Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
Logo sekce

Marihuana! Lék nebo droga?

17.12.14, 08:41, autor: Alexandr!®, vyšlo v blogu: Alexandr!
Marihuana! Lék nebo droga?

Marihuana! Lék nebo droga?

 

 

Marihuana má ve skutečnosti dvě tváře zlou a dobrou. Z té zlé strany na ní lidstvo kouká jako na drogu díky svým psychotropním unikům které ovlivňují chování a prožitek člověka a její pravidelné užívání může vést až k závislosti. Závislost může být tak silná že některým jedincům může způsobit i psychické problémy takové rázu se kterými si dovede poradit už jen odborný psychiatr. Je pravda že závislost si nemusí vybudovat každý jedinec,ale známe dlouholeté závislé uživatele, kteří v životě fungují k relativní vlastní spokojenosti. Na druhou stranu je pravda,že každý uživatel marihuany riskuje vypuknutí duševního onemocnění takzvané psychózy. To ale vetšinou závisí na psychickém a duševním stavu uživatele. Marihuana sama o sobě duševní chorobu nezpůsobí, ale může přispět k jejímu vypuknutí,tedy pokud je člověk předisponován. Také hladina stresu, může vést k probuzení duševního onemocnění a ta je taky u každého jiná. U někoho může vyvolat marihuana psychózu po jednou užití jiný neonemocní ani po x letech užívání takže je to velice individuální. Ale to že neonemocníte ještě není výhra. Každý ví že marihuaně se přezdívá „startovní droga“ a že část uživatelů marihuany přechází během užívání na tvrdé drogy – v našich podmínkách je to především pervitin a heroin. A pervitin nebo heroin tak to už je asi konečná zastávka (peklo). Na tvrdých drogách si totiž už budujete nejen psychickou,ale taky fyzickou závislost. Počet uživatelů marihuany se v ČR odhaduje na 200.000 až 450.000 kteří užívají drogu alespoň 2 týdně. Počet problémových uživatelů drog  tzv. injekčních uživatelů opiátů a pervitinu se pohybuje mezi 37.000 až 45.000.  Z toho je jasné,že na tvrdé drogy přechází pouze menší část uživatelů marihuany. Teorie „startovní drogy“ je tedy mylná.

 


A ta dobrá strana je od té zlé až neuvěřitelná. Lékařská marihuana léčí nejen drobné poranění,jakými jsou drobné oděrky,popáleniny,kousnutí hmyzu,různé plísně,furunkly a hnisavá ložiska,akné,výrony či zhmožděniny,ale marihuana také pomáhá proti svalovým křečím u pacientů s neurologickými poruchami,při Parkinsonově nemoci či roztroušené skleróze mimo jiné také pomáhá při odstranění nevolností doprovázejícími chemoterapii u pacientů léčících se s rakovinou,podporuje chuť k jídlu u pacientů onemocněných pohlavní nemocí AIDS a snižuje nitrooční tlak u nemocných se zeleným zákalem. Lékaři v mnoha zemích již předepisují marihuanu jako lék,který poskytne úlevu pacientům s roztroušenou sklerózou. Vědci dokončili nedávno další výzkum,takže by se mohla léčebná marihuana brzy stát běžně předepisovanou možností, která pomáhá zmírnit bolest a svalové křeče, kterými trpí pacienti postižené roztroušenou sklerózou a podobnými vážnými onemocněními. Víte že už víc než rok platí zákon o legálním využití konopí k léčbě, ale k pacientům nebyl předepsán ještě ani gram? Na co se v naší zemi opět čeká?

 

 

                         

 

                                     

Další články z této sekce...

ANKETA

Líbí?

ano
ne

Celkem: 44 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

BlogyProfil blogu
* Založen: 19.10.2013 11:45:08
* BlogRank: 1,75
* Přístupů: 267 247
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist