračovat?

Ano
Ne

Celkem: 48 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

BlogyProfil blogu
* Založen: 19.10.2013 11:45:08
* BlogRank: 1,74
* Přístupů: 264 659
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist