Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Medieval Europe se představuje

11.02.18, 04:33, autor: graywolff, vyšlo v blogu: Medieval Europe

Medieval Europe je již delší dobu běžící online hra, kde si můžete zahrát na život ve středověku. Najdete ji na adrese: https://www.medieval-europe.eu/.

 

Začínnáte jako obyčejný člověk v otrhaných šatech, můžete se ale vypracovat na zemědělce, řemeslníka, šlechtice nebo duchovního. Nejprve je vhodné projít si tutoriálem, kde se naučíte ve hře pohybovat. Čistit vězení, pěstovat plodiny, studovat a trénovat, vytvářet zboží, lovit krysy a získávat zásoby. V tutoriálu je vše poměrně jednoduché - zkrácený čas, pomůcky, to vše dostanete, aniž byste za to museli platit. Naopak si můžete vydělat hodně stříbrných, což je základní měna hry. Později si můžete koupit za skutečné peníze zlaté dublony, kterými si zaplatíte různé výhody.

 

Český hráč obvykle začíná v Praze, v našem hlavním regionu. Regionem je myšlena oblast, kde platí různé přírodní podmínky (podnebí, zeměpisná výška), lze zde chovat jen určitá zvířata a těžit jen určité suroviny. Na poli můžete pěstovat teoreticky cokoliv, ale právě přírodní podmínky regionu určují nejvhodnější plodiny. Zde je vidět, že si region musíte pečlivě zvolit, i když svá pole, pastviny, dílny i domy můžete mít ve více regionech najednou. České království má sedm regionů, přestěhovat se ale můžete samozřejmě i do ciziny.

 

Mapa hry obsahuje prakticky celou Evropu, ale také pár zemí v Západní Asii a Severní Africe. Cestování je poměrně jednoduché, během dvou hodin dosáhnete libovolného sousedního regionu (existují i premiové dálkové trasy). Musíte se ale řídit místními zákony, abyste nepropadli soudnímu stíhání. Problém přitom může být i obchod na místním trhu nebo těžba surovin. Některé regiony a země můžou být nepřístupné, zvláště ty, se kterými vaše domovská země nemá zrovna přátelské vztahy.

 

Válka je vážná věc, ale může k ní dojít. Časté jsou vzpoury podaných, můžete ale bojovat i s jiným královstvím, přičemž cílem může být i obazení regionu a jeho připojení k dobyvatelské zemi. Politika se ovšem týká jen těch lidí, které příslušný král nebo vazal pověří určitou vládní funkcí. Jako obyčejný zemědělec nebo řemeslník se o ni nemusíte přílš zajímat. Nicméně není vhodné se vyhýbat vojenské službě, tím vaše reputace snadno utrpí a připravíte se o podporu svého království.

 

Hra je původem z Itálie, vše důležité se ale odehrává v angličtině. Pro nás je příjemné, že kolegium dobrovolných překladatelů před časem připravilo českou lokalizaci hry (zapíná se kliknutím na českou vlaječku na přihlašovací stránce). K dispozici je chat, fórum a obsáhlá (anglická) wiki. Vše běží v prohlížeči bez potřeby dalších pluginů a vychytávek.

 

Když se do hry reistrujete, budete přivítáni naším králem a kardinálem. Podotýkám, že si musíte při registraci vybrat České království a češtinu jako vaši hlavní řeč. Úředními jazyky jsou ale u nás i angličtina a slovenština. Hraje se v časovém rámci hodin (např. růst plodin trvá 10 hodin), je třeba udržovat zdraví, energii a nasycenost postavy. Postavu je možné oblékat, vybavovat nástroji a zbraněmi, pěstovat její základní vlastnosti.

 

Pokud budete mít jakékoliv dotazy, rád je zodpovím v komentářích. Nemusíte se ale bát, ve hře se najde spousta lidí, co vám pomůžou. Takže pokud vás tento článek zaujal, směle do toho!

Další články z této sekce...

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

BlogyProfil blogu
* Založen: 11.2.2018 3:52:30
* BlogRank: 0,86
* Přístupů: 418
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist